Jump to content
  • Kayıt Ol

Kidz TV'de Anime Yayını

Underfined

Önerilen İletiler

kidz+animez.jpg

Kidz TV'de gündüzleri çizgi dizi ve diziler veriyor akşamları Animez başlayıp Animeler yayınlanıyor. Yayınlanan Bazı Animeler

• Bleach
  • D.Gray-Man
  • Death Note
  • Fullmetal Alchemist
  • Fullmetal Alchemist Brotherhood
  • Last Exile
  • Naruto
  • Samurai 7

1zf7d5j.jpg

fyhbaa.jpgı

Resimden de anlaşılacağı gibi Türkiyenin ilk anime kanalında birçok animeseverin de çok beğendiği anime DARKER THAN BLACK 15 Mayıstan itibaren Animezde..Haberinide Facebook sayfalarından duyurdular..Ne diyelim;TEŞEKKÜRLER ANİMEZ.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 32
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Kidzo

5

• hibarikasuya

3

• bLueeekun

2

• Sensou

2

Animez izlediğim bir kanaldı.Yayınlayacak daha iyi bir anime bulamamışlarmı.Dtb'den nefret ederim.Daha iyi animeler dururken böyle sıkıcı içinde hiçbir halt dönmeyen serilerin yayınlanması kanalın izleyici kitlesini azaltacaktır.Kim bakarda kim ne anlar bu animeden çok merak ediyorum :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İlk sezonunu ve OVAlarını severek izlediğim bir Animeydi ama 2. sezonu ilk sezonuna göre daha kötüydü. Bunun dışında bana kalırsa gerçekten güzel bir yapımdı keşke 3. sezonu da yapsalar :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

ooooo çok sevdiğim bİR ANİME sabırsızlıkla beklemeğe koyuldum

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bir seriyi sevmeyebilirsin, sevmediğin taraflarını istediğin üslubla açıklayabilirsin ama "Daha iyi animeler dururken böyle sıkıcı içinde hiçbir halt dönmeyen serilerin yayınlanması kanalın izleyici kitlesini azaltacaktır...Kim bakarda kim ne anlar bu animeden çok merak ediyorum..." gibi yorumlarla değerini düşürmeye çalışmayı anlayamadım ben.

DTB belki de en sevdiğim, zamanında hakkında sayfa sayfa yorumlar yazdığım, keşke 3. sezonu gelse dediğim, benim için çok önemli bir seridir. Contractor, "bedel ödeme", "Cennet - Cehennem Kapıları" olguları başlı başına orijinalken üstüne bir de yıldızlara yükledikleri anlamlarla astronomiye, 2. sezonuyla mitolojiye selam çakan, o neo-noir atmosfere mükemmel uyan anti-hero karakterleri ile her bölüm birbirinden güzel hikayeler anlatmış bir seri DTB. BONES'un animasyon kalitesi bir yana, müzikleri de çalıştıkları yapımlarda oldukça seçiçi olan Yoko Kanno ve Ishii Yasushi gibi iki dehanın elinden çıkmıştır. Böyle bir serinin değil kanalın "izleyici kitlesini düşürmek" bilakis kalitesini arttıracağından eminim.

Bu yüzden, içi boş, fan service amaçlı yapılmış, hiçbir hikayesi olmayan ya da birbirinin aynısı güç gösterisi, acıtasyon sahneleriyle dolu tonla seri varken DTB gibi orijinal bir yapıma "kanalın izleyici kitlesini düşürür" demek abesle iştigaldir benim gözümde.

Haber için çok teşekkürler Underfined, burada okumasam haberim olmazdı. Bir bölümünü bile kaçırmamaya çalışıcam.

Sen bir izleyici olarak bu seriyi nasıl sevdiysen öyle övüyorsun şu anda.Bende bir izleyici olarak nasıl nefret ettiysem öyle söverim kusura bakma.Senin sevdğin bir seriyi övme hakkın varsa benimde sövme hakkım vardır ki.Bu fikrime kim karışabilir.Kimse :D Bunlar benim düşüncelerim.İlk sezonunu full izledim sıkılarak ve belki bir bölüm sonra güzel bir seri olacaktır diyerekten izledim hep.Tam droplamalık bir seriyken ben droplamadım ön yargı yapmamak için devam ettim.Her salisesinde sıkıldım,patladım.Bana göre gayet kötü bir seri..Teşekkür ederim yorumun için :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben de diyorum ki, siz nefret ediyorsunuz diye herkes nefret edecek diye bir şey yok.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

kidz+animez.jpg

Kidz TV'de gündüzleri çizgi dizi ve diziler veriyor akşamları Animez başlayıp Animeler yayınlanıyor. Yayınlanan Bazı Animeler

• Bleach
  • D.Gray-Man
  • Death Note
  • Fullmetal Alchemist
  • Fullmetal Alchemist Brotherhood
  • Last Exile
  • Naruto
  • Samurai 7

1zf7d5j.jpg

fyhbaa.jpg

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

şu anime için açılan kanallar nedense hellsing ile basilisk ten vazgeçemiyor yine iyi olmuş bleach falan fillerleriyle birlikte 10 yıl yayınlarlar herhalde

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

şu anime için açılan kanallar nedense hellsing ile basilisk ten vazgeçemiyor yine iyi olmuş bleach falan fillerleriyle birlikte 10 yıl yayınlarlar herhalde

Cevabı basit aslında. MTV Türkiye zamanında bu animeleri yayınladığı bir kuşak sunuyordu. O zamanlarda bunlara Türkçe dublaj yapıldı, şimdi de anime yayınlayacak kanallar, tamamen yeni ve dublaja ihtiyaç duyacak şovlar yayınlamak yerine, bunları döndürüp duruyorlar. Onun yerine arada 90'lı yıllarda ve daha öncesinde yayınlanan ama şimdiki neslin hiç bilmediği şeyleri de gösterseler bir kaç tane, çok daha iyi olur diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

aynen şeker kız kendy hala 25 li yaşların hafızalarında kazınmış bir anime ay savaşçısı bile

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bence güzel olmuş d-smart yok ama internetten bir göz attim kanala gayet iyi en azindan orjinal dilleriyle altyazılı veriyolar listedeki animelerde iyi. Fma eski sadece yeni serisini verselermiş daha iyi olurmuş

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Darker Than Black dün ikinci bölüm yayınlandı. Deltora Quest berbat, çok itici buldum. D.Gray-Man tekrar tekrar izleyip sıkılmayacaklardan olduğum için iyi geldi :D Naruto 23 Mayıs'ta başlıyor sanırım meraklısına...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...
  • 4 hafta sonra...
  • 1 yıl sonra...

Abi bunu hiçbir kategoriye sığdıramadım. Dedim madem durum bu bari genel kategorisinde yayınlayayım.

http://www.change.org/tr/kampanyalar/kidz-animez-tv-kanal%C4%B1-kidz-b%C3%B6l%C3%BCm%C3%BCn%C3%BCn-kald%C4%B1r%C4%B1l%C4%B1p-sadece-animez-olmas%C4%B1#share

Başta dedim adamın çabasını dalgaya alma falanda kendime ama adamın dünyadan haberi yok. Diyorki 24 saat anime. Ben bilmiyorum ama bunu sağlayan hiçbir kanal yoktur sanırım çünkü bizim normalde izlediğimiz animeler Japon kanallarında belli saat aralıklarında yayınlanıyor. Bayada kanal var bunları yayınlayan. Animeler çok olduğu kadar yayınlayan kanallarda az değil. Ki biz izleyemedik diye bize çok gözüküyor. Misal Türkanime'de 1000 tane anime olabilir ama sezon animelerinin sayısı bellidir. Ki bunlardan azımsanmayacak sayıda çok kısa süreli olanlar var. Örneğin One-chan ga Kita 3er dakikalık bölümlerden oluşuyor. Animelerinde belli yaş aralıkları var. Gündüz kuşağında yayınlanması doğru değil. Zaten bizde kimse çocuğunun ne izlediğine dikkat etmez. Düşünsenize ilkokul çocuğu okuldan geliyor, TV karşısına geçip Animez'i açıyor ve Hellsing izliyor.

Şu cümleyi kampanyayı başlatan arkadaş açıklamada kullanmış ''Belki kanalın sahibi TürkAnime'nin admini ile konuşup orada animeleri yayınlayabilir. '' Aman TürkAnime admininden izin almadan yayınlama sakın. Bu kampanyayı başlatan kaç yaşında merak ettim. Belki popüler olmak için böyle bir şey yapıyor ama aslında bizimle kafa buluyor olabilir. Bir TV kanalında bir şey yayınlamak için belirli izinler, prosedürler vardır. Telif hakkı diye bir şey var.

Bu arada TürkAnime adminlerini küçümsemiyorum yanlış anlaşılmasın.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Bi deli bi kuyuya taş atmış kırk akıllı çıkaramamış :birsey gelmez:gj

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

24 saat anime isteyene kadar aynı animelerin sürekli tekrarlanmamasını istese çok daha hayırlı bir iş yapmış olurdu aslında. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bi deli bi kuyuya taş atmış kırk akıllı çıkaramamış :birsey gelmez:gj

Aynen, bende facebookta bir sayfa paylaştı gördüm zaten. Diyeceksin şimdi bu kampanyayı paylaşan sayfayı niye takip etme zahmetine katlanıyorsun? :kirmizi:

Haklısın ama misal çok güzel bir resim paylaşırlar yada anime ile ilgili güzel bilgilere denk gelirim diye falan takip ediyorum. :birsey gelmez:gj Hem bu paylaşım beni baya güldürdü daha ne olsun :gul gul:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?