Jump to content
  • Kayıt Ol

Pocket Monsters The Origin

Sensou

Önerilen İletiler

pokemon-the-origin-poster-422x600.jpg

Pokemon'un orjinal oyunun uyarlaması hakkında yorumları alalım.Nasıl buldunuz?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 10
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• painscream

4

• Sensou

3

• crows005

2

• bLueeekun

1

En Hareketli Günler

En Çok Yazanlar

İlk bölümü izledim şimdi de benim çok hoşuma gitti. Umarım bununla sınırlı kalmayıp devamı da gelir diyorum.

Oyunu oynuyormuş gibi hissettirmeyi başardı, tabii bunda devamlı aynı pokemonlar gelmedi karşısına ilk bölümde :) Diğer bir şey de pokemonlar araç değil, onlarla omuz omuza savaşıyoruz fikrini gerçekten sevdim, benim hoşuma gitti kısacası. Ne aralıklarla çıkacak veya hepsi çıktı mı hiç bir fikrim yok. 2. bölümü şimdilik bulamadım internette, o yüzden devamını bekliyor olacağım. Oyununu oynayıp hiç bir zaman bitirmeyi başaramamıştım(Hep kayboluyorum nedense, bir kere daha oynamayı deneyip, bütün pokemonları yakalama isteği oluştu aslında :qzirvede:) Nostaljik geldi açıkçası ve charmender olsun, diğer 1. jenerasyon pokemonları olsun görmek hoşuma gitti.

Japonca adları değişik sanırım bir de bunların. Charmender olarak çevrilmiş yine ama Japonca daha değişik deniyor. Biz öyle alıştığımızdan bize Charmender normal gibi geliyor ama belki Japonca' sı farklıdır.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

1. bölümü izledim, çizimler birinci nesil pokemonları falan görmek herkez gibi benide mutlu etti, oyunu oynamadım. Lakin savaşların tek hamlelerle falan bitmesi çok saçma iki çırmık atıyo hitokage pokemonun canı gidiyor tümden, bir de olayları çok hızlı geçmişler. Mistiynen falan karşılaşmışta bilmem ne oraları atlıyo hep.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@crows005

Hepsini işleyecek olsa 4 bölümün yeteceğini sanmıyorum, daha başka bölümler de var. Oralarda karşılaşır belki Misty ile. Oyunda hatırladığım kadarıyla ilk Brock ardından Misty olması lazım. 2. bölümde görebiliriz bir ihtimal.

Yine oyuna göre gittiğinden eşit 2 pokemon savaşmıyorsa(su-su veya kaya-kaya) ve levelleri düşükse öteki pokemon onu tek vuruşta devirebilir. Ateş kayaya hasar vermez, o yüzden de tek charmender yeterli olmazdı. Fakat karşısında bulbasaur gibi yeşillik tarzı pokemonlar olsaydı charmender hepsi için yeterli gelirdi(Oyunda tabii, animede taktik kullanılabiliyor.) Yavaş geçeceği pek bir şeyi de yok, oyuna göre gittiğinden yine etrafta dolanıp diğer güçsüz yetiştiriciler ile savaşıp pokemonlar geliştiriliyor ve daha sonra da gidip rozet veren kişilerle savaş gerçekleşiyor. Bütün pokemonları yakaladığı gösterilse de yine bölümler yetersiz olacaktır :) Bir de hitokage çırmık atıyor ama daha önce öteki pokemonları yakalarken savaştığı için daha tecrübeli ve daha güçlü oluyor karşılaşan pokemonlara göre. Doğada bulunan pokemon ile bir yetiştiricide bulunan pokemon arasında güç farkı olması normal bence.

Yani kısacası,Ash' in olduğu pokemon ile Red' in olduğu pokemon birbirinden farklı. pikachu her pokemonu yenebilecek güçte değil bu pokemona göre :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

4 bölümün hepsi 2 Ekimde çıktı ama ingilizce olarak şu an 1 bölüm çıktı. Red oyununun animesini yapmışlar. 4 bölüm olduğu için hızlı gidiyor. 4 bölümde her şey bitmez ama daha uzun olsaydı bütün oyun bölümlerini görürdük. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

1. bölümü daha yeni izledim. Gayet hoşuma gitti, oyun havasını yaratmışlar bence. Bu şekilde giderse oldukça iyi olur. Artık devamını parça parça izlerim. 1. nesil pokemonları tekrardan görmek oldukça hoştu. Sadece pokemon isimlerinin farklı oluşu biraz tuhafıma gitti.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yani kısacası,Ash' in olduğu pokemon ile Red' in olduğu pokemon birbirinden farklı. pikachu her pokemonu yenebilecek güçte değil bu pokemona göre :)

Pokemonun tüm sezonlarını izledim ama.Pikachu her pokemonu yenecek güçte değilki.Hatta bir ligte miyav'a yeniliyor pikachu.Neden böyle bir izlenim oluştu anlamadım :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Pokemonun tüm sezonlarını izledim ama.Pikachu her pokemonu yenecek güçte değilki.Hatta bir ligte miyav'a yeniliyor pikachu.Neden böyle bir izlenim oluştu anlamadım :D

Ben çocuklukta izledim ve onun üzerine izlemedim. Bana onu aşılamışlar ki demek ki, hep öyle düşünmüşüm :D Pikachu vs Onix örneğini verelim, pikachu rastgele elektrik sallarken, birden lambalar tutuşuyor, oradan yangın sensörü aktif oluyor. Ardından onix üzerine yağmur gibi yağıyor ve bunun üzerine pikachu su ile elektriği birleştirerek Onix' i yeniyor. (Yanlış olmasın diye youtube dan baktım tekrar) Neyse, bende öyle bir izlenim oluşmuş bir şekilde :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben çocuklukta izledim ve onun üzerine izlemedim. Bana onu aşılamışlar ki demek ki, hep öyle düşünmüşüm :D Pikachu vs Onix örneğini verelim, pikachu rastgele elektrik sallarken, birden lambalar tutuşuyor, oradan yangın sensörü aktif oluyor. Ardından onix üzerine yağmur gibi yağıyor ve bunun üzerine pikachu su ile elektriği birleştirerek Onix' i yeniyor. (Yanlış olmasın diye youtube dan baktım tekrar) Neyse, bende öyle bir izlenim oluşmuş bir şekilde :)

Su elektrik ilettiği için orada onix dezavantaja düşüyor.Ama kesinlikle pokemonda ash ve pikachu hep kazanıyor gibi bir durum sözkonusu değil.Tam aksine şuana kadar ash her katıldığı ligte yeniliyor eleniyor malesef.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Su elektrik ilettiği için orada onix dezavantaja düşüyor.Ama kesinlikle pokemonda ash ve pikachu hep kazanıyor gibi bir durum sözkonusu değil.Tam aksine şuana kadar ash her katıldığı ligte yeniliyor eleniyor malesef.

Benim orada demek istediğim, hiç bir taktik yapmadan şansa o yangın dedektörü çalışıyor ve Onix yeniliyor. Suyun elektriği iletkenliğinden bahsetmiyorum. Tamamını izlemediğim için hataya düşmüş olabilirim, liglere katılımını hiç bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Valla, belki Ash'a tabii ki de Pikacuya alıştığımız için ve pokemon dünyasının onlarla tanıdığımız için yadırgamış olabilirim. Bu arada yeni nesil pokemonları begendiğimide belirteyim. Özellikle Ashin "chimcarı" geliştirip onu kenara atan eski ustasının en güçlü pokemonunu yerin dibine gömmesi mükkemmeldi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?