Jump to content
  • Kayıt Ol

Golden Time

painscream

Önerilen İletiler

12. bölüm

Kaga'nın parti yerini nasıl bulduğunu merak etmek harici genel itibariyle doyurucu bir bölümdü. Banri'nin Linda'yı kollarına alıp verdiği poz çok tutkulu olsada Kaga'nın ortamı basıp Banri'ye tokat atması yerinde bir davranıştı. Sonrasında Banri telefon mesajlarına baktığında yazanlar ağır suçluluk duygusuna sebep olduki. Kağa için yere kapandı resmen. Kağa gibi bir kişiliğin fotoğrafı bulupta Banri'nin açıklmasını beklemesi büyük erdemdi doğrusu. Nihayet Banri tüm gerçekleri anlattı. Kağa hafızasını geri kazanmaması için elinden geleni yapmaya hazır. Banri linda'dan bağları kopartmak için resimle birlikte konuşmaya davet ediyor. Resmi yırtmak istiyor ama diğer kişiliği izin vermedi ama Linda burukta olsa alıp kendi yırtıyor. Bakalım gelecek bölümde hikayeyi yanlara yayarlarsalar daha iyi olur gibi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 hafta sonra...
  • İleti 69
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• CHOBiTS

26

• Bakayalo

9

• VarOlanBiri

8

• Ronnie92

8

13. bölüm

2 haftadır noel tatiline lanet okurken gelen yeni bölüm hiçte beklentilerimi karşılamadı. Açılış ve kapanış çok kötü ve yine yan karakterlere yer verilmemeiş.Bölümde genel manada sıkıcı olmakla beraber tek artısı eski Banri'nin şuanki halini lanetlemesi diyebilirim. Gelecek bölüm denizde geçecek herhalde bikiniler görünüyordu trailerda. Kötü olsada fanservis olarak iyi olabilir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

14. bölüm

sıkıcı geçen geçen bölümden sonra bu bölüm nispeten daha iyiydi.

Açılış ve kapanış eskisi gibi kalsaydı keşkem. Yenisini yaptınız madem bari yan karakterlerede yer verin yine Kaga yine Kaga var.

Tam hep birlikte bir yere gidek dediler Mitsuo ile linda'yı görünce Oka ve Banri bir tuhaf oldular. Sonrasında Kaga ve Oka'nın kız kıza muhabbeti hikayenin yanlara salınması açısından güzeldi. Kaga'da zerre yag yok yaw vucut taş gibi bikinili halde bile boing boing esprisi yok.wrwwer

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

15. bölüm ve sonunda hatlar kesildi.

Günün ilk saatlerinden itibaren sakat başlayan olaylar nihayetinde meyvesini verdi. Aralarında lanetli biri mi var esprisi bile yapıldı. Eski Banri'nin laneti tuttu ve herkes arabada uyuya kaldı. Uyurken o kadar yol gitmelere şaşırdım ama Eski Banri bu şekilde ölmemek için özgürlüğün kapısını açıp arabayı durdurmak için çırpınmaya başladı ve sonunda meyvesini verdi. Gelecek bölüm ön gösterime bakınca Kaga ağlıyorduki eski Banri linda'ya yanaşmaya başlayacak anlaşılan. Mitsuo ve Linda gizemi dururken Oka2nın mitsuo'ya soğuk durması sanki iterceydi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

16. bölüm

Beklenilenin aksine Banri hafızasını kazanmadı lakin bölün Kaga'nın suçluluğun verdiği depresif halden içine kapanıp Banri'yi bile silmeye kalkışması şaşırtıcıydı. lakin yer yer hakarete varan bağrışmaların ardından sonunda mutlu sonu buldular. Kaga'nın babasınıda çok sevdim. Tokat kısmı güzeldi kızın ayağını yerden kesti ve hüngür hüngür ağlamaya başladı.Bu baba Banri'ye kız verir. Banri artık iç güvey girer bu bağlamda.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

17. bölüm

Kaga ile Banri'nin ayrıldı diye yayılan haber kulüp üyelerini teselli programı yapmalarını sağladı lakin haberler asılsızdı. Kaga'nın memleketine mezunlar toplantısına Banri'yi göndermesi hem Banri hemd ekendi için önemli bir adımdı. Bu arada Mitsuo'nun açık açık Linda'ya asıldığını gördük ama kız hiç o yollu olmadı ve ortada kaldı. Anlaşılan onun için tek kız Oka-chan olacak. Onun yerinde olsam kulüp başkanını eve almadığım için pişman olmuştum çoktan. Mitsuo'nun Banri'nin hafızasını kaybettiğini bilmemesi ve bu yönde bilgi öğrenme yaklaşımı pek sonuç vermesede bu olayı ilerde deşeceği aşikar.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

18-19. bölümler

Koko'nın Banri'siz geçen günleri çıldırma evresine geldi ve Exorcist gibi şeytan girmiş rolü yapmaya başladı.Banri ise memleketinde Linda ile mezunlar toplantısına katılıp eğlenmesini bildi. Düştüğü köprüde silip atmak istediği geçmişini kurtarmaya bile niyetlendi.

19. bölümde ise eve dönen Banri'yi herkes özlemiş ki kapının önünde karşıladılar.Oka-chan saçını kestirerek Linda'ya benzemek istedi sanırsam. Mitsuo'nun elden gittiğinin farkına vardı. Mitsuo ise Linda için atak yapıp festival kulübü filmi çekmeye karar veriyor. Kulüpteki linda hariç herkes bu haberden memnun özelliklede kızlar. Koko eyfel kulesini yapmaya çalışmış ve Banri ile ilişkiye girmeye kalkıştı lakin aksilikler nedeniyle başına glemeyen kalmadı. Banri ise annesinin verdiği yüzügü Koko'ya vermekte çekiniyor. Tam bu sırada okulda Linda ile konuşurlarken Oka gizliden kulak misafiri oluyor ve Banri'yi ayıplayıp gidiyor.Banri artık geçmişinden arkadaşlarına bahsetme vakti geldiğini düşünüyor umarım geç kalmaz ve yanlış anlaşılmaz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Banri-san eğer durumu adam gibi açıklamazsa, dediğin gibi işler iyice çığrından çıkartabilir. Ve Oka-chan son kısımda lafı gediğine koydu. İyi de yaptı!

Gelecek bölümlerde de bu beş kişi arasındaki gelişmeler biraz daha hareketlenebilir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Başka izleyen yok mu ya. Bireysel mesajlara dönmesin burası. :D Buna başlamak bayadır aklımdaydı ve hemmen başladım. Şu an 12. bölümü izledim. Bir kaç güne güncele gelirim.

Valla herkese üzülüyorum. Sonuç ne olursa olsun üzülen bir kişi olacak. Kazanan kişi Kaga olacak gibi ama Linda da tek kalmasın. Banri kazaya kurban gittiğinde ona çarpan kim acaba? Bence tanıdığımız biri ve ilerleyen bölümlerde bu gerçekte çıkacaktır diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bakayalo
Başka izleyen yok mu ya. Bireysel mesajlara dönmesin burası. :D Buna başlamak bayadır aklımdaydı ve hemmen başladım. Şu an 12. bölümü izledim. Bir kaç güne güncele gelirim.

Valla herkese üzülüyorum. Sonuç ne olursa olsun üzülen bir kişi olacak. Kazanan kişi Kaga olacak gibi ama Linda da tek kalmasın. Banri kazaya kurban gittiğinde ona çarpan kim acaba? Bence tanıdığımız biri ve ilerleyen bölümlerde bu gerçekte çıkacaktır diye düşünüyorum.

13. bölüm itibariyle

Bana Linda çarpmış gibi geliyo valla. Şimdiye kadar scooter üstünde bir tek Linda'yı gördük. Sergilediği suçluluk hissi de salt gecikmesinden dolayı olamayacak kadar kuvvetli görünüyor. Bunu hiç söylememiş olması da pekâlâ Banri'nin tekrar ona âşık olmasının önünde bir engel olabileceği için olabilir. Banri şimdiye kadar sadece bir anlığına ruhunun etkisinde kalıp Linda'ya meyletti ("ben dönmek istiyorum!") ve kendine gelmeseydi Linda kendini hemen onun kollarına atabilecek kadar çarpılmıştı o anda.

Banri'nin ruhu da kimin çarptığını bilmiyor gibi, demek ki çarpanı görmemiş. Bunun açığa çıkması durumunda büyük bir şok geçirir ve yeni Banri'yi Kouko'dan ayırıp Linda'ya âşık etme çabasından vazgeçip kendini depresyona verebilir, hattâ bedenine geri dönüp yeni Banri'ye tâbi olmaya bile karar verebilir... Ne spekülasyon yaptım be! :P

Ben de üzerinde çalıştıkça izliyorum, o yüzden 13'teyim daha. Bu arada 14 de redaksiyonda, bu akşam biter. 13'ün yayımı da yeni şarkıların karaokesini bekliyor zaten. Hurdacı gazı kökledi, 16'yı çevirdi. 21'inci bölümde günceli yakalayacak gibiyiz. Uzun lafın kısası, blue-Dragon, bizden de takip edebilirsin yani :D

Tartışmaya ben de katılmak istiyorum ama prensip olarak redaksiyonunu yaptığım animeyi önce çevirmenin altyazısıyla izliyorum, o yüzden geride kaldım biraz. Günceli yakalayalım, yıkacam burayı :sinsin:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@bakayalo

Yok be abi Linda değil. Linda zaten geç gelmiş. Hatta geç gelmeseydim sana bunlar olmayacaktı diyor ve kendini suçluyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bakayalo
@bakayalo

Yok be abi Linda değil. Linda zaten geç gelmiş. Hatta geç gelmeseydim sana bunlar olmayacaktı diyor ve kendini suçluyor.

Belki geciktiğinden motorla geldi, geciktiğinden gazı kökledi ve elemanı göremedi? Bana o "gecikmeseydim bunlar olmayacaktı" ifadesi biraz şüpheli geliyo valla.

Senaryoyu ayrıntılandırayım:

Cevabı elbette "evet" olacak olan Linda yine de bu cevabı verip Banri ile olan dostluğunu riske atmakta tereddüt ettiğinden bir türlü evden çıkıp köprüye gidecek gazı veremedi kendine. Derken saate bir baktı ki buluşma vakti gelmiş, apar topar evden çıkıp telaşla kökledi gazı. Bir yandan da hâlâ ne cevap vereceğini düşünüyordu. "Şimdi çıkmaya başlayıp da sonra ayrılırsak dostluğumuz da bitecek. Ama seviyorum da oğlanı. O da beni seviyor. Napsam ki?.. Ulan Banri, ne vardı böyle zınk diye soracak? Az sabredeydin, üniversitede de aynı okula gideydik, başta yine kanka kanka takılaydık, üçüncü sınıfta ciddi ciddi çıkmaya başlayaydık, mezun olunca da evleneydik..." Kafası sürekli bunlarla meşgul olduğundan dalgındı. Her zaman geçtiği yollar olduğundan, gecenin köründe başka araba da olmadığından, ezbere gidiyordu; ama nerden geçtiğini, nereye gittiğini bilmiyordu. Köprüye geldiğini anca Banri'ye çarpınca fark etti...

Fanfic mi yazsak napsak :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Aslında hiç o açıdan düşünmemiştim. Dediğin doğru olabilir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

20. bölüm

bölüm çok pasif başladı ve dişe dokunur pek gelişme olmadı. Bölüm sonunda tören yürüyüşü sırasında hafızasının geri dönmesi beklenmedik bir gelişmeydi bakalım. Sonuçta nasıl bir kişilikle final yapacaklar merak ediyorum. Oğlanın eski kişiliği gelirse Kaga unutması için Banri'nin başında çok sopa kırar gibi

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben de tüm bölümleri indirdim yetişeceğim bu seriye bitmeden inşallah :D

16. bölümü izledim, o nasil bir headbutt'ti ya koca bölümden aklimda bi o kaldi :D

Cici bi oka-chan ss'i koyalim

7i59Z

Oka-chan'i hiç sevmiyorum seiyuusu yüzünden ama çok güzel saç modelleri yapiyolar cici cici <3

Bir de yakalayan olmadi sanirim Banri'nin garsonluk yaptiği bölümde (Linda'ya ne sövdüm o bölüm tütütü) tam rastgele ss alirken ekrana bir karakter girdi:

7i1wY

Monochrome-chan~

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

21. bölüm

Bölüm Tada'nın sanrılarıyla geçip gitti. Tam açıklayacakken yine hafızası geri geldi ortalığı karıştırdı. Bölüme Oka ve Banri damgasını vurdu diyebilirim. Oka'nın itirafları etkileyiciydi. Saçını kestirmesine bende üzüldüm küçük bir çocuk gibi duruyor şimdi. Kaga bölüm ortalarında destek olurken bölüm sonunda Tada'yı terk etmesi beklenmedik birşeydi. Acaba Oka'nın kamera kayıtlarını mı gördü. Mitsuo ve 2D kun Banri'ye tam anlamasalarda destek vermeye devam ediyorlar. Ama Banri'nin kişiliğinin dönmesi an meselesi gibi diyebilirim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Super olmus bu ya bu siteyi seviyorum uyeleri sasirtmayi biliyor

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bakayalo
Farkinda olmadan spoiler yedim iyi mi

Fena olmuş ya :006: Oraya bi spoiler filtresi lazım. Ya da içeriği ilk mesajdan seçmeli falan, nebliym... Spoiler kutusu içine almanın anlamı kalmamış resmen... Neyse, geçmiş olsun.

Gelelim 21'e (evet yetiştim, üzgünüm)

Kouko'nun Okamera kayıtlarını izlemiş olmasına şahsen pek ihtimal vermiyorum, Chinami'nin kişiliği buna uygun değil. Yapılan uzun atlamaya bakılırsa (ki romanda da "Benim adım Tada Banri"den kesip trendeki düşünme faslına geçiyor, aynen bu bölümde olduğu gibi) bizden saklanan çok şey var zaten, muhtemelen gelecek bölüm Okamera sahnesinden buraya nasıl gelindiğiyle geçecek. Bu bir romantik komedi olduğundan (en azından romanın sunumu o şekilde) olay komik ve romantik bi şekilde bağlanacaktır diye tahmin ediyorum ama şimdiye kadar yaptıkları gibi meseleyi çabucak açıklığa kavuşturmazlar. 23'ün sonlarında bunun iç yüzünü öğreniriz, 24'ün ortasında da o yüzük takılacağı parmağı bulur :kanlp: Sonra da medetaşi medetaşi (onlar ermiş muradına, biz çıkalım kerevetine)...

Olayın iç yüzüne dair ilk tahminim, Kouko'nun Banri'yi empatiye davet etmiş olması. "Benim maruz kaldığım duygusal baskıyı bir de sen tat bakalım nasıl bi şeymiş" şeklinde yani. Neticede 18'inci bölümün başındaki hareketleri yapan birinin içten pazarlıklı olmasına imkan yok, bu "seni yiyordum ben, aslında hedefim her zaman Mitsuo'ydu" ayağına Banri'yi belki inandırabilir ama bizi inandıramaz. Belki Banri'nin doğum günü falan yaklaşıyordur, böyle kalpten götürmece bi doğum günü sürprizi kasmıştır falan...

Ama öte yandan Kouko'nun yüzündeki ifade çok inandırıcıydı. Şimdiye kadar rol yapabildiğine şahit olmadık, birdenbire o beceriyi kazanmış olması da biraz tuhaf olur. Böyle düşününce de iki ihtimal kalıyor geriye: Ya Kouko Linda'dan falan hadiseyi öğrendi (ki bu da küçük ihtimal) ya da eski Banri Kouko'nun yanında da geri döndü ve bir şekilde yeni Banri bundan habersiz. Kouko'nun gidişinin sebep olacağı duygusal şokla bir şizofren aydınlanması yaşaması muhtemeldir bu durumda (hatırlayın: Dövüş Kulübü). Hafıza kaybı mı, şizofreni mi, ruhsuzluk mu neyse, şu aydınlanmayı da artık bi yaşasın zaten, dizi bitecek :neqoluyor: Kafayı topladıktan sonra da koşar Kouko'nun peşinden, bir şekilde samimiyetine ikna eder kızı... sonra da medetaşi medetaşi :D

Son olarak, üç parça ek bilgim var, spoiler değeri var mıdır emin değilim, öğrenmek isteyen sorsun, sorulmadan söylenmez. Romanın son cildinden değil, merak etmeyin; öyle birkaç günde roman okuyacak kadar Japoncam yok henüz. 7'nci cildin son sayfalarını (21'inci bölümün son sahneleri) okudum ve son cildin de sadece kapağını gördüm. Üç parça bilginin birincisi, Kouko'nun sözlerinde romanda olup animede olmayan kısa bir cümle. İkincisi, Banri'nin trenden indiği istasyonun yeri. Üçüncüsü ise son (8'inci) cildin başlığı (ki muhtemelen son bölümün de başlığı olur bu, zira 7'nci cildin başlığı "I'll Be Back" idi).

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İlahi Chobits :D

Kizin saçlarini kestirmesi benim de hoşuma gitmedi ya, her bölüm ss aliyodum ben onun saç modellerinden.

7i6yD

7iKXm

bir nerdeee iki nerde ;_; Önceki sayfadaki mesajimda da çok güzeldi saçlari olgun duruyodu. Böyle biraz çocuksu olmuş.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

22.bölüm

Geçen hafta dediğim kamera olayı yaşanmış. Kaga'nın ayrıldıktan sonra hiçbir şey olmamış gibi ertesi gün görünmesi şaka yaptı sandımdı. Fakat grup ortamında her şeyi tersleyip çekip gitmesi şaşırttı. Bölümde ilk kez Kaga hariç ağlayacak pozisyondaki herkes ağladı. Banri ve Linda'nın tartışması yürek burkan nitelikteydi.Linda'nın köprüde vereceği cevabıda öğrendik. Kaga kulüpten çıkma istedi lakin Banri izin vermedi ama bu sefer peşinden gitti. 23. bölümde bir sonuç çıkacağını sanmıyorum. bölümün en güzel kısımları Banri ve Oka'nın baş başa kaldıkları kısımdı. Oka bile ağladı arka plan fon müziğide baya hoştu doğrusu.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bakayalo

22

CHOBiTS'in tecrübesine güvenmemiz gerekiyormuş :) Saygılarımı sunuyorum.

Sabah Kouko'yu görünce ben de şaşırdım ama şaka yapmış olma ihtimalini düşük gördüğümden o masa konuşmasını bekliyordum; yine de biraz erken ve sert geldi. Sonlarında sesini yükseltmesine istinaden, isyanını içinde tuttuğunu, sadece kendini ve Banri'yi daha fazla incitmemek için hiçbir şey yokmuş gibi davranmaya çalıştığını sanıyorum. Dönüşü var.

Bölüm sonunda Banri, Kouko'nun ardından "dur" deyip bir adım attı ama sonra tereddüt edip durduğu izlenimine kapıldım ben; yarım saniye kadar sabit kaldı çünkü. Devam edip peşinden giderse yüksek tansiyonlu bir konuşma sonucunda kendine yeniden bir kapı açabilir. Öte yandan nihayet büyük patlamasını yapan Linda da er geç Banri'nin peşinden gidecektir sanıyorum. 23 bu üçü arasında geçer muhtemelen, çözüm ise son bölüme kalır.

Kouko her bölümde biraz daha gerçekçi bir karakter olmaya başladı, bu da bence onu daha sevilir kılıyor. Hepi topu iki bölüm kaldı ama bu gidişle finalde bizi de Kouko'ya âşık edecekler herhalde :D Diğerleri de Mitsuo-Linda ve 2D-Chinami şeklinde eşleşse tadından yenmez diyeceğim ama bir kadın yazardan da erkeklerin tarafını bu kadar tutmasını beklemiyorum; Banri'yi ana karakter olduğu için kolluyor ama Mitsuo ile 2D'yi mutsuz etmekte tereddüt etmeyecektir. Yan karakter de yan karakterliğini bilsin zaten :P Yine de bir şekilde Mitsuo ile Banri'yi tekrar kanka yapar muhtemelen.

Duygu yoğunluğu çok yüksek bir bölümdü; lazımdı, güzel oldu.

Ama Kouko daha güzel :qask:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Serini bu kadar seveceğimi aklımın ucundan bile geçirmezdim. 2 gün içinde 22-e ulaştım :D Heyecanla son 2 bölümü bekliyorum.

Oka-nın hislerini biri Yanaya iletsin lütfen :/

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Banri hala kendine güvenemiyor. Çok korkuyor. Bunun nedenide;

Yeni Banri'nin kaybolması. Koko'yu unutacağından korktuğu için 22. bölümde ne peşinden gitti ne de konuştu. Hislerini bildiğin içine attı. Hafızayla ilgili bir sonuç aldığı zaman aşkı hakkında da karar vermiş olacak.

Daha 23. bölümü izlemedim ya. :/

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

23.bölüm

Normalde aynı gün izledim ama yorum yapmaya vakit bulamadım. Mitsuo Banriyi affetti lakin o sırada Banri yine geçmişe dönmüştü tanıyamadı ve kaçıp gitti. Dönüşte Linda ile taksideyken tesadüf eseri dışardan Kaga ve Mitsuo'yu gördü. Kız hüngür hüngür ağlıyordu.O sırada hafızası geri geldi. Kaga uzak durmak istese de gerçekte en çok acı çeken karakter olduğunu ispatladı bu bölümde.Banri artık kendinden ümidini kesti ve annesine döneceğini açıkladı.Hafızasının dönmesi sanırım memleketindeki herkesin en büyük dileği.Festivalden sonra dönecek ama Kaga peşini bırakacak mı

gelecek bölüm ön gösteriminde Banri'nin evine geliyordu

Bizim çiftimiz açısından güzel bir final olacakta Oka ile Mitsuo'yuda bir çift yapsalar dahada güzel olacak.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?