Jump to content
  • Kayıt Ol

Altyazı sökme vobsub

Canozden

Önerilen İletiler

Arkadaşlar ben yarım kalmış bir seri olan tactics i çevirmeye başladım anidb den baktım exiled destiny çevirmiş bende indirdim uygun bölümü ama vobsub çıktı nasıl sökeceğimi bilmiyorum aegiyle denedim olmadı subrip le sökmeyi denedim olmadi yardim edebilir misiniz???

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 8
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Canozden

3

• Hitokiri

1

• nephie

1

• fake

1

Videodan altyazıyı söktüğünde .idx ve .sub uzantılı iki dosya oluşacak. Bunlardan .idx uzantılı olanı Subrip ile (ben 1.2 sürümünü öneririm.) açtığında senden, dosyadaki her harf/rakam/karakteri tanımlamanı isteyecek. Sen de biraz sabredip sonuca ulaşacaksın.

Detaylı anlatmıyorum çünkü nette Subrip'in Türkçe kullanım rehberleri var. Eğer ben sebat edecek biri değilim diyorsan şurada .srt uzantılı altyazı dosyaları da var.

Aklınıza herhangi bir şey takıldığında öncelikle nette aramanızı önerir, çeviride kolaylıklar dilerim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Aigesub'da File-open subtitle diyerek çevirmek istediğiniz bölüme tıklayıp, açılan altyazıyı farklı kaydet derseniz diğer altyazı sökme programlarıyla uğraşmazsınız ;)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Aigesub'da File-open subtitle diyerek çevirmek istediğiniz bölüme tıklayıp, açılan altyazıyı farklı kaydet derseniz diğer altyazı sökme programlarıyla uğraşmazsınız ;)

Konudada belirttiğim gibi aegiyle denedim olmadı sağolsun hece srt lerini buldu...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Subedit programı ile kolayca sökebilirsiz.

Divxplanet'e kayıt sayfası açmaları için mesaj attım. Açınca İngilizce altyazıları oradan indirebilirsin.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Subedit programı ile kolayca sökebilirsiz.

Divxplanet'e kayıt sayfası açmaları için mesaj attım. Açınca İngilizce altyazıları oradan indirebilirsin.

Teşekkürler zaten tr çevirisine başlayıp 7. bölümü yayınladım tr altyazılarıda oraya eklerim rica etsem gundam build fighters içinde kayıt sayfası açmalarını iletebilir misin?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 yıl sonra...

Ben de vobsub altyazıyı sökmeye çalışıyorum. fake'in dediği gibi altyazı dosyalarını çıkarttım, .idx ve .sub uzantılı. sub uzantılıyı aegisubda açmaya çalışıyorum ve "cannot convert from utf-8 to binary" hatası alıyorum. Yani açılmıyor.

Subrip denilen programla çooook uğraşılıyorsa, zaman açısından benim için kullanışlı olmaz.

Demem o ki bunu daha kısa yoldan bir açma yöntemi var mı?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bakayalo

çooook değil, sadece birazcık uğraşman gerekecek. iki üç sene önce bi kere kullanmıştım, neresi nasıldı şimdi pek hatırlamıyorum, ama bi akşam oturup 10-12 bölüm çıkartmıştım. Sana zaten harfi harfine doğru olması da lazım değil, fazla uğraştırmaz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben de vobsub altyazıyı sökmeye çalışıyorum. fake'in dediği gibi altyazı dosyalarını çıkarttım' date=' .idx ve .sub uzantılı. sub uzantılıyı aegisubda açmaya çalışıyorum ve "cannot convert from utf-8 to binary" hatası alıyorum. Yani açılmıyor.

Subrip denilen programla çooook uğraşılıyorsa, zaman açısından benim için kullanışlı olmaz.

Demem o ki bunu daha kısa yoldan bir açma yöntemi var mı?[/quote']

1 dakikadan az sürüyorda ben tam hatırlayamıyorum, önce file altındaki new (+) olan yere basıp veya altyazıyı içine sürükleyip .sub formatı seçip çıkan pencereye ok diyordun. Gelen sayfada kutuların içindeki tüm işaretleri kaldırıyordun...müzik/nota, ingilizce düzeltme kutusundaki ve alt seçeneklerini. İtalik işareti durabilir, sorun çıkmıyor. Sağ en üstteki yazı görünümlerine bir şey yapma, kutudaki işaret dursun.

En son alttaki başlama düğmesine basıyorsun, bittikten sonra okey deyip, ana bölümünden File>save as diyorsun tamandır, istersen format bölümünden srt veya ass formatlarından ...utf8 veya unicode olarakta çıkartabilirsin. Ben srt - utf8 olarak çıkartıyordum.

Program var masaüstümde ama deneyemiyorum, çünkü elimde .sub formatlı bir altyazı yok, olsa daha net yazardım, biraz unuttum da :P Ama yukarıdakileri iyi hatırlıyorum sen dene bir, deneme yanılma ile ;)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?