Jump to content
  • Kayıt Ol

Sengoku Musou

Akuma_Blade

Önerilen İletiler

TECMO'nun bu yıl 10. yıldönümünü kutlayacak olan hack'em slash serisi Sengoku Musou (Japonya dışında Samurai Warriors adıyla bilinir) için bir Anime serisi açıklandı. Seri Mart 2014'de yayına başlayacak ve şu seiyuu'ları içerecek:

sanada.png

Yukimura Sanada rolünde Takeshi Kusao

sanada2.png

Nobuyuki Sanada rolünde Daisuke Ono

ishida.png

Kanetsugu Naoe rolünde Masaya Takatsuga

Mitsunari Ishida rolünde Eiji Takemoto

kunoichi.png

Kunoichi rolünde Yuko Nagashima

Inahime rolünde Makiko Ohmoto

Tadakatsu Honda rolünde Akio Ootsuka

Ieyasu Tokugawa rolünde Jouji Nakata

Sengoku dönemi Savaşan Beylikler (Warring States) dönemi olarak bilinen feodal dönem iç savaşlarıdır ve Japonya'nın tek yönetim altına birleşmesi ile sonuçlanmıştır. Bu dönem daha önce çeşitli farklı temalarda Anime'lerde anlatılmıştı.

Anime serisinin ilk Blu Ray'nin PS3 için 20 Mart 2014'de çıkacak Sengoku Musou 4 ile bundle verileceği ve sınırlı sürümde çeşitli çeşitli extra'ların verileceği duyurulduysa da bugün sitedeb kaldırıldı. Bir değişiklik olmazsa seri TV serisi formatında yayına girecek. Ekip ve bölüm sayısı bilgisi için beklememiz gerekiyor.

Kaynak: ANN

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 7
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Akuma_Blade

5

• Donfo

1

• SnowStorm

1

• hibarikasuya

1

• 1 ay sonra...

21 Mart'da yayına başlıyor

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sengoku Basara çok güzeldi. Umarım bu da onun kadar güzel olur. Haber için teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 5 hafta sonra...

Serinin ilk açıklanan seiyuu kadrosu çok iyiydi ama içimden ister istemez "birkaç tane daha veteran seiyuu olsa ne güzel olurdu" diye geçirmeden edememiştim. Sesim bir yerlerden duyulmuş olacak ki yeni eklenen seiyuu kadrosunda veteran isimlere rastlıyoruz:

Unshou Ishizuka Uesugi Kagekatsu'yı seslendirecek. Diğer bir veteran seiyuu Juurouta Kosugi Oda Nobunaga'yı seslendirecek ve ayrıca serinin anlatıcılığını yapacak.

å°æ‰å郎太 KOSUGI Jurota ボイスサンプル - YouTube

Özellikle Juurouta Kosugi'nin ses tonuna hayran birisi olarak bu habere oldukça sevindim diyebilirim.

Bir diğer açıklama da yayın ve ekiple ilgili. Yayınlanacak ilk bölüm 21 Mart'da geliyor, bu bir ön yayın mahiyetinde özel bölüm olacak. Kojin Ichi (Detective Conan, La Corda D'oro Blue Sky) özel bölümün yönetmenliğini üstlenirken, Yuka Yamada (Bungaku Shoujo, Harukanaru Toki no Naka de - Maihitoyo, Hataraki Man, Himawari, Lupin III: Elusiveness of the Fog, Mushishi, Neo Angelique Abyss, Saint October, Tide Line Blue, Umi Monogatari, Zombie Loan) senaryoyu, Aki Tsunaki (Yamato 2520, Yu-Gi--Oh!, Harukanaru Toki no Naka de - Maihitoyo, Chōyaku Hyakunin Isshu: Uta Koi) karakter dizaynlarını hazırlıyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 4 hafta sonra...

Fragman yayınlandı

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sengoku Basara gibi ise ben es geçiyorum bunu. Veteran ne demek hacı?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sengoku Basara gibi ise ben es geçiyorum bunu. Veteran ne demek hacı?

80'ler yada 90'ların ilk yarısından beri Anime'lerde başrol oynamış seiyuu'lara veteran seiyuu diyoruz. Türkçe'deki en yakın karşılığı "emektar" yada "duayen" olabilir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?