Jump to content
  • Kayıt Ol

Örgüt Savaşları

straw-hat

Hangi Örgüt ..?  

9 oy

1. 1. Hangi Örgüt ..?

• Shichibukai
    • Akatsuki
    • Hayalet Takýmý
    • Kararsýz Kaldým
      0

Önerilen İletiler

Bir süredir açmayı düşündüğüm bir konuydu, görüşlerin ne yönde olacağını gerçekten merak ediyorum,

[bIMGX=700]http://u1312.hizliresim.com/1j/r/vtjvd.png[/bIMGX]

1.Grup --> Mihawk - Tobi - Chrollo

2.Grup --> Crocodile - Itachi - Feitan

3.Grup --> Law - Kakuzu - Nobunaga

4.Grup --> Hancock - Konan - Machi

5.Grup --> Jinbei - Kisame - Uvogin

6.Grup --> Kuma - Deidara - Franklin

7.Grup --> Doflamingo - Orochimaru - Hisoka

Shonen animelerin birçoğunda güçlü karakterlerden oluşan ve genellikle kötü bir imaja sahip

olan örgütler vardır, bunlar zaman zaman karşılaştırılır hangisi daha güçlü vs. şekillerde tartışılır,

Bu konuda aşağı yukarı bu eksende ilerleyecek, Shichibukai(one piece), Akatsuki(naruto),

Hayalet Takımı(hunterxhunter) örgütlerini belirli kurallar dahilinde bir savaşa sokacağız ve

sonuçta kazanan kim olur onu tartışacağız,

Bu örgütlerin üye sayısının birbirinden farklı olması kıyaslama yaparken akılların karışmasına

sebep olabiliyor, o yüzden bu turnuvada her örgütten 7 kişilik birer takım oluşturacağım ve

sadece bu karakterler savaşa dahil olacak, üye seçimlerini yaparken her takım için

mümkün olan en güçlü kadroyu oluşturmaya çalıştım,

(Akatsukiden Pain'i almadım çünkü Pain tek bir kişi değil 6 vücuttan oluşan bir yapı,

Nagato'yu almadım çünkü hastaydı ve hareket kabiliyeti kısıtlıydı, gençliği değerlendirmeye alınabilirdi

ama akıllar karışmasın istedim)

(Shichibukai'den Teach'i almadım çünkü diğer evrenlerden karakterlere karşı karanlık meyvesinin

pek bir esprisi kalmıyor)

Peki neden sadece bu 3 evren.?

DB ve Bleach diğer evrenlere kıyasla biraz fazla güçlü kaçıyor,

Hitman Reborn ve D.Gray-man fazla popüler değil, muhtemelen ankette göz ardı edilirlerdi,

Fairy Tail kendisi popüler olsada, bu ankete uygun tek örgüt olan Orocion Seis popüler değil, muhtemelen onlarda göz ardı edilirdi,

FMA evreni biraz zayıf kaçıyor gibi,

Toriko, Gintama, Hokuto no Ken ve Rurouni Kenshin izlemedim/okumadım, o yüzden onlar hakkında bir fikrim yok,

Bunlar dışında da değerlendirmeye alınabilecek ama göz ardı ettiğim seriler varsa kusura bakmayın,

Kurallar;

1) Arena 1 km çaplı dairesel, düz ve boş bir alan olacak (yükseklik sınırı yok),

2) Arenanın dışına çıkmak mümkün olmayacak,

3) Zaman sınırlaması yok,

4) Tek seferde sadece bir grup(3kişi) arenaya alınacak,

5) Hayatta kalan son kişi kazanır.

Crocodile: Tekme, yumruk gibi fiziksel saldırıların ve kılıç, shuriken gibi sert cisimlerin logia savunmasını aşabildiği varsayılacak, bunlar dışındaki saldırılar ve teknikler yoruma açık,

Itachi ve Tobi: Genjutsu kullanmaları yasak,

Chrollo: Mihawk ve Tobi'nin yeteneklerini kopyalayamayacak,

Değerlendirme şu şekilde olacak; her grubun kazananı kendi ekibine 1 puan kazandıracak,

7 grup da tamamlandıktan sonra en fazla puanı alan ekip kazanmış sayılacak,

Örnek olması açısından kendi değerlendirmemi yapayım,

1. grup: Tobi kazanır (akatsuki)

2. grup: Itachi kazanır (akatsuki)

3. grup: Law kazanır (shichibukai)

4. grup: Hancock kazanır (shichibukai)

5. grup: Uvo kazanır (hayalet takımı)

6. grup: Kuma kazanır (shichibukai)

7. grup: Dof kazanır (shichibukai)

Toplamda: Shichibukai 4 puan, Akatsuki 2 puan, Örümcekler 1 puan, benim oyum shichibukailere gidiyor bu durumda..

Not: Bu konuyu başka bir sitede daha açıyorum, sonuçların karşılıklı incelenebilmesi açısından diğer konunun linkinide ekliyorum: http://www.korsanfan.com/forum/konu/13828-orgut-savaslari eğer kurallara aykırı bir durum ise link kaldırılabilir..

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 3
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• loykad

1

• Tolip

1

• straw-hat

1

• gkucar

1

En Hareketli Günler

En Çok Yazanlar

Shounenlerde hiçbir zaman güç kiyaslamasi yapilamayacağini düşünüyorum. Siz bugün A, B'den güçlüdür dersiniz, yarin B karakterine power-up gelir bi bakarsiniz ana karakter kadar güçlü olmuş.

Yine de katilan olur elbet bi şey demiyeyim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Güzel bir anket olmuş gerçekten, ellerine sağlık. Oylamaya gelecek olursam;

1. grup: Tobi kazanır. Genjutsu kullanmayacak bile olsa vücudunun darbe gelen kısımlarını başka bir yere göndererek bu vuruşlardan kurtuluyor. Bu durumda Mihawk saf dışı kalıyor. Chrollo en önemli yeteneği olan, yetenek çalmayı yapmayacağı için Tobi'nin bu dövüşü kazanmasını daha olası görüyorum. (akatsuki)

2. grup: Itachi-sama ve Feitan arasında gidip geldim ama oyumu Itachi-sama'ya vermeyi daha uygun görüyorum :D (akatsuki)

3. grup: Adamın dibi Law diyorum :D Açıklama yok :D (shichibukai)

4. grup: Konan kazanır. Hancock'un meyvesinden etkilenmeyeceği (büyük bir olasılıkla) ve almış olduğu eğitimler sonucu Machi'nin sardırılarından kısmen sıyrılacağını düşündüğüm için. (akatsuki)

5. grup: Biri balık olan diğeri de balığa benzerliğiyle dikkat çeken Jinbei ve Kisame arasında kaldım ama Kisame diyorum. (akatsuki)

6. grup: Kuma. (shichibukai)

7. grup: Üç örgütün de en psikopatlarını bu gruba vermişsin :P Çok kararsız kaldım ama Orochimaru reis ne yapar ne eder götürür hepsini bana göre :D (akatsuki)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Çok adeletsiz olur, OP ve HxH de neyse. Naruto''da Görünmezlik, Saydamlık ve Hükmetme var. Orada Obito, İtachi, sadece kendi grupları değil, diğer Tübünü alır kötürür. Aynı şekilde Orichimaru'da bu teknikleri kullanabilen birini çağırabilir. 3. grupta Sanırım Law. 4. pas. 5. de Jinbei ilk gidecek olur. Sanırım Uvogin alır gibi. Suya karşı alev gibi bir şeyler kullanırsa, bunun dışında zaten Kisama Uvogin'e zarar veremez. 6. da her türlü Kuma, geri sektirme, lazer ile halleder.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?