Jump to content
  • Kayıt Ol

Buddy Complex

Akuma_Blade

Önerilen İletiler

gundamaster

Bölüm 12

Hina'nın coupling konusunda bu kadar üstün dereceler almasının bir sebebi olmalı. Nasıl ki Aoba'da çok üstün bu konuda Hina'da da benzer bir şey var. Belki de ikisinin de geçmişten gelme durumlaır bunu tetikliyor. Gerçi böyle olsa Bizon içinde geçerli olurdu. Burada bir hint var ama ne?

Hina savaşma isteği bulundurmuyordu o nedenle Doktor Hahn'ın onu herhangi bir ilaçla etkileyerek savaş alanına sürmesi hem Hina açısından hem de aoba açısından epey kötü bir durum oldu.

Sanırım bu çarpışma sırasında zamanda yolculuk başlayacak. Coupling'in tehlikelerindne durduk yere bahsetmediklerini düşünüyorum.

Nectorium cannon'un saldırısı sırasında umarım Cygnus'un diğer Valiancer pilotları da güme gitmemiştir :/

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 28
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• CHOBiTS

12

• gundamaster

7

• suke

5

• Akuma_Blade

4

13 Final

Teorimde haklı çıktım ya la. :P

Valla aynen düşündüğüm gibi oldu, fakat kafamı kurcalayan işin döngü kısmıydı. Bir şekilde Hina ve Aoba tanışıyorlar, sonra Hina tokasını veriyor Aoba geleceğe giderken, sonra olaylar falan derken Hina geçmişe gidiyor ve tokayı Aoba'dan almış oluyor. Bu döngüde bir kısırlık vardı, genelde zamanda yolculuk hikayelerinin en büyük çıkmazı, karakterin geçmiş ve gelecekteki hallerinin herhangi bir zaman diliminde birbirlerine dokunmasıdır, hatta görmesi bile kısır döngüyü tetikler ve zamanın içinde hapsolur bu karakter. Burada Hina'nın geçmiş ve gelecek hali aynı zamanda bulunmuyor ama sanırım Hina'nın ufak halinin yıkıntıların içerisinden hafızasını kaybederek çıkıyor olması kilit noktayı oluşturuyor. Kısır döngüyü sona erdirmeleri güzel oldu. Fakat bu da Bizon'nun sanırım geçmişe ölmeden gidip geleceği farklı şekilde şekillendireceği anlamına geliyor, final sahnesinde bunu görüyoruz açık açık. Fakat teorimin tutması beni mutlu etti. :D

Luxon Next, Bradyon Next çıktığı gibi şaşırdım, ne ara öyle bir gelişme oldu yahu dedim. Ama sanırım bir önceki bölümde bahsedilen robotlar bu ikisiydi. Bradyon'un katanası şahane gözüküyordu. Mecha serilerinde de düz kılıçlar yerine böyle estetik şeyleri tercih etmeliler bence. :)

Bilmem ne cannonunu ikinci kez ateşleyince ve zaman tüneli ortaya çıkınca, ne oldu savaş bitti mi, hemen aceleye getirip dağıldı herkes. 13 bölüme değil 26 bölüme yayılmalıydı seri. İnsanın tadı tamağında kalıyor.

Bir de her bölüm sonrası see you next week resimlerinde seride gösterilmeyen karakterler gösteriliyor. Umarım ikinci sezon ve daha sonraki sezonlar gelir de hem onları tanıma şansına sahip oluruz hem de yeni yeni robotlar görürüz. :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

13 Final

Son bölümün gidişatını bir önceki bölümde söylemiştim ben de :)

Demek Hina time loop içerisindeydi. Aklıma direk Tom Cruise'un Edge of Tomorrow filmi geldi. Benzer şekilde orada da karakter sürekli aynı savaşı yaşayıp duruyor. Hina'nın da gelecekte gelişen olaylar sonucunda, zaman tünelinin açılıp Aoba'yı kurtarmak adına aynı şeyi defalarca yaşaması ve en sonunda döngünün kırılması.

Bizon'u son bölümde yaşlanmış görüyoruz bu da demek oluyor ki ölmedi zaman tünelinde yolculuk yaptı. o yolculuğu Aoba'nın yer aldığı zamana denk gelmemiş olacak ki Aoba gelecekte hala yaşıyor durumda. Peki Bizon nasıl oldu da o kadar yaşlandı. Bunların cevaplarını ikinci sezonda alacağız.

Luxon ve Bradyon Next dizayn olarak epey güzel olmuşlar yalnız anlamadığım hangi ara inşa edildiler. SkyKnight ve Firebrand revize edildiler diye düşünüyorum. Çünkü ilk başta hangardan onlar çıkıyorlardı.

Ekibin diğer valiancer pilotları sağlam kalmışlar bir önceki Nectar Canonun menzili içinde dğeillermiş demek ki içime su serpildi.

Genel olarak şunları söyleyebilirim seri hakkında. Oldukça tutarlı bir seri olmasına rağmen anlatımında ara ara yavaşlaması, kilit noktalarda acele etmesi ve detaya inmemesi eksi noktalarıydı. Abilerinden (Gundam Seed, Gundam 00 vb.) esinlendiği durumları üstüne katarak anlatabilseydi faha oturaklı olabilirdi. Güzel çizimler, müzikler, mecha aksiyonu ve dizayn fakiri olmayan mechalar görmek isteyen her izleyici için iyi bir seçenek olacaktır Buddy Complex.

İkinci sezonu ile daha da detaylandıracaktır hikaye ve karakterlerini, bekliyoruz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Final

Final bir oldu bittiye getirilerek büyük bir olay kısa bir zamanda aktarıldı. Hina'nın zaman döngüsünün içinde olması beni şaşırttı baya; fakat Bizon'un o saldırıda ölmeyip Aoba sonrası bir geçmişte var olupta iki kutup arasındaki savaşı başlatması şaşırtıcıydı.Sonuçta Zogilia'nın lideri ihtiyar Bizon'du. İkinci sezonda 1 bölüme sığdırırlar Bizon'a ne olup bittiğini.Hina ile Aoba'nın farklı makinelerle birleşmesi güzel bir görüntü oluştu. İki taraftaki yüzü görünen pilotlarımızın tenine zarar gelmezken diğer beyaz mechalardakilerin kağıt gibi yok edilmesi pek inandırıcı değildi.

Yine birinci nesil mechaların gidip L&B next olarak dönmeleri güzeldi fakat turuncu ve yeşil makineler daha karizmatik bana göre.Hina Aoba2nın yanında yer aldı ama gemide ondan hoşlanmayacak en azından bir kızımız var.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?