Jump to content
  • Kayıt Ol

Knights of Sidonia

Akuma_Blade

Önerilen İletiler

Çok gerçekçi ,takipteyim,arka plan ve bilmkurgu öğeleri iyi yerleştirilmiş,sırıtmıyor,

takipteyim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 38
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Akuma_Blade

6

• meyday

5

• CHOBiTS

5

• calieran

5

4. bölüm

Gauna saldırısı üzerine o kadar mecha var onları kullanmıyor ilk başta gidip koloniyi hareket ettirince çok daha büyük kayıp verdiler. Sonrasında gauna mızrağını almak için gittiklerinde yeniden saldırıya uğrayan Nagate ve ekibi; Nagate'nin bireysel çabasıyla düşmanı yok etmeyi başardı. Lakin uzayda sürüklenen kızımızı kurtarmak için Nagate yola çıktı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

5 ve 6. bölümleri tazece izledim. Sakin, duygusal olgunlaşma ağırlığında geçiyordu ve bitecekti, ama şok bir haber ile elimize bir bomba bıraktı. Koymadı desem yalan...

Gauna, Sidonia neyin nesiler öğrenmek için üzerimdeki heves giderek derinleşiyor, ki bunu da sağlayan hikayenin kendi tam ifşa etmeyen anlatımı. İyi ve kötü üzerine değil de daha çok doğru ve yanlış savları üzerinde taraflar ebeleme oynayacak gibi geliyor bana verilen ipuçlarından.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bölüm 06:

Ne izledim lan ben!!???

Tow Ubukata, Ryousuke Takahashi, Urobuchi Gen ve Yoshiyuki Tomino reyislerin bu haftaki bölümü zevkten sarsılarak izlediklerinden eminim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bölüm 7

Kurgusal olarak harika bir hikaye ve hikayenin okunuşu da öyle; geçmişi, şimdisi, geleceği bir düzleme iyi oturtulmuş ve uzayda geçen hikayemize yakışan puslu koyu bir belirsizlik havasında takdim ediliyor. Vakti gelince düzlemden gereken yere ışık tutarak fotoğrafın net görüntüsünü bize parça parça açıyor, izleyeni canlı tutuyor. Bu konuda mangakayı tebrik ediyorum

Animasyonu uzayın gerçeğini harika verecek şekilde oluşturulmuş. Araçlarıyla, ışıklarıyla, grafikleriyle çok iyi bir kalitede.

Fakat, son birkaç bölümün duygusal bir ağırlık sağlanması amacıyla geçmesine karşı bunda yeterli canlılığın sağlanamadığını söylemem gerek. Yaşananlardan sonra karakterlerde beliren duygusal semptomları içten bulamıyoruz. Tanikaze, ne yazık ki çok yapay kaldı izleyiciye hislerini okutmakta. Bunda karakterlerde kullanılan bilgisayar tekniğinin fazla kaçmasının payı şüphesiz ki var, ama sadece o da değil, yönetmenin de ahenk sağlamada pasif kaldığını, iyi okuyuculuk yapamadığını düşünüyorum bu noktada.

Artıları çok daha fazla, ama böyle çok sevebileceğim bir hikayenin kusursuz olmasını istiyorum, canımı sıkan tek nokta bu.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Gemide ayı görünümünde olan şahsiyetin, neden ayı gibi göründüğüyle ilgili kısım anlatıldıysa sanırım kaçırdım. Neden öyle görünüyor anlam veremiyorum. Bilmediğim bir şeyler dönüyor. Bilgisi olan varsa anlatırsa sevinirim. Onun dışında neden izanadan bir türlü kurtulamıyoruz ve ana karaktere yapıştı kaldı, sevmediğim noktalardan biri. Hoshijiro dururken.

Bu arada yukarıdaki kısımlar dışında anime her açıdan çok iyi ilerliyor bana göre. Duygusallık konusunda ise, tam sağlanamaması şeklindeki meyday'in yorumuna katılmakla beraber, ben(belkide yorumu okuduğum için hazırlıklı olduğumdandır) çok yadırgamadım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 4 hafta sonra...
Gemide ayı görünümünde olan şahsiyetin' date=' neden ayı gibi göründüğüyle ilgili kısım anlatıldıysa sanırım kaçırdım. Neden öyle görünüyor anlam veremiyorum. Bilmediğim bir şeyler dönüyor. Bilgisi olan varsa anlatırsa sevinirim. Onun dışında neden izanadan bir türlü kurtulamıyoruz ve ana karaktere yapıştı kaldı, sevmediğim noktalardan biri. Hoshijiro dururken.

Bu arada yukarıdaki kısımlar dışında anime her açıdan çok iyi ilerliyor bana göre. Duygusallık konusunda ise, tam sağlanamaması şeklindeki meyday'in yorumuna katılmakla beraber, ben(belkide yorumu okuduğum için hazırlıklı olduğumdandır) çok yadırgamadım.[/quote']

Mangasında günceldeyim bazı sorularına cevap verebilirim.

İzana serinin asıl heroini her ne finalde oda ağır kayıplar verecek ama. Ayı karakterimiz normalde insan hatta Nagate'nin büyük babasının en iyi arkadaşıydı. Fakat vucudu ağır hasar gördüğü için bedenini ayının içine naklettiler. Dışarı çıkarılırsa ölecek aksi takdirde.

Seri mangadaki normal akışa göre ilerliyor Nagate kahramanlıklarına sürekli yenisini ekliyor. Seride Hoshijiro'nun ölümüyle baya bir duraksamıştım ama sonra farklı şekillerde karşımıza çıkacak.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Muhtemelen şu sıralar final bölümü yayınlanmış ve bitmiş olan animemiz akşam saatlerinde tarafımca da izlenip bitirilecek.Bu saatten sonra finali nasıl olursa olsun seri hakkında düşüncelerim değişmeyecek.

En başta beni rahatsız eden ve bir türlü alışamadığım 3 boyutlu çizimler ve bunun getirdiği yapaylık. Karakterlerin birbirine aşırı benzerliği ve tahminen manga da olupta açıklanmayan havada kalan şeyler. Kısaca ilk yarıya kadar beni hiç açmayan olumsuz bir anime oldu. 6. Bölüm itibariyle cidden sinir eden bir hale dönüştü ve yeni bölümü izlemek tam bir işkence oldu. Ondan sonra ne olduysa oldu ve genç adam güzel kadının kıyafetini yavaş yavaş çıkarmaya başladı…Pardon hatlar gene karıştı.:006: Ehem ehem (öksürük) Nerede kalmıştık?:022: Gauna’nın Hoshijiro’yu kopyaladığı kısımdan sonra cidden ilginçleşti hatta bildiğin Stanislaw Lem’in Solaris’ine bağladı olay. Serinin, genel hikayenin tamamını anlatamayacağı belli olduğundan Gaunalar nedir , amaçları neler ve gelecekte neler olacak diye netten kısa bir araştırma yapınca manganın çizimlerinin Galip Tekin ve Enki Bilal tarzını hatırlattığını görünce daha da ilgim uyandı. Bu kadar ilginç bir konu ve mangayı neden 3 boyutlu yapay çizimlerle aktarmaya çalıştıklarını bir türlü anlayabilmiş değilim. En saçma gereksiz hentailerde bile başarılı çizimler olabiliyorken bu kadar potansiyeli olan bir seriye yazık olmuş. Eğer bölüm sayısı daha fazla ve çizimler farklı olsaydı bugün bu seri, Shingeki no kyojin kadar popüler olabilirdi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

12. bölüm

Animenin o son sahnesinden anladığım kadarıyla; Gaunaların bilinci yok edilseler bile birbirine aktarılıyor. O insanımsı Gaunanın en son da Nagato diye sayıklamasından ben bunu anladım. Nagato da sen neymişsin be arkadaş ? Sidonia'da ki bütün hatunları kendisine aşık ettiği yetmedi bir de Gaunaların da sevgisini kazandı. :)

Düzeltme : Nagato değil Nagate olacakmış. Pain çık aradan! :006:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Çok güzel bir finaldi.

Ortada bırakıpda 2. sezona devretmediler olayı bitirip sakin bir şekilde 2. sezona geçiyoruz. Emdingden sonraki yaratığı merak ediyorum acaba Gaunaları kontrol eden şey olabilir. neyse 2. sezonda görücez ama çok şekil çizilmiş. Prenses gibi :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster
Çok güzel bir finaldi.

Emdingden sonraki yaratığı merak ediyorum acaba Gaunaları kontrol eden şey olabilir. neyse 2. sezonda görücez ama çok şekil çizilmiş. Prenses gibi :D

Sonda görülen o Gauna da muhtemelen Hoshijiro klonlarından biri. Gaunalar absorbe ettikleri kişilerin DNA'larını alıyorlar ve kendi içlerinde bu şifreler dağıtılıp bir çok klon görebiliyoruz. Aynen Sidonia içinde birden fazla aynı DNA'ya sahip klonlar olduğu gibi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@gundamaster

Hadi canım. Eğer o olursa harika olur. var ya konu nerelere uzan gider. :gul gul:

Mangasını okumamak için zor tutuyorum. Ama okimicam. Animesini beklicem.

Kafama takılan bazı sorulardan biride, Neden Nagateyi o klonlar gibi kopyalayım gaunaların üzerine salmadıkları. Bi ihanet var konseye karşı ama Nagatenin yetenekleride ortada. Mesele o ikiz kızları seri üretim yaptıkları gibi Nagateyi de yapabilirler neden yapmıyorlar öyle bir şey.

Bide benim şauna kadar anlayıp teyit etmek istediğim bir şeyde bu içerideki halk sürekli kendi torunları kendileri oluyorlar reankarnasyonları gibi oluyo sürekli gauna aslında kendi içinde sayıyor. Hep aynı kişiler savaşıyor. Sanki bir döngü içinde sıkışmış bir grup gibiler. Anka kuşu gibi küllerinden tekrar doğuyorlar. Doğru anlamış mıyım?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Ben de mangayı okumuyorum, okumayacağım da.

Nagateyi klonlamamalarının sebebi, orijinalinin konseye ve yapılanlara karşı direniş gösterip onların yolundan gitmemesi. Dolayısıyla klonlarında aynı şeyi yapacağını düşünmelerinden kaynaklı olabilir. Nagateye dikkat edersen tek istediği Sidonia ve halkını korumak ama konseydekiler zafer uğruna başkalarını harcamaya çok müsait..

100 yıl ya da daha fazlası tam hatırlamıyorum o ekip epey başarılıydı Gauna saldırılarında. Bu sebepten onların bir çok klonu var. Yetenekli adamları eksik etmiyorlar kendi içlerinden. Göz önünde bunlar olunca da biz sadece onlardan ibaret olduklarını sanıyoruz

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?