Jump to content
  • Kayıt Ol

Noragami-Tartışma

gundamaster

Önerilen İletiler

gundamaster

72kna.jpg

Yato kendine ait bir tapınağı olmayan bir tanrıdır ve tapınak oluşturmak için de 5 yen karşılığında yardıma muhtaç olanlara yardım ederek belli bir kotayı geçmelidir.

Bunun için kendi numarasını bir tuvaletin arkasına dahi yazar.

Hiyori ise Yato ile karşılaştığı bir günde onu kamyon kazasından kurtarmak isterken neredeyse ölecek duruma gelir. Yato tarafından kurtarılıp hastaneye kaldırıldıktan sonra kendisinin hanyou(kolaylıkla ruhunu kaybedebilen kişiler) olduğunu yine Yato'nun kendisinden öğrenir. İkilinin bu şekilde yolları kesiştikten sonra macera başlar.

Bones'un yeni animesi Noragami'de Yatogami ve çevresine dahil olan arkadaşlarının aksiyon, komedi ve fantazi dolu maceralarına konuk oluyoruz.

İlk bölüm itibariyle mangadaki başlangıca sadık kalmayıp manganın ikinci bölümünden başlayıp eksik bir izlenim bırakmış olsa da dönemin ses getirecek yapımlarından birine benziyor.

Gerek kullanılan animasyon ve çizimler, gerek seiyu kadrosuyla sıkı bir Bones ürünü.

Renklendirmelerde kullanılan açık kontrastlı renkler çok yerinde tercih edilmiş. Yato'nun gözleri ve ilk bölümde karşımıza çıkan kurbağa üzerinde göreceğimiz bu renklendirme stili görsellik açısından seriye zenginlik katmış.

Kamiya Hiroshi'ye birçoğumuz aşinadır. Kendisinin en bilinen rollerinden biri de Natsume Yuujinchou serisindeki Natsume rolüdür. Bu animenin de Natsume'deki gibi yaratıklarla ya da japonların tabiri ile Ayakashi'lerle haşır neşir olmasından dolayı Yato'yu izlerken sürekli aklıma Natsume gelip durdu.

Kış sezonunda öne çıkan serilerden biri. İzlemeye ve tartışmaya değer.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 24
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• cakiphan

11

• gundamaster

6

• hione

2

• TheStarbox

2

Okuduktan sonra bir eksik var diyordum

şimdi oldu

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Opening gerçekten güzel olmuş. Animasyon olsun müzik olsun güzel. Çizimleride bayağı bir ilgi çekici. Konusu dersen iyi gibi. Başlarda olduğumuz için tartışılacak pek bir şey olmasada ilerleyen bölümleri beklemekte fayda var. Komedi unsuruda iyi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yato-nun yorganın altından çıkışı güzeldi + karakteride hoşuma gitti Hanki'nin ardın bağırıp görürsün sen demesi falan , seviyorum bu tipleri baş karakter olunca da bir ayrı güzel olmuş ve Hiyori kayışı koparıp kurbağaya dalması ayrı bir olay zaten : D Ileride Yato'nun kılıcı olacak elemanda daha animeye girmeden gözüme girdi

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Çizimleri ve konusunu beğendim, ilk bölüm gayet iyiydi. Yato karakteri komik :D Umarım aynı tatta devam eder.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yatogami (Ahogami) ;sadece 5 yene sarhoşların banyolarını temizler

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Bölüm 02

İkinci bölüm ilk yarısı epey durağandı ve bana direk Natsume serisini hatırlattı. Etrafta kimsenin görmediği belirli kişilerin görebildiği youkailer ile.

Hiyori iyice kendi durumuna alışıyor gibi her ne kadar hala insan olmayı istese de. Hiç fark etmeden direk ruh durumuna geçtiği sahnelerde epey komik oluyor. Yerde kendi bedeninin uyur durumda olduğunu görünce yüzündeki ifadeler oldukça komik.

Yatogami açılışta gördüğümüz shinkisini bu bölümde buldu sonunda. Sanırım Shinki'nin geçmişi epey dramatik...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Shinki değilmiydi o ? Zavallı Yato doğru düzgün birşey bulamadı kendine hepsi huysuzun teki çıkıyor : D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster
Shinki değilmiydi o ? Zavallı Yato doğru düzgün birşey bulamadı kendine hepsi huysuzun teki çıkıyor : D

Shinki doğrudur bir harf için üzmeyelim birbirmizi :)

Eleman tsundere belli ki. Shinki'lerde belirli özelliklerden biri herhalde. Sonra kanka olacaklar belli ki.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Estağfurullah canım lafı mı olur? : D Bu shinkilerin huysuzları anca bizim Yato'ya gelir . Diğer kamilerinkiler daha saygılı tiplerdir kesin

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Animelerde düşüşlerin yaşandığı bölümler olur ama galiba bu bölüm onlardan biri değildi :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...
gundamaster

Bölüm 5:

Hiç fena gitmiyor. Hikayede Yukine'ye biraz daha odaklanmalarını bekliyorum. Onun geçmişi ve shinki olmadan önceki yaşamı iyice merak konusu. Bu bölümde de Hiyori yanındayken epey hormonları tavan yaptı :)

Bugün okuduğum bir habere göre de serinin yarısından itibaren Sakurai Takahiro (Berserk - Griffith, Bleach - Kira, ve Ace of Diamond - Miyuki)'nun seslendireceği animeye özgü yeni bir karakter seriye dahil olacak.

Bu gelişmeyle birlikte animenin mangadan ayrı bir route da hikayeye devam edeceği bariz belli oldu.

Yeni karakter:

[bimgx=600]http://puu.sh/6MezT.png[/bimgx]

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bishamon'da neymiş öyle yürüyen silah deposu sanki. Yukine desen ayakashi gibi yarardan çok zararı oldu Yato'ya mantar bağladı adam. Nora ise animenin konusuna göre bile bir 'hayalet' gibi ortalıkta dolanıp duruyor. Üzerinde de bir sürü yazı var sanki her kami'nin elinden geçmişte kimseyle bağını da koparmamiş kamiler arası amme malı olarak kalmışta yine Yato'ya kafayı takmış peşinde dolanıyor. (gerçi o yazılar mühürde olabilir, hani çok güçlü bir silahmışta gücünü mühürlemeye çalışmışlar gibi) Neyse aksiyonu bol komedisi biraz düşük bir bölüm olmuş bu bölüm

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Geçen hafta ne tahminde bulunmuşum beeeeeh 12yi 24 ten vurmuşum aferin bana

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Çinmalı Bleach Diyebileceğim ancak izlerken keyif aldığım bir anime :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

bahadır bende tam sana bu seriyi önerecektim, izle güzel bir seri diyecektim ki forumdaki bu başlığı gördüm gerek kalmadı :) gayet eğlenceli bi seri insanı farklı animeler arasında gezdirip duruyor, mesela seninde dediğin gibi natsume, yada komedisiyle daha önce izlemekten acaip keyif aldığım binbogami (serimizin içinde de mevcut kendileri ztn) yada geçmişindeki hitokiri hali ve günümüzdeki hayatı savsaklayan haliyle kenshi gibi farklı tatları bir arada sunan güzel bi yapım olmuş, aksiyonlarda arka planda çalan müziği ise gayet güzel. direk olarak 6 bölümü izleyip geldiğim için genel anlamda seri için konuşmuş oldum ama inşallah bundan sonra bölüm aralarında da sohbete katılırım artık ...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

sürükleyici bir seri çizimleri bence gayet iyi olmuş müzikleri de harika bunun haricinde yato 'nun geçmişini daha fazla merak ediyorum acaba tam olarak ne olduda Bishamon'un ilahi silahını öldürdü bu konu karışık ama sanırım yato gerekli olduğu için yaptı çünkü Bishamon'un diğer bir ilahi silahı olan gözlüklü bir eleman vardı ona teşekkür ediyordu.

Aslında bir anda aklıma geldi ama bu bishamon'un ilahi silahını öldürme mevzusu yato'nunki gibi olabilirmi hani yato ilahi silahını öldürmezse kendisinin öleceği söylenmişti ilahi silahın yaptığı günahlar yüzünden yato'nun vücüdunda yanıklar çıkmıştı işte demem o ki Bishamon 'da böyle bir duruma düşüp yato ilahi silahını öldürmüş olabilir mi ???

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Aslında bir anda aklıma geldi ama bu bishamon'un ilahi silahını öldürme mevzusu yato'nunki gibi olabilirmi hani yato ilahi silahını öldürmezse kendisinin öleceği söylenmişti ilahi silahın yaptığı günahlar yüzünden yato'nun vücüdunda yanıklar çıkmıştı işte demem o ki Bishamon 'da böyle bir duruma düşüp yato ilahi silahını öldürmüş olabilir mi ???

güzel ve son derece mantıklı bi varsayım ama belki mevzu daha basit bir sebepten de ileri geliyor olabilir, şöleki her ikiside savaş tanrısı neticede ve 5 yenlik ücret karşılığı insanların isteklerini yerine getiriyorlar :) her ikiside birbirine düşman iki farklı klan mensubundan istek kabul ederek savaşta karşı karşıya gelmiş olabilirler bence, neticesinde de tabi Bishamonun yato ya karşı garezenin sebebi olan olay meydana gelmiş olabilir, tabi buda bir varsayım ilerleyen bölümlerde izleyip görücez artık sebeplerin ve nedenlerin neler olduğunu.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Evet bencede çok yerinde bir fikir çünkü Bishamon un İlahi Aletlerinden Gözlüklü olanı Yato ya borçlu olduğunu söylüyor.Büyük ihtimal ile yato Bishamon un hayatını kurtarmak için O ilahi aleti öldürüyor ancak bishamon bunu bilmiyor.

Tabi bir savaşta yanlışlıklada öldürmüş olabilir.Sonuçta İlahi aletler Aslan(bishamon un bindiği) da olduğu gibi kolay yaralanabiliyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ova da 8. Bölüm çok güzeldi . Ovadaki soyunma odası. 8. Bölümde Kofuku'nun Bishamon'a kafa tuttuğu kısım da

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...
gundamaster

9. bölüm

Baya duygusala bağladıkları bir bölüm olmuş. Anlatım da güzel olunca bölümün nasıl bittiğini anlamadım.

Filler karakterde kendini tam olarak gösterdi bölüm sonunda. Kalan 3 bölümde onunla savaşacaklar ve anime filler bir sonla bitecek ne yazık ki.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 hafta sonra...

Ve sonunda final daha izlemedim ilk önce bir izleyeyim

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Final

Fazlasıyla klişe bitti. Mangadan ayrıldıktan sonra böyle bir son olmasını zaten bekliyordum.

Eğlendirici hoş bir animeydi ama daha fazlası değil. 7/10

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Beklenen bir sondu. En azından duygularını gösterdiler birbirlerine. Yato nun içindede büyük bi cevher yatıyotmuş. Kızınca patladı hemen...

2. sezon gelirse izlenir onun haricinde mangasını takip etmicem.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Aynen dediğin gibi başından sonuna kadar klişeydi. Hele dövüş sahneleri, ayrıca herhangi bir duygu da yaratmadı. (halbuki ilk bölümler ne umut vaad ediyordu )

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?