Jump to content
  • Kayıt Ol

Gıcık Olduğunuz Karakterler

Fingolfin

Önerilen İletiler

Konu biraz amacından sapmış gibi, o yüzden eskilerin Power Ranger'ı, günümüzün Kamen Rider'larından olan bendeniz :P konuya el atma gereksinimi duydum. :D

Fanservis muhabbetine girilmiş, konunun gıcık olduğumuz karakterler olduğunu hatırlatayım.

esaklan987 üstüne alınma diyeceğim ama direk senin yazdıklarına cevap olacak gibi, bilemedim. :P Öncelikle fanservis dediğimiz şey türlü türlüdür de, animelerdeki belli başlı karakter tipleri vardır, Bleach için ne Aizen ne de Orihime bir fanservistir. İkisi de Bleach inşa edilirken oluşturulan ana temellerdendir. Orihime'yi karakter olarak pek sevmem ama hem doğum tarihinin benimle aynı olması :P, hem de Espada kıyafetini en çok yakıştıran bayan karakter olmasıyla benim için sıyrılır aradan. Aizen ise Bleach'teki en doğru şeylerin başında gelir, Aizen'e fanservis demek, ben Kubo Tite'den ötürü seriyi pek hazetmesem de Bleach'e çöp demek gibi bir şey.

Tengen Toppa Gurren Lagann konusunda Simon ilk kısımlarda sinir eder milleti, doğrudur, lakin ondan beklenen şey, hem sakin bir karakter olup hem de aynı oranda gar bir karakter olmasıdır, fazlasıyla hakkını verebilmiştir. NGE'den Shinji'den beklenen ve gelmek bilmeyen karakter gelişimi Simon'dan da beklenmiştir, kulvarları farklı olsa da Simon verebilmiştir o gelişimin hakkını. Asuka'nın olgun bir karakter olduğunu okuduğum noktada aynı Asuka'dan bahsetmediğimizi, Shinji'nin de Evangelion serisindeki Shinji olmadığını düşünmeye başladım. Sevmek hoşlanmak neyse de karakterlere çok farklı açılardan bakmışız gibime geliyor. Herkesin görüşü kendine tabi.

Neyse daha da uzatmayayım, konu başlığımız gıcık olduğunuz karakterler, bu mesajda bahsettiğim karakterlerin hemen hemen hepsine zaman zaman gıcık olmuşluğum vardır diyeyim ve bitireyim mesajımı. :P

Dip not: Bleach'i ilk izlediğimde şu an aklım almıyor olsa da Hinamori en çok hoşuma giden karakterdi, ondan ötürü olsa gerek Aizen'le yıldızım hiç barışmadı. :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 55
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Fingolfin

9

• CasvalDeikun

8

• loykad

6

• darkeros

6

@suke Bakış açılarımız ciddi anlamda farklı. Genelde Shounen seriler mantık hataları ile beni çileden çıkartır, Gurren Lagann sevdiğim nadir yapımlardan ve çileden çıkartmayanlardan biri. Evrenin yaratılışı vs gibi konular çok iyi bir şekilde aktarıldı, hata yoktu. İşin o yönünün de farkındayım, araştırmamı yaptım :D Öyle bile olsa Simon abartılı bir şekilde gelişti, seriyi biraz uzatarak daha iyi işler yapabilirlerdi ama uzatmadıkları iyi oldu. Harika bir şekilde bitirdiler. Başka yönlerden toparladılar, 9 puanı aldılar :D Shinji ve Asuka... Abi bu konuda aynı fikirde olmamız mümkün değil :D O karakterleri kaç yıldır inceliyorum, Asuka olgun değil? Güldürme lütfen :D Rebuild seride

Evangelion 3.0'da akıl yaşı 28'di. Yaşına göre oldukça olgundur (bana kalırsa)

Bak burada görebilirsin: http://myanimelist.net/character/94/Asuka_Langley_Soryu

Shinji'de aynı şekilde harika bir karakter tasarımıdır, ruh hali, sapıtması, karakter gelişimi vs. "Karakter Nasıl Olur?" sorusunun cevabı gibidir bana kalırsa :D Dediğim gibi Fan Servis olayı benim için biraz daha farklı. Bakış açıları farklı. Zevkler ve Renkler :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 yıl sonra...

Sadece adlarını söyleyip geçeceğim

-Chiaki(Minami-ke)

-Kirino(Ore no Imouto ga Konnani Kawaii Wake ga Nai)

-Ayase(Ore no Imouto ga Konnani Kawaii Wake ga Nai)

-Seryu(Akama ga Kill)

-Anohanadaki tsunderenin yanında takılan iki kız

-Ririchiyo(İnu x Boku)

-Mikaela(Owari no Seraph)

-Mumei(Koutetsujou no Kabaneri)

-Yukine(Noragami)

-Kosuri(Shimoneta to Iu Gainen ga Sonzai Shinai Taikutsu na Sekai)

-Katsuki(Boku no Hero Academia)

-Mahiro(Haiyore! Nyaruko-san)

-Lambo(Katekyo Hitman Reborn)

-Yamada(B Gate H Kei)

-Log Horizondaki anakaraktere aşık olan bir küçük kız vardı adını bulmaya üşendiğim

-Chinatsu(Yuru Yuri)

-Yatrisino(Nejimaki Seirei Senki:Tenkyou no Alderamin)

Ve listeye bile girmeye değmeyecek sığır,emo,güç delisi anakarakterler,etkisiz yankarakterler

O kadar çoklar ki sayılarını unuttum

Edit:İdolleri ve kendi boyu kadar silahlarla gezip askercilik oynayan küçük kızları unuttum.Savaşı oyun gibi lanse etmekle kalmayıp ortaya çok eğreti materyaller çıkıyor

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hazır Luna'nın yorumuna dalmışken Nana başlığını görmüşüm, bu konuya bir şeyler karalamanın zamandır dedim. :P

O Eyeshield21'deki bacaklarını tam açı yaparak dönen elamana ben de uyuzdum ama bazı şapşallıklarına da gülmedim değil, itiraf edeyim hadi. :P Benim listem daha kalabalıktı aslında ama ilk etapta aklıma gelenleri yazıverdim doğrusu. :D

Versailles no Bara: Madam Polignac (Gerçek karakter ama sanırım gerçek hayatta olsa ben bunu kesin boğazlardım)

Nana: Hachi ve Takumi

Skip Beat: Sho Fuwa (Her ne kadar serinin olmazsa olmaz karakteriyse de az dövesim gelmedi)

Naruto: Sakura ve Sasuke

Steins; Gate: Kurisu

Macross Frontier: Ranka Lee

Code Geass: Suzaku

ef a tale memories: Miyako Miyamura

Fruits Basket: Akito Souma

Junjou Romantica: Misaki (Gördüğüm en gıcık uke idi)

Kimi ni Todoke: Sawako (Severi fazla biliyorum ama bir yıl o çikolotayı veremeyişiyle izlerken beni kanser etme gücüne sahip tek karakterdi sanırım)

Peach Girl: Sae (Shoujoların en entrikacı karakteri)

Oniisama e...: Miya-sama (O Saint-Just sama'ya yaptıkları onu öldürmeme fazlasıyla sebep olabilir.)

Vampire Knight: Yuki

Bunlar dışında Reverse Harem'lerde kızdan bir türlü vazgeçmeyen erkek karakter ve gözlüklü tipler ki Harem serilerinde de bunların dişi versiyonları. Tsundere tipler (özellikle de miyon tipli tsundereler), gereğinden fazla olan saf yani aptallığa ramak kalmış tipler, shoujolardaki haddinden fazla olan utangaç kız ve erkekler, ecchilerdeki ve haremlerdeki başrolün aptal dişileri (çünkü yan karakterlerinde daha taş ve akıllı hatunlar varken ona başrol verilmesine uyuzum), bir de üçlü aşk konularında bir türlü vazgeçmeyen erkek ve kadın karakterler (Macross F'den Ranke Lee modeli).

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Amnesia - Mine

Death Note - Near

Digimon Adventure 02 - Daisuke

Pokemon - Satoshi (Ash Ketchum)

Rainbow - Ishihara

School Days - Itou

Tokyo Ghoul - Tsukiyama

Naruto - Sasuke & Sakura

Toriko - Toriko

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 9 ay sonra...

Geçen günlerde One Piece izleyesim geldi ve güncele ulaştım. Sonra bazı karakterlere gerçekten gıcık olduğumu hatırladım.

M.D Luffy -- belli ölçüde severim ama gıcık oluyorum. :W 

Usopp -- Direkt gıcık oluyorum.

One Piece'in bu halinin de başka tadı var ama düşünüyorum da bütün soytarılıklardan arınıp, ciddi bir anime olsaydı efsane olabilirdi. 

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?