Jump to content
  • Kayıt Ol

Yowamushi Pedal

Kusogaki

Önerilen İletiler

Bu üç takıma bir takım daha eklenecek sanırım. Açılıştan ben onu anladım. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 31
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• gundamaster

6

• bLueeekun

5

• CloudT

4

• Kusogaki

4

Evet, acaba neyin nesiler, kimin fesiler... Sağlam bir takım edasıyla göründüler ama bakalım, nasılsa bölüm sayısı belli değil. İlerleyen dönemlerde her şeyi daha net görürüz. Ve zaten yeni bir takımın ifşa olması şarttı. Diğer türlü, bir noktadan sonra sıkabilirdi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Bölüm 3

İkinci etap sonunda bitti. Kazanan Hakone. Tam net olarak göstermediler gibi ama en sonda bitiş çizgisini geçen bi kesit vardı. Orada sol tarafta olan kazanmış gibi elini kaldırmıştı. Sol taraftada Hakone olduğuna göre kazanmıştır diye düşünüyorum. Ama Midousuji'nin geçmişine biraz baktıktan sonra tatmin olmadım ya. Keşke bu flashback daha önce verilseydi. O kadar flashbackdan sonra gelen üçüncülük iyi olmadı gibi. :( Midousuji'yi Imaizumi'den üçkağıtçı olarak görsekde içinde tam bir savaşçı tam bir sporcu var.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 ay sonra...

Grande Road - Bölüm 13

Malumun beyanı önceden yapıldığı için şaşırmamak lazımdı ama üzüleceğimi ve hayranlık duyacağımı, aynı anda hem üzülüp hem hayranlık duyacağımı kimse söylememişti. 18. dakikada başlayıp 2,5 dakika sonra tamamına eren sekansı hiçbir şeyle karşılaştırarak (fondaki müziği Hans Zimmer'in yapmış olması fantezim dışında) onun eşsizliğini lekelemek istemiyorum.

Alayı birden nefis yazılmış karakterlerin arasında ihtiyar kendine ait köşeye çekildi. YowaPeda'nın daha önce defalarca bize kanıtladığı üzere, geri kalanlar için de münhasır bölümler izleyeceğiz...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Grande Road Bölüm 13

Kinjou'nun da son kısımda sakatlığının nüksetmesiyle 3. sınıfların hayalini birinci sınıflar gerçekleştirecek gibi geliyor artık bana. Makishima'da dağda bir yere kadar kalan dördü çekecek. Daha sonra Onedera dağ tırmanışındaki müthiş pedal çekmesiyle, yanında Imaizumi ve Naruko ile birlikte yarışı önde bitirecek diye düşünüyorum. Herhangi bir süpriz olmazsa.

Her birinin zafere giderken yapmak istedikleri karşısında gerçekler ile yüzleşmeleri epey dramatik ve süprizli oluyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 ay sonra...

Anime güzel. Şuan için fena gitmiyor. Ayrıca son zamanlarda yapılan animeler içinde CGI nin sırıtmadığı belki de tek anime.

Sevmediğim nokta ise bana göre yersiz giren flashbacklar. Hiçbirini merak etmiyorum ve umrumda değil, sadece beni sıkıyor. Zaten narutodan sonra bu flashback olayını bünyem kaldırmıyor. Tabii tümüyle reddetmiyorum. Sadece bana göre çoğu animede gereksiz yere kullanılıyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

22

Güzel bölümdü. Ama artık bitirmeleri gerekiyor. Eğlenceliydi, güzel de işlediler lakin yeterince uzadı. Şimdi beklediğim şey ise Onoda'nın kazanmasıyla bitmesi. Ne zaman başladı bilmiyorum ama son zamanlarda diyeyim, spor animelerinde ana karakterin/takımın sürekli yenilmesi ve kazanamaması klişesi işleniyor. Bunu baya abartıyorlar da. Hani her şey mantıklı sanki de ana karakterin/takımın güçlenmesine/ başarı kazanmasına mantık oluşturmaya çalışıyorlar ve onu da abartarak yapıyorlar. Bu konuda son zamanlarda gelen Baby Steps'te sinir bozucu şekilde rastladım.

Gerçek hayatta bile yaptığı spora başlar başlamaz süper başarılı ve güçlü olan sporcuların/takımların hikayesini bulabilirsiniz.(Yani olabiliyormuş) Özellikle NBA ve futbolda(benim daha çok ilgilendiklerim) görülebilir. Bunu niye mi söylüyorum, hani tuhaf bir şekilde mantıklılık/gerçekçilik arama merakı var ya, ona hitaben.

Yowa'da sonraki bölümde ne yapacaklar bilmiyorum ama inşallah yukarıda bahsettiğim şeyi yapmamışlardır.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?