Jump to content
  • Kayıt Ol

Danganronpa: Kibou no Gakuen to Zetsubou no Koukousei - The Animation

gundamaster

Önerilen İletiler

gundamaster

20121206_danganronpa02_resize.jpg

Bir okul düşünün her telden yetenekli bir sürü öğrenciyi bünyesine alsın ve hükümet tarafından bilinip, bir çok konuda imtiyaz edilsin. Bahsettiğim bu okulun adı Hope's Peak Academy.

Bu akedemiye girmek kolay ama çıkmak hiç o kadar da kolay değil. Baş karakterimiz Naegi Makoto bu okula girdiği için kendini şanslı hissetmekte ve sevinmektedir. Okula adımını ilk attığı andan itibaren tuhaf bir şeyler olduğunu seziyor ve kendini bir sinıfın içinde buluyor. Daha sonra edindiği not ile açılış töreninin yapılacağı saati ve yeri öğrenip, kendisi gibi bu okula giren diğer öğrencilerle buluşuyor.

Kendi ile birlikte toplamda 15 öğrenci var ve öğrenciler bu sekansta bir bir tanıtılıyorlar. Bu tanıtım şekli, animedeki oyun vari havayı yansıtacak şekilde ve her öğrencinin özelliği ile ismi ekrana yansıyarak vuku buluyor.

Bütün açıklamalar, kendini oyuncak ayı değil de monobear olarak tanıtan okulun müdürü tarafından yapılıyor. Müdür öğrencilere hayatlarının geri kalanını bu okulda geçireceklerini söylüyor ve onları ilk başta bir umutsuzluğa sürüklüyor. Buna itiraz eden öğrenciler ordan hemen çıkmak istiyorlar. Tabi bu öyle kolay değil. Buradan çıkmanın tek bir yolu var. O da, öğrencilerden birini öldürmek

Buradan sonra artık olaylar hayatta kalma mücadelesi, bu oyunu oynamamak ve okuldan çıkmanın başka yollarını bulmak şeklinde gelişme gösteriyor.

Bir çok farklı karakter tipi mevcut. Her biri bir çok animede göreceğiniz karakter özellikleri taşıyan tipler. Görünüş açısından çok farklı olabilirler ama davranışları bilinen düzeyde. Herkes dişine göre bir karakter bulacaktır.

Olmazsa olmazlarımızdan bir yakuza öğrencimiz, bir dövüşçümüz var ki akıllara zararlar. Dövüşçümüz sailor ünforması giymiş.

Çizimler zamanımıza yaraşır düzeyde. Oyun benzeri atmosfer çok iyi yansıtılmış. Shiki'de olduğu gibi burada da enteresan saç modelleri var. Karakterler böyle umutsuz bir animeye zıtlık oluşturacak şekilde oldukça renkliler bile. Göz çizimleri oldukça donuk olmasına rağmen atmosfere uyumlu.

Oyun havası, açılışa da yansımış; sözsüz bir müzik kullanılmış. Kapanış ise fena değil fakat animeden görüntüler içermeyip düz akan yazı kullanılmış. Anime içi müziklerse atmosfere uyan ve gerici özelliği yüksek müzikler.

Bundan sonrası artık okuldan kaçmak ve hayatta kalmak için verilecek seçeneklerle dolu, izleyip göreceğiz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 11
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• gundamaster

5

• CloudT

2

• tabibitosan

2

• SupaHakka

1

Ana karakterimizin ne özelliği var onu merak ediyorum? Klişe bir karakter tiplemesinden uzak bir yön çizilmiş olmasını umuyorum. Bekleyip göreceğiz.

Fena bir seri değilmiş.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Başkarakteri pek sıradan buldum ben de. Direk hatunu ve diğerlerini korumaya yöneldi ve oyun bozan bir tavır sergiledi. Halbuki içten pazarlıklı, hayatta kalmak için her şeyi yapan bir tip olaydı.

Seiyusunu da hiç sevmedim. Duydukça Ikari Shinji beliriyor beynimde ki; o karakteri de hiç sevmem.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Evet, işte o yüzden sevmeyenlerden biri de benim. Bu yüzden, klişeden uzaklaşmaya ihtiyacı var ama pazarlaması kolay olduğundan sanırım bildiğimiz doğrultuda devam ettirecekler.

Bir kaç hoş karakter var. Bir de şu bilinmeyen...

Ve acaba gerçekten öldürecekler mi yoksa sadece o cesareti göstermek kafi mi? Ve ölecekse ilk kim ölecek. Şimdilik aklımda ilk yer edinen sorulardan bir kaçı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ve acaba gerçekten öldürecekler mi yoksa sadece o cesareti göstermek kafi mi? Ve ölecekse ilk kim ölecek. Şimdilik aklımda ilk yer edinen sorulardan bir kaçı.

Acaba öldürecekler mi değil acaba kaç tanesi kurtulacak diye sorsan daha iyi olur. Umarım bu seriden iyi para kazanırlar çünkü 2. oyun buna kesinlikle bin basar, onu da anime olarak görmeyi çok isterim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@gundamaster

İçten pazarlıklı ve hayatta kalmak için her şeyi yapan bir tip bence de çok iyi olurdu. Bir kez olsun ana karakterin diğer karakterleri peşinden sürükleyip son anda aslında onları kullandığının anlaşılmasını istiyorum. :011: Gerçi hikaye ne doğrultuda ilerleyecek bilmiyorum ama umarım hepimizi şarşırtır ve güzel bir şey çıkar. İlk bölüm bence iyiydi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

İlk bölümde dikkat ettiniz mi o bonus kafalı falcı tipi tanıtmadılar. İlk ölenlerden biri ya o olur ya da o karakterde bir şeyler gizli.

Battle Royale gibi acımasız olursa ve romantizm yapalım derlerse sadece baş karakter ve ilk okul arkadaşı hayatta kalır. Bu da bu seriye sığ kalır tek bir kişi mezun olmalı son bölümde bitişte kalan kişi sayısı bir desinler. İkinci sezona da bağlarlarken o kişi yeni sezonda aralarında olsun ama diğerleri bilmesin gizemi yavaş yavaş çözülsün.

Daha ilk bölümden sonunu da yazdım ya bakalım ne kadar doğru çıkar :011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Başlığı ve yorumları görünce izliyeyim dedim lakin hiçbir açıdan begenmedim. Görsellik müzik yada karakterler açısından çok kötüydü. Animelerde en sevmediğim şeylerin başında maskot karakterlerdir. Burdaki müdürü görmek bile beni iğrendirdi. Birde hayatta kalma oyunu olması ve bölümler sonunda sayının düşeceğini gösteren ibre iyice soğuttu diyebilirim. Devam etmeyi pek düşünmüyorum ama herşey değişebilir ilerde.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İlk bölümü az önce izledim ve pek beğendim diyemem. Another, Btooom, Mirai Nikki tarzı bir hayatta kalma mücadelesi var. Asıl oğlan bilindik bir tip. Karakterler de serinin yaratmak istediği ortama tamamen zıt çizilmiş. Bu yönü iyi geldi.

Bölümün ortalarında katil tahminim şu ana karakterin tanıdığı kızdı ama bölüm sonunda o olmayacak gibi bir hisse kapıldım. Tanıtımında ? çıkan kız ve ukala çocuk öne çıkıyor gibi ama o ikisinden biri de olmaz gibi. Adayım kitap kurdu olan kız ve mutfağı araştırmaya giden kız. İlk ölecek olan ise yüzücü kız.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Bölümün ortalarında katil tahminim şu ana karakterin tanıdığı kızdı ama bölüm sonunda o olmayacak gibi bir hisse kapıldım. Tanıtımında ? çıkan kız ve ukala çocuk öne çıkıyor gibi ama o ikisinden biri de olmaz gibi. Adayım kitap kurdu olan kız ve mutfağı araştırmaya giden kız. İlk ölecek olan ise yüzücü kız.

Bir kısmı yanlış anlamışsın sanırım. Bu 15 öğrencinin hepsi de potansiyel katil. O okuldan çıkabilmek için kimseye fark ettirmeden cinayet işlemek zorundalar.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...
Bir kısmı yanlış anlamışsın sanırım. Bu 15 öğrencinin hepsi de potansiyel katil. O okuldan çıkabilmek için kimseye fark ettirmeden cinayet işlemek zorundalar.

Mesajını yeni görüyorum kusura bakma. Hepsinin de katil potansiyeli olduğunu biliyorum ama sadece biri, diğer 14'ünü öldürüp öyle mezun olacak diye düşünmüştüm. Yani tek mezun olacak sadece diye öyle yazdım. Yanlış da olabilir tabii. Diğer düşündüklerim 2. bölümle ilgili spoiler olacak, öyle yazayım.

Birinin 14 kişi öldürüp mezun olması fikrim yarı doğru yarı yanlış gibi. Açıklanan kurala göre kişi, birini öldürdükten sonra mezun oluyor. Ancak kalan kişilerden kimsenin bunu bilmemesi gerekiyor. Yani risk alıp diğerlerini de öldürmeye çalışabilir.

Bir de duruşma olayı çıktı. Ne sıklıkla yapılacağı belli değil ama oldukça ilginç olacak. Beklemediğim şekilde Maizono'nun ölmesi sonucu Naegi suçlu durumunda görülüyor. Ve 3. bölümde de duruşma olacak. Naegi'nin yerinde olsam salona girince "Suçlu benim ne var lan!" derdim. Çoğunluğu inanmış olacağı için onun adını söylerlerdi ve yanlış seçim olurdu. Böylece Naegi dışındakiler ölmüş olacaktı. Tabii Naegi katil değilse ve kafası basan karakterler bunu yutarsa.

Sanırım bu dediğim olmayacak. Kısa süre içinde birisi katili çözmüş diye düşünüyorum kim? Öne çıkan kişi şu zeki kız.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Bir kişi hepsini de öldürüp mezun olabilir ama bu pek mümkün değil çünkü ölen kişiyi kimin öldürdüğünü bulmakta oradakilerin bir görevi. Mahkeme bunun için var. Tek çıkış, kimseye yakalanmadan ve ipucu bırakmadan birini öldürmek. 14'ünü öldürme riskine girmeye gerek yok yani.

3. bölümde duruşma oldu ve ilk cezalandırma gerçekleşti. Oyundan biraz farklı olmuş epey yumuşatmışlar oyuna göre cezalandırma sahnesini. Oyunda daha vahşi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?