Jump to content
  • Kayıt Ol

KONTAKT 4

panres

Önerilen İletiler

• İleti 109
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• gundamaster

17

• loykad

17

• Aurora Borealis

12

• bLueeekun

11

Aequitas ve Blue Dragon'u birbirine kariştirdim iyi mi :D

Valla cosplay olarak hiçbir şey yapmiyorum, yanimda anca oyuncakçidan 1 liraya aldiğim pembe tüylü dandik tavşan kulaklarini getiririm :011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ov planlar sözler boşa gidebilir sanirim Pazar yerine Cumartesi gidebilirim gibi bir mevzu dönüyor. Haftaya Cumartesi şehir dişindaki yurda döneceğimden bu Pazar gününü aileme ayiracağim sanirim. Daha plan yapilmadi ama buralara yazayim özellikle @Blue_Dragon ;_;

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ya bugün de başka bir şey oldu, şu an yarin gelmem bile mümkün değilmiş gibi duruyor vallahi kafayi yiyecem :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

[bimgx=600]https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/t1/1499557_10152213942334507_1027757384_n.jpg[/bimgx]

Önce de yazmıştım ama geride kaldığı için farkemeyen arkadaşlar olabilir. KONTAKT altkültür fuarında Gundam Türkiye topluluğu olarak bir sunum masası hazırladık. Ziyaret etmek isteyenler olursa arkadaşlarımız size memnuniyetle karşılayacak ve Gundam serileri hakkında bilgilendireceklerdir.

Daha fazal bilgi için: https://www.facebook.com/events/591002780984173/?source=3&source_newsfeed_story_type=regular

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bugün gidenlerden nasıl geçtiğiyle ilgili yorumları bekliyoruz. Ayrıca benim gibi yarın gidecekler, yarın görüşmek dileğiyle. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bence güzeldi ama cosplay yarışmasına kalmadım, zaten yarın euro cosplay falan olacağı için bugün kalmanın pek bir anlamı olmadığını düşündüm .d

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yarin Euro Cosplay olacak, Kontakt'çilar erkenden gitsin yoksa kalabaliğa kalrsiniz. 4'e doğru EC var.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bugün oradaydım. Eğlenceliydi gerçekten. Özellikle cosplay yarışması iyiydi. Yarın da oradayım. Bir de Ryuuko ve Satsuki cosplayi gördüm onlar da güzeldi. Yaşasın Kill la Kill:962129:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Cosplay yapıyor musun, ona göre seni gördüğümüzde es geçmeyelim. :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Cosplay yapıyor musun, ona göre seni gördüğümüzde es geçmeyelim. :)

Yok yapmıyorum. Pişman oldum ama yapmadığıma insan o kadar cosplaycinin arasında kendini garip hissediyor. Bir dahakine yapmayı düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Organizasyon çok kötüydü, stand sayısı çok azdı. Birkaç tane güzel cosplay vardı onun dışında ciddi şeyler yapan çok az kişi vardı. Bu alt kültür olayında hala çok çok gerideyiz. Ne zaman daha iyi olur bilmem ama çok çaılışılması lazım.

Cosplay yarışmasına katılan çoğu kişi iki cümleyi bir araya getirmekten acizdiler. En azından sötyleceklerine biraz çalış heyecanlı olsan da onu görmezden gelirdik ama yok doğru dürüst konuşamadı çoğu.

Lol cosplay yarışması vardı. Ne diye bu oyuna bu kadar iltimas var anlamış değilim. Böyle bir kategori çok gereksiz olmuş bence. Daha genel bir şeyler olabilirdi.

En güzel stand Gundam Türkiye'ydi. Arkadaşları tebrik ediyorum. Gundam, mecha ve figür konusunda oldukça yararlı materyallerle organizasyonda yerlerini almışlar.

Eurocosplaye gidecek kişilerin kostümleri çok başarılıydı. En düzgün cosplayler bu arkadaşların olmuş. Kazanan kim oldu bilmiyorum, daha fazla kalmadık ortamda.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Katılıyorum. Ama özgüvenlerinden dolayı gençleri tebrik ediyorum. Ben yapamaya cesaret edemem.. Çok başarılı cosplay yapanlar vardı. Bir çok fotoğraf çeksemde hepsini yüklemem mümkün değil bir kaçını birazdan ekleyeceğim..

[bimgx=500]http://imageshack.com/a/img716/5698/1qdv.jpg[/bimgx]

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

lol un bu kadar ön planda olmasının sebebi kesin ana sponsorlardan biridir ondan bu kadar üstüne düşmüşlerdir,heleki lol un benzerlerine kıyasla türkiyede çok büyük bir oyuncu kitlesi olduğunu düşünürsek gayet normaldir bence, neticede bu tür organizasyonlarda en önemli şey katılımcı sayısıdır, ne kadar çok katılımcı bi sonraki sene için o kadar daha büyük bir etkinlik demektir, bide bazı lol cosplayları da gayet iyiydi bence :) onun harici bahadırın dediklerine katılıyorum, son olarakta yayında ve yapımda emeği geçen herkesin ellerine sağlık ...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Albümlerden bakmak isteyen buradan bakabilir ancak neden bilmiyorum inantla bazı resimler dikey değil yatay kalmakta ısrarcılar.. halen yükleme devam ettiğinden sadece bir kaçı şuan mevcut..

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

@hione, dediğinde haklı olabilirsin sponsor olmuş olabilirler. Bir de bu tayfa arasında bu oyun çok popüler galiba onun da etkisi olabilir. Ne oyunu sevdim ne de karkaterlerini, meh!

Yalnız şöyle bir şey var kontakt 2'de böyle bir oyunun sponsorluğuna gerek duymadan epey katılımcı vardı.

Çok sevimli bir Killua'mız vardı. Ekipçe başarılı bulduk. Onu da ben paylaşayim

[bIMGX=600]http://puu.sh/6YGCs.jpg[/bIMGX]

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Abi Hisoka yine araya kaynamış ya. :/ Alanın küçük olduğundan mıdır, yoksa stand açmak isteyen sayısı mı bu sene azdı bilmiyorum ama stand sayıları gerçekten azdı. Şunu öğrendim Türkiye'de cosplay adım adım ilerleme kaydediyor. Yayında, yapımda emeği geçenlere teşekkürü borç biliriz. :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Facebook sayfasında denk geldikçe yorumlara ve resimlere göz atıyorum. Ortamda bulunmadığım için çok sağlıklı eleştiriler yapamayacağım ama bazı kızlarımız popüler olmak adına nerde seksi (aşırı seksi üstelik) cosplay objeleri var, onların üzerinden oynamış. Bu kadar çok güzel kadın karakter varken gidip bilhassa (bazılarında ciddi anlamda eğreti durmuş) seksi karakterleri seçmiş. Hatta foto çekiminin birinde hatunun seksapellik taşıyan bölgelerinin ortama serilmesine ramak kalmış resmen. Zaten facebook sayfasında bir bayan soyunma odasında gördüğü bazı şeyleri de, üstüne gittikleri için dile getirerek bu durumdan yakınmış. Üstelik bu seksapelliği seçenlerin çoğu da ergenlerin içinde olanlarmış. Seksiliğe asla karşı değilim ki yeri geldiğinde seksi kıyafetler tercih etmeyi severim, beni tanıyıp bilenler de giyim konusundaki bakış açımı ve dekolte kullanma durumlarımı iyi bilir. Yalnız her kültürü mahvettiğimiz gibi gün geçtikçe cosplay kültürünü de yerle bir edeceğiz diye korkuyorum çünkü biz Türkler olarak dışarıdan bir kültürü kendimize göre allayıp pullamayı çok iyi biliyoruz. Artı, bir bayanın seksiliğini ve güzelliğini böyle direk kullanmasına hemcinsim olarak çok kızıyorum, dekolte ağırlığını koruduğu sürece seksi ve çekicidir bence.

Eksiklikleri çok muydu bilmiyorum ama oyunları da oynamadığım için anime karakterlerinden gidersem eğer benim favorim, şahsen de tanımış olduğum Berkcan'ın çalışmasıydı. Zoro (One Piece) olarak gayet iyi bir çalışma yapmış, daha önce de bir İzmir etkinliğinde Soul Eater serisinin, saçında beyaz gölgeleri olan karakterini yapmıştı, o zaman da sağlam bir çalışması vardı.

@Aurora, Semiham fotolar için de ellerine sağlık, orda olamayan ben gibiler için ilaç gibi. :D

Aequitas ve Blue Dragon'u birbirine kariştirdim iyi mi :D

Yalnız değilsin, daha bir gün önce bunu ben de yaptım. :P:D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@Squaw, aynen dediğin gibi biraz tribüne oynanmış. Hatta fb sayfasında senin yazdıklarından daha fazlasının da yaşandığını yazan biri vardı. Bilemiyorum tabi, biz kendi halimizde takıldık orada, orası ayrı.

İçimde ukde olarak kalan Satsuki cosplayini görememiş olmam, sonradan öğrendim ki o bayan pazar günü Shingeki no Kyojin'den Petra cosplayi yapmış, bence etkinlikteki en iyi SnK cosplayiydi. Ama tüm gün gözlerim Satsuki'yi aradı valla ne yalan söyleyeyim, bilseydim baştan kafa yormazdım en azından. Ayrıca Melodi Kızılgün de oradaymış, ona da denk gelememek büyük kayıp oldu benim için. Genel olarak etkinliği beğendim ama elbette daha iyi olabilirdi. Artık ilerki etkinlikler bunun üstüne epey birşeyler katar diye umuyorum. :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ya cosplay meselesi her ülkede böyle. Seks satiyor arkadaşlar bu her ülkede her kültürde malesef ki bu hale gelmiş. Photoshoot yapilirken bacaklar göğüsler hep ön plana geliyor, kostümden çok kizlarin vücutlari ön plana çikiyor. İstersen bir parça havluyla gidip "şu karakterin banyodaki sahnesinin cosplayini yaptim" de, seni en iyi cosplay olarak bile seçerler artik, o derece uçmuş durum.

Ufacik kizlarin yapmasini doğru bulmayanlardanim ben de. Justin Bieber konserine bilet bulabilmek için bekaretini teklif eden kizlar arasinda zerre fark göremiyorum. Ağir konuştum belki biraz veya genelleme yapmiş gibi oldum ama üzerine alinmasi gerekenler kendilerini biliyorlardir.

Son paragraf yanliş anlaşilmasin, yaşça küçük kizlarin cosplayleri acayip şeker oluyor. Fakat sirf "beğenilmek" adina ufacik vücutlarini "özellikle" bolca çikaran cosplayler yapmalari gerçekten çok yanliş. Çamur atmak değil hedefim, bazi kişilerin dediği gibi "çekememezlik" de yapmiyorum, gülünç duruma düştüklerini düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Bir tane Hachikuji vardı çok beğenmiştim onu. Minik bir arkadaşımızdı ve kendisine çok yakıştırmıştı. Herkesin seçimleri bu şekilde olmuyor.

Bir tane BlackCat vardı sizin dediklerinize uyan. Kıyafetinden çok dekoltesi ön plandaydı. Aynı şekilde bayan bir Assasin's Creed vardı. Jartiyeri geçirmiş gelmiş. Bir an kendimi Kontakt dışında çok başka yerlerde sandım. Sonra yanımdakiler beni çimdikledi de kendime geldim :011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?