Jump to content
  • Kayıt Ol

Bokura wa Minna Kawaisou

CHOBiTS

Önerilen İletiler

Konusu;

%30'u aşk, %70'i komedi olan gençlik komedisi, anne babasının işleri sebebiyle artık tek başına yaşayan Usa Kazunari etrafında dönüyor. Yeni taşındığı daire, tamamen tuhaf insanlarla doludur. Delicesine taptığı senpaisi Ritsu Kawai de buradadır...

Dün ilk bölümünü izleme fırsatı buldum. Karakter çizimleri güzel ve seiyu kadrosu da oldukça sağlam. Sakurasou Pet no Kanojo serisine benzer bir başlangıçla izleyiciye merhaba dediler bakalım devamı nasıl gelecek.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 27
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• cakiphan

10

• bLueeekun

6

• CHOBiTS

5

• loykad

3

Sapık , Sarhoş ve oSkarlık teyze den komedisi bir yana , Usa nın Ritsu'ya bakışı ve düşünceleri hoşuma gitti , temiz (entrikasız alaveresiz dalaveresiz) bir romantizm çıkma ihtimali yüksek gibi geliyor bana

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sakurasou kadar güzel evet ama Sakurasou'daki sarişin kadar güzel kiz yok seride ;_;

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sakurasou kadar güzel evet ama Sakurasou'daki sarişin kadar güzel kiz yok seride ;_;
Güzellik göreceli sen yaşlı teyzeyi fark etmedin herhalde. Şaka bir yana Sakurasou'nun hakkını yemeyelim.
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

zaten sadece biraz andırıyor karakterlerin zerre alakası. Karakterler sapık olan uruhara kisukeye sarhoş olan da workning ten kozue-ne yee benziyor . baş karakterler daha orjinal gibime geldi (yada ben benzerlerine rastlamadım daha)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu sezon fazla ecchi ve konusu fazla zorlamalı animeler var. Bunun konusuna ve afişine bakarak güzel olabileceğini düşünüyorum. O yüzden izleyeceğim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu sezon bi Haikyuu çevriliyor galiba AMT de . Bir hayır sever de bu seriye el atsa çok güzel olurdu

:qaglayacak:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu sezon bi Haikyuu çevriliyor galiba AMT de . Bir hayır sever de bu seriye el atsa çok güzel olurdu

Atarlar daha biraz zaman ver bakalim herkesin sinav dönemi bilmem nesi yakin

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İlk bölümünü izledim. Sıcak bir yapıya sahipler. Karakterlerde diğer animelerde genelde gördüğümüz tipler ama bence güzel olacak seri. Sapık, filmlerdeki replikleri denemeyi seven ninemiz, suskun ama utangaç kızımız, bir türlü şansı tutmamış kadın karakterimiz. Bunların ortasında akıllı ana karakterimiz. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bir tane de hafif sadist bir karakter gelecek galiba sonraki bölümde ama asıl olay Usa'da bence o kadar anime izledim ama sevdiceğine bakıpta bu kadar içten 'Ah' çeken bi (hatta hiç ) karakter görmedim kanım kaynadı çocuğa yahu

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ricchandı adı galiba. Kızımızda bayağı bi dalgın. Hele kitap okurken bayağı bi dalgın oluyor. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Şimdilik fena değildi diyebilirim. Ama Mayumi-san sukke bijin na.:012-32:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kawaisou da rönesans rüzgarları... Yıllardan sonra ilk defa bir anime ben de olsam dedim yahu daha da hoşuma gitmeye başladı seri

Bu arada Kawai'nin tepkileride kawai . Son sahne de sanki biraz kıskandı Usa'yı

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bölüm 2

Bu sezon fazla seri takip etmesemde izlediğim güzel serilerden biri olmak için emin adımlarla gidiyor. Bölüm içinde hem gelişme hem komedi her unsuru barındırdılar valla. Ricchan'ımızın farklı yanlarını görmek oldukça hoştu. Rönesans tarzı olaylarda ayrı bir komediydi. Son gelen karakter Sayaka sanırım Tsundere bir karakter, o yüzden ablamız pek ısınamıyor ona. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

2. bölüm

Güzel karakterler ve güzel espiriler bölümü soluksuz geçirdi.Başrolden ziyade ben alkolik ablamızı daha çok sevdim Kuudere karakterleri hiç sevmemeye başladım. Korku filmi sahnesinde yaşanan gelişmeler güzeldi.Yeni karakter kedi ağızlının teki zaten içten pazarlıklı ve vahşi olduğunu görmemiz uzun sürmeyecek. Ben olsam Kawai'yi sallar sürekli terk edilen ablamızın peşinden koşardım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yapilan espirilere, mc'nin hareketlerine, oda arkadaşinin bilmemnelerine falan bir türlü gülemedim. Bölüm içerisinde yer yer ilerletmek zorunda kaldim, nedense çok klişe ilerliyormuş gibi bir hava veriyor izlerken. Bir de Sakurasou'dan sonra yine bu tarz bi anime gelince insan kiyaslamadan edemiyor.

Taş çatlasin 1 bölüm daha zorlayacağim, olmazsa: drop

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sayaka iyice yerini belli etti fitne fesat kaynıyor kızın içi. Usa ile Ritsu nun muhabeti yine komik ve güzeldi. Bölüm aynı özellikle Usa'nın iç sesi ve düşünceleri hoşuma gidiyor. Sakurasou ile kıyaslamanın bir anlamı da yok. Bende severek izlemiştim ama ne hikayesi ve karakterlerinin zerre alakası yok (zaten şu aralar her karaktere "tensai" deyip yere göğe sığdırılamayan tipleri olan animelere kıl kapmaya başladım... neyse) yani oradakilerin yaşadığı olayları ortalama bir insanın yaşaması mümkün değil özellikle o uzun gözlüklünün adam liseden tut 30un ortalarına kadar yaş aralığında jigolo gibi çalışıyordu her gördüğümde uyuz oluyordum ona . Ama Bokura da tepkiler haricinde yadırgadığım ve yadırganacanağını düşündüğüm bir olay yok gayet slice of slice türünün sınırları içinde gidiyor insan kendini özdeşleştirebilir karakterlerle

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Her şey fazla tipik. Tek fark çizimler. Eh atmosfer falan işte. O biraz götürür. Onun dışında kayda değer bir şey göremedim. Yani kısaca çerezlik.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu animeyi izlerken sıkılmasam ve eğlensem de, öyle fanı falan değilim. Sanırım ben bu tarz anime fazla izlememişim zira her şey çok tipik gelmiyor bana. Klişeler var ama bunlar eksi bir şey mi, bilemem. Klişe içermeyen anime neredeyse yok gibi zaten. Mechalarda, ecchilerde, komedilerde, shounenlerde... hepsinde, kendi alanlarında veya genel olarak tonla klişe diyebileceğimiz şeyler var.

Bu arada Sakurasou no pet na kanojoyu izlemiştim ve bence her ikisinde de otelde(bina?) kalmaları dışında benzer bir şey yok.

Muhtemelen bu anime böyle gırgırla ilerleyecek, karakterler iyice kaynaşacak, hafiften romantizm artacak ve sonra hiç bir şey olmamış gibi bir son bölümle bitecektir.:)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu bölümde güzeldi. 4 günden beri izlemeye çalışıyordum dün nihayet başardım. Bisiklet kısmı ve devamı Sayaka'nın mendeburluklari , Kawai'nin utancından sinirlenip yarı chibi formda çağırması derken bu bölümde keyifli ve güzel bir şekilde bitti . Şimdi otur da gelecek haftayı bekle. . Birde bunu çeviren iki grup olmasına rağmen ve biri diğerine göre daha iyi olsada tatmin olamıyorum yahu. Daha iyi yaparım diyebilsem oturup çevirecem ama...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

3. bölüm

Her bölüm oldukça zevkli geçiyor özellikle Mayumi karakteri en beğendiğim oldu. Kawai kuudere lakin ara sıra utanınca baya tatlı oluyor. Serinin komeiside yerinde bakalım gelecek bölüm nasıl olacak.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 4 hafta sonra...

Bölüm 7

Karakterler artık yerlerine oturmaya başladı. Karakterleri tanıma sayfasını geçtik. Bu sayede daha fazla komediyi tadabiliyoruz. Her bölüm aynı tad ile devam ediyor. Açlışda gördüğümüz kostüm muhabbetini sadece açılış için çizmişler diye düşünüyordum ama gerçek oldu. Bundan sonrasında neler olacak bakalım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Beş bölüm sabırla kötü çeviri ile izledim. Sakurasou no pet na kanojo gibi bir seri. Az sayıda beğendiğim sezon animelerinden. Bir kaç çevirmeni dürttüm. Bakalım artık :) İyi Türkçe çevirisi olmadığı için askıya alınmış bir seri benim için :(

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

hibarikasuya sen beni vallahi anlıyorsun yahu bende bu kötü çevirileri sabırla izliyorum genel olarak ama senin düşündüğün şekilde ısmarlama çeviri geleceğini sanmıyorum yada o kadar umutlu değilim artık ingilizce subdur rawdır izleye izleye gidiyorum arada bakıyorum türkçesinde bir gelişme var mı diye

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?