Jump to content
  • Kayıt Ol

Yeni İmza ve Avatar Kuralları

gundamaster

Önerilen İletiler

gundamaster

Sitemizde son zamanlarda imza konusunda aldığımız eleştiri ve sıkıntılardan dolayı özellikle imza kurallarında bir revizyona gittik. Yeni yayınlayacağımız bu kurallar ile siz değerli üyelerimizin, kurallar çerçevesinde imza ve avatarlarınızı düzenleyeceğinizi umuyor ve bunlara riayet etmenizi rica ediyoruz.

İmza Kuralları: Kullanacağınız imzanın boyutu en fazla 550*200 piksel (JPEG,PNG vs.) olacak. Büyüklük olarak en fazla 500kb'lık imzalara izin verilecek.(Spoiler içerisinde kullanacağınız imzalarda dahil.) Daha üstü kabul edilmeyeceği gibi ufak boyutlarda elbette kullanım yapabilirsiniz. Bu boyutta tek bir imza kullanacağınız gibi boyutu ikiye, üçe vs. bölerek toplamda bu boyutu verecek şekilde de imza kullanabilirsiniz.

-GIF(Hareketli resim) olarak kullanacağınız imzaların boyutları en fazla 350*200 piksel olmalıdır.

-Kullanılacak imzalarda aşırıya kaçan ecchi(karakterlerin cinsel bölgelerini açık açık ifşa eden) ve +18 ibareli resimler kullanılmayacaktır.

Avatar Kuralları: Avatarınız en fazla 120*150 piksel boyutlarında ve 64 kb büyüklüğünde olabilir. Aksi halde sistem otomatik olarak resmi küçültecektir.

-Kullanılacak avatarlarda aşırıya kaçan ecchi(karakterlerin cinsel bölgelerini açık açık ifşa eden) ve +18 ibareli resimler kullanılmayacaktır.

Bu kurallar dahilinde olmayan imza ve avatarlar uyarı verilmeksizin silinecektir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 17
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Squaw

4

• gundamaster

4

• loykad

3

• VarOlanBiri

2

gundam'cığım rica etsem yeni duyurumuza ecchi kuralını da ekleyebilir misin? ecchi'ye karşı değilim ama biz kuralları genişlettikçe suistimale uğratan arkadaşlarımız oluyor. Bu kuralı da ekleyelim ki şu imza temizleme işinden kurtulalım, siteye her uğrayışımda en az bir iki imza temizlemekten bana gına geldi.

Gelen talepleri gördüm de umarım bu kez uyulur. Bir de, umarım bu boyutu gif olarak algılamaz kimse, zira bir konuya girdiğimde gözüme giren devasa giflerden haz etmiyorum hiç. Onu da belirtirsen sevinirim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundam'cığım rica etsem yeni duyurumuza ecchi kuralını da ekleyebilir misin? ecchi'ye karşı değilim ama biz kuralları genişlettikçe suistimale uğratan arkadaşlarımız oluyor. Bu kuralı da ekleyelim ki şu imza temizleme işinden kurtulalım, siteye her uğrayışımda en az bir iki imza temizlemekten bana gına geldi.

Gelen talepleri gördüm de umarım bu kez uyulur. Bir de, umarım bu boyutu gif olarak algılamaz kimse, zira bir konuya girdiğimde gözüme giren devasa giflerden haz etmiyorum hiç. Onu da belirtirsen sevinirim.

Gifler de en fazla 550x200 olabilir; ama o kadar geniş yapsa bile boyutun 500kb'i aşmamasini sağlamak zor olur (kaliteyi etkiler). 500kb da gayet makul gifler için.

Ecchi derken nasil ecchi onu da bilelim de yanliş şeyler koymayalim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

@Squaw, güncelledim.

Gifler de en fazla 550x200 olabilir

GIF imzalar için boyutu biraz küçük tuttum o boyutta GIF'ler sıkıntı yaratabilir. 350*200 makul onlar için de.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Spoiler içinde büyük boyutlu gif de yasak olmalı, hatta spoiler dışındaki ve içindeki görseller boyutu toplamı +500kb ise yine silinsin. Mesela tabletten girerken bazı spoiler içinde 2-3 mb'lık imza kullanan arkadaşlar yüzünden sayfa yüklenirken sıkıntı yaşıyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Spoiler içine koyunca yüklenmiyor/sayfayi kastirmiyor falan sananlar var evet, aslinda onlar da yükleniyor sayfa açilinca. Kağan'in dediği kural da eklense çok iyi olur.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster
Spoiler içinde büyük boyutlu gif de yasak olmalı, hatta spoiler dışındaki ve içindeki görseller boyutu toplamı +500kb ise yine silinsin. Mesela tabletten girerken bazı spoiler içinde 2-3 mb'lık imza kullanan arkadaşlar yüzünden sayfa yüklenirken sıkıntı yaşıyorum.

Spoiler içerisinde kullanabilirsiniz şeklinde bir ibare kullanılmadığı için kurallarda tabi ki böyle bir durum söz konusu olmayacak.

İmza sınırları her türlü kullanımlar için geçerlidir. Özellikle spoiler içinde kullanılabilir şeklinde bir ifadeye bu nedenle gerek duymadık.

Madem yanlış anlaşılmalara mahal verdiğini düşünüyorsunuz onu da sıkıştırıyorum araya.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@Undermine

Her türlü ecchi (gundam belirtmiş zaten, aşırıya kaçan demiş ama ecchi ecchidir :D) imza kullanımı yasak. Bunu da açmak istiyorum, bu kural sadece ecchi seri anlamında değil, ecchi seri olmasa da karakterlerin ecchi tarzı olan resimlerini de kullanmak yasak, bilginize.

@gundamaster

Düzeltme için teşekkürler gundamcığım, ellerine,sağlık.. :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Düzenlemeler olması gayet iyi olmuş. Yazılan çoğu şeye katılıyorum. Özellikle boyut konusunda. Aşırı uç noktalarda imzalar vardı. Ecchi aşırıya kaçmadıkça kullanılmalı. Üyelerimizin buna uyacağına eminim. İmzası büyük olupta düzeltilenlere gereken mesaj yazılıp uyarı yapılmalı. Bu konuda bende isyankar olabilirim, imzam kurallara uygundu kaldırılmış. Kaldıran arkadaşı saygıyla andım:) Bir süredir siteden uzağım. Ne tür gelişmeler oldu bilmiyorum ama birkaç kişiye göre de değişiklikler yapılmamalı. Sadece yönetim değil, üyelere de bu konuda danışılıp ona göre değerlendirme yapılabilir. (Yapıldıysa bilmiyorum.)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Haklı olabilirsin Varolanbiri ama Ecchi konusunda sözlerimin arkasındayım. Bence Ecchi konusunda esneklik olmamalı çünkü uyulmayıp aşırıya kaçılacağına adım gibi enim. Öncekinde tamamen yasak olduğu halde +18 imzalar temizledik, bu nedenle ben Ecchi konusunda esnetmeye karşıyım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

imza kuralinin belirtildigi bolumde ve cevirmen olmana ragmen kurallara uymayan bir imzan var.. ben anliyamiyorum ya bilerek yapiyorsunuz yada ne bilim psikolojik sorunlariniz var.. normalde umrumda olmaz ama su sayfayi inan chrome kitlene kitlene acti.. helal olsun ne diyeyim..

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ecchi içerik imzalarda kullanılmayacak dendi bir süre önce, daha önceki imzan nasıldı bilmiyorum ama uymuyorsa kaldırılması gayet normal. Ayrıca - kaldıran arkadaşı saygıyla andım- kısmı benim hoşuma gitmedi diyebilirim. Kafamıza göre imza kaldıracak değiliz sonuçta, bir sorun olduğunda kaldırıyoruz. Kaldıran arkadaş imzanda bir sorun görmüş olmalı ki kaldırmış.

Bir de yeniden belirteyim burada, biz size kurallar koymaktan zevk alan insanlar değiliz. Forum düzeni için bazı kurallar olmalı ve biz bu kuralları denetleyen -moderatör- kişileriz. Bunun bilincinde olun lütfen.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Senin hoşuna gitmedi diye söylemeyecekte değilim, yapan kimse ona da söylerim aynısını:) İmzam zaten kurallara göre düzenlenmişti, hatta düzelten bile ben değildim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Yine tatsız tartışmalar içerisine girmeyelim. İmza ve avatar kuralları yeterince açık. Uyulmadığı takdirde yönetimdeki arkadaşlar gereğini yapacaklar, onlara da hiç imalı sözlerde bulunmayalım.

Genele yapılmış bir duyuru varken burada daha fazla kişiye özel açıklama yapmaları gerekmiyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İmzanı ben kaldırmıştım Varolanbiri, saygıyla andığın için teşekkür ederim. İmzan önceki alınan kuraldaki boyuta uymuyordu kesinlikle, sonradan esnetilen boyuta uyuyor ve ben onu kural belirlemeden önceki boyuta göre kaldırdım ki bu kaçıncı kaldırışım, biliyorsun.

Kurallar gayet net, daha fazla esnetme olmayacak artık, esnettikçe istekler artacak gibi geliyor bana.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?