Jump to content
  • Kayıt Ol

Hana Yori Dango Türk Versiyonu

şahMath

Önerilen İletiler

Güneşi Beklerken

Kanal D'nin resmi sitesinde yayınlanan konusu:

Demet ve Zeynep, Bursa’nın Gölyazı ilçesinde mütevazi bir hayat süren anne-kızdır. Demet’in terzi dükkanında işler umduğu gibi gitmez ve elinde avucunda ne varsa kaybeder. Bu sırada İstanbul’dan Demet’e bir dost eli uzanır. Bu çocukluk arkadaşı Jale’dir. Jale, İstanbul’un en prestijli kolejlerinden Sayer Koleji'nin müdürüdür. Hem Zeynep’in iyi bir eğitim alması hem de yeni bir başlangıç yapmak için anne-kız, Zeynep’in tüm itirazlarına rağmen tası tarağı toplayıp İstanbul’a taşınırlar. Aslında Jale’nin onlar için başka planları vardır. Hem Demet’in hem de Zeynep’in hayatını kökünden değiştirecek bir sırrı saklamaktadır Jale... Kimseye eyvallahı olmayan ,son derece inatçı , deli dolu bir genç kız olan Zeynep, okuldaki ilk gününde, okulun sahibinin oğlu ve herkes tarafından tam bir baş belası olarak bilinen Kerem’le karşı karşıya gelir. Bugüne kadar ne istediyse sorgusuz sualsiz yapılmış olan, şımarık ve okuldaki herkes üzerinde soyadının getirdiği gücü kullanan Kerem, onun egemenliğini tanımayan Zeynep’i düşmanı beller ve onunla acımasızca uğraşmaya başlar. Kerem’in Zeynep’e yaptığı eziyetlerden sonra Zeynep’e yardım elini uzatan tek kişi ise Kerem’in kardeş gibi birlikte büyüdüğü Barış’tır. Zeynep Barış’ın kendisine gösterdiği yakınlıktan etkilenmeye başlayacaktır ama bilmediği bir şey vardır; o da Barış’ın okulun en popüler kızı Melis’e aşık olduğudur. Melis, okulda beden öğretmenliği yapan Cihan’ın da kızıdır aynı zamanda ve o da ne yazık ki Kerem’e aşıktır. Zeynep yeni hayatına ve okuluna uyum sağlamaya çalışırken, annesi Demet Jale’nin kardeşi Melda’nın modaevinde çalışmaya başlar. Onu da tıpkı kızı gibi zor günler ve kötü sürprizler beklemektedir. Demet, hayatının ilk ve tek aşkı Cihan’la yıllar sonra karşı karşıya gelecektir. Cihan’ın hayatına yeniden girmesiyle, yıllarca kızına söylediği yalanın ortaya çıkmasının korkusunu yaşayacaktır. Jale, geçmişte yaptığı hatayı telafi etmek için İstanbul’a getirdiği Zeynep ve Demet’in hayatında yeni ama zorlu bir sayfa açmıştır. Gençler tarafında dörtlü bir aşk ekseninde ilerleyen hikayede, büyükler tarafında ise geçmişin sırları zamanla gün yüzüne çıkacak ve herkesin hayatını alt üst edecektir.

Fragmanı da yayınlanmış buyrun:

http://www.youtube.com/watch?&v=wopMc94LKuQ

Her ne kadar BOF'un Türk usulü live actionu olduğu söylense de pek de orjinaline sadık kalınacağını düşünmüyorum :) Ama yeni yüzlerin olmasına sevindim~ Gençlerin önünü açmak lazım^^

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 6
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• şahMath

3

• Squaw

2

• SPAWN-TheUndead

1

• rico

1

Evet konusunu okuyunca oldukça farklıymış orijinal yapımdan... Haber için teşekkürler ^saHmatH. :) Ama fragmanı izledikten sonra izleyeceğimi, izleyebileceğimi hiç mi hiç sanmıyorum. Çünkü Japon ve Kore (Kore versiyonunu izlemesem de az çok tahmin ediyorum :D) yapımlarındaki samimiyetten uzak ve ciddi bir havası olacakmış gibi geliyor bana. Şimdiden soğur gibi oldum bu diziden. Amerikan uyarlamaları yetmiyormuş gibi artık uzak doğuya da açılır olduk iyi mi? :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Dramalar konusunda, illa ki Türk versiyonları olsun ya da olmasın diye debelenip duran biri değilim. Severek izlediğim bir dramanın Türk yapımını da izleme taraftarı olmadım, bu kanıya varmama en büyük etken de Sorry I Love You dizisi oldu. Diziyi birebir yansıtma konusunda oldukça başarılı olduklarını kabul etsem de aynı şeyi oyunculuklar konusunda söyleyemeyeceğim; Zuhal Olcay hariç. :D Kendini bu isimler arasında nasıl harcamış anlam veremedim. Üstelik benim bir ara, ''Tiyatro sanatçısı olacağım!'' diye yırtınmama neden olan kadındır kendisi. Öyle aman aman bir tarzı olmamasına rağmen kendine has havasıyla hep hayranlık beslediğim bir isim oldu Zuhal Olcay. Oyunculuk yeteneği ise tartışmasızdır benim için. Yine döktürmüş, orası ayrı mesele ama ah o So Ji Sub seçimi ile Eun Chae seçimi yok mu beni yıktı resmen. Umarım Hana Yori Dango için de aynı şeyi yaşamayız.

Hana Yori Dango isimlerine ait çatı altında sadece Kore versiyonunu izlememiş bir takipçiyim. Ona da sıra gelecek inşallah; Kim Bum ve Kim Hyun Joong nasıl izlenmesin, ah ahhh. :) Lee Min Hoo'nun, oyunculuk için biraz daha pişmesi taraftarı olsam da BoF için seçilen isimler konusunda biçilmiş kaftandı, kabul edelim. Özellikle de Joon Pyo rolüyle çok sempatik görünüyordu, o Joon Pyo'nun aşkı öğrenirkenki saf hallerini çok güzel yansıtmış Lee Min Hoo. İzlemediğim halde nerden biliyorum diye düşünmeyin sakın, annem izlerken arada göz ucuyla ben de izliyordum, kaçamak izleyişler benim işim. xD Anime yapımını da kısa bir zaman önce tamamlamıştım. Her ne kadar Japon yapımındaki başrol ve o hayran olunası kimonolarıyla ortalarda salınan 3. erkeğimizin rolü dışındakileri sevmesem de animenin diziye uyarlanışı açısından fena olmamıl dedirtebilen bir Live Action'dı. Bana bakmayın, ben pek severek izlemesem de Live Action severler için izlenebiletesi yüksekti. Bence Lee Min Hoo'ya laf söyleyen kesim biraz da Japon yapımındaki Oguri Shun'un oyunculuğunu bi tartıp biçsin. Bence, Koreli aktörler için Lee Min Hoo nasıl biraz daha pişmesi gerekiyor diye düşünmeme sebep oluyorsa Japon aktörler içinde de Oguri Shun öyle, oyunculuk konusunda kat etmesi gereken baya bi uzun yolu var. Live Action'ı izlerken işkence çekmeme sebep olan isimdir kendisi. Dizinin konusunda gelirsek eğer konu itibariyle rahatlıkla bizim ülke dizilerine uyarlanabilecek bir isim aslında, hatta diğer yapımlara baktığımızda uyarlanmayı en çok hak eden isim. :D

Her ne kadar Türk usulü uyarlamaları izlemeyenlerden olup yeni gelecek uyarlamaları, izlemeyi düşünmeyen tarafta olsam da, MiSa ve BoF üzerine yakın zamanda bir Winter Sonata uyarlaması beklemekteyim. :P Haber için teşekkürler ^saHmatH, senin paylaşımını görene kadar bu uyarlamadan bi haberdim. :) Aslında haberi, başlığı açtığın ilk günlerde görmüştüm ama yazmak bugüne nasipmiş. xD

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Her ne kadar Türk usulü uyarlamaları izlemeyenlerden olup yeni gelecek uyarlamaları, izlemeyi düşünmeyen tarafta olsam da, MiSa ve BoF üzerine yakın zamanda bir Winter Sonata uyarlaması beklemekteyim. :P

Aynen izlemeyi düşünmeyen taraftayım ben de^^

Ben Japon versiyonunu çok sevmiştim :bir numara:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Aynen izlemeyi düşünmeyen taraftayım ben de^^

Ben Japon versiyonunu çok sevmiştim :bir numara:

Anime yapımı ile Kore versiyonunu, yani BoF'u sevmiyor musun? Ben Kore versiyonundaki oyunculukları ve işlenişi daha çok beğendim. Özellikle de Kim Bum ve onunla çift olan kız çok hoşuma gitti, çok tatlılar. :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Anime yapımı ile Kore versiyonunu, yani BoF'u sevmiyor musun? Ben Kore versiyonundaki oyunculukları ve işlenişi daha çok beğendim. Özellikle de Kim Bum ve onunla çift olan kız çok hoşuma gitti, çok tatlılar. :)

Sevmiyorum demeyelim de Japon versiyonunu daha çok seviyorum belki ilk onu izlediğim içindir daha sonra koreliler uyarladı biraz biraz izledim :) Oyunculara söyleyecek lafım yok hoş hepside ama acemilerdi birazcık ya da bana öyle geldi sanırım biraz ön yargılıydım diziye karşı bir de Rui'nin biara gönlünün Makino'ya kayması bence iyi fikir değildi^^ Evet yayınlandığı sıra Kim Bum & Kim So Eun ikilisi ana karakterlerden daha çok konuşulan çiftti^^

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?