Jump to content
 • Kayıt Ol

Pandora Hearts


AkuTan

Önerilen İletiler

Pandora Hearts

14736.jpg

Type: Tv Serisi

Bölüm sayısı: 25

Başlangıç-Bitiş Tarihi: 2 Nisan 2009~???

Yapımcı: XEBEC, Square Enix

Tür: Adventure, Fantasy, Shounen, Supernatural

Süre~Bölüm Başı~: 24 dakika

Genel izleyici kitlesi: +13,13 yaş ve üzeri.

Oz Vessalius,4 büyük duke ailesinden birinin velihattıdır ve 15 yaşına girip reşit olmak üzeredir.Şimdiye kadarki tüm hayatını zenginlik içinde iyi kalpli ve normal biri olarak yaşamış olan Oz adına büyük bir reşit olma töreni düzenlenir.

Tören sırasında olanlar olur,bir anda herkes donar ve insanüstü güçleri olan bir grup varlık Oz'a saldırır,ardından ''varolması'' suçundan dolayı "Abyss" adı verilen ve efsanelerde lanetli hapishane olarak geçen,sadece "chain" lerin yaşadığı başka bir boyuta gönderir.

Her yerde insanları yiyerek beslenen Chainlerin içinde yaşamasının mümkün olmadığını anlayan Oz,bu dünyadan kurtulmak zorunda olduğunu anlar,Gerçek dünyaya dönmenin bir yol ararken o sırada chainler veya insanlar arasında ''Black Rabbit'' adıyla geçen,gerçek ismi Alice olan insan şeklindeki,en güçlü chain ile tanışır ve bu dünyadan kurtulmasının tek yolunun Alice ile ''contract'' yapması ile olacağını öğrenir.

Hiçbirşey bilmeden Alice ile birlikte dünyaya geri dönen Oz Pandora adlı örgüte katılmak zorunda bırakılır Fakat yeni hayatı sadece dünya üzerindeki chainlerle savaşarak geçmeyecektir.Nedeni bilinmeyen bir sebepten dolayı Abyss dünyasına hükmeden ''Will of Abyss'' adındaki kızda Oz'u arkadaş olarak yanına istemektedir.

Tüm örgütlerin Will Of Abyss'e ulaşıp gücünü ele geçirmek istemesinden ve Will Of Abyss'e ulaşabilmenin tek yolun Oz olduğunu ögrenmelerinden dolayı ''Seçilmiş Kişi'' koltuğuna oturan Oz'un yeni hayatı suikast,gizem ve zorluk içinde devam edecektir.Fakat tek sorun bu değildir,Alice'nin 100 yıl önce yaşamamasına rağmen 100 yıl önceden hatıraları vardır,ve nasılsa 15 yaşındaki Oz'da bu hatıralar içinde bulunmaktadır,fakat bu kadar sorunun içinde büyük bir sorun daha vardır;

Oz'un Alice ile ''Contract'' yaptıgından sonra göğsünde çıkan saat,bir tam turu tamamladığında Oz tamamen yok olacaktır.

Dahası Oz hatırlamasada ''Contract'' yaptığı tek kişi Alice değildir...

Karakter Tanıtımları;

Oz Vessalius

Seslendiren:Minagawa Junko

51527.jpg

15 yaşındaki ana karakterimiz.Kendisine ne olursa olsun sevdiklerine birşey olmadığı sürece takmayan,ortalık ne kadar garipleşirse garipleşsin,ne kadar inanılmaz olaylar olursa olsun normal karşılayan karakteristik özellikli biridir kendisi.Eskiden başına gelen olaylardan dolayı kolay kolay sinirlenmez.Kim onu yüz üstü bırakırsa bıraksın,kim ihanet ederse etsin normal karşılar.Abyss dünyasına gidip geldikten sonra,onun için henüz birgün bile geçmesede iki dünya arasında zaman kavramı farklı oldugundan aradan 10 yıl geçtigini,kendi küçük kardeşinin bile ondan 10 yıl büyük görünen büyük bir hanıma dönüştüğünü görür ve eski hayatından geriye hiçbirşey kalmadığını anlayarak,''varolma'' suçunun ne demek olduğunu ögrenmek adına alice ile birlikte pandora örgütüne katılır.Break'ın söylediğine göre yaşamak için 1 yılı bile yoktur.

Alice~B-Rabbit~Blood-stained Black Rabbit

Seslendiren:Kawasumi Ayako

51029.jpg

Abyss dünyasındaki En güçlü Chain.dünyaya diğer chainlerden farklı olarak insanları öldürmek için değilde anılarını tamamlamak için gelmiştir.Hislerini Oz'un aksine çekinmeden hislerini dile getirebilir.100 yıl önce insan olarak doğmuş fakat öldürülmüş,birtakım olaylardan sonra chain'e dönüşmüştür.Will of Abyss ile aralarında gizemli bir bağlantı vardır.

İnsanken hiç arkadaşı olmadığından ve bunun Ozla tanışana kadar devam ettiğinden dolayı büyük bir yalnızlık problemi vardır.O kadardır ki OZ ile Gil eskisi gibi samimileşip bunu bir süre yalnız bıraktıgında bile hemen yalnızlık moduna girer,onlardan uzaklaşmaya,onlardan nefret etmeye başlar.

Gilbert Nightray

Seslendiren:Toriumi Kousuke

49183.jpg

Oz'un hizmetçisi ve en yakın arkadaşı.Oz Abyss dünyasına gönderilmeden önce aynı yaşta olsalarda,aradan 10 yıl geçtiginden dolayı artık abisi gibi görünmektedir.

Oz abyss dünyasına düştükten sonra onu bir şekile kurtarabiliceğini ögrenip,sırf onun için Vessalius ailesine ihanet etmiş,4 büyük dukeden biri olan Nightray ailesine katılmış,ailenin ileri gelenlerini öldürmüş ve ''Raven'' gücünü kazanıp silahta ustalaşmıştır.

Oz 10 yıl sonra yeniden dünyaya döndügünde uyurken,Alice'nin gücünü Oz'un vücudu kaldıramayacağını ve eriyeceğini öğrendikten sonra alice'nin güçlerini mühürlemiş ve sadece mecbur kaldıgında açmaya başlamıştır.Yinede Her mühürü kaldırdıgında Oz'un göğsündeki saat yeniden kıpırdamaya başlamaktadır.

Will Of The Abyss

Seslendiren:Kawasumi Ayako

49968.jpg

Abyss dünyasını kontrol edebilen varlık.Genellikle beyaz bir tavşan şeklinde ortaya çıksada aslında bir kızdır.Nedense her beyaz tavşan olarak ortaya çıktıgında gözlerinden kan akmaktadır ve Alice ile aralarında gizemli bir bağ vardır.Alice'nin insan olarak insan dünyasında doğdugu gün ile Will Of The Abyss'in Abyss dünyasında doğdugu gün aynıdır,Kıyafetleri Renkleri haricinde aynıdır.Göz renkleri bile aynıdır.Hatta ikisinide seslendiren kişi Kawasumi Ayako'dur.Bilinmeyen bir sebepten dolayı Oz'u yıllardır beklediğini,arkadaş olarak yanına istediğini söyleyip durmaktadır ve Alice'den tamamen nefret etmektedir.her ne kadar beyaz beyaz iyi biri gibi görünsede büyük bir villain potansiyeline sahiptir kendisi.hemen hemen yüzü düzgün hiç görülmemiştir.

Break Xerxes

Seslendiren:Ishida Akira

35548.jpg

Kendisi pandora örgütünün bir üyesidir,oda bir chain ile ''contract'' yapmıştır fakat oz gibi illegal değilde,legal yaptıgından ömrü oz'unkinden 50 kat civarı fazladır ve yaşlanmamaktadır.Fakat kendi söylediğine göre artık onunda ömrü bitmekte,hatta hemen hemen oz'un durumu gibi 1 sene kadar hayatı kalmamıştır.

Break'ın sol gözü yoktur.Will of Abyss ondan sol gözünü alıp Cheshire'ye vermiştir.Sol gözünün alınmasından sonra nefret dolu birine dönüşsede,Sharon'un annesi sayesinde artık güler yüzlü birine dönüşmüştür.Fakat her ne kadar güleryüzlü olsada hala içinde bir karanlık kısım vardır ve amacı için Sharon haricinde kimseyi feda etmekten çekinmez.

Breakın ömrü çok az kalmasına rağmen,Yok olmadan önceki tek amacı 100 yıl önceki olayın gerçeğini keşfetmektir.

Sharon Rainsworth

Seslendiren:Hanazawa Kana

35803.jpg

Rainsworth evinin varisi.Kibar bir kişilige sahiptir ve Oz'dan küçük gibi görünsede uzun zamandır vücudu hiç değişmemiştir.Oda legal Contract yaptıgından hep aynı yaşta kalmaktadır.İnsanların gölgesinden onları takip edebilir,eğer isterse o gölgeyi bir ata veya herhangi birşeye çevirebilir.Break ile araları bayağı iyidir.

Vincent Nightray

Seslendiren:Fukuyama Jun

38924.jpg

Gilbert'in küçük kardeşi,Pandoranın bir üyesi ve hemen hemen Will Of Abyss'den sonra en gizemli karakterdir.Bir gözü Kan renginde,diğer gözü ise altın renginde olup abisi için herşeyi yapmaktadır.

Büyük güçleri olduğu belli olsada henüz tam olarak güçleri belli değildir,fakat Alice'nin hatıralarının birinde OZ onu 100 yıl önceki olayda,küçük bir çocuk olarak birçok cesedin içinde ''hepsini gil için yaptım!'' gibisinden birşeyler söyleyerek kendini kaybettiğini,ardındanda bir makas ile Alice'i chain olmadan önce öldürdüğünü görmüştür.

Her zaman gülen yüzlü olarak görünen Vincent normalde büyük bir gizem içindeki,belkide ana villain olabilecek karakterdir.Herkesin çözmeye çalıştığı 100 yıl önceki olayda ne gibi bir rol oynadığı tam olarak bilinmesede,Büyük şeyler yaptığı Alice'nin hafızasında kesin olarak görülmektedir.

Cheshire Cat

54430.jpg

Cheshire 100 yıl önce,Alice hala insanken onun normal bir kedisiydi.Fakat vincent'in delirip onun bir gözünü oyup kendi gözü olarak kullanmaya başlayıp,onu öldürmesinden sonra Alice gibi Öldükten sonra Chaine dönüşen 2. ve özel bir chaine dönüştü.Will of abyss'in tek konuştuğu kişi olduğundan will of the abyss Break'ın bir gözünü alıp,ödeşme diyerek cheshireye takmıştır.

Will of abyss'ı şuan korumaya çalışsada,Aslında onla yakın olmasının tek sebebi Alice'yi sevip,eğer will of abyss ona birşey yapmaya çalışırsa Aliceyi içten kurtarmaya çalışmaktır.

Kişisel Görüşüm;

İlk olarak şunu söyleyeyim,Bu animenin tanıtımı şimdiye kadar yazdığım en sor seri.Tam 8 kere silip yeniden yazmaya çalıştım,3 gün boyunca ara ara yeniden denedim en sonunda ortaya bu çıktı.Karakter tanıtımları kolay olsada öldürdü tanıtım beni.Biraz fazla spoiler vermiş gibi görünsemde daha aslında anlatılacak o kadar şey varki bunlar birşey sayılmıyor.

Neyse,Kişisel Görüşüme geçeyim:

Grafikleri ve konusu mükemmel olan bir seri.Bu aralar bu kadar mükemmel seri izlemediğimden mi yoksa gerçektenmi güzel bilmiyorum fakat Nerdeyse izlediğim en kaliteli ilk 10 seriden rahat birine girer diyebilirim.Animenin ilk 10 bölümünü bir oturuşta izleyip,üstüne çevrilmiş 18 chapteri birden okuyup hala kesmeyip,hergün mangası çevrildimi diye baktığım nadir serilerden.

Biraz daha ayrıntılı işleyecek olursak:Ostlerinden başlayalım,Mükemmel ötesi bir müzik arşivi.nede olsa Kajiura yuki'nin.Tsubasa chronicleye biraz benzer gelebilir,aynı kişi yapmış 2 serinin müziğinide.Ama Bana kalırsa ''Kat Kat'' Daha kaliteli tsubasa chronicleden ostleri.Hele savaş müziği,bitiriyor insanı zaten.Birde ilk bölümden itibaren çıkan bir müzik kutusu var,hoş tam olarak seriye kattıgı işlev ne anlamadım açınca garip bir kabus görmeye başlıyor bizim karakter falan ama,Elfendeki Liliumdan daha güzel diyebilirim müzik kutusundaki melodi.

Çizimleride güzel,Müzikleri kadar övemem ama yinede güzel yani.Çizimleri düşürmüyorlar,Kaliteli çizimleri var.saçma sapan bir çizim çıkmıyor karşınıza.

Serinin konusu olarak konuşayım;Bayağı mükemmel.harika.müthiş.İlk önce kötü gelsede 2-3 bölüm izleyince çok iyi içine çekiyor sizi.Hele şu animenin içindeki gizem ve will of abyss ~ Alice bağlantısı bayağı hoşunuza gidiyor.Şahsen animenin konusu,çizimleri,ostsi falan berbat olsaydı bile sırf animenin sonunda will of abyss yine kötü karakter olarak mı kalacak yoksa en sonunda iyi mi olacak sorusunun yanıtı için izler,bitirirdim seriyi.Break karakteride ayrı bi karizma,tek gözle falan.Oz'un davranışları olsun,Yan karakterler olsun,Arada gelen dramı olsun,Alice'nin yalnızlık problemi olsun hiç sıkmıyor.Mükemmel bir sıralama ile işleniyor.

Kısacası seride hiçbir sıkıntı yok.Şuana kadar animede 11 bölüm çıkmış,mangada bayağı çıkmış olmasına rağmen sadece 20 chapteri çevrilmiş ve çevirisi 4-5 günde bir update gibi bir süre ile hızla çevrilmekte.Seride beğenilmeyecek hiçbirşey yok,beğenmiyecekte pek kimsenin çıkacağını sanmıyorum.Tek ricam İlk bölümü izleyip bırakmamanız,İlk bölümde Alice bile çıkmıyor daha.2 bölüm izleseniz seriyi seversiniz zaten.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

 • 1 yıl sonra...
 • İleti 3
 • Oluşturma
 • Son yanıt

En Çok Yazanlar

 • AkuTan

  1

 • sensee

  1

 • darkeros

  1

 • Desdemona.

  1

seriyi deli gibi inceleme ve yorumlarını okuma olayındayım şu anda.. bi yerden gelmiş nerden bilmem, uzantısında anidb yazan bir torrent indirmişim. e iyi de bi altyazı uyduramadık. izledim neyse dayanamadım 6-7 lere geldim böyle, seri mükemmel! bu kadarını beklemiyordum doğrusu ^^

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

 • 9 ay sonra...

En sevdiğim serilerden biri. Ama bence yarım kaldı, 25. bölüm kesinlikle vasattı, hiçbir soru işaretini cevaplamadı. Bu yüzden umarım ikinci sezonu gelir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Pandora Hearts specials adlı 9 bölümlük 3 er dakikalık bölümleri izlemeyenlere özellikle tavsiye ederim. Nerdeyse animenin kendisinden bile daha komik sahneler mevcuttu. Özellikle herkesin Gil'in adını tekerleme olarak söylemeye çalıştığı kısım :biyik gulme:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
×
×
 • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?