Jump to content
  • Kayıt Ol

Etkinlik Anket: Bu Hafta Ne İzleyelim?

loykad

Bu hafta ne izleyelim?  

14 oy

1. 1. Bu hafta ne izleyelim?

• Akira (1988)
    • Ocean Waves (Umi ga Kikoeru) (1993)
    • Ninja Scroll (1993)

Önerilen İletiler

Bu sefer anket süresini 1 hafta uzatıyoruz. Ankette kimin hangi filme oy verdiği gözükecek, o yüzden etkinliğe katılmayacaksanız oy vermeyin.

[fieldset=Akira (1988)]

8qOjK.jpg

Divxplanet'ten aldığım tanıtım:

Üçüncü Dünya Savaşı'ndan sonra 2019 yılı, Yeni Tokyo. Yer altı çetelerine karşı durabilmek için bitmek bilmez bir mücadele verilmektedir. Bir motosiklet çetesinin üyesi olan Tetsuo, bu çetenin lideri olan Kaneda’yı kurtarmaya giderken psişik güçleri olan bir çocuğun da karıştığı bir kazada ağır yaralanır ve bir takım askeri birlikler tarafından üstünde deneyler yapılmak üzere kaçırılır. Zamanla içindeki psişik güçlerin de açığa çıkmasıyla ona bir zamanlar güçsüz etiketini takmış toplumdan intikamını alabilmek için harekete geçer.

Divxplanet çeviri sayfası:

Akira (1988)

[/fieldset]

[fieldset=Ocean Waves (1993)]

8dYzr.jpg

Ghibli yapımı filmimiz hakkında Divxplanet'ten aldığım tanıtım:

Taku Morisaki ve Yutaka Matsuno çok yakın iki arkadaştır. Okullarına 2.dönemde Tokyo’dan nakil olarak gelen Rikako Muto adlı kız, gerek derslerde ki başarısıyla gerekse güzelliği ile iki arkadaşın ve tüm okulun bir anda dikkatini çekmeye başlayacaktır. Fakat Rikako okulda sosyal aktivitelere katılmamakta ve kimse ile arkadaşlık kurmamaktadır. Bu yüzden diğer öğrenciler tarafından fazla sevilmemektedir. Buna rağmen Yutaka, Rikako’dan çok hoşlanmaktadır. Fakat Taku, Rikako’ya verdiği borç para yüzünden O’nunla birlikte Tokyo’ya gitmek zorunda kalınca ikili birbirini daha yakından tanıyacak ve yakınlaşmaya başlayacaktır.

Umi ga Kikoeru (1993)

[/fieldset]

[fieldset=Juubee Ninpuuchou (Ninja Scroll) - 1993]

8qOxe.jpg

Divxplanet'ten aldığım tanıtım:

Jubei Kibagami, Feodal Japonya zamanlarında yaşayan, hayatını kazanmak için bütün Japonya'yı baştan aşağı dolaşıp kılıcını kiralayan efendisiz bir ninjadır. Fakat kader, ağlarını Jubei'nin averelik günlerine bir süreliğine son vermek için örmeye başlamıştır. Salgın hastalık yüzünden telef olan bir köyü araştırmak için gönderilen Koga Ninja takımı, yolda Tssai adlı bir yaratık tarafından saldırıya uğrar ve Kagero adlı dişi bir ninja hariç tamamı katledilir. Kagero, Jubei tarafından kurtarıldıktan sonra, intikamını almak için geri dönen Tssai, Jubei ile yaptığı düelloyu garip bir şekilde kaybeder ve tam bu sırada Dakuan'ın da olaya karışır...

Ninja Scroll (1993)

[/fieldset]

NOT: Unutmayın bu anket "Hangi film daha güzel?" veya "Hangi film en iyisi" tarzı bir anket değil. Ankette önceliğiniz daha önce izlemediğiniz seriler olsun. Etkinliğe katılmayacak olanların ankete katılıp, etkinliği şekillendirmesini sağlıklı bulmuyorum.

Bu anket 4 Mayıs gecesi sona erecek.

Film izleme süresi 11 Mayıs gecesi sona erecek.

Anketin üzerinde 5 Mayıs yazdığına bakmayın, okuldaki bilgisayarların saati kayık olduğundan siteye/ankete de yansımış. Ben 4 Mayıs gecesi sonuç neyse ona göre açacağım başlığı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 18
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• loykad

7

• gundamaster

3

• Akuma_Blade

1

• fake

1

Ocean Waves açıkçası en az bilinenlerden olmasına karşın en sevdiğim filmlerden birisi ve sırf bu yüzden bile insanların ne düşündüğünü çok merak ediyor olacağım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Ocean Waves izlediğimde umduğumdan daha kötü bir yapım buldum o kadar övülmesine karşın. Ghibli filmleri arasında en başarısız bulduklarımdan. Ninja Scroll bu hafta için daha cazip geldi bana.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ocean Waves'i neden ikinci kez koyduğumu merak eden varsa şöyle bir sistem yürütüyorum:

> 1. gelen filmi izliyoruz.

> 2. gelen film gelecek ankete de dahil olma şansini yakaliyor.

Eğer bu hafta da Ocean Waves ikinci gelirse, yine gelecek etkinlikte dahil olacak.

Ben Ninja Scroll'dan gittim bu arada, adini sanini hiç duymadiğim bir yapim, konusu da yeterince ilgi çekici. Akira da çok cazip ama Ninja Scroll daha ağir basti.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ninja Scroll'u uzun zamandır izlemek istediğim için bu hafta oyum ona gidiyor :011:

Yalnız anket oluştururken aynı türden birden fazla anime olmamasına dikkat mi etsek acaba, mesela aynı anda iki seinen olmasa?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ninja Scroll'u uzun zamandır izlemek istediğim için bu hafta oyum ona gidiyor :011:

Yalnız anket oluştururken aynı türden birden fazla anime olmamasına dikkat mi etsek acaba, mesela aynı anda iki seinen olmasa?

Ben aslinda tam tersi yapiyorum, yani her hafta farkli tür olsun ama anketin ağirliği genelde 1 türde olsun diye uğraşiyorum. Çünkü elimizde ayni türden birden fazla seri varsa eğer, öncelikli olarak onlarin arasindan en iyilerini seçelim diye uğraşiyorum.

"2. sirada gelen bir sonraki haftaya dahil olacak" mevzusunu da o yüzden getirdim, böylece zamanla her ankete birden fazla tür düşecek. Mesela Ocean Waves şu an o ikiliden ayriliyor. Atiyorum Akira seçilirse ve Ninja 2. gelirse, Ninja haftaya bambaşka bir türün arasinda yer bulacak.

Bilmem anlatabildim mi :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben Ocean Waves diyorum. Daha üçünüde izlemedim. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

ilkini kaçırmışım ama bu sefer bende katılmak istiyorum. aralarından en iç açıcı ocean waves geldi, oyum ona. :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Akira izlediğim bir yapım ve kesinlikle bana hitap etmiyor. Filmi ne kadar iyidir bilemiyorum ama Ninja Scroll serisi tam bir fiyaskoydu. Ocean Waves ise benim için, bir duygusallığı erkek gözüyle izlediğim ilk filmdi ve adına yaraşır şekilde hayatının dönüm noktasına denk gelen, o ilk aşk ve dostluk döneminin dalgalarını çok nahoş bir dille anlatıyordu. Benim oyum yine ona. :P:D İlla ki izlettireceğim o filmi, kaçarı yok. :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Görmeyeli Ocean Waves'e aşiri bir yüklenme olmuş, sanirim bu hafta ne izleyeceğimiz belli oldu gibi eğer ikinci film atak yapmazsa :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben Akiraya verdim oyumu ama bu gidişle ocean waves izleyeceğiz sanırım :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İlkini ben de kaçırdım, bu defa katılacağım. Oyum Akira'ya gidiyor. Hatırlıyorum da Ocean Waves'ı uyuklayarak izlemiştim, çok sıkmıştı -_-

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Üçü de izlenesi filmdir. Ocean Waves ise gerçekten çok sevdiğim bir film. Amma ve lakin Akira varsa gerisi benim için teferruattır. 11saludar.gif

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sevmediğiniz bir film çikarsa kaçmak yok hee, izlenecek :P Yok öyle oy verip sonra kaytarmak :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster
Sevmediğiniz bir film çikarsa kaçmak yok hee, izlenecek :P Yok öyle oy verip sonra kaytarmak :D

Ocean Waves çıkarsa ben katılmayacağım. Bir daha o işkenceye katlanamam nah-crazy-rabbit-emoticon.gif

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ocean Waves çıkarsa ben katılmayacağım. Bir daha o işkenceye katlanamam nah-crazy-rabbit-emoticon.gif

Şimdi doğal olarak filmi izlediğin için, bu olumsuz görüşlerini gereçkeleriyle birlikte tartişma başliğina yazmani bekliyorum en azindan :P

Ulan ben bir de izlemedim şu an çok aradayim, iyi diyen de var kötü diyen de. Acaba ben nasil bulacağim :011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster
Şimdi doğal olarak filmi izlediğin için, bu olumsuz görüşlerini gereçkeleriyle birlikte tartişma başliğina yazmani bekliyorum en azindan :P

Ulan ben bir de izlemedim şu an çok aradayim, iyi diyen de var kötü diyen de. Acaba ben nasil bulacağim :011:

Bunu yapabilirim ama kimse memnun kalmaz herhalde :) Malum insanımız da pek hoşgörülü değil.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bunu yapabilirim ama kimse memnun kalmaz herhalde :) Malum insanımız da pek hoşgörülü değil.

Zevk-renk meselesi. Sonuçta senin düşüncen, kimsenin üzerine laf söylemeye hakkı yok, bir de beğenmedim deyip kestirip atmak da yok. :P Ben de bu aralar çok yoğunum, o yüzden izleyemiyorum ama ilk fırsatta yükseltirim sesimi. :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Anket sona ermiştir.

Edit: Ulan allahtan ikinci olan filmi diğer ankete alicam dedim, kalan 2 film de 2. geldi özellikle mi yaptiniz bunu bana :011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?