Jump to content
  • Kayıt Ol

Sizin sevdiğiniz ama genelde sevilmeyen animeler?

gundamaster

Önerilen İletiler

Böyle bir konu mu varmış ya, kavgasını falan hep kaçırmışız bak tüh, neyse ben de yazayım bir şeyler gelmişken;

FLCL: Bence 6 bölümlük bir şaheser, konu anlatımı hatta konunun ne olduğu konusunda pek fikir vermese de, özellikle izlerken hissettirdiği duygular ve abartısız mükemmel ötesi OST'si ile bir şans verin.

Denpa Teki na Kanojo: Bu seri için genelde sevilmeyen değil de pek bilinmeyen desek daha doğru olur diye düşünüyorum. Günümüzde gençlerin yaşadığı sorunları hafif karanlık bir atmosferde değerlendiren bir seri, iki bölümlük bir OVA, hele ki ikinci bölümünün başlangıcında bir sahne vardır ki, arka plandaki şarkıyla birlikte sırf o kısmı defalarca izlemişimdir.

Mawaru Penguindrum: Animelerdeki "mystery" tagının hakkını veren az ve öz serilerden biri, biraz Evangelion, biraz Lain, aslında her şeyden biraz var.

Yuri Yuri: Lise öğrencilerinin kulüp aktivitelerini anlattığı anime sayısı piyasada oldukça fazla, tümü kızlardan oluşan ve beklemediğim kadar komik gözüken ise sadece bu seri duruyor.

xxxHolic: Gizem, doğaüstü ve dram'ın olağanüstü karışımı, Yuuko gibi karakterleri her zaman görme şansımız olmuyor. Anladık Clamp'ın çizimlerini sevmiyorsunuz ama çizimler yüzünden kaçırmayın derim.

Bonus

Serial Experiments Lain: Present Day, Present Time, HAHAHAHAHA

Not: Gundam sen bu konunun bir de "Genelde sevilen ama sizin sevmediğiniz animeler?" versiyonunu da aç lütfen, o zaman çenemin daha da açılacağına eminim :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Not: Gundam sen bu konunun bir de "Genelde sevilen ama sizin sevmediğiniz animeler?" versiyonunu da aç lütfen, o zaman çenemin daha da açılacağına eminim :D

Hadi onu da sen aç, uzun zamandır siteye katkın yok, yan gelip yatıyorsun sadece :D

Bu arada FLCL ryrytryyr

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Forumumuzun Anime Ödülleri'nde verdiği oylara baktıktan sonra ben bu başlığa Ping Pong The Animation'u da eklemek istiyorum malesef ;_;

Ayrıca FLCL'de Mamimi karakterini al incele roman yaz o kadar severim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

http://myanimelist.net/anime/455/Fantastic_Children

Bu linkteki animeden bahsediyorsun sanırım. Yukarıda koyuyla gösterdiğim iddialı cümlen beni meraklandırdı. Fırsat bulduğumda izlemeyi düşünüyorum. Bu arada MAL'daki puanı 7.72 imiş. Puanlama zaten çok önemli değil ama böyle bir ortamda iyi almış gibi.

Düzenleme: Aşağıdaki mesajdan da FLCL ilgimi çekti. Ona da bakmaya çalışacağım. Bu başlık baya ilginç oldu. :D

Evet, o anime. Beğenirmisin yada bir başkası beğenirmi bilemiyorum. Çizimi kötü fakat hikaye konusunda iddalıyım. ^-^

Interstellar veya Cloud Atlas izlediysen ve beğendiysen bazı benzer yönleri var.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

O konu zaten var yahu:

http://www.animemangatr.com/forum/anime-tartismalari/7373-bu-anime-bu-puani-hak-etmiyor/

Daha doğrusu o başlık altında "Genelde sevilenler" şeklinde yazabiliriz... Ancak!

100-150 tane seri yazacaktım aslında oraya; ancak yazacağım seriler -doğal olarak- ABARTILI derecede beğenildiği için ağzıma kürekle vururlar diye korkumdan yazamadım. :011:

Belki bu girişkenliğim ilerleyen zamanlar içerisinde etki eder ve cesaretlenir yazarım oraya. Belli mi olur? Zaten kurtarılabilir yan var: "ZEVKLER VE RENKLER!"

Daha sonra katledilirim artık, Allah rahmet eylesin. :mutlulh:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Evet, o anime. Beğenirmisin yada bir başkası beğenirmi bilemiyorum. Çizimi kötü fakat hikaye konusunda iddalıyım. ^-^

Interstellar veya Cloud Atlas izlediysen ve beğendiysen bazı benzer yönleri var.

Interstellar'ı izledim. Christopher Nolan'ın filmlerini kaçırmam genelde. Ben de animeyi beğenir miyim, bilmiyorum? Çizim konusunda one piece den kötü olabileceğini sanmıyorum, o yüzden [çizimler odun(cansız) gibi değilse] rahatsız olmam sanırım. :)

100-150 tane seri yazacaktım aslında oraya; ancak yazacağım seriler -doğal olarak- ABARTILI derecede beğenildiği için ağzıma kürekle vururlar diye korkumdan yazamadım.

Belki bu girişkenliğim ilerleyen zamanlar içerisinde etki eder ve cesaretlenir yazarım oraya. Belli mi olur? Zaten kurtarılabilir yan var: "ZEVKLER VE RENKLER!"

Daha sonra katledilirim artık, Allah rahmet eylesin.

Bu mesajını okuduğumda aldığım izlenim çok rahatsız edici. Bilemiyorum ama;

"Animelere benim bakış açım, onları benim değerlendirme kriterlerim, onlarla ilgili benim yargılarım doğru ama diğerlerinin ki ABARTI, onlar anlamıyorlar ve bunu bir tek ben doğru yaptığımdan onlar da 'zevkler ve renkler' deyip, sıyrılmaya çalışıyorlar ve o nedenle saldırıp, kızıyorlar..."

gibi bir şey algıladım. Umarım yanılıyorumdur.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu mesajını okuduğumda aldığım izlenim çok rahatsız edici. Bilemiyorum ama;

Animelere benim bakış açım' date=' onları benim değerlendirme kriterlerim, onlarla ilgili benim yargılarım doğru ama diğerlerinin ki ABARTI, onlar anlamıyorlar ve bunu bir tek ben doğru yaptığımdan onlar da zevkler ve renkler deyip, sıyrılmaya çalışıyorlar ve o nedenle saldırıyor ve kzıyorlar...

gibi bir şey algıladım. Umarım yanılıyorumdur.[/quote']

Yok yahu, böyle bir şey falan değil kesinlikle. Benim burada sitem ettiğim noktalar çok farklı. Mesaj içerisinde "ZEVKLER VE RENKLER" deniliyor; ancak gördüğün kadarıyla çoğu kişi birisi bir seriyi kötülediğinde "Bu nasıl beğenilmez?" diye söylüyor. Aslında o başlığın amacı sevmediğimiz serileri belli etmek. Yani başkasının sevdiği seri olunca "ZEVKLER VE RENKLER" olsa bile, bizim sevmediğimiz seriler bazen pek hoş karşılanmıyor. O yüzden dedim yani, daha doğrusu bu tarz başlıkların pek doğru olduğunu düşünmüyorum. "ZEVKLER VE RENKLER" ile ilk olarak çelişiyor, ister istemez eleştiriyor ya da eleştiriliyoruz. Senin söylediğin bir anlam falan kesinlikle yok yani, yanlış anlaşılmasın lütfen.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 yıl sonra...

School Days. Gerçekçiliğe uygun işlenişi bir yana, kaliteli çizim ve canlı renklendirmeleri bir yana, yer yer 90'ları andıran müzikleri vardır ki başladıktan sonra benim için en büyük süpriz buydu.

Gizli İçerik

Gizli İçerik

Sahne geçişleri ve kamera açıları da üst düzeydi.

Gizli İçerik

Sekai'nin Setsuna hakkında bazı gerçekleri öğrendiği sırada (öyle hatırlıyorum) Setsuna'nın trenle geçiş sahnesi vardı ki hala aklımdadır.

Bu yönüyle biraz Yosuga no Sora'yı andırıyor. Orada da ilk bölümde Sora'nın sandalyede dönme sahnesi var. Bunlar çoğu animede olmayan (ya da ben görmedim) ince detaylar :) (Düşününce Yosuga no Sora ve Shool Days'in bende bıraktığı etki de oldukça benzer :))

Bir diğer anime de Battery. Gösterişli olmayan kendi halinde ama sağlam bir animeydi. Ama çoğunluğa hitap etmemiş olsa gerek ki Myanimelist'te 5,78 gibi komik bir puan almış.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 yıl sonra...

Umi ga Kikoeru: Ghibli'nin en zayıf halkası diyorlar eğer sıralama yapacak olursam 1 numaraya koyarım. 16-17 defa izlemişimdir.

Juuni Taisen: En underrated animelerden bir tanesidir doğrusu underrated olmak da yakışıyor. Popüler bir anime olarak hayal edemiyorum. Merak unsurunu bizzat ortadan kaldırdığı için olsa gerek pek sevilmez. Opening ve endingi de iz bırakır.

Gizli İçerik

Gizli İçerik

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?