Jump to content
  • Kayıt Ol

Mega.co.nz sorunu

Ronnie92

Önerilen İletiler

Merhaba, yanlız sorun bende mi bilmiyorum ama mega bazen hard diskin boş olmasına rağmen hdd-nin dolu olduğunu yazıyor ve doğal olarak yüklemiyor. Bu sorunu nasıl çöze bilirim ?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 10
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• CHOBiTS

2

• Ronnie92

2

• gundamaster

1

• Tmk

1

En Hareketli Günler

En Çok Yazanlar

Web browserinin indirme yerini C ise D şeklinde değiştirirsen düzelebilir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Bir de temporary filesdaki dosyaları da silersen o hatayı vermiyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

O sıkıntının kısayoldan çözümü nasıl bakmadım bana kolay geldigi için system klasör içinden kendim siliyordum.

Mega dosyları önce chrome system klasörüne indiriyor ordanda indirilenler klasörüne koylamaya yapıyor. system klasörü içindeki dosyayıda bir süre sonra siliyor yada silmesi gerekiyor ama silmeden bıraktığıda oluyo.

ilk başlarda cok oluyodu silmeden bıraktığı son zamanlarda pek rastlamadım ama peş peşe indirme yapınça silmeden bırakıyor sanırım.

C:\Users\[pc kullanıcı adınız]\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\File System\[*değişken*]\p\00

klasörü içinde kayıt ediyor

[*değişken*] : olarak belittiğim yer klasör adı "003","004","005" gibi artarak gidiyor.

örnek resim: http://i.imgur.com/ExESqGg.jpg

bu klaörler normalde 3~5kb boyutundadır. Eğer daha büyük ise indirdiğiniz dosyalar burada kalmış demektir.

mesela bende silinmeden kalmiş iki dosya var 590mb yer yiyor. http://i.imgur.com/XRJVC80.jpg

"002" ve "Origins" klasörü sistem dosyasıdır onlara dokunmayın.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

browserin cookies arama bölümünden mega.co.nz aratıp gelen cookies-leri sildikten sonra düzeldi :) Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 4 ay sonra...

Arkadaşlar benim 4 gb lık mega co nz den yüklediğim dosya %100 oldu sitede fakat pc me aktarmadı bu 3 defa oldu pc ye aktaramıyorum ne yapmam lazım

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Belki dosyayı kaydettiğin bölümde ( C-D misal) yeterli yer olmayabilir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Chrome kullaniyorsun muhtemelen, aynisi arkadaşimin başina geldi dün.

Normalde bi dosya indirirken önce "Kaydet" dersiniz ve daha sonra dosya inmeye başlar. Fakat Mega'da sistem tam tersine işliyor; önce dosya %100 olup iniyor daha sonra "Kaydet" diyorsunuz. Saniyorum ki kaydet demeden sayfayi kapatirsaniz dosya inmemiş sayiliyor (nereye indirdiğini bilmiyorum gerçekten).

Ben Firefox kullaniyorum sorunsuz kaydet ekrani geliyor her zaman. İsterseniz ufak bi dosya indirin Firefox kullanarak, bakin bakalim sorun Chrome olmasindan miymiş.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

Bende de %99 da kalıyor, bu sorunu çözmemde yardımcı olabilecek var mı?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bunu önbellek doluyken yapıyor genelde, aynı şey benimde başıma birçok kez geldi ama indirmeyi elleme, video falan açıksa onu kapa sonra kaydetmeye başlıyor pc'ye!

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Mega eğer tampon bellek yüzünden sorun çıkarıyorsa internet explorer için araçlar menüsünden internet seçenekleri>genel>ayarlar>geçici internet dosyaları sekmesine geçip tampon dosya boyutu sınırını 1024mb yaparsanız sorunsuz şekilde dosya kaydedilir. Hala sıkıntı çıkarıyorsa debridler üzerinden dosyanı çevirip indir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?