Jump to content
 • Kayıt Ol

Madan no Ou to Vanadis


CHOBiTS

Önerilen İletiler

(düzenlendi)
Madan no Ou to Vanadis

TANITIM

Tigrewyrmd Voln babasının ölümü sonucu 16 yaşında sınır boylarında ki küçük bir şehir olan Alsace'nin (Hikaye batı Avrupa’nın fantastik bir yansıması ve bu şehirde Almanya - Fransa arasındaki Alsas Loren bölgesini temsil ediyor) lordu olmuştur.

 

Kılıç kullanmakta beceriksiz olsa da çok yetenekli bir okçudur. Kralın savaşa çağırması sonucu emrindeki 100 askerle orduya katılmak için yola çıkar. Brune krallığına bağlı olan Tigre prensin komutasında Zhcted Krallığına savaş açar. 25000 kişilik prensin ordusu 2000 kişilik Yedi Vanadisten biri olan (Ejder parçalarından yapılmış olağanüstü silahlar) 16 yaşındaki Prenses Ellenora Vilt Aria komutasındaki orduya yenilir ve prens öldürülür. Ordunun büyük bölümü yok edilir.

 

Şans eseri atından düşüp bayılan Tigre kalktığında her taraf ordusunun cesetleriyle doludur. Bir kayanın arkasına gizlenen Tigre burada düşman komutanı Ellenora'yı görür (ilk görüşte güzelliğinden çok etkilenir ama düşman olduğu için intikam almak ister) ve hiç olmazsa onu öldüreyim diye kalan son iki okunu çıkarır ve ateş eder. Oku zamanında fark eden prenses kılıcıyla savuşturur ve atını Tigre'nin üstüne sürer. Tigre son okunu da atar fakat onu da savuşturan prensesin kılıcı Tigre'nin boynuna dayanır. Tigre'nin atıcılık yeteneğinden etkilenen prenses onu öldürmez ve adını sorar. Sonrada "Bundan sonra sen benimsin" der. Tigre düşman orduyla birlikte esir olarak Zhcted yakınlarında ki kampa giderler.

 

Prenses Tigre'nin hayatı karşılığında Brune Kırallığından 700.000 altın ister. Fakat oğlunu savaşta kaybetmiş kral için küçük bir lordun o anlık hiçbir değeri yoktur. Bu da yetmezmiş gibi saray bakanlarının kışkırtmasıyla Tigre'nin şehrini yok etmek için bir ordu gönderirler.

 

Prenses Tigre'nin yeteneklerini kampta test eder lakin oku atmaktan başka bir yeteneği olmadığını görür. Tigre'nin babasının arkadaşı, Brune kralının planlarından haberdar olur ve gizlice kampa gelip Tigre'ye fidyenin ödenmeyeceğini ve şehirlerinin yok edileceği söyler. Bunu duyan Tigre geri dönmek için çareler aramaktadır. Tam kaçmayı düşünürken Prenses onu durdurur ve bir söz ister. Tigre prensesinin ordusunu kiralamayı teklif eder. Çok şaşıran prenses ödemeyi nasıl yapacağını sorduğunda şehrimi ve unvanımı sana verip hizmetine gireceğini söyler. Teklifi kabul eden prenses ordusuyla şehre doğru yola çıkarlar.

 

Böylece Tigre, Yedi Vanadis arasındaki mücadeleye katılmış olur.

 

KARAKTERLER

Tigrevurmud Vorn - Ana Karakter

Eleonora Viltaria - Ana Karakter

Ludmila Lourie - Yardımcı Karakter

Limalisha - Yardımcı Karakter

Sofya Obertas - Yardımcı Karakter

Titta - Yardımcı Karakter

Pierre Badouin - Yardımcı Karakter

168316.jpg

DİĞER İSİMLERİ

Romaji: Madan no Ou to Vanadis

İngilizce: Lord Marksman and Vanadis

Japonca: 魔弾の王と戦姫〈ヴァナディース〉

Diğer: Madan no Ou to Senki, The King of the Magic Bullet and Vanadis

 

BİLGİ

Kategori: Manga

Cilt sayısı: 10

Bölüm sayısı: 51

Yayım: 5 Eki 2011 - 5 Ağu 2016

Dergi: Comic Flapper

Eser: Tsukasa Kawaguchi (Hikâye), Nobuhiko Yanai (Çizim)

Türler: Ecchi, Fantastik, Romantik, Harem, Askeri, Seinen

 

İSTATİSTİKLER

Puan: 7.70

Sıra: 2055

Veriler 23 Aralık 2016 Cuma günü 13:23 saatinde MyAnimeList sitesinin şu sayfasından çekilmiştir: manga / 43391

 

Düzenlendi: (Aurora Borealis)
Güncelleme
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

 • İleti 2
 • Oluşturma
 • Son yanıt

En Çok Yazanlar

 • CHOBiTS

  1

 • Ungoend

  1

 • maddac

  1

En Hareketli Günler

En Çok Yazanlar

:)) Konusunu okuyunca nedir bu arkadaş roman mı demedim dersem yalan olur, cidden bir kitap olsaydı kesin yarın sabah ilk iş gidip alırdım, konusu çok güzel mangasına bir göz atıyım konusu bu kadar güzelse mangayı takip etmemk olmaz haber için teşekkür ederim
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

 • 1 ay sonra...

sanırım anime adaptasyonu için izin alınmış güzel bir anime olacak ama tam tarih konusunda bir bilgim yok yıl olarak 2014 deniyor

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
×
×
 • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?