Jump to content
  • Kayıt Ol

Gin no Saji 2nd Season

painscream

Önerilen İletiler

• 3 hafta sonra...
  • İleti 37
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• bLueeekun

11

• cakiphan

8

• meyday

7

• loykad

3

Özlemişim Hachiken'i yahu iyi geldi yeni bölüm. Sadokazam hemen çevirsede bir daha izlesem. Yine kapanış şarkısı daha güzel olmuş açılışından ama ilk sezonunki daha güzeldi. Veeee yine mi 11 bölüm yahu bende seviniyordum 25 bölüm olacak 6 boyunca doya doya izlerim diye , hayallerim yıkıldı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

İlk bölüm geçen seneki yapıya göre epey farklıydı. Hachiken iyice Mikage rüzgarına kapılmış. Bra yanlış anlaması ve ikili ilişkideki merakı epey güldürdü. Bu sezon sanki Hachiken'in duygusal ilişkilerini izleyecekmişiz gibi bir izlenim edindim ilk bölümden.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İlk sezonda Hachiken'in aile, arkadaş, kendi kişisel özellikleriyle ilgili gelişimleri gördük. Bu sezonda neden aşk olmasın? Hachiken ile Mikage'yi sevgili olarak en başından beri görmek istiyorum zaten. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Harbi harbi güzel seri yahu hiçbir bölümü sıkmıyor . Shonen ya da shojodan önce slice of life türü öne çıktığı için yapılan eylemlerde aşırıya kaçma söz konusu bile olmuyor . Keşke 25 bölüm olsaydı bu ikinci sezon . Neyse köpekli kısımlar ayrı güzeldi özellikle eğitime başladıkları kısım. En sonunda ileride yemek zorunda olmadığı bir hayvan edindi. Son ed si mp3 yapıp sürekli dinleyeceğim birşey olmasa da bölüm sonunda klibiyle beraber güzel gidiyor. (Tokiwa forever)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Açılışta gördüğümüz köpecikte geldi. :D Ben asıl sarışın kızı bekliyorum. Sanki sarışın kız ve Mikage arasında Hachiken kavgası çıkacak gibime geliyor. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

şişko kızın 2. evrimi beni harab etti ya bide atları odun gibi çiziyorlar ya

özellikle bakınız Mikage nin küçüklük fotosundaki taya bunu düşününce

taylarda at gibi çiziliyor biraz yumuşak bi çizimi olsa en azından yavruya

benzese ilk sezonuda domuz üzerinden kapattılar ama neyse ama güzel

seri mangası 3. sezona yetecek kadar da var yediği şu domuz olmasa bizimde

canımız çekecekti ama işte. bu arada keçi koyun hani bu lisenin çiftlik bölümünde :okugf:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Tokiwa harbi on numara be mahalle karıları gibi uydurup uydurup gidiyor güzel bölümdü

<a  href=wzljP4.png' alt='wzljP4.png'>

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Ve en sonunda jeton düşer

<a  href=Kd7rGL.png' alt='Kd7rGL.png'>

Gerçi en sonda da hachi düştü (yığıldı kaldı) inşallah uyandığında festival bitmiş olmaz

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 hafta sonra...

Bölüm 7

Bu bölümde bir şeye sevinip, bir şeye üzüldüm. Sevindiğim nokta sanırım Mikagede bir şeyler hissediyor ve diğer elemanlar Mikage x Hachiken'i destekliyor. Üzüldüğüm nokta ise beyzbolda yenilmeleri. :(

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 4 hafta sonra...

Geçen sezon finalde kendisiyle barışmıştı Hachiken bu sezon da ailesiyle barışacak gibi duruyor. Bu animeyle ilgili daha çok şey yazmak istiyorum ama buna lüzum veya söyleyecek birşey bırakmıyor Gin no saji . Neyse Mikage gözüme gittikçe daha güzel gözükmeye başladı bu bölümde de Hachi'nin gözlükleri çatladığı kısımda Mikage ufaktan bi Urabe Mikoto etkisi bıraktı bende ve bir Neyse daha ulan yine 11 bölüm arkadaş yahu böyle devam ederse şöyle bir 4-5 sezon devam yahu

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yeter ki devam etsin. Ben 11 bölümede rağzıyım. Ama 3. sezon hakkında haberde alamadık. :(

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu animenin sezon finalleri ne çabuk geliyor böyle arkadaş yaaa

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Güz bölümünün sonuna malesef ki geldik. Yine içimizi ısıtıp bizi gülümsetti. Aşk konusunda sinyal almamıza rağmen devamı gelmedi. Şu an sanırım mangada kış sezonu devam ediyor. O yüzden sanırım 3. sezonu hemen göremeyeceğiz. Umarım çok fazla bekletmezler.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 4 hafta sonra...

Yayın dönemi vaktim az olduğundan ve hali hazırda takip sayısını arttırmak istemediğimden bekletmiştim bunu. Şimdi başladım, ikinci sezon iki basamak birden atlamış. Bir sonraki bölümü açana kadar yanaklarım ve kulaklarımda ateş yükseliyor sabırsızlıktan. Bunu bitirene değin rahat yok bana. İkinci bölümde, kolundan omuzuna kadar eldiven geçirip muayene yapacak veterinerin "nagaaaaay" sözcüğünden sonra dakikalarca güldüm. Vallahi ne stres kaldı, ne keder. Terapi gibi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bir Gin no Saji kadar olmasa da Moyashimon'a da göz atin derim reklam yapayim başlik üzerinden :P Moyashimon biraz daha bilgi ağirlikli ama olsun, eski usül olmasi çekilebilir kiliyor. 2. sezonu bir halta benzemiyor gerçi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Reklamın bu sefer ucuz olmayacak, sıra bende icon_shadeicon_s.gif

Sen şimdi yarına kadar ikinci sezonun iki bölümünü izlemiş ol emi, istirham ediyorum boxing.gif

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yeni bitirmemin etkisi de olabilir ama şu ana kadar izlediğim en iyi devam sezonu diyebilirim.

Arakawa-sensei FMA'dan sonra tamamen farklı bir türe geçiş yapmış olsa da harika bir iş çıkarmış.

Komedi ve okul hayatıyla başlayan sezon, sonlara doğru hayattan kesitlere daha çok yer verdi. Hachiken'in ve diğer karakterlerin gelişimi olanca hızıyla devam ediyor. Spoiler olabilir diye çok şey yazmak istemiyorum. Ama hem aileleriyle olan ilişkileri hem de kendi aralarındaki ilişkiler gittikçe ilgi çekici oluyor. Çok içten bir işlenişi var hikayenin. Mezun oluşlarını, üniversite okumalarını ya da doğrudan işe atılmalarını, kendi ailelerini kurmalarını hepsini ama hepsini görmek istiyorum. Umarım uzun bir süre devam eder.

Karakterlerin hepsini öyle seviyorum anlatamam. Ayame'ye çok gıcık olurum sanıyordum ama onu da sevdim. Ama özellikle Tokiwa ayrı. Onun olduğu her sahnede gülmek garanti diyebilirim. :D Bir de Yoda başkana parantez açmak gerekirse çok yakışıklı ve efendi biri. Kızlar değerini bilmiyor.:q015: Mikage'nin büyük annesini -ufak olan :D - de Hanasaku Iroha'nın Müdire Hanımı ile aynı kişi seslendiriyormuş. Sonlarda fark ettim bunu da. Çok güzel bir ayrıntı oldu benim için. :) Bu yönü benim için sıkıntı değil ama karakterler FMA karakterlerini anımsatıyor. Ama çizim tarzını tamamen değiştirip farklı mangaka yoktur sanıyorum. Çok manga okumadığım için ben de denk gelmemiş olabilirim tabii.

Açılış ve kapanış şarkıları yine güzel şarkılar. İlk sezonun kapanışı daha güzelken bu sezonun açılışı daha güzel geldi bana. Ama şu sıralar sürekli kapanışı dinliyorum. Jenerikle birleşince çok güzel bir kapanış ortaya çıkmış ve oradan alışkanlık oldu sanırım. :D

Ve sezonun tek eksisine gelirsek, dünyalar tatlısı Komaba ikizlerinin çok az gözükmesi.

İlk sezon 9 puan vermiştim ama şimdi genel olarak 10/10 diyorum. En sevdiğim serilerden biri olarak yerini aldı.

Ayrıca mangada kış dönemi 76. bölümden itibaren başlıyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

tabibitosan, seriyi bitirince bende şöyle uzunca bir içimi dökeyim diye vakit denkleştirmeye çalışıyordum -daha bulamadım- . Seri ikinci sezon ile adeta kanatlanmış, bazı anları tekrardan izleme ihtiyacına düşüyor insan. Hikayede gelişmeler yer yer ciddi, yer yer keyifli ama kendi çizgisindeki balansı hiç bozmuyor, son derece dengeli.

Arakawa-sensei'den aslında böyle bir hikaye gelmesine de şaşmamalı, kendisi beş kardeş arasında bir çiftlikte büyümüş. Kendi avatarını da inek olarak seçmesi boşuna değil. :D Onun için en doğal hikayeyi oluşturuyor, bence bu nedenle de bu kadar sıcak. :)

Edit: Kapanışa sarma etkisine yakalananın bir ben olmadığıma da sevindim.

http://www.youtube.com/watch?v=9RjUDCE6NTA

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Beni de aranıza alın. :D 11 bölümün rahat 7-8 bölümünde kapanışı sesli sesli söylemeye çalıştığım oldu. Anime bittiğinde bile kapanış full olarak yoktu. Ne full bulabilmiştim ne de gerçek klibini. :( Ama şimdi full olarak dinliyorum meyday sayende. :D

Bende meyday senin gibi oldum. Böyle animeleri uzun uzun yazmak, yorumlamak istiyorum ama aldığım duyguları çoğu zaman yazıya vuramıyorum. O yüzden izleyenler en ufak bir şey söylemek istediğimde rahatlıkla anlayabiliyorlar. :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Gel gel, içimizde heyecanı var 3adorar-abuchear.gif

Bölümler öyle bir bitiyordu ki sonrasında şarkı resmen insanın içindeki coşkuya tercüman oluyordu, dinlenmeyip ne edilsin bLue :D Başka başka yerlerden benzer beğenilerimizi de paylaşabildik, rahatlatıcı good.gif Bundan güzeli anca öylesi ortama gidip havasını çekmek olabilir tongue.gif

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

meyday, çok hoş bir bilgi paylaşmışsın. :) Hiç tahmin etmezdim böyle bir şey olabileceğini.

Hafif spoiler

Mikage de atlarla ilgili bir iş yapmak yerine kendini mangaka olarak bulmasın sakın.:q015:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Birilerinin sizi köye götürmesi şart, şehir sizi yormuş dostlarim :D Biz burada her gün çiftlik havasi yaşiyoruz kampüsün içinden geçen tavuklar horozlar hindiler her yerdeler :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?