Jump to content
  • Kayıt Ol

Watashi ga Motenai no wa Dou Kangaetemo Omaera ga Warui!

painscream

Önerilen İletiler

51619l.jpg

Tanıtım:

Kuroki Tomoko, ortaokul hayatını dolu dolu yaşamış, 50 yıllık okul hayatı deneyimine sahip ve 100 farklı erkekle çıkmış aşırı popüler bir kızdır... Fakat bunlarını hepsi *otome oyunları için geçerli olup, gerçek hayatta tüm ortaokul hayatı boyunca karşı cinsle konuşma sayısı 6 olan aşırı çekingen ve kasvetli, insan ilişkilerinden bir haber 15 yaşında bir kızdır.

Liseye geçince tüm hayatının farklılaşacağını düşünen Tomoko lisede aradığını bulabilecek mi acaba?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 9
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• painscream

3

• Bakayalo

2

• bedifeci

1

• CloudT

1

Bu sezon sabırsızlıkla beklediğim bir seri ve beklediğime değdi.

6c7.gif

1. bölüm daha açılışıyla sağlam bir izlenim bıraktı. Ve ardından şarkılar. Açılış şarkısı neydi öyle. :| Bayıldım.

Karakterin isminden tutunda, mizacına kadar her şey inanılmazdı. Verdiği tepkiler, düşünceleri ve yaptıkları...

Yüz ifadelerine bayılıyorum.

tumblr_mpozagm5xr1qgfj3uo1_500.gif

tumblr_mpoymitLYl1qizl5uo1_500.png

tumblr_mpoy3eJyjK1qizl5uo1_500.png

tumblr_mpoq4nVaWM1s41kijo1_500.png

tumblr_mpopi7NsEY1s7y42uo5_500.jpg

tumblr_mpoi25Knpo1r215p2o2_500.gif

tumblr_mpo9tv81ou1rwu8gjo1_500.gif

Göndermeleride unutmamak gerekiyor tabi. Death Note göndermesi de en bariz olanıydı.

Ayrıca, şu sahneyide es geçemeyeceğim. Ne tepki vereceğimi şaşırdım ama sonra baya güldüm.

tumblr_mpocm0EHXu1rwu8gjo1_500.gif

tumblr_mpod9tBUsJ1sv4yw4o1_500.png

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

qrsty.jpg

3.Bölüm Tomoko yine asosyal haliyle hem düşündürüyor hem güldürüyor.Okul ,kardeşi ve griple geçen bir gün.Bu bölümde diğer birkaç animeye gönderme yapması hoş olmuş.

Ortalama bir bölüm olmuş ancak hoş bir anime.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bakayalo

Üçüncü bölümdeki bir espriyi anlayamadım, kendimce bir tahminim var ama bilen birinin beni aydınlatmasını da çok isterim.

"Bugün de kapısını açık bırakmış ilkokulluların şeftali ağaçlarını falan mı kessem" diyor ya 12:20'de, acaba kastettiği şey, affedersiniz, fermuarını açık bırakmış bebelerin kotunu (anladınız siz onu) kesmek mi? İfadenin Japoncası da aynen gaki'nin tercüme ettiği şekilde: "Kyou mo ge-to (gate) kaihou shiteru shougakusei no momonoki demo kitte yaru ka". FTW'nin (FFF+UTW) İngilizce altyazısında da neredeyse bire bir tercüme edilmiş: "Maybe I'll go chop down the peach trees of grade schoolers who've left their gates open". Demek ki onlar da anlamamışlar espriyi.

Anlayan var mı?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Üçüncü bölümdeki bir espriyi anlayamadım, kendimce bir tahminim var ama bilen birinin beni aydınlatmasını da çok isterim.

"Bugün de kapısını açık bırakmış ilkokulluların şeftali ağaçlarını falan mı kessem" diyor ya 12:20'de, acaba kastettiği şey, affedersiniz, fermuarını açık bırakmış bebelerin kotunu (anladınız siz onu) kesmek mi? İfadenin Japoncası da aynen gaki'nin tercüme ettiği şekilde: "Kyou mo ge-to (gate) kaihou shiteru shougakusei no momonoki demo kitte yaru ka". FTW'nin (FFF+UTW) İngilizce altyazısında da neredeyse bire bir tercüme edilmiş: "Maybe I'll go chop down the peach trees of grade schoolers who've left their gates open". Demek ki onlar da anlamamışlar espriyi.

Anlayan var mı?

Ben de anlamadım o espriyi, oyun mu acaba dedim ama sonra öyle olmayacağını düşündüm.

3. Bölüm hakkındaki yorumum ise;

Bölümde açık bir şekilde 2 tane animeye gönderme vardı. Biri Slam Dunk 7 Numara Sendoh, 2. olarak Kuroko no Basket, Kuroko. Başka var mıydı hatırlamıyorum şu an ama bunlar aklımda kaldı.

Seri tam istediğim gibi çıktı ve ana karakterin seiyusu karaktere tam oturmuş bence. O kekelemeleri, konuşamamasını çok güzel yansıtıyor. Seiyudan ayrı karakterin düşünceleri de insanı güldürmeye yetiyor. Okula gitmemek için hasta olmaya çalışmak, konuşurken rezil olmak, kardeşi ile aralarında geçen konuşmalar, başkaları hakkında yaptığı yorumlar insanı güldürmeyi başarıyor. 3. bölümden basketbol mangasında gibi terliyorum ve abisine:'' Bir hastalık bile bulaştıramıyorsun'' şeklindeki bulaşması bölümden hoşuma giden kısımlar olmayı başardı.

Çoğu kişi opening sevmiş ama endingden bahsetmemiş, openingden daha çok hoşuma giden bir ending oldu benim. Onu da ekleyeyim:

Bu sezondan izlediğim tek anime(şimdilik), umarım bu şekilde devam eder ve ben de zevkle izlerim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

3. bölümde Tomoko yağmurdan korumak için sığındığı yerde çocuklar ona sorunca bir müzik giriyor. Bana Metallica'dan bir parça gibi geldi ama aklıma gelmiyor. Yanılıyor muyum yoksa? :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

4. bölüm harikaydı.

kilotla terini sildiği sahne ve trendeki taciz sahnesi gülmekten öldürdü.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 yıl sonra...

VE OVVAAA DA GELDİ

Bu da geldi sonunda bakış açısı filmi gibi fark şahıslardan gördük ama tomoko ikisinde de rezildi garibim. kardeşiyle arkadaşıda bunun okuluna geldi. acaba yeni sezon gelir mi

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bakayalo

Anime isteneni vermedi, Japonya'da pek tutulmadı, blu-ray diskleri vasat altı satıldı... yeni sezon gelirse büyük sürpriz olur.

OVA'nın başlangıcı da bence yazarların otakulara sitemi niteliğinde. Walkure Romanze bile WataMote'nin sattığının 3 katını satmış :002: şirketine kâr ettirmiş; WataMote ise fena hâlde zarar ettirdi.

Pek şaşılacak bir şey de yok aslında. 4chan'ın mangakaya para kazandıran bir trollüğü* sayesinde animeye uyarlanmıştı. Bulduğumuza şükredelim.

* /a/da manganın ilk ciltlerini satın alma kampanyası başlatmışlar, 2ch da kampanyaya destek vermiş; manga peynir ekmek gibi satmaya başlayınca da fırsattan istifade (artık manga şirketi mi prodüktörü kandırdı yoksa prodüktör mü gaza gelip atladı bilemiyorum) anime yapılmış. Silver Link'e geçmiş olsun :011: Ilya'dan, Non Non'dan, Strike the Blood'dan kazandıklarına saysınlar artık :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Baya sitem ediyor Tomoko :D Satmamız için resmen yuri lazım, böyle şeyler olursa satar demeye getirmiş. Sonunda farkettim, satabilmemizin tek yolu onlara istediğini vermemiz diyor. Artık bitti Onee-chan diyen kız da muhtemelen ümit falan kalmadı demeye getiriyor gibi. 2. sezonun gelmesini isterdim, ben çok sevmiştim açıkçası. Japonya' da tutulmayınca tabii devamı gelemiyor. Benim için özel olan serilerden biri olarak kalacak, arşivimdeki yerini de koruyacak uzun süre.

OVA ya bakarsak, ovada pek bir şey yoktu. Fena değildi elbet ama seriye göre sönük kalmış. Ona rağmen hoşuma gitti.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?