Jump to content
  • Kayıt Ol

The Fugitive of Joseon

Fingolfin

Önerilen İletiler

[fieldset=Tanıtım]

Konusu: Tarihi, Politik, Romantizm, Medical, Gerilim, Aksiyon

Adları: Heaven's Order / Mandate of Heaven / Heaven's Will / The Fugitive of Joseon

Kanal: KBS2

Yayın Dönemi: 24 Nisan 2013 - 27 Haziran 2013

Yapım Şirketi: Dream E&M (드림이앤엠)

Baş Yapımcı: Moon Bo Hyun

Yapımcı: Yoo Jong Sun(유종선)

Senaryo: Choi Min Ki (최민기), Yoon Soo jung (윤수정)[/fieldset]

[fieldset=İnceleme]

Dizimiz yağmurun habercisi bulutlar ve çakan şimşekler eşliğinde kucağında bir kız çocuğuyla tabana kuvvet atlı askerlerden kaçan bir abimizi görmemizle başlıyor. Gerçi diş macunu reklamındaymışcasına dişlerini her zorlandığında veya sinirlendiğinde göstermese iyi olurdu ya neyse.:011: Konuya döneyim, bu sırada çalan güzel bir müzik de cabası. Sonra güzel yapılmış bir aksiyon sahnesi ve abimizle kızının duygusal konuşmalarıyla tam sürat devam ediyor dizimiz. Arada sırada bir hanımefendinin bir resim çizdiğinin gösterilmesi de gözümüzden kaçmıyor tabi.:011:

969143_595930173759865_1536121185_n.jpg

Dizinin konusuna gelirsek; kızına düşkün bir baba olan Choe Won sarayda bir doktordur. Çok yetenekli olmasına karşın bunu kızının yakalandığı amansız hastalığı daha rahat tedavi edebilmek için herkesten gizler. Tabii çok yakın dostu olan Veliath Prens gibi bazı kişiler bunu bilmekte hatta ona bu konuda yardım etmektedir.

Kahramanımız bunlarla uğraşa dursun saray ve ülke ise tam bir karmaşa içindedir. Sarayda iktidar adına komplolar ve entrikalar dönmekte ve kimin eli kimin cebinde belli değildir.

seulong-n-park-ji-yeong-520x245.jpg

Choe Won kızının tedavisi için büyük bir umut yakaladığı sırada, cinayet sebebiyle vatan haini olarak hüküm giyer. Böylece duygusallık, politika, entrika, heyecan dolu maceramız da başlamış olur.

1820_4871_l.jpg

Ben diziyi beğendim. Bir babanın hikayesiyle politik olaylar güzel harmanlanmış. Hani eksikler de var tabii ama bunlara takılmadım ve dizinin keyfini çıkardım. Size de tavsiye ederim. Bu arada Korecede bir kelimeyi bu dizide fark ettim "şipşio" :011: diye bir kelime cümlenin sonunda kullanıyorlar. Eğlenceli oluyor bunu duymak. heheehe:011: [/fieldset]

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 0
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Fingolfin

1

En Hareketli Günler

En Çok Yazanlar

En Hareketli Günler

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?