Jump to content
  • Kayıt Ol

Black Bullet Tartışma - 08.04.2014

Fingolfin

Önerilen İletiler

Konu: Yakın gelecekte insanlık "Gastrea." adı verilen viral parazitler tarafından mağlup edilmiştir. Çağresizlik ve umutsuzluğun kol gezdiği terörün hakim olduğu küçük kolonilerde yaşamaktadırlar.

Tüm dünya karalığın penceşinde sıkışıp kalmıştır.

Rentaro, Tokyo yakınlarında yaşayan Gastrea ile mücadelede uzmanlaşmış "Sivil Güvenlik " biriminde görev alan bir gençtir. Birim tarafından son derece tehlikeli görevlere yollanmaktadır. Ortağı Enju ise 10 yaşında özel bir kızdır. Kendi güçleri ile savaşırlarken bir gün hükümeten özel bir görev alırlar. Bu görev Tokyo'nun geleceğini yakından etkilemektedir.

Kaynak:

http://sugoiblog.com/2013/12/black-b...pv-key-visual/

Tanıtım CHOBİTS arkadaşımıza aittir. Teşekkürler.:)

Kişisel yorumum: Beğendim diyebilirim. Bir kere çizimler çok iyi. Ana karakterde bir sıkıntı görmedim. Atmosfer ve müzikler de güzel. Enju isimli kız çok güzel ve sevimli bir karakter olmuş. Ama umarım loli tarzı bir sapıklık yapmazlar. Çok derinlemesine yorum yapmayacağım, ana hatlar ise böyle.

Tür: Action, Mystery, Sci-Fi, Seinen

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 9
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• CHOBiTS

5

• calieran

2

• Fingolfin

2

• GdA

1

İlk bölüm

Manganın ilk iki bölümü kısaltarak tek bölüme sığdırmışlar ama genel manada eğlenceliydi. Özellikle Enju çok sevimli ve masum ama bu yaşta aklı başka yerde umarım işleri sulandırmazlarda aynı tempoda izlemeye devam ederiz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

2 ve 3. bölüm

Sezonun en iyi açılış şarkısı bana göre bu seriye ait.

2. bölüm görevi alan ekibimiz maskeli bir düşmanla karşı karşıya kaldı ve onu yenmenin bir yolunu bulamadılar. Bundan ziyade Echu'nun arkadaşına polislerin infaz etmesi beklenmedik bir olay olduki küçük çocuklara yapılan böylesi sahneler beni en çok rahatsız eden şeylerin başında gelir. Bölüm sonunda Echu okulda lanetli çocuk olduğu duyulduğu için kaçıp saklanıyor ve bu kahramanımızı hepten yaralıyor.

3. bölümde nihayet kız geri dönüyor ve kendini okuldakilere kabul ettirmeye çalışıyor ne yazıkki herkes sırtını çeviriyor. Rentaro ile birlikte göreve gidiyorlar direk. Fakat tam çantayı ele geçirmişken maskeli eleman gelip bizimkini haklıyor ne hikmetse ölmüyor ve yine kendini hastenede buluyor ki. Üstünde pek çok deney yaptıkları ortada.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

4. bölüm

Bölüm pek çok yönden bir final tadındaydı ki hemen Mal'dan bölüm sayısına baktım. Rentora ve Enju görevlerini yerine getirdiler ve düşmanı yendiler. Rentaro'nunda mechanik aksağanları olduğunuda gördük böylece. Lakin asıl düşmanın 5. sevye gasteria'nın yok edilmesi için Rentora robot kolunu varaiumdan yapıldığı için mermi niyetine kullandı ve yendiler. Ama görünen o ki insanlığın düşmanı gasteriaların asıl arkasında insanların yaptığı deneyler benzeri birşeyler çıkarsa şaşmam sonuçta dünyadaki canlıların canavar yansıması hepside. Bölüm sonunda Rentaro'yu koruyan Senju adlı küçük kızın ölümü üzücüydü. Aralarında geçen duygusal konuşmalar etkileyiciydi. Lanetli çocukların %50'yi geçince gasteriaya dönüşmesi gerçeğinide görmüş olduk ki. Enju'nun güç kullanım kapasitesinin %42'leri geçmesi ise kaçınılmaz sonun yaklaştığını gösterdi bakalım

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 4 hafta sonra...

Bölümler çok yüzeysel gidiyor gibi hissediyorum. Savaşlardaki durumlar, bazı konuşmalar, ana karakterin davranışları çocukça mı desem, yüzeysel mi desem bilemedim. Yani sanki seinen değil de 10-15 yaş arası shounen kitle için yapılmış savaşlar, olaylar gibi hissediyorum. Bilmiyorum belkide ben yanlış algılıyorumdur. Ama ileriki bölümlerde düzgün bir kıvam yakalarlar inşallah.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

12. Bölüm

Klasik bir işleyişte devam etsede seri şimdiye kadar iyi izlettirdi kendini.Aksiyon ve dövüş sahneleri iyidi. Buna rağmen yaratık çizimlerini hiç beğenmediğimi söylemeliyim. Farklı bir çizim tekniği kullanmışlar yaratıklarda. Mangada daha izlenebilirdi. Bizim maskeli kahramnın oğlana yardım edeceğini hep düşünüyordum ki öylede oldu. Başta dediğim gibi oldukça sıradan gidiyr bizim oğlan lider oldu plan yapıcak yenicek yani taslak oldukça rahat gözüküyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

12. bölüm

bildiğim kadarıyla seri manga ujyarlamasıydı lakin seri roman uyarlama gibi 3 arc şeklinde ilerledi. Seriyi sevmemi sağlayan şarkıları ve sevimli karakterleri vardı lakin zavallı küçük kızların ara ara dramatik ölümleri baya üzdü diyebilirim.Final için güzel bir ekip oluşturdular bakalım ama şerefsiz bir figüranın yaptığı pislik finali ne derece etkileyecek acaba. Madem o piç karakter ona yardım eden salaklar şehrin son umudunu bile bile denize atmaları dahada saçmalık. Bu yaratıkların ortaya çıkış nedenide yine insanların yaptığı deneylerden kaynaklanması gibi bir sonuçla karşı karşıya kalabiliriz gibi. Son olarak ölen generalin yardımcısı samuray kız baya karizmatik diyebilirim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Vaybe çok iyiidi. Kardeş mardeş demeden abisini biçti, doğradı kesti. Delirdi kadın :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

13. Bölüm

Bana göre sezonun en fiyasko serilerinden biriydi. Ben mi bir şeyleri atladım yoksa gerçekten absürd bir hikaye mi vardı ikilemine düştüm. Biri beni aydınlatırsa sevinirim. Bu son bölümde ortaya çıkan Kisara'nın abisi ile ilgili bir bölüm daha önce var mıydı, ya da bir gönderme yapılmış mıydı? 13 bölümü de izlememe rağmen böyle bir şey hatırlamıyorum. Biraz Darker Than Black çakması gibi durmasına rağmen onun eline su dökemez. Sonuç itibariyle izlemeyenler için ne müzikleri müzik, ne de hikaye bir şeye benzemiyor. Tavsiye ve tasvip etmiyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 ay sonra...
13. Bölüm

Bana göre sezonun en fiyasko serilerinden biriydi. Ben mi bir şeyleri atladım yoksa gerçekten absürd bir hikaye mi vardı ikilemine düştüm. Biri beni aydınlatırsa sevinirim. Bu son bölümde ortaya çıkan Kisara'nın abisi ile ilgili bir bölüm daha önce var mıydı, ya da bir gönderme yapılmış mıydı? 13 bölümü de izlememe rağmen böyle bir şey hatırlamıyorum. Biraz Darker Than Black çakması gibi durmasına rağmen onun eline su dökemez. Sonuç itibariyle izlemeyenler için ne müzikleri müzik, ne de hikaye bir şeye benzemiyor. Tavsiye ve tasvip etmiyorum.

Animede değinmediler ama kız ailesinden kaçmış ve intikam almak isteyen biri.Canavarın neden özellikle o kuleye saldırdığını araştırırken ailesiyle bağlantılı olduguna ulaşıyor ve abisini biçme sebebi de bu. Lakin anime de bir iki yerde bahsediyorlar ve bağ kurması zor. Anime olarak bana göre iyiydi ama trajik olarak sevmedim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?