Jump to content
  • Kayıt Ol

Golden Time

painscream

Önerilen İletiler

Final öncesi bölüm bence sessiz geçti.

Bölüm 23

Alınan kararlar bir tarafı her ne kadar üzeceksei beklediğimiz finalle gidiyoruz. Banri ve Koko aşkının devam edip etmemesi Banri'nin kendi evinde açıklanacak gibi. Banri eski kişiliği gelip yeni kişiliği gideceğinden emin olduğu ve gerçekten olduğu için bu kararları verdi. Ama bizim bildiğimiz Koko buna izin vermez. Biraz daha kavgalı ve mutlu sonlu biterse final için güzel olur.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 69
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• CHOBiTS

26

• Bakayalo

9

• VarOlanBiri

8

• Ronnie92

8

23. bölüm sakin ve hüzünlü geçti =/

yalnız awa dansının sonunda kazadan sonra yaşadıklarımı unuttum gibi bir cümle geçti orda. Eğer böyle bir durum söz konusuysa 24. bölüm baya hararetli olacak. Ganbare Kouko-chan :uzqgun:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bakayalo
23. bölüm sakin ve hüzünlü geçti =/

yalnız awa dansının sonunda kazadan sonra yaşadıklarımı unuttum gibi bir cümle geçti orda. Eğer böyle bir durum söz konusuysa 24. bölüm baya hararetli olacak. Ganbare Kouko-chan :uzqgun:

Leraikha iyi çevirmendir deyince gittin fatality'den seyrettin tabi hemen :) Napalım, biz FFF'çiyiz, Horrible bizi kesmiyor, sahih kaynak bekliyoruz mecburen.

Baştan beri zaten romans ağırlıklı bir romantik komedi olarak geçiyordu Golden Time, 23'üncü bölümüyle şimdiye kadar yeterince ağırlık verilmemiş olan dramayı da olanca ağırlığıyla koydu ortaya; benim için doyurucu bir bölüm oldu, hakikaten yer yer gözlerim dolarak seyrettim. Benim gibi bir oduna bu yaştan sonra gözlerimde yaşlarla dizi seyretme tecrübesi yaşattıkları için yazara ve yönetmene minnettarım.

Son bölüm de bu akşam çıkıyor ama yine âdettendir, bir iki öngörü kasalım:

Bölüm sonundaki gelecek bölüm fragmanında Kouko'nun Tada'ların evine geldiği açık. Buna ve son birkaç bölüme istinaden hikâyenin birkaç bölüm önce tahmin ettiğim gibi "onlar ermiş muradına" sonuyla değil, bu sonun ümidini vererek, sonsuz bitirileceğini sanıyorum: Banri bölümün son cümlesinde söylediği gibi kaza sonrasındaki her şeyi unutacak, sonra defterine aldığı notlara bakarak onları öğrenmeye çalışacak, ama hatırlayamayacak, hayatının o kısmı hafızasında tamamen boş kalacak. Buna mukabil Kouko, elinden geleni yaparak, sabırla Banri'yi tekrar kendine âşık etmeye çabalayacak. Banri Kouko'ya tekrar âşık olduğunda veya tam olarak âşık olmasa bile bunun başlangıcı sayılabilecek özel bir şeyler hissetmeye başladığını fark ettiğinde ve ona da hissettirdiğinde hikâye bitecek.

Belki bölüm sonunda yıllar sonrasına ufak bir flash forward yapılır, Banri ile Kouko'yu bir "3-man cell" olarak görürüz, o da hoş olur :D

Romanın 23'üncü bölümde işlenen kısmından bir resimle bitiriyorum. Merak etmeyin, spoiler değeri yok, sadece mesaj sayfada fuzuli yer kaplamasın diye spoiler içine koyuyorum:

[bimgx=640]http://imageshack.com/a/img513/4858/bhj9.jpg[/bimgx]

Takkeli olan Chinami. Romandaki resimlerde kahverengi saçlı.

Golden Time yayınımız tamamlandığında, romanın bütün resimlerini paylaşacağım. Son bölüm yayınımızı beklemeniz için rüşvet olsun :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Leraikha iyi çevirmendir deyince gittin fatality'den seyrettin tabi hemen :) Napalım, biz FFF'çiyiz, Horrible bizi kesmiyor, sahih kaynak bekliyoruz mecburen.

Baştan beri zaten romans ağırlıklı bir romantik komedi olarak geçiyordu Golden Time, 23'üncü bölümüyle şimdiye kadar yeterince ağırlık verilmemiş olan dramayı da olanca ağırlığıyla koydu ortaya; benim için doyurucu bir bölüm oldu, hakikaten yer yer gözlerim dolarak seyrettim. Benim gibi bir oduna bu yaştan sonra gözlerimde yaşlarla dizi seyretme tecrübesi yaşattıkları için yazara ve yönetmene minnettarım.

Son bölüm de bu akşam çıkıyor ama yine âdettendir, bir iki öngörü kasalım:

Bölüm sonundaki gelecek bölüm fragmanında Kouko'nun Tada'ların evine geldiği açık. Buna ve son birkaç bölüme istinaden hikâyenin birkaç bölüm önce tahmin ettiğim gibi "onlar ermiş muradına" sonuyla değil, bu sonun ümidini vererek, sonsuz bitirileceğini sanıyorum: Banri bölümün son cümlesinde söylediği gibi kaza sonrasındaki her şeyi unutacak, sonra defterine aldığı notlara bakarak onları öğrenmeye çalışacak, ama hatırlayamayacak, hayatının o kısmı hafızasında tamamen boş kalacak. Buna mukabil Kouko, elinden geleni yaparak, sabırla Banri'yi tekrar kendine âşık etmeye çabalayacak. Banri Kouko'ya tekrar âşık olduğunda veya tam olarak âşık olmasa bile bunun başlangıcı sayılabilecek özel bir şeyler hissetmeye başladığını fark ettiğinde ve ona da hissettirdiğinde hikâye bitecek.

Belki bölüm sonunda yıllar sonrasına ufak bir flash forward yapılır, Banri ile Kouko'yu bir "3-man cell" olarak görürüz, o da hoş olur :D

Romanın 23'üncü bölümde işlenen kısmından bir resimle bitiriyorum. Merak etmeyin, spoiler değeri yok, sadece mesaj sayfada fuzuli yer kaplamasın diye spoiler içine koyuyorum:

[bimgx=640]http://imageshack.com/a/img513/4858/bhj9.jpg[/bimgx]

Takkeli olan Chinami. Romandaki resimlerde kahverengi saçlı.

Golden Time yayınımız tamamlandığında, romanın bütün resimlerini paylaşacağım. Son bölüm yayınımızı beklemeniz için rüşvet olsun :P

Keşke yine böyle bi anime gelse yeni sezonda.

özür dilerim ama dayanamadım evet fakat şu anda sizin çevirini izliyorum ve arşiv elbette sizin çeviriyi bekliyor :) Kouko-nun baya kendinin sınırlarını zorlayacak bi bölüm bizi bekliyor sanırım. Göz dolması olayı tek bende olmamış iyi iyi :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bakayalo
Keşke yine böyle bi anime gelse yeni sezonda.

özür dilerim ama dayanamadım evet fakat şu anda sizin çevirini izliyorum ve arşiv elbette sizin çeviriyi bekliyor :) Kouko-nun baya kendinin sınırlarını zorlayacak bi bölüm bizi bekliyor sanırım. Göz dolması olayı tek bende olmamış iyi iyi :D

Valla, keşke her sezon gelse! Liselilerin inandırıcılıktan uzak romanslarından gına gelmişti, nihayet şöyle nispeten hakikatli bir romans görebildik. Love Hina'nın sonlarındaki gibi şu romansın sonraki aşamalara geçtiğini de görebilsek daha iyiydi ama neyse, buna da şükür.

"Bizi beklemedin" diye sitem için söylemedim ya, takıldım öyle :P Hele bir de ilk 5 bölümden sonra bu kadar aksatmışken, izleyicilerimize sitem etmeye falan hakkımız yok :) Neticede çeviriyi bir an önce verebilmek de önemli. Ama normal düzenimizde iki gün arkadan gelmemizin mazereti de geçerlidir tabii: Daha güvenilir kaynağı kullanıyoruz ve hem çevirimize hem dizgimize olabildiğince özen gösteriyoruz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

OP ve ED haketmiyor bu animeni. OP ve ED'lerini izlemediğim nadir animelerden oldu benim için.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Valla, keşke her sezon gelse! Liselilerin inandırıcılıktan uzak romanslarından gına gelmişti, nihayet şöyle nispeten hakikatli bir romans görebildik. Love Hina'nın sonlarındaki gibi şu romansın sonraki aşamalara geçtiğini de görebilsek daha iyiydi ama neyse, buna da şükür.

"Bizi beklemedin" diye sitem için söylemedim ya, takıldım öyle :P Hele bir de ilk 5 bölümden sonra bu kadar aksatmışken, izleyicilerimize sitem etmeye falan hakkımız yok :) Neticede çeviriyi bir an önce verebilmek de önemli. Ama normal düzenimizde iki gün arkadan gelmemizin mazereti de geçerlidir tabii: Daha güvenilir kaynağı kullanıyoruz ve hem çevirimize hem dizgimize olabildiğince özen gösteriyoruz.

Keşke anime yapımcıları şu lise kafasından çıkıp biraz daha üniversite temalı animelere yönelse. Bunun gibi bir kaç üniversite zamanını konu alan anime izledim ve hepsini de baya sevmiştim.

Her şey bir yana bu işten bir kazancınız yok. Yani zamanında vermek gibi de borcunuz yok :) Geç olsun ama arşive gidecek kadar güzel olsun :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bakayalo
OP ve ED haketmiyor bu animeni. OP ve ED'lerini izlemediğim nadir animelerden oldu benim için.

Öyle. İlk kapanış yine güzeldi, Kouko'nun karakterine de çok uyan bir şarkıydı. İlk açılış ve yeni kapanış da eh işte, idare eder şarkılar; ama yeni açılış şarkısı bayağı kötü. Malzemeden çalmışlar resmen ya :006: Bu kadar güzel bir animeye, üstelik tematik olsun diye bütün şarkılar aynı şarkıcıya sipariş edilmişken, çıkan sonuç hakikaten hayal kırıklığı. CDJapan'dan Golden Time ile ilgili çıkan makul fiyatta her şeyi alıyorum, ilk kapanışın hatrına o albümü de CD olarak aldım, ama ikinci albüm umurumda bile olmadı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Mesela şu animeye kimi no iru machi animesindeki şarkılar gibi güzel şarkılar yazılabilirdi en azından. Yeni OP berbattan da öte :D CDJapan'da biraz shippingi iyileştirse ne güzel olur :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

24.bölüm;

Sonu bence oldukça iyiydi, istediğim kıvamda bitirdiler. Yalnız bu bölüme gelene kadar Banri'nin Linda diye anırmalarına acayip ayar oldum. Linda olmasa ne bok yiycekti:) Kaga Koko hatun der geçerim. Aşkının peşinde olan biri(Gerçi bir süre kendi haline bırakmış) Linda ile Yana'nın son sahneleri de güzeldi bence. Hafif yüz kızarıklıkları falan. Eski Banri kayboldu, Linda evet cevabını verdi. Kaga adına msj yazan 2D kun falan filan diye yaza yaza 24. bölümü direk anlatmış olurum:) 2D kun'da harbi inanarak öyle saçma mailler atmış. Aşkın mantıksızlığı der çıkarım. Yalnız bittikten sonra acayip boşluğa düştüm.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Finalin hakkını verdiler bence.

Ancak Chinami-nin Yana için söyledikleri havada kaldı :aglama3: Ha bide şimdi biz ne izyeleceyiz ? yine lise animelerine mi dönüyoruz ? :(

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

AY ÇOK GÜZEL BİTTİ YAA

Şu anda ben -> :qaglayacak:

Bitebilecek en güzel şekilde bitti bence. Linda da içindekileri söyledi, o köprüde Evet diyebildi. Gerçi "halletmem gereken bi şey var" diyip gitti, ne yapti acaba :D

Son olarak da Linda ve Mitsuo ilişkisinden de ufak bi parça gösterdiler, yalan yok ben o ikisini acayip yaklaştiriyodum serinin başindan beri. Boyu boyuna huyu huyuna çok iyi gidiyolar birbirlerine. Olan Oka-chan'a oldu. Oka-chan'la da 2D-kun'u ayarlamak lazim loli zaten :P 2D'ye de helal olsun hiç düşünmemiştim onun yaptiğini helal olsun valla. :D

Neticede süpppper bi sondu, darisi Nagi no Asukara'nin başina.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bakayalo

Harika iki bölümle beslenen drama şahane bir finalle bağlandı. Yine gözlerimde yaşlarla seyrettim; üstüne, çevirdiğim kısmı gözlerimde yaşlarla çevirdim, Hurdacı'nın çevirdiği kısmı gözlerimde yaşlarla kontrol ettim, TMK son hâlini verip paylaştığında indirip yeni baştan bir daha gözlerimde yaşlarla seyrettim... Duygu patlaması yaptırdı bana agjgd

Chinami ve 2D'nin durumları belirsiz kaldı, o biraz doyumsuzluğa sebep oldu; ama zaten biraz da başlangıç gibiydi bu son; ayrıca yan karakter yan karakterliğini bilsin hakikaten :P

Ayna geçişi müthişti! Bu zamana kadarki kurgu özensizliklerinin, gereksiz karelerin, yersiz dramatik yüz ifadelerinin (kabul edin, bolca vardı bunlardan) hepsini unutturdu, ordan sonra bayaa kaptırdım kendimi. Linda "ike, Banri!" derken benim de "koş ulan işe yaramaz!" diye yüksek sesle tezahürat yapasım geldi resmen :D

Akabinde ruh Banri'nin bedenleşmesi biraz saçma oldu. Genel olarak şizofreni ile izah edilebilir yine, ama yüzük olayını izah etmek biraz kasar. Giderayak ruh Banri ile ceset Banri bi sarılsaydı, böylece Kouko geldiğinde Banri'nin üstü başı ıslanmış olsaydı, kuşkucu seyirciye de bir izah kapısı açılmış olurdu. Öyle bi şey yapmamışlar niyeyse. Oradaki mantık boşluğunu yadırgadım. İzah etmek isteyen varsa buyursun.

Linda, "kendi hâline bırakamayacağım birini bulmaya gidiyorum" diyerek gitti. Banri'ye "yes"lerini sıralayıp "kendime de yes" dedikten sonra olduğuna göre bu, Mitsuo'dan söz ediyor olsa gerek. Sonlardaki bakışma ve Mitsuo'nun nispeten rahatlamış tavrı da bunu gösteriyordu bence.

2D'ye gelince... Romanın 8 cildinin yanı sıra üç de özel cilt var, biri "2D-kun Special". Komedi ağırlıklı ve lise zamanından itibaren 2D karakterini tanıtmaya yönelik bir cilt olduğunu söylüyorlar, okumuşluğum yok. O kitaptan 2D-Chinami ile ilgili bir şey çıkmaz ama belki yazar ikinci bir 2D özel cildiyle bu arkadaşın hikâyesini bağlamaya yönelebilir. Ortalıkta hiç öyle bi haber yok, Yuyuko Takemiya'nın Golden Time'dan sonra ne yazacağına dair henüz en ufak bi söylenti bile yok, ama yine de olur mu olur.

Son olarak, söz verdiğim gibi, buyurun: bütün Golden Time romanlarının bende taraması bulunan resimli sayfaları.

Ekstraları ayrı bir klasör içine koydum, hikâyenin animede anlatılmamış kısımlarından spoiler yemek istemeyenler o klasöre bakmayabilirler. Ama şunu bir görün, öyle karar verin:

dlzv.jpg

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Koko x Banri forever.

Bitebilecek en mükemmel şekilde bitti anime. Animenin başından beri yan karakterler zaman zaman çok geride kaldıklarını görüyordum ama finalde öyle olmaz diye düşündüm ama yine fazla gözükmediler. Linda'yı hikayede ki yeri gereği çok fazla gördük zaten ama ben Chinami, Mitsuo ve 2D'yide bol bol görmek isterdim. Neyse asıl önemli olan bizimkiler aşklarının bir kez daha kazanması. Banri hafızasını kaybetmişte olsa "Ayna" sağolsun hafızasını tekrardan kazanarak köprüde başlayan iş köprüde son buldu. Eski Banri ile yeni Banri'nin iki ayrı insanmış gibi konuşması, Linda'nın eski Banri'ye içini döküp en sonunda Banri'nin her şeyine evet Koko'yada evet demesi mükemmeldi. Toradara yaratıcısından da bu beklenirdi. Yine aşkı için her şeyi yapan fekadar bir kız. :D

Banri'nin kendisiyle mailleşmesini garip buldum ama en sonunda 2D-kun olduğunu öğrenince çok şaşırmadım. Çünkü aralarında bu gruba en çok önem veren ve birlikte vakit geçirmeyi en çok isteyen kişi 2D-kundur.

Çok zor ihtimalde olsa umarum devamı gelir. Valla filler bile olsa sırf Banri, Koko, Chinami, Mitsuo, Linda, Nana-senpai, 2D-kun'un günlük yaşamlarını izlemekte eğlenceli olacaktır.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Harika iki bölümle beslenen drama şahane bir finalle bağlandı. Yine gözlerimde yaşlarla seyrettim; üstüne, çevirdiğim kısmı gözlerimde yaşlarla çevirdim, Hurdacı'nın çevirdiği kısmı gözlerimde yaşlarla kontrol ettim, TMK son hâlini verip paylaştığında indirip yeni baştan bir daha gözlerimde yaşlarla seyrettim... Duygu patlaması yaptırdı bana agjgd

Chinami ve 2D'nin durumları belirsiz kaldı, o biraz doyumsuzluğa sebep oldu; ama zaten biraz da başlangıç gibiydi bu son; ayrıca yan karakter yan karakterliğini bilsin hakikaten :P

Ayna geçişi müthişti! Bu zamana kadarki kurgu özensizliklerinin, gereksiz karelerin, yersiz dramatik yüz ifadelerinin (kabul edin, bolca vardı bunlardan) hepsini unutturdu, ordan sonra bayaa kaptırdım kendimi. Linda "ike, Banri!" derken benim de "koş ulan işe yaramaz!" diye yüksek sesle tezahürat yapasım geldi resmen :D

Akabinde ruh Banri'nin bedenleşmesi biraz saçma oldu. Genel olarak şizofreni ile izah edilebilir yine, ama yüzük olayını izah etmek biraz kasar. Giderayak ruh Banri ile ceset Banri bi sarılsaydı, böylece Kouko geldiğinde Banri'nin üstü başı ıslanmış olsaydı, kuşkucu seyirciye de bir izah kapısı açılmış olurdu. Öyle bi şey yapmamışlar niyeyse. Oradaki mantık boşluğunu yadırgadım. İzah etmek isteyen varsa buyursun.

Linda, "kendi hâline bırakamayacağım birini bulmaya gidiyorum" diyerek gitti. Banri'ye "yes"lerini sıralayıp "kendime de yes" dedikten sonra olduğuna göre bu, Mitsuo'dan söz ediyor olsa gerek. Sonlardaki bakışma ve Mitsuo'nun nispeten rahatlamış tavrı da bunu gösteriyordu bence.

2D'ye gelince... Romanın 8 cildinin yanı sıra üç de özel cilt var, biri "2D-kun Special". Komedi ağırlıklı ve lise zamanından itibaren 2D karakterini tanıtmaya yönelik bir cilt olduğunu söylüyorlar, okumuşluğum yok. O kitaptan 2D-Chinami ile ilgili bir şey çıkmaz ama belki yazar ikinci bir 2D özel cildiyle bu arkadaşın hikâyesini bağlamaya yönelebilir. Ortalıkta hiç öyle bi haber yok, Yuyuko Takemiya'nın Golden Time'dan sonra ne yazacağına dair henüz en ufak bi söylenti bile yok, ama yine de olur mu olur.

Son olarak, söz verdiğim gibi, buyurun: bütün Golden Time romanlarının bende taraması bulunan resimli sayfaları.

Ekstraları ayrı bir klasör içine koydum, hikâyenin animede anlatılmamış kısımlarından spoiler yemek istemeyenler o klasöre bakmayabilirler. Ama şunu bir görün, öyle karar verin:

dlzv.jpg

Çok teşekkürler :) bide bana mı öyle geldi bilmiyorum ama Banrinin light noveldeki çizimleri daha mı güzel ? Yani diğer karakterler aynı da sanki animede Banri tam olmamış gibi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Final

Bakayola'nın ilginç final tahminin doğru çıkmamasına sevindim. final olarak oldukça begendim. Kaga'nın pes etmesine şaşırdım doğrusu 2D kun olmasa herşey bitecekti doğrusu.Helal olsun 2D kun'a sevdim keratayı. Yüzüğü düşürdüğü gördükten sonra hayalet olan diğer kişiliğinin ıslak bir şekilde yüzüğü çıkarıp normal Banri'ye vermesi etkileyici fakat pek inandırıcı değildi bana göre. Linda'nın köprüde koşup diğer Banri'ye cevabı vermesi ve sarılması güzeldi. Sanırım o köprüde bir haltlar var. Boyutlar arası bir kapı gibi birşey her halt oluyor. Kaga ve Banri'nin hatıra aynası sonunda işe yaradı bundan sonra hiç unutmazlar.Zengin kıza yüzüğüde taktı ailesi bundan daha mutlu olamazdı. Sonlara doğru Linda'nın kameraya kayıt yapan Mitsuo'yu görüp utanması ikili arasında ilerde birşeyler olacağının göstergesi ama ben Oka-chanla sevgili olmalarını beklerdim. Yer yer hızlandırılmış şekilde ilerlesede sonuç olarak hafızalarda iz bırakabilecek bir yapım oldu. Kaga Koko varolanbiri'nin dediği üzere hatun dibi çıktı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Banri'nin çizimleri bana da garip geliyor ln yi okumadım ama diğer karakterlerin hatta Chinami'nin yanında bile çocuk gibi duruyordu hepsinden de bir yaş büyük hemde neyse. Bana göre en unutulmaz kısmı 19. Bölümdeki el yapımı eyfel kulesinin nokta atışıyla noktalandığı kısımdi . Finalden o kadar etkilenmedim ama yine de güzeldi güzel bitti.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

finalde

Banri ile Kaga'nın yatakta yanyana oturup eyfel kulesi maketine bakmaları baya bir manidardı. Sonuç olarak yaptılar....:bulqdum:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?