Jump to content
 • Kayıt Ol

Sayonara Zetsubou Sensei


AkuTan

Önerilen İletiler

Sayonara Zetsubou Sensei-|-Goodbye Mr. Despair

6559l.jpg

Type: Tv serisi

Bölüm sayısı: 12

Yayın tarihi: 7 Temmuz 2007~23 Eylül 2007

Tür: Komedi,Okul

Süre~Bölüm başı~: 24 dakika

Genel izleyici yaş ortalaması: 17+

Itoshiki Nozomu her zaman umutsuzluk içinde olan bir kişidir.Hayattaki en küçük sorunlar bile ona büyük bir umutsuzluk verip,en sonunda kendini ''bu lanet olası dünyadan'' silmek,diğer bir deyişle intahar etmeye sürükleyebilir.

Itoshiki Nozomu'nun tek sorunu buda değildir,her zaman berbat bir şansı vardır.Hatta o kadar kötü bir şansı vardır ki,ismini boşluk bırakmadan yazdığınızda,''umutsuzluk'' olarak okunmaktadır.

Dünyadaki nerdeyse en karamsar,şanssız,paranoyak kişisi nasıl olmuşsa bir okulda öğretmendir.Dahası kendi sınıfındaki tüm öğrencileride,kendisi gibi dünyada eşi benzeri bulunmayacak derece ''garip'' öğrencilerle doludur.

Herşeyi olumlu gören Fuura,Herşeyin mükemmel olmasını isteyen Chiri,Her olayı kendi suçu olarak gören Ai,Her zaman birkaç kırık ile okula gelen Abiru,Stalker matoi,Hikikomori Komori,''Normal'' Nomi,Kimsenin farketmediği Usui gibi garip toplam 31 öğrenciden oluşan bu sınıfı okutmaya çalışan Itoshiki'nin hayatı pekte kolay olmayacaktır.

Karakter Tanıtımları;

Nozomu "Zetsubou-sensei, Momoiro Kakarichou" Itoshiki

Seslendiren: Kamiya Hiroshi

36021.jpg

Herşeyi olumsuz olarak gören,İtoshiki ailesinin en genç erkek çocuğu olan ana karakterimiz.Tam bir paranoyaktır ve her zaman en abuk subuk şeyler kendisini bulur.Çeşit çeşit intahar şekilleri vardır ve kesinlikle 2 bölümde bir kendini öldürmeye çalışır.

ismini yukarıdan aşağıya değilde soldan sağa doğru boşluk bırakmadan yazarsanız ''umutsuzluk'' olarak okunmaktadır.

Kafuka Fuura

Seslendiren: Nonaka Ai

30372.jpg

İtoshikinin tamamen zıttı ve bir öğrencisidir.Hayatta umutsuzluğa düştüğü nerdeyse hiçbirşey yoktur.herşeyin olabilme ihtimali olduğuna inanmaktadır.

Genel olarak itoshikinin idealleri ile çarpışıp yenip,itoshikiyi boşluğa düşürmektedir.

Harumi Fujiyoshi

Seslendiren: Matsuki Miyu

36022.jpg

Yaoi ve nekomini fanı olan itoshikinin öğrencilerinden biri.Bol miktarda İtoshikiyi başka bir erkek ile manga şeklinde çizmekte,hayal etmektedir.

Nami Hitou

Seslendiren: Shintani Ryoko

36026.jpg

Sınıftaki tek ''Normal'' olan kız.her ne kadar normal olmaktan nefret etsede her konuda normal düşünüp,normal hareket etmekte olduğundan herkes ona normal diye seslenmektedir.Normal nefreti küçüklüğünde herkesin birbiriyle arkadaşlıgı ''harika,çok iyi anlaşıyoruz'' derken ona sadece normal demelerinden başlayıp,farklı farklı konularda devam etmiştir.kendini her zaman serinin ana karakteri olarak görür,fakat sonradan sen sadece normal bir karaktersin denilince hüzünlenip 1 bölüm boyunca ortadan kaybolur.

Ai Kaga

Seslendiren: Goto Saori

50115.jpg

Son bölüme kadar animeye çıkmaktan bile utanan,çok utangaç bir kızdır.fakat tek sorunu utangaçlık değildir,her konuyu kendi suçu olarak hisseder.dünyanın başka bir ucunda,onla zerre alakası olmayan bir konu bile ona göre onun yüzünden olmuştur.İtoshiki ile bir bakıma benzemektedirler.

Kaere Kimura

Seslendiren: Kobayashi Yuu

50111.jpg

Japonyada doğmasına rağmen pek arkadaş edinemeyip,hep ezildiginden amerikaya taşınmış,liseye geçince yeniden japonyaya dönmüş bir karakterdir.Herkesi dava açmakla tehdit eder.Serinin ecchi'sini kendi başına taşımaktadır.Her zaman kısa giyinir,arada fan servisi olsun diye durduk yere eteğinin açıldığını görmekteyiz.

Chiri Kitsu

Seslendiren: Inoue Marina

36024.jpg

Sınıfta en çok sözü dinlenen,Herşeyin mükemmel olmasını isteyen karakterimiz.küçük bir smetri hatası,küçük bir yanlış bile onu delirtmeye yetebilir.İtoshiki ile dinlenme odasında aynı yatakta uyanmaları ardından itoshikiyi evlenmeye zorlamaktadır.

Abiru Kobushi

Seslendiren: Goto Yuko

36030.jpg

Kuyruk çekme fantezisine sahip bir karakterimiz.Sırf hayvanlarının kuyrugunu çekebilmek adına hayvanat bahçesinde çalışmaktadır ve sürekli tehlikeli birkaç hayvanın kuyrugunu çektiginden her zaman kırık çıkık içinde okula gelmektedir.Evinde insan üstü derecede büyük bir kuyruk koleksiyonu bulunmaktadır.

Kiri "Zashiki-warashi" Komori

Seslendiren: Tanii Asuka

30113.jpg

Eskiden bir hikikomori olan,İtoshiki ile Fuura'nın ev ziyareti ardından itoshikiye aşık olan ve sonra okula gidip,bir daha eve gitmeyi reddeden karakterimiz.

Fuura kendisinin bir Zashiki-warashi olduğuna ve eğer okuldan bir adım bile dışarı atarsa okulun başına büyük felaketler geleceğine inanmaktadır.Bu yüzden birçok bariyer,lanetli oyuncak ve lanet serpmiştir üstüne.

Okulda yaşamasına rağmen derslere gitmeyi hala redetmektedir.Fakat ikidebir olmadık yerlerden çıktığından hala bol miktarda görülebilmektedir.

Meru "MeruMeru" Otonashi

Seslendiren: Her bölüm Değişmekte

50124.jpg

Konuşamayacak kadar utangaç olan,her zaman cep telefonuyla yazışan karakter.O kadar utangaç olduğuna rağmen telefonda bayağı kaba bir dil kullanır.Mail yazarken Agzından çıkan MeruMeru lafından başka nerdeyse hiç sesi duyulmamıştır.Her bölümde Bu ''merumeru'' lafını başka bir ses sanatçısı seslendirmektedir.Ailesinin ismi Otonashi-Sessiz- anlamına gelmektedir.

Mayo Mitama

Seslendiren: Tanii Asuka

50123.jpg

tamamen şeytan gibi bakan ve kendiside şeytan gibi olan,her zaman pislik yapan,birşeyler öldüren,yaralayan fakat milletin ''bu kadar kötü görünen biri kötülük yapmaz,zaten şimdiye kadar birçok insan böyle göründüğünden onu yok yere suçlamıştır'' düşüncesi ile hiçbir zaman suçlanmamaktadır ve herkesin gözü önünde yapmış olsada hiç suçlanmadığından hayata küsüp animeye bir daha çıkmamıştır.

Tarou "Maria, Mataro" Sekiutsu

Seslendiren: Sawashiro Miyuki

50135.jpg

Hangi ülkeden geldiği belli olmayan,kaçak olarak japonyaya giren ve bir erkek öğrencinin öğrenci kartını bedavaya alarak okula giren,normalde erkek ismi ile geçmesine rağmen kız olan karakterimiz.Evinde 40-50 kişi yaşamaktadır.hepsi kaçak ülkeye girmiştir ve tamamen fakirlik içinde olmasına rağmen her zaman gülmektedir.Hep çöp yemektedir,arada bir trajikomik bir şekilde eski anılarını anlatır.

Matoi Tsunetsuki

Seslendiren: Sanada Asami

50116.jpg

İlk sezonda nerdeyse en çok güldüren karakterdir beni kendisi.Kendisi bir stalker*dir.Yani birşeyi kafaya takıp nerde olursa olsun takip etmektedir ve kafaya taktığı şey sevgilisidir.İtoshiki'nin ''Gerçek aşk birlikte ölmektir'' diyip sevgilisiyle matoi'ye intahar arşivini bırakması ardından ''Eğer birgün yanınızda intahar edecek birini ararsanız,ben seve seve siznle birlikte ölebilirim''demesi matoi'nin kendisine aşık olmasına yetmiştir.O günden sonra her zaman itoshikiyi takip etmiş ve tuvalette dahi yalnız bırakmamıştır.İtoshiki ile birlikte mükemmel bir ikilidir kendileri.

Kagerou Usui

Seslendiren: Ueda Youji

50144.jpg

hiçkimsenin kendisini değil dinlemek,görmediği bir şahsiyettir.tamamen yok gibidir,kimsenin umrunda değildir,konuştuklarının yüzde 90ını kimse duymaz,oturdugunu kimse görmez,vurmalarını kimse hissetmez.

Kişisel Görüşüm;

Öncelikle şunu söyleyeyim,anime bayağı komik.yani bayağı bayağı güldürüyor.İzlerken hiç pişman olmadığımı hatırlıyorum.Gülmüştüm epeyce.

Fakat belirtmem gereken bir nokta var,seride bir konu yok.Yani konu yok derken,nasıl desem,örneğin sadece 1 bölüm rüyamı yoksa başka birşeymi anlayamadığım İtoshiki'nin özel güçlerle donatılmış halini anlatıyordu.Fakat seri buna rağmen acayip komik.Özellikle Stalker Matoi acayip güldürüyor.İtoshiki kendini asacakken oda bir ip doluyor kendi için falan.Tam mükemmel bir ikili olmuşlar yani xD.

onun dışında seri çok hafiften bir ecchi içeriyor fakat ecchi sayılmaz o kadarda.

Çizimleri*Ostleri acayip harika serinin.Zaten shaft animesi çizimi kötü olmaz,ostleride bayağı iyi.hele arada bir '' Haru, Mankai no Sakura no Shita de'' müziği giriyor.Komedi sahnesinde bile gözleriniz doluyor o kadar etkileyici bir şarkı xD.

Pek bir görüş yapamıyorum seri için ama,karakterleri olsun,esprileri olsun,çizimleri olsun,ostleri olsun harika bir seri kendisi bana göre.Tabiki izlediklerim arasında en komiği değil,fakat bayağı bayağı güldürüyor.En sıkıntılı anınızda bile izlerseniz sıkıntınızı giderebilecek bir potansiyele sahip bu anime.

Bu arada bir not daha düşeyim,ingilizce izleyecekseniz ingilizcenizin ''Bayağı'' iyi olması gerek.zor ve çok hızlı bir ingilizcesi var serinin.birkaç bölümü anlayabilmek için 2 kez izlediğimi hatırlıyorum.İlk sezon türkçeye çevrilmiş olması lazım,en azından ilk sezonu türkçe izlemenizi tavsiye ederim.

Not2: Seri 3 sezon ve bir ovadan oluşmakta.Yakında 2. ova serisi gelmektedir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

 • 1 ay sonra...
 • İleti 3
 • Oluşturma
 • Son yanıt

En Çok Yazanlar

 • Borastus

  1

 • muhtesemmatrix

  1

 • kimsesiz

  1

 • AkuTan

  1

En Hareketli Günler

En Çok Yazanlar

Çok harika bir seri bence, istemediğiniz kadar karakter var.İnsanın canını hiç sıkmıyor.Normal olmak bile bir olay:D anlayın konu çeşitliliği ne derece fazla.Umutsuzluk içinde boğulan hocamızın ne yapacağını görmek için hemen diğer bölüme geçiyor insan.İlk sezonun nasıl bittiğini anlamamıştım.2 sezonu çeviren yok sanırım çok umutsuzluk içinde kalırsam:hehe: çevirmeye başlayabilirim:dusuneyim:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

O kadar çok saçma fikir ve felsefe varki bölümleri hazırlarken bende salakça fikirleri artık mantıklıca diyerek yorumlamaya başlıyordum. Fansub yaparken her bölümden ayrı zevk aldım diyebilirim ama ilk sezonunun başarısını yakalayamamış gözüküyor

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bana da ikinci sezonu ilk sezonuna göre çok daha güzel gelmişti. İlk sezon daha bir ısınma gibiydi. İkinci sezonda direk olarak 3 parça halinde.

Bir de şu varki anlamadığınız veya ne bu dediginiz bir yer varsa mutlaka bir yere göndermedir. Sadece anime değil japonların tv showlarına veya günlük hayatlarına ilişkin parodilerde var.

Zaten baya bir tutulmuş olsa gerek ki bir türlü bitmek bilmedi seri.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
×
×
 • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?