Jump to content
  • Kayıt Ol

Yeni Gundam Projesi [Geçici Başlık]

Akuma_Blade

Önerilen İletiler

1gg2z.jpg

Mobile Suit Gundam külliyatının yaratıcısı Sunrise ve Bandai, geçen ay açtıkları gundam-bf.net adresinde dün bir geri sayıma başladı. Ana sayfada, 2 Temmuz 2013'e doğru geri sayım yapan bir sayaç ve başrol karaktere ait olduğunu tahmin ettiğim bir Gundam'a ait bir kafa ve bir gövde silüeti var.

Projenin ne olduğunu görmemiz için 2 Temmuz'a kadar beklememiz gerekecek.

not: Eğer bu projenin yeni bir Gundam Anime'sine ait olmayıp Manga, oyun, gunpla... vs temelli olduğu anlaşılır ise konu ilgili bir kısma taşınabilir yada silinebilir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 8
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Akuma_Blade

4

• gundamaster

2

• Underfined

2

• CHOBiTS

1

gundamaster

1/144 demesiyle, bunun bir gunpla temelli proje olduğunu düşündürüyor. Son çıkan seed hd remasterlarından sonra da belki uzun zamandır gelmeyen seed moviesi gündeme gelebilir. Bu benim açımdan daha iyi olur açıkçası. 3 Temmuz'da site online olacakmış ve bandai kanalı yayın yapacakmış.

Temmuz'a ne kaldı ki? fgfgtf

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 hafta sonra...

Bence uzun zamandır belirsizliği süren Gundam Seed Movie olabilir bu proje..İçimden geçen böyle..Umarım beklediğimize değer :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

GUNDAM BUILD FIGHTERS PV - YouTube

Yeni serinin adı Build Fighters olacak. Bu, Gunpla Builders: Begining of G'nin spinoff'u olarak da düşünebilir. TV serisi olacak yapımın yayın tarihi Ekim 2013 olarak görünüyor.

Bandai bu seride yeralacak orijinal Gundam'ların yanısıra Gundam F91, V Gundam, G Gundam, Gundam Wing, Gundam X, Turn A Gundam gibi serileri HG line'ına çıkarmaya başlayacak ve 20 yıl kadar önce çıkan bazı kitleri eski serilere HG line'ı versiyonlarla değiştirerek piyasaya sürecek. Ayrıca bu tarihten itibaren çıkacak birçok kit, bundan sonra çıkartılacak yeni backpack ve opsiyonel silah parçalarına uyumlu olacak. Bu sayede favoriniz olan bir modeli hayal edebileceğiniz kadar farklı şekillerde donatıp modifiye edebileceksiniz.

Kitbash yapmayı sevenler için (Bkz. ben) mükemmel bir haber.

Resimler için :

http://gundamguy.blogspot.com/2013/07/1144-gundam-mobilize-video-now.html

not: Basın duyurusunda Gundam The Origin'le ilgili çok yakında duyuru yapılacağı da belirtildi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Farklı bir konseptte bir seri olması benim hoşuma gitti açıkçası. 30 yıllık bir mazisi olan külliyatın diğer serileri birbirlerine az çok benzer yapılar gösteriyordu. Bu sefer değişik bir yapımla gelmeleri ilgimi çekti.

Diğer serilerdeki gundamları da farklı konseptlerle görmek işin ilginç yanı.

[bIMG]http://3.bp.blogspot.com/-CmD-yobh0_Q/UdJGQDmT3qI/AAAAAAABhp4/Nar1fsbSACo/s1600/gg-0055.png[/bIMG]

Bu tarz custom gundamlar yapabilmek oldukça orijinal olmuş. Hayalgücünde sınır yok.

Bundan sonra gunpla işlerine daha da eğilmeliyim zira daha da eğlenceli olacak.

Seri, Ekim ayında yayınlanacak onun da bilgisini verelim buradan.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

20130702005825-86795.jpg

Yapım ekibi konusunda da bilgiler ulaştı onları da paylaşayım sizlerle:

Yönetmen: Kenji Nagasaki (No 6)

Senaryo: Yousuke Kuroda (Trigun, Tenchi Muyo külliyatı, Scryed, Dual: Parallel Trouble Adventure, Demonbane, Saint Seiya: Hades Chapter, Onegai Teacher, Onegai Twins, Phantom: Requiem of the Phantom, Maken-Ki!, Madlax, Kokoro Library, Mugen no Ryvius, Jormungand, Honey and Clover, High School of the Dead, Hayate the Combat Butler, Gungrave, Hellsing Ultimate, Btooom, Mobile Suit Gundam 00 külliyatı)

Karakter Dizaynı: Kenichi Ohnugi (Metal Armor Dragonar, Gundam SEED STARGAZER, Psychic Force, Samurai Gun, Wrath of Ninja, Tokyo Project) ve Suzuhito Yasuda (Yozakura Quartet, Kamisama Kazoku, Durara, Devil Survivor 2)

Mecha Tasarım: Kunio Okawara, Junichi Akutsu, Junya Ishigaki, Kanetake Ebikawa ve Kenji Teraoka

off topic: İstanbul'da bir arkadaşa emanet bıraktığım kartonlarımı almaya fırsatım olursa ben de 2-3 aya kadar gunpla hobimi düzenli hale getirmeyi düşünüyorum. Bu haber benim için de çok güzel güzel oldu.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Güzel haber..Alışılagelmiş Gundam'ın biraz dışında olacak gibi sanki..Umarım beklentilerimizi boşa çıkarmaz..

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Gundam 0 izledikten sonra bu tip yapımlar çocukca geliyor.Başrollerin biraz yaşı büyük olsaydı bari.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?