Jump to content
 • Kayıt Ol

Garo


Akuma_Blade

Önerilen İletiler

garo20130226123213.jpg

Yetişkinlere hitap eden bir Tokusatsu yapımı olarak 2005'de yayınına başlayan ve o tarihten bu yana 2 devam sezonu, biri sidestory olmak üzere 3 filme yayılan Garo külliyatı için bir Anime serisi yapımına başlanması, yaratıcısı Keita Amemiya*'nın blog'unda yaptığı açıklama ile resmiyet kazandı.

Garo külliyatının "orijinal bir parçası" olacak yapımın senaryosu geçmişte Kamen Rider Ryuki ve OOO gibi Tokusatsu sektöründe de işleri olan Yasuko Kobayashi tarafından hazırlanıyor. Kendisini Attack of Titan, Jojo's Bizarre Adventure TV, Blassreiter, Casshern Sins, Galaxy Angel, Gokusen, Guyver TV, Hayate The Combat Butler Movie, Keroro Gunsou, Strawberry Eggs, Shagukan no Shana, Trigun Movie, Witchblade, Yu-Gi-Oh!, Yume Tsukai gibi farklı türlerden işler ile tanımanız fevkalade mümkün.

Garo külliyatının ilk kısmı, insan toplumuna gizlice sızmış olan yaratıklara karşı savaşta olan Makai Şövalyeleri'nden Kouga Saejima'nın iblis kanı taşıyan Kaoru isimli bir kızı kurtarma çabalarını konu alıyordu. Diğer bazı Tokusatsu serilerine misafir oyuncular yada hatırlanabilir referanslar üzerinden de göndermeler yapan yapım, çıplaklık, cinsel öğeler ve yüksek şiddet düzeyi nedeniyle akşam kuşağında yayınlanmaktadır.

Serinin ayrıntılı ekip ve bölüm sayısı bilgisi yada yayın tarihi için bir süre daha beklememiz gerekecek.

(*Keita Amemiya 1959 doğumlu yönetmen, senarist, özel efekt uzmanı ve görsel tasarımcıdır. Yapıtlarında gotik, rahatsız edici ve organik tasarımlar kullanır. Magical Girl Squad Arusu, Iria Zeiram, G9 gibi Anime'lerin yanısıra Mechanical Violator Hakaider'in Live Action uyarlamasında, ZO ve Shin Kamen Rider'de yaratık tasarımcısı ve özel efekt yönetmeni olarak yeralmıştır. Genji: Days of Blade, Clock Tower 3, Shin Megami Tensei IV, Onimusha serisi ve Rudra no Hiho gibi oyunlarda sanat yönetmeni, şef tasarımcı ve yaratık tasarımcısı olarak çalıştı. Ayrıca ülkemizde de yayınlanmış olan Tokkei Winspector ve Kidou Keiji Jiban serilerin yaratıcısıdır. )

Kaynak: ANN

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

 • İleti 3
 • Oluşturma
 • Son yanıt

En Çok Yazanlar

 • Akuma_Blade

  2

 • SPAWN-TheUndead

  1

 • fox34

  1

En Çok Yazanlar

Teşekkürler Güzel Bir Seriye Benziyor İlgimi Çekti..

2 Sezonluk Bölümleri Ekliyecekmisiniz Yoksa İzleyebileceğim Bir Yer Önerirmisiniz..?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Burası dikkat edersen haber başlığı. Özelden sezon ve film linklerini atabilirim istersen eğer.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Vay vay vay. Garo animeye uyarlanıyor ha. Wışş XD

Şaka bir yana gerek yok bence. Bleach var sonuçta. :)

İkinci sezonu çeviremedim fox34. Vakit de bulamıyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
×
×
 • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?