Jump to content
  • Kayıt Ol

Hayao Miyazaki: "Yeni Nausicaa'yı Anno yapabilir"


Akuma_Blade

Önerilen İletiler

風立�� 宮�駿 監� インタビュー �様.��Branch 2013年8月10日(土)09:30�11:45 - YouTube

TBS'in öğle arası programı O-sama no Branch'ın bu haftaki konuğu Hayao Miyazaki idi. Tabii konuk Miyazaki olunca lafın Anime'lere gelmesi kaçınılmazdı. Röportajın 2. kısmında konu Nausicaa'ya geliyor ve kendisine Manga'nın devamı yada bir devam filmi yapmayı düşünüp düşünmediği soruluyor. Malum, Nausicaa manga'sı adece filmde görülenden çok daha fazlasını anlatmakta. Bunun üzerine kendisi "Hayır böyle birşey düşünmüyorum, fakat her karşılaştığımızda Hideaki Anno buna bunun için ısrar ediyor. Düşündüm de, aslında bunu benim değil de onun yapması daha iyi olabilir" diyor.

Hideaki Anno anime sektörüne girip GAINAX'ı kurmadan önce içinde Yamato, Gundam, Cutie Honey gibi birçok yapımın hayranı bir otaku idi ve Nausicaa'nın özel bir hayranı olarak biliniyor, hatta her röportajında bunu ayrıca belirtme gereği duyuyor. (GAINAX'ın kurgusal kuruluş hikayesi olarak da adlandırılabilecek Otaku no Video'da Hideaki Anno sokakta karlar üstünde Nausicaa'nın ilk gösterimi için sıra bekleyen Otaku'lar arasında resmedilmiştir)

Kendisi ayrıca Rebuild of EVA 3.33'ün açılış segmenti olarak yaptığı kısa filmi Ghibli stüdyolarında yaptırmış ve EVA hikayesini Nausicaa'daki Ateşten Yedi Gün'e başlamaya çalışmıştı.

2-3 yıl öncesinde Miyazaki'nin Anno'nun bu yöndeki taleplerini hep reddettiği biliniyordu öte yandan Miyazaki'nin artık kararını değiştirmiş olması karşısında Hideaki Anno'nun Rebuild od EVA 4.0'dan önce yada sonra bir Nausicaa projesi ile karşımıza çıkması süpriz olmayacaktır diye düşünüyorum ben.

Kaynak: ANN

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

  • İleti 0
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

  • Akuma_Blade

    1

En Hareketli Günler

En Çok Yazanlar

En Hareketli Günler

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
×
×
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?