Jump to content
  • Kayıt Ol

Daily Lives of High School Boys Live Action

Akuma_Blade

Önerilen İletiler

dns_topimg02.jpg

Yoshinobu Yamauchi'nin Anime uyarlaması da yapılan Daily Lives of High School Boys (Danshi Koukosei no Nichijou) Manga'sının Live Action film uyarlamasının yapılacağı duyuruldu. Daigo Matsui tarafından yönetilecek filmin başrollerinde Masaki Suda (Tadakuni rolünde), Shuhei Nomura (Yoshitake rolünde), Ryo Yoshizawa (Hidenori rolünde) yeralırken filme orijinal bir karakter olarak düşünülen Saino'yu Rui Kurihara canlandıracak. Diğer rollerde Anri Okamoto, Mizuki Yamamoto, Mio Uema, Kumiko Shiratori, Sara Takatsuki, Yui Koike ve Eita Okuno yeralacak.

Ocak ayında çekimlerine başlanan filmin 12 Ekim 2013'de yayına girmesi düşünülüyor.

Kaynak: ANN

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 15
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• gundamaster

4

• Akuma_Blade

4

• CloudT

2

• bydeprem

1

gundamaster

Animesini çok sevmiştim ama LA uyarlamasına biraz şüphe ile yaklaşacağım açıkçası. gag türünde bir yapımın LA uyarlaması aynı tadı veremez gibime geliyor. Ordaki absürt mimikler olaylar gerçek karakterlerle oldukça sığ bir hal alabilir. Japonların da nasıl abartılı oyunculukları olduğunu biliyoruz.

Pek LA'da izleyen biri değilim ama beni şaşırtıp güzel bir uyarlama olmasını isterim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Anime karakteri ve LA aktrist/aktörlerini illa karşı karşıya koymak (bu konuda yeterince yazdığımı düşünüyorum) yerine temel sorunun uyarlamanın seri değil film olması olduğunu düşünüyorum. Zaten seri dahi kendi içerisinde bağlantılı yada bağlantısız segmentlerden oluşurken filmde bunu yapmalarının zor olduğunu düşünüyorum. Yönetmenin ilk yönetmenlik tecrübesinin de daha bu yıl olduğunu düşünürsek ortalama bir filmden hallice bir beklenti sahibi olmanın zorluğu anlaşılabilir.

Yan rollerdeki birçok oyuncu fazla bir film tecrübesi olmayan gençlerden seçilmiş. Bayan oyuncular açısından bu iyi bir faktörken erkek oyuncular bu o kadar iyi bir sonuç doğurmuyor benim bile kabul edebileceğim üzere. Gerçi ki izlediğim kadarıyla Masaki Suda yaşına rağmen rol çeşitliliği olarak iyi bir oyuncuydu ama Ryo Hoshizawa'nın tutuk oyunculuğunu bu filmde sürdürmemesini ummaktayım.

Kesinlikle izlemek isteyeceğim bir uyarlama olduğunu belirtebilirim ama çıkınca görüp değerlendirmek daha doğru. Yine de ortalamadan hallice beklentiye girebileceğim bir yapım olduğunu ben de hissetmiyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Anime karakteri ve LA karakterlerini karşılaştıran tek bir cümle bile yok postumda. Peşinen söylenmemesi için mi söyledin bunu bilemedim Hamit.

Şu capse çok güldüm yalnız. Tadakuni'ye etek giydirdikleri kısım :)

ub9J.jpg

Oyunculukları belki beğenmeyeceğim ama şu gibi durumlar beni güldürecektir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Animesini çok sevmiştim keşke LA yerine animesinin devamını yapsalardı

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@Bahamecha

Yok benimkisi sonraki post'lar için, çeşmeye gönderdiği çocuğu çömlediği düşürmesin diye önceden tokatlayan Hoca'nın durumuna yakın bir durum. Çünkü ne zaman live action mevzuları açılsa konu aynı argümanlarla açmaza giriyor ben de aynı şeyleri kendimi yeni baştan yazmak zorunda hissediyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Büyük ihtimal ne olursa olsun izleyeceğim yapımlardan olacak. Bir çok faktör pek başarılı bir sonuç ortaya çıkmayacağı gibi yorumlara mahal versede, belki bir ters yatırma olurda tadından yenmez. Bu bir yana, Yassan karakterini kim canlandıracak acaba. Nehir kenarı sahnelerini canlandırmalarını dört gözle bekliyorum. Ama o çizgi karakterlerin mimiklerini nasıl yansıtacaklar pek emin değilim. Birebir olmasını beklemek saçma olur ama aynı duyguyu temel olarak verebilseler bile iyi bir sonuç ortaya koyacaktır.

xxxHolic uyarlamasında beklenti içerisine girdim ve karşılığını alamadım, umarım bunda da aynı hayal kırıklığını yaşamam. Tabi yine de xxxHolic'e devam ediyorum. ^^'

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

@Akuma_Blade, abi uğraşmayacaksın zaten. Dilinde tüy bitti. He de geç en makulü. Herkes her şeyi anlamıyor.

Animedeki karakterlerin mimiklerini yapmasınlar abi. O zaman çok saçma ve yapmacık oluyor. Sonuçta anime dediğimizde abartı var ve onu belli ölçüde güzel kılanda bu.. LA'a bunu uyarlayınca acaip sırıtıyor. Gerçek karakterlerde o abartı animedeki gibi asla güzel durmuyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İşte o yüzden ilk bölümü izleyerek, oyuncuların hal hareket mimiklerini nasıl kullandıklarıyla orantılı olarak devam etme kararı alınabilir. Japon oyuncuların zaten kendilerine has bir oyunculukları var, bu bile kafi gelebilir. Yine de, serinin uç davranışlarını eksik bırakmalarını istemem.

Tabi paylaştığın fotoğrafı görünce bile güldüysem, büyük ihtimal sonuna kadar seyredeceğim demektir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Daha önce hiçbir animeye, bunun animesini izlerken güldüğüm kadar gülmemiştim:D. Çoğu animenin normalde Live actionu vasat olur. Fakat bunun iyi olacağına eminim. Ne olursa olsun izleyip göreceğiz artık. Bu haberi bizle paylaştığın içinde teşekkürler Akuma.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

dns_topimg02.jpg

Yoshinobu Yamauchi'nin Anime uyarlaması da yapılan Daily Lives of High School Boys (Danshi Koukosei no Nichijou) Manga'sının Live Action film uyarlamasının yapılacağı duyuruldu. Daigo Matsui tarafından yönetilecek filmin başrollerinde Masaki Suda (Tadakuni rolünde), Shuhei Nomura (Yoshitake rolünde), Ryo Yoshizawa (Hidenori rolünde) yeralırken filme orijinal bir karakter olarak düşünülen Saino'yu Rui Kurihara canlandıracak. Diğer rollerde Anri Okamoto, Mizuki Yamamoto, Mio Uema, Kumiko Shiratori, Sara Takatsuki, Yui Koike ve Eita Okuno yeralacak.

Ocak ayında çekimlerine başlanan filmin 12 Ekim 2013'de yayına girmesi düşünülüyor.

Kaynak: ANN

Live action' olaylarına en baştan karşı olan biri olarak ilk ve en önemli soru mu soruyorum! Bunlardan hangisi "Habara!" onu bırak imouto'san da belli değil. Onu bırak Nago'san nerde! Yassan'a değinmiyorum bile! Bunların hepsi sırıtıyor. Benim bildiğim kız tayfası acaip korkunç asık suratlıydı. Bunlar o surat ifadeleri ile nasıl atraksiyona girecek. Erkekler ise kızlardan daha kırık. İlk fırsatta yönetmeni ve oyuncuları taşlama amacı ile japonya'ya tur düzenleyelim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 ay sonra...
gundamaster

Fragmandan gördüğüm kadarıyla Daily Lives of High School Boys'un içine romantizm katılmış sıradan bir okul dizisi gibi durmakta.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Anime yapımını sevenler orjinaline sadık kalınması taraftarı olacaktır eminim, aslında ben de çoğu kez öyleyim ama romantizm katılması beni bir yandan sevindiriyor gundamaster çünkü okul serisi ya da dizisi denildiğinde, ''Romantizm'' o yapımın olmazsa olmazlarındandır diye düşünmüşümdür hep. Bu anime yapımını izlerken konunun parçalara bölünmüş olması ve romantizm olmaması benim en büyük sıkıntımdı. Hatta aynı şeyi, aynı tarz olan Kimi to Boku serisinde de yaşamıştım. Bu nedenle, eskiden LA yapımlarına ön yargılı olan ben (artık değilim :D), şimdilerde bazı yapımların (Kimi ni Todoke gibi) LA filmlerini veya dizilerini daha çok keyif alarak izliyorum. Umarım bu LA da bana keyif veren diğer yapımlar gibi olur, biz de izlerken dört köşe oluruz. xD

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?