Jump to content
  • Kayıt Ol

No Game No Life 09.04.2014

painscream

Önerilen İletiler

59115l.jpg

Konu: İnternette online oyun dahisi Hikikomori iki kardeşimiz Sora ve Shiro'nun birgün farklı bir boyuttan gelen kendisine tanrı diyen bir çocuğun kardeşleri kendi dünyasına çekmesiyle hikayemiz başlar. Bu dünyada savaşmak tanrı tarafından yasaklanmış bu yüzden tüm mücadeleler oyunlar vasıtasıyla yapılmaktadır.Kardeşlerimiz yabancısı olduğu bu dünyada yeteneklerini göstermek ve hayatta kalmak zorundadırlar.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...
  • İleti 30
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• cakiphan

7

• bLueeekun

5

• painscream

5

• CHOBiTS

4

SAO tutdu diye arka-arkaya oyun temalı animeler gelicek sanırım tüm yıl.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Konusuna bakanlar "SAO"( benzeri oyunda sıkışma sanıyor(artık niye sanıyorlarsa sanki bu konunun atası , mihenk taşıymış gibi) ama bana daha çok Mondaiji-tachi ile benzeşiyormuş gibi geldi konusu neyse benim hoşuma giden pv nin son onbeş saniyesinde artist bir şekilde konuşup 2 saniye sonra iki göz iki çeşme ağlamaları oldu acayip kanım ısındı bu ikisine . Birde o konuşmaları bana nedense Hikigaya anımsattı . Ecchi yi abartmazlarsa güzel bir seri olur gibime geliyor

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Şu an büyük bir hüsran yaşıyorum sayın amt ahalisi. Mangasına göz attım ve her iki sayfa da bir gösterilen "don"larla seri benim için büyük bir darbe yedi hüsranlardayım (bir süre de onlarda kalacam gibi)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Mangası nasıl bilmiyorum fakat çerezlik olabilecek bir seri diye düşünmüştüm bu seriyi ben. Oyunlar iyi olursa kendini izlettirir en azından. Çıksın da bakarız, şimdiden bir şey demek güç. 1-2 bölüm bakarım, istediğimi alamazsam bırakırım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bugün pvsini izleyince umutlarım tekrar yeşerdi . Bir çift elf kulağı ve bir kuyruk haricinde saklanan ve bıngıldayan hiçbirşey görmedim . Çok mutluyum

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Konusuna bakanlar "SAO"( benzeri oyunda sıkışma sanıyor(artık niye sanıyorlarsa sanki bu konunun atası , mihenk taşıymış gibi) ama bana daha çok Mondaiji-tachi ile benzeşiyormuş gibi geldi konusu neyse benim hoşuma giden pv nin son onbeş saniyesinde artist bir şekilde konuşup 2 saniye sonra iki göz iki çeşme ağlamaları oldu acayip kanım ısındı bu ikisine . Birde o konuşmaları bana nedense Hikigaya anımsattı . Ecchi yi abartmazlarsa güzel bir seri olur gibime geliyor

SAO-nu söyleme sebebim ondan sonra gelen oyun animelerinin fazlalığı. Ona bakılırsa Hack onlardan önce gelen bir oyun serisi ama illa SAO-dan sonra çoğaldılar.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Fena değil di . Düşündüğüm kadar echhiye batmamışlar çok şükür ki

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Online oyunlarda hile yapan ve hack kullanan insanlara oldum olası uyuzumdur. Tüm oynama isteğimi yok eden kişiler olurlar kendileri. Bu animenin konusu güzel gibi geldi izledim ancak işler tamda beklediğim gibi gitmedi.

Seri tam olarak hileci bir abiyi anlatacak. Kızın hileci olup olmadığını bilmiyoruz ama kendine has yeteneği var gibi duruyor. Online oyun oynuyorlar 4'e karşı 1200 kişiyi yeniyorlar. "Vay be yeteneğe bak" diyorum. Ama 1200 kişinin arasından en son kalan hile yapıyor ve rakiplerinin hile kullandığını söylüyorlar. Tam istedikleri gibi bir dünyaya gidiyorlar ve abi hileyle oyun kazanıyor. Seri arada ecchi öğesi barındırıyor, abi kız kardeş loliliği desen var. Abi hele o son sahne nedir ya? Çıplak bir vücuda çarşafla örtünmüş olarak gelen bir kız.

Devam etme ve ya etmeme konusunda kararsızım. Aslında "Böyle bir animeyi ne gördüm ne duydum" demek de istiyorum. :/

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Online oyunlarda hile yapan ve hack kullanan insanlara oldum olası uyuzumdur. Tüm oynama isteğimi yok eden kişiler olurlar kendileri. Bu animenin konusu güzel gibi geldi izledim ancak işler tamda beklediğim gibi gitmedi.

Seri tam olarak hileci bir abiyi anlatacak. Kızın hileci olup olmadığını bilmiyoruz ama kendine has yeteneği var gibi duruyor. Online oyun oynuyorlar 4'e karşı 1200 kişiyi yeniyorlar. "Vay be yeteneğe bak" diyorum. Ama 1200 kişinin arasından en son kalan hile yapıyor ve rakiplerinin hile kullandığını söylüyorlar. Tam istedikleri gibi bir dünyaya gidiyorlar ve abi hileyle oyun kazanıyor. Seri arada ecchi öğesi barındırıyor, abi kız kardeş loliliği desen var. Abi hele o son sahne nedir ya? Çıplak bir vücuda çarşafla örtünmüş olarak gelen bir kız.

Devam etme ve ya etmeme konusunda kararsızım. Aslında "Böyle bir animeyi ne gördüm ne duydum" demek de istiyorum. :/

Yorumuna aynen katılıyorum hileciler çekilin bu dünyadan :D :D Ama bölüm ile ilgili aklıma takılan bir şey var;

Abi normalde hile yapmıyor sadece karşısında ki hile yapıyorsa yapıyor diye algıladım ben ama yanılmışta olabilirim sen ne diyorsun?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yorumuna aynen katılıyorum hileciler çekilin bu dünyadan :D :D Ama bölüm ile ilgili aklıma takılan bir şey var;

Abi normalde hile yapmıyor sadece karşısında ki hile yapıyorsa yapıyor diye algıladım ben ama yanılmışta olabilirim sen ne diyorsun?

Aslında dediğin doğru olabilir. Poker oynadığı kızda ve en başta online oyundaki kızda hile yapıyordu. Eğer bu şekildeyse sorun yok ama poker oyunu bittikten sonra kız kardeşine ettiği sözler beni düşündürüyor. "Yakalanmadığın sürece hile serbesttir." gibisinden bir şeyler demek istedi kardeşine. 2. bölümede şans vereceğim. Eğer ilk bölüm gibi düşüncelerim aynı kalırsa direk durdurucam animeyi. Lolilik ecchilik falan çekeceğime başka bir şeyler seyrederim. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bence de ikinci bölüme bir şans ver en azından ben öyle yapacağım :D

Orada kardeşi abi hile yaptın diyordu oda rakibinde hile yaptığını söyleyip kuralları okudu ve kurallarda hile yaptığınız yakalanırsanız diskalifiye edilirsiniz yazıyordu abi de bunun üzerine yakalanmadığın sürece sorun yok demişti :) yine bilemiyorum abinin de hile yapacağını düşünüyorum ben ama karşısında ki yaparsa yapar bence çünkü hile yapmadan da yeterince güçlüler zaten :D Ve umarım lolicilik ve ecchilik olayları çok ön planda olmaz öyle seriler çekilmiyor :(

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

ilk bölüm

mangayı 2 bölümde bırakmıştım ama animesini sevdim baya. Abi kardeş ne tarz bir mücadeleye girecek sabırsızlanıyorum. Tam ecchi fazla yok derken pokeri kaybeden prensesimiz cıplak odaya geldi yanılmıyorsam mangada cıplak değildi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Evet Celal o kısma merak edip bende baktım mangada gayet düzgünmüş. Anime para yapsın diye ecchi öğeleri arttırılmış.

Bölüm 2

Bu bölüme şans vermekte iyi yapmışım. Komedi olarak çok iyidi. Steph'in ikili kişiliği ve Sora'nın kardeşine ve Steph'e davranışları mükemmeldi. Hele iki kardeş birbirinden ayrıldıktan sonraki halleri daha bi güzeldi. :D Bu anime konusu olsun farklı dünyası olsun bana "Mondaiji-tachi ga Isekai kara Kuru Sou Desu yo?" hatırlatıyor. Animeye devam edeceğim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

burda muhteşem yorumlar bekliyordum henüz izlemedim de crymore'da 10 verdiklerini methiyeler düzdüklerini görünce bir an önce başlayacaktım. şimdi siz böyle şeyapınca bkz: haydaaaa :011: neyse biriksin sonra bakarız artık. izleyenler yorumlarınızı esirgemeyin lütfen.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

sonunda beklediğim anime geldi ilk bölümü güzeldi özellikle siro karakterine bayıldım :D en çok 2kisini beraber oyun oynarken görmeyi sabırsızlıkla bekliyorum

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İzlerken bir şekilde izlettiriyor ama (özellikle ikinci bölüm) çok inişli çıkışlıydı. Açıkçası komedi yapmaya çalıştıkları yerler çok kötü ve sıkıcı oluyor, bununla beraber normal diyaloglar ve konu devreye girince güzel ilerliyor.

Anladığım kadarıyla loli ve ensest yok, olmasında zaten, ama o yöne kaymalar olur gibi geliyor bazen, inşallah yapmazlar. Ana karakter hileci değil bence, arada yapması gerektiğinde geri durmuyor sadece. Onun yerine olayların gidişatını belirlemeye çalışıyor. Tam olarak olmasa da bir bakıma kaiji'ye benziyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Komedisi bir yana... Herkes o kısımdan memnun zaten. Animedeki oyunların şimdilik masa oyunlarıyla sınırlı kalması kötü olmuş. Oyun tanrısı piyasaya biraz pc, ps3 ve türevleri olan oyun eklese güzel olurdu. Şu ilk bölümde ve pvde gösterilen mavi saçlı karakterinde dahil olmasını isterdim bizimkilerin yanına. Birde 16 ırk var felan dendi şu arka plandaki devasa satranç taşlarını görünce acaba başka bir 16 daha olurda ırklar arası bütünlük sağlanırsa . 16ya 16lık rpg benzeri bir savaş görürmüyüz acaba diye ümitlendim . Gerçi bu saydıklarımın 1/4 'i gerçekleşmeden seri biter büyük ihtimal ya neyse

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Komedisi bir yana... Herkes o kısımdan memnun zaten. Animedeki oyunların şimdilik masa oyunlarıyla sınırlı kalması kötü olmuş. Oyun tanrısı piyasaya biraz pc, ps3 ve türevleri olan oyun eklese güzel olurdu. Şu ilk bölümde ve pvde gösterilen mavi saçlı karakterinde dahil olmasını isterdim bizimkilerin yanına. Birde 16 ırk var felan dendi şu arka plandaki devasa satranç taşlarını görünce acaba başka bir 16 daha olurda ırklar arası bütünlük sağlanırsa . 16ya 16lık rpg benzeri bir savaş görürmüyüz acaba diye ümitlendim . Gerçi bu saydıklarımın 1/4 'i gerçekleşmeden seri biter büyük ihtimal ya neyse

O oyun dünyasında elektronik oyun yoktur diye düşünüyorum. Orta çağ gibi ülke, kaleler falan. O yüzden masa oyunları ve başka türlü oyunlar olacaktır.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sanırım bu seriyi sonuna kadar götüreceğim. Komedisini sevdim, izlettiriyor da kendini. Özellikle WRYYYYYY kısmı vardı, o kısmı beni güldürmeyi başardı. Daha sonra Imouto' nun kıyafetin göğsüne bastırması ve puf sesi gelmesi ardından bir hayal kırıklığı, resim çekilirken koldan göğüs yapma kısımları baya güldürdü beni. Karakterlerin yüz ifadeleri de güldürmeyi başarıyor beni. Özellikle Imouto :D [bimgx=750]http://i.hizliresim.com/krkjBA.jpg[/bimgx]

Ben serinin komedisini sevdim, oyun anlayışı da güzel geldi bana. Çerezlik olarak gidebilecek bir seri bana göre.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Insan ırkında büyü olmadığı için böyledir inşallah onlarda büyü yapmaya başlarsa , cinayet felan da olmadığı için işin içine büyü girince olayın mmorpg vari bir havaya dönebilmesi olası. Inşallah öyle olur yani

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İnsan ırkı bildiğin npc :gul gul:

Bizim oğlanın dehşet zekasını gördük, "önce kral olmakla başlayalım" dedi. buda demektir ki önce insanların kralı sonra sonra yavaş yavaş diğer bölgeler, en sonra tanrıyı yenip işi bitirmeyi hedefliyor...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

O değil de berabere kalmadılar mı bunlar? Niye sadece sora'nın dediği oldu

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Komedisiyle ilgili kısmı açmam gerekiyor sanırım. Tüm kısımlar değil abi, kardeşin sorunları üzerinden yapılan komiklikler bana komik gelmiyor. Onun dışında güzel komediler var, dio göndermesi gibi. Ama ikinci bölümde işleyiş çok çöktü bence.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

2. bölümde olan Jojo göndermesi 3. bölümde de var. :D

tumblr_n4ibiipf8k1r8tyjfo1_500.gif

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?