Jump to content
  • Kayıt Ol

Formula 1

sakura hime

Önerilen İletiler

clever-logo-f-1.jpg

Evet yarış tutkunları sizi buraya bekliyorum :D Dedikten sonra açıklama yapalım. Arkadaşlar aranızda bu yarış dalı ile ilgilenenler varsa konuşmak için buraya bekliyorum. Dünyanın en iyi motor sporlarından biri olan Formula 1'in motor yarışlarının zirvesi olduğu söylersem yalan söylememiş olurum sanırım. Tabi durum herkes için farklı olabilir.

Geçen 4 yılda redbull'un domine ettiği sezonların ardından bu yıl daha heyecanlı yarışlar bizi bekliyor ki bunun sinyallerini ilk 3 yarışta özellikle geçen hafta sonu yarışılan Bahreyn de gördük takım arkadaşlarının birbirlerine üstünlük kurmaya çalışmalarını izlemek oldukça eğlenceliydi. Önümüzde uzun bir sezon bizi bekliyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 6
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• loykad

4

• sakura hime

3

En Çok Yazanlar

Proje etkinliklerime denk geldiği için yarişlari bir türlü izleyemedim ama millet motor sesinden yakinip duruyor mevzu nedir? :D

Seni tekrar F1 muhabbetlerinde görmek güzel bu arada, hoş geldin :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hoşbulduk :) Aslında izlemeyi hiç bırakmadım da biz o konuşma durumumuzda bir duraklama dönemi geçirdik :D

Motor seslerini hiç sorma ya :( Bu yıl turbo motorlara geçildi ve motor sesleri rezalet yani başka bir kelime ile anlatılmaz. Eskiden bir vites değişiminde filan bir motor sesi senfoniler oluştururdu şimdi ise duyan motor boğuluyor sanır :D Sesler o derece kötü yani. Bak bu videoda geçen yılın ve bu yılın Melbourn yarışının görüntüleri var izle ve fikrini söyle :D

F1 2013 vs 2014 sound comparison Melbourne - YouTube

Birde ferrari taraftarı olmasamda bu yıl en ilginç pilot ikilisine sahipler ama arabaları orta sıra arabalar ile yarışıyor ya geçen yarışta düzlüklerde force india ve williams araçları öylece yanlarından geçip gitti. Ferrari bu kadar gerilerde oluncada izlemesi biraz zevksiz oluyor.

Edit: Deminden beri videoyu eklemeye çalışıyorum ama doğru kodu bulamadım :( Bu yüzden linki veriyorum sadece

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hayiiiiir olamaz o ses ne. Harbiden motorlar resmen "abi beni kurtarin can çekişiyorum" diyor of korkunç. Gerçekten F1 izlemenin bir zevki de spikerin "şimdi sizi motor sesiyle başbaşa birakiyorum" diyip susmasiydi, biz de yankilatirdik sesi evde. Buna nasil ses verecekler bi ayar yapsinlar :D

Link koyarken direk http::'li linki yapiştir sonunda ekleme falan olmadan. https yaziyorsa s harfini sil http olsun direk. Benim de öğrenmem biraz zaman aldi deneme yanilmayla bulursun :D

Hazir başlik gelmişken belirteyim, tam 21 sene önce bugün Senna o meşhur Donington start'ini yapmişti:

Formula 1 Donington 1993 Start - YouTube

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Motorlar can çekişiyor resmen :D İşin komik tarafı bu seslerden kimse memnun değil hatta geçen hafta Vettel bu sesleri küfürlü bir ifade ile eleştirince Jean Todt'an azar yedi :D Yanılmıyorsam televizyonlar bir ayarlama yapacaklar. Gerçekte de Bernie bu sesleri çok eleştirdi bu yüzden belki motorlar ile ilgili ufak değişimler yapılabilir. Şahsen bu motorları hiç sevmedim araçlar bu halde geçen yıla göre 0.8 saniye daha yavaşlar :( Arkadakilerin yarış ortamına katılması iyi birşey fakat araçları bu şekilde izlemek acı verici :(

Ah Senna ah onun yarıştığı dönemi izleyemediğim için o dönemde şu yaşımda olmadığım için resmen hayal kırıklığı yaşıyorum. Formula 1'in en iyi startı desem yanlış olmaz heralde ben 1991 Brezilya da son 3-4 tur araba 6.viteste takılı kalmışken yarış kazanmasını da unutamam yarış bittikten sonra kupayı kaldıramıyor çünkü baskı yüzünden kolları havaya kalkmıyor.

Bakalım şimdi video koymayı tekrar deniyorum umarım bu sefer başaracağım :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Hamilton Rosberg ve Alonso üçlüsü hak ettiklerini aldilar yarişta, podyuma çiktilar. Ferrari'nin çöküşü hizla sürerken Alonso hala deneyimini ve becerisini konuşturup bir şekilde podyuma çikmayi başardi.

Asil şok edici durumsa Vettel'in bu kadar geride kalmasiydi (;_; ), takim arkadaşinin onu geçmesine izin vermedi vermedi en sonunda kenara çekildi. Üstüste iki kez "kenara çekil" emrinin gelmesi onun gururunu kirmiş olmali ama alişacak, her zaman yildiz olamazsin :D Hala çocuk olduğunu da belli ediyor "istesem geçemezdi" işaretlerini vererek. Ric de takimla olağanüstü uyumluluk sağliyor, başarilarinin devamini diliyoruz Webber'i bile aratmaz umariz.

Arti spikerden duyduğuma göre motor sesleri konusunda hala çalişmalar sürüyormuş yani eski seslerin geri gelmesi için hala bir umut var.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 hafta sonra...

Nedir bu Vettel'in çektiği yarabbim, adama resmen Webber falan büyü yapti garanti ya. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?