Jump to content
  • Kayıt Ol

Attack on Titan'ın sonu değişebilir

Akuma_Blade

Önerilen İletiler

wsisayama01_4.jpg

white-screen.jp'ye konuşan Attack of Titan mangaka'sı Hajime Isayama ilginç açıklamalarda bulundu. Spoiler içerebilir.

Başta niyetinin serideki herkesi öldürerek karanlık bir son yapmak olduğunu, fakat seri bu denli popülariteye ulaşmışken böyle bir son seçmesinin hayranlarda kendilerine ihanet edilmesi gibi algılanabileceğini ve böyle düşünülmesini istemediğini belirten Isayama, şu sıralar farklı olasılıklar üzerinde düşünüp seriyi nasıl farklı bir sona ilerletebileceğini düşündüğünü, fakat seriyi nasıl bitireceğinden şu an kendisinin de emin olmadığını söyledi.

Kaynak: ANN

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 6
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• meyday

1

• loykad

1

• Akuma_Blade

1

• calieran

1

"Paraya doyamadim, seriyi fanservisle doldurmak istiyorum Mikasa'ya daha çok rol vericem Eren de coşçak" demekten başka bir şey değil bu malesef.

Ki zaten son 2 aydir elde tutulan hiçbir şey yok chapterlarda, boş boş konuşuyolar. Allah'tan bi Eren'le ilgili o mesele ortaya çikti 2 ay önce. O chapterdan beri ne onun üzerine bi plan var, ne Historia ile ilgili bilgi var boş boş konuşuyolar. Zaten bildiğimiz şeyleri uzata uzata anlatiyorlar falan.

Mart'a kadar da yeni bölüm yokmuş zaten, o ara hazirlar artik ne yapicağini.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

"Paraya doyamadim, seriyi fanservisle doldurmak istiyorum Mikasa'ya daha çok rol vericem Eren de coşçak" demekten başka bir şey değil bu malesef.

Ki zaten son 2 aydir elde tutulan hiçbir şey yok chapterlarda, boş boş konuşuyolar. Allah'tan bi Eren'le ilgili o mesele ortaya çikti 2 ay önce. O chapterdan beri ne onun üzerine bi plan var, ne Historia ile ilgili bilgi var boş boş konuşuyolar. Zaten bildiğimiz şeyleri uzata uzata anlatiyorlar falan.

Mart'a kadar da yeni bölüm yokmuş zaten, o ara hazirlar artik ne yapicağini.

+1

Kesinlikle, kesinlikle katılıyorum. Son 2 aydır manganın şekli 360 derece döndü resmen, sıktıkça sıkar oldu. Niye bir anda böyle değiştiğini düşünürken bu haberi duyunca anladım neden manganın bozduğunu.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Mangadaki sıradanlaşma ve küçülme stratejisinin nedeni buymuş yani!

Bu mangaka savunmasında kullandığı "ihanet" kelimesinin anlamını da bilmiyor, kavrayamamış. Hikayesi zaten bir kitle edindi ise bunu sağlayan dinamikleri var demek. Şimdi kalkmış bunları yıkmaktan bahsediyor. Peki, hikayeyi takip edenleri sırtından bıçaklamak değil mi bu! Baştan söyleseydin bari farklı bir hikaye görme umudu taşınmasaydı. Ayrıca, hikayesini başkalarını memnun etmek için -ya da para için- değiştirmekten bahseden bir kişi, önce kendisine ihanet etmiş olur.

Karanlık bir son olmayacağını bildikten sonra ben hangi heyecanla bu hikayeyi okuyacağım. Bekleyecek ne kalır geri?! Kötü son ise kötü değil, yeri gelince en güzelidir -uygunudur- ; mükemmel yaratılan hikayeler, karakterler, sonlar ise en yapmacık olanları.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Sanat ile ilgili mesleklerde insanların iki şekilde başarıya ulaştıklarına inanıyorum. Kimileri "kendi" yapmak istediklerini ortaya koyarak, kimileri ise hitap ettikleri "kitlenin" isteklerini ortaya koyarak elde ediyorlar bu başarıyı. Yalnız bir taraf efsane olurken, diğer taraf belli bir dönemde patlayıp ardından sönüyor. Hangisinin hangisi olduğunu belirtmeme gerek yok sanırım.

Özetle, mangakanın kendisine ve serisine ihanet ettiği yok aslında. Sadece kendisi ortaya koyduğu işin aslında hitap etmek istediği kitleye ulaşmadığını farkederek, şuan hitap ettiği kitleye yönelmiş durumda. Ve bu da finansal yönden oldukça mantıklı bir karar.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 5 hafta sonra...

Oha herkesi öldürmek nedir yahu?

Ne oldu o Eren'in tüm mesajlarına...

Yok abi ben sevmiyorum öyle ya, kalite bir bakıma artıyor, hikaye başka bir şey oluyor ama ne bileyim.

Bi de arkadaş niye söyledin bunu şimdi, adam haklı yukardaki yorumda.

Bir bakıma sonun iyi biteceğini biliyoruz artık.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

isayama dediği o sonu yapsaydı güzel olurdu. sonunda bugün yaşayan herkesin evrim geçiren devler olduğuna bağlardı mevzuyu falan. ama bu fan service kafasıyla bu adam erenle mikasayı evlendirir, leviyi de gay yapar ervinin yanına sevgili diye koyar malum halk bunları istiyo :011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?