Jump to content
  • Kayıt Ol

Mahou Shoujo of the End

Kusogaki

Önerilen İletiler

(düzenlendi)
Mahou Shoujo of the End

TANITIM

Kogami Kii gündelik yaşamından sıkılmış sıradan bir lise öğrencisidir. Pencere kenarından ki sırasında gününün ne kadar sıkıcı geçtiğini düşünürken okul kapasında öğretmenlerinden birinin kafasının küçük bir kız tarafından patlatıldığını görür. Halüsinasyon gördüğünü düşünerek elini yüzünü yıkamaya gider fakat sınıfa tekrar döndüğünden sınıf arkadaşlarının tamamına yakının aynı kız tarafından hunharca öldürüldüğünü görür...

KARAKTERLER

Rintarou Akuta - Ana Karakter

Kaede Sayano - Ana Karakter

Kii Kogami - Ana Karakter

Ren Kushiro - Ana Karakter

Tsukune Fukumoto - Ana Karakter

Miu Anai - Ana Karakter

Wataru Himeji - Ana Karakter

156267.jpg

DİĞER İSİMLERİ

Romaji: Mahou Shoujo of the End

İngilizce: Magical Girl Apocalypse

Japonca: 魔法少女・オブ・ジ・エンド

Diğer: Mahou Shoujo OTE, Magical Girl of the End

BİLGİ

Kategori: Manga

Cilt sayısı: Bilinmiyor

Bölüm sayısı: Bilinmiyor

Yayım: 12 Haz 2012 - ?

Dergi: Bessatsu Shounen Champion

Eser: Kentarou Satou (Hikâye & Çizim)

Türler: Aksiyon, Gizem, Korku, Shounen, Doğaüstü

İSTATİSTİKLER

Sıra: 5495

Veriler 23 Aralık 2016 Cuma günü 13:21 saatinde MyAnimeList sitesinin şu sayfasından çekilmiştir: manga / 40175

KİŞİSEL YORUM: 
Spoiler

Öncelikle manga içerik açsından sitemizde yer almayan bazı kategorilere de girdiği için onları belirterek başlamak istiyorum. Trajedi ve yetişkin kategorilerini içerdiği için 18 yaş altında olanlar ve ağır şiddet içeriğinden hoşlanmayanlara önermiyorum.

Uyarımızı yaptık şimdi de genel olarak kendi izlenimlerimi aktarayım. Öncelikle ilk okumaya başladığım sırada mangadan çok fazla bir beklentim yoktu. Nedeni ise konusu itibariyle klasik zombi filmlerini andırmasıydı. Tabi bununla birlikte zombi filmlerinde bulamadığımız bir çok şeyi barındırması -Ecchi,Maho Shoujo, Psikoloji, Gore vs gibi- beni okumaya iten faktörler oldu. Manganın ilerleyen bölümlerinde beklentimlerim giderek artı ve artık kesinlikle okunması gereken mangalardan biri olarak listemde yer alıyor. Hikayenin gidişatındaki değişiklikler insanı gerçekten dumur edecek bir hal almaya başladı ve her yeni bölüm bir çok soru ve cevabı aynı anda verdiği için hikaye denklemi sürekli genişlerken bilinenlerden bilinmeyenlere giden yol gerçekten heyEcan verici bir senaryo oluşturuyor.

Düzenlendi: (Aurora Borealis)
Güncelleme
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 5
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Kusogaki

3

• CHOBiTS

1

• Ryuga

1

• vkopuzoglu

1

Kapak resmini görünce okuma isteği vermese de konu baya etkileyici geldi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kapağına göre yargılamamak lazım aslına bakarsan, bir de şöyle bir şey ekleyeyim. Kapaktaki kız yukarıda bahsi geçen hocanın kafasını parçalayan Mahou Shoujo'lardan birisi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Girişi High School of the Dead'in çakması olan manga. :D

Mangaka hiç çekinmemiş, dayamış trajediyi. 7. bölümden sonrasını okumamıştım ama, hikaye nasıl ilerleyecek, asıl olay ne, bunun arkasında ne var merak ediyorum baya.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

High School of the Dead'in neresine benzettin hiç anlayamadım. Çok alakasız bir durum bence. Onun haricinde konusu içinde trajedi olduğundan trajedi vermesi normal değil mi?

Basmış trajediyi diyince sanki zormala bir durum varmış gibi anlaşılıyor ama ben onu da sezemedim açıkçası.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

Ohoovv! One güzel mangaymış öyle yav. Kesinlikle okumam lazım ama tabi Türkçesi olmadığı için yine okuyamayacaz :S neyse kısmet çok teşekkürler tanıtım için ;)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?