Jump to content
  • Kayıt Ol

Matthew Quirk - 500 (Kitap İncelemesi)


KuroNoShinigami

Önerilen İletiler

Matthew Quirk - 500

Son dönemim en popüler kitaplarından birisi, 500. Birçok yerde reklamını gördüm. Türkiye dağıtımcısı olan ''Domingo'' yayın evinin sitesinde bir fragmanı bile vardı. Bu bende bir merak uyandırmıştı. 2012 Tüyap Kitap fuarında kitap ile buluştum. Kısa bir süre içinde bitirmiştim, incelemesini yazmak sonunda nasip oldu.

İlk olarak kitabın dış özelliklerinden bahsetmek istiyorum. Domingo yayınevi tarafından Ekim 2012'de basıldı. Türkçeye çevirisi Giray Türkmen tarafından yapıldı. Fiyatı, 20 TL'dir. Yaklaşık olarak 400 sayfadır.

Biraz da yazarımız Matthew Quirk'den bahsetmek istiyorum. Yazarımız, Harvard Üniversitesi'nden tarih ve edebiyat mezunu olmuştur. Atlantıc dergisinde beş yıl boyunca suç, özel askeri anlaşmalar, afyon ticareti, terör suçlamaları ve uluslararası mafya gibi çeşitli konularda haber yapmıştır. 500 ilk romanıdır. Matthew Quirk halen Washington'da ikamet etmektedir.

Gelelim yazımızın en cafcaflı yerine. Kitabımızın içeriği. Ana karakterimiz Mike Ford, Havard hukuk'tan mezun olmuş ve Amerikanın en güçlü lobi şirketlerinden olan Davies Group için çalışan bir kimsedir. Davies Group, yasal olarak bir hukuk ve danışmanlık şirketidir diğer yandan Washington'nun kilit makamlarında ki insanlara şantaj ve tehtid ile müşterilerinin problemlerini halleden bir suç kurumudur. Mike Davies Group'da başarılı oldukça daha fazla sır öğrenmektedir ve bu sırlar onun sonunu hazırlamaktadır. İşinde başarılı oldukça parası ve hayat kalitesi de artmaktaydı. Güzel bir ev, güzel bir araba ve güzel bir sevgili. Bir insanın isteyebileceği her şeye sahipti, Mike. Ne kadar zenginleşirse bir o kadar korku ve panik dolu bir hayat onun oluyordu.Yine de bu Mike için harika bir hayattı. Ta ki patronu Davies'in sırrını öğrenene kadar...

Kitabın konusu hakkında daha fazla bilgi verip, olayın heyecanını kaçırmak istemiyorum.

Okuyucuyu kendine bağlaması gerçekten çok başarılı. Akıcı ve okuyucuyu sıkmayan bir dil kullanılması da kitabın artılarından. Kitabın tutarlı olması ve kurgusal yapısı da etkileyici özelliklerinden.

Beni üzerinde düşündüren ve kitabı elime almak için sabırsızlandıran ender kitaplardandır 500.

Kısaca siyasi entrikaları, akıl oyunları ve nefes kesen aksiyonu ile 500 gerçekten okunası bir kitap.

Size kitabın arka kapak yazısı ile veda ediyorum. Mutlu Okumalar...

''Ben Mike Ford, geçen yıl Harvard Hukuk'tan mezun oldum ve Amerika'nın en güçlü lobi şirketi Davies Group için çalışıyorum. İşim dünyayı yöneten 500kişiden “talep”te bulunmak. Neden tekliflerimiz her koşulda kabul ediliyor, patronum Henry Davies'in sırrı ne? Size yemin ederim, hiç öğrenmemeye razıydım. Zorunda bırakıldım.

Şimdi hayatımı geri istiyorum. Ama ruhunu şeytana satmışsan, geri almak için önce şeytanın fiyatını bulman gerekir.''

Kitaba ve fragmanına erişim adresi;

http://www.domingo.com.tr/?products=500

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

  • İleti 0
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

  • KuroNoShinigami

    1

En Hareketli Günler

En Çok Yazanlar

En Hareketli Günler

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
×
×
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?