Jump to content
  • Kayıt Ol

Berserk Tartışma

Stzake

Önerilen İletiler

Sanırım mangası hakkında tartışacağımız bir başlığı yok Berserk'in. Aradım, bulamadım, olmamasına da şaşırdım açıkçası.

Uzun bir aradan sonra seri kaldığın yerden devam etmeye başladı. Önümüzdeki bölümde içerisinde bulunduğumuz ayın son haftasında gelecek.

Serinin gidişatı hakkında düşünceleriniz neler merak ediyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Şu an gittiği haliyle ben hikayenin biraz ucunun kaçtığını düşünüyorum. Son chapterda gelinen yer ile beraber işlerin biraz daha toparlanacağını da düşünmüyor değilim.

Son chapterda karşılaştığım çizimler de beni benden aldı. Kentaro Miura gibi aşırı detay çizen bir mangakaya daha rastlamadım.

Berserk başlığının olmamsaının sebebini de aylık çıkan bir manga olmasına bağlıyorum. Haftalık mangalar daha fazla hit alıyor aylık mangalarda pek kimse yorum yapmıyor.

Halbuki Claymore, Berserk ve Shingeki no Kyojin gibi mangalar yoruma oldukça açık eserler.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ucunun kaçtığını ben de düşünüyorum ancak okumaktan kendimi alamıyorum doğrusu, kafamda hep şöyle bir soru dönüyor, bu Gatts "adamın dibi" nasıl power up yapacak istediği berseker zırhını giysin, gene grifithe yaklaşabileceğini düşünemiyorum ben, kılıçdan yola çıkarak bir şey yapabilir gibi bir muhabbet dönüyor da o da normal bir kılıç sadece büyük o kadar.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Başlığa geçen gün girdim ve yazacaklarımın tam ortasındayken, sayfayı yanlışlıkla geri aldım. Sinirlenip yazmadım ben de. Az önce de aynısı oldu. Adeta buraya yazmamak için lanetlenmiş gibiyim :D

Özet geçiyorum, şevkim kaçtı baya,

Seri oldukça yavaş ilerlesede tatmin hissini size bir şekilde yaşatmayı başarıyor. Hikaye olarak hiçbir gelişmenin yaşanmadığı bölümlerde bile çizimlerle coşuyor insan.

Falconia şehri büyük ihtimal bir şey uğruna kurban edilecek ama ne uğruna bilmiyorum açıkçası. Şuan eski tanıdığımız bildiğimiz Griffith'in hayali gerçek olmuş durumda. Ama şuanki Griffith'in bununla yetineceğine inanmıyorum. Bir şeyler dönecek orası garanti zaten. Şehir de büyük ihtimal, zamanında o yerle bir olan şehrin tekrar taş duvar tahta bulmuş hali olabilir.

Griffith ile şuan adını hatırlayamadığım o ufak arkadaşımızın konuşmasını çok merak ediyorum. Umarım önümüzdeki bölüm görebiliriz.

Son olarak, Dragonslayer için sıradan bir kılıç demek hata olur. Kılıç demek bile bir garip geliyor açıkçası. Hayvani boyutlarının yanında, Guts tarafında bunca zaman in cin kesmek için kullandığı için Astral boyut ile Fiziksel boyut arasında bir yerlerde kalmış durumda bu alet. Yani, kılıç kesilen Havarilerle besleniyor adeta. Guts ne kadar çok ve güçlü Havari keserse Dragonslayer, yani dolaylı yoldan Guts o kadar güçleniyor demek bu.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 yıl sonra...
gundamaster

349

Şu son bölümler oldukça heyecanlı geçiyor. Her ay sabırsızlıkla bekliyorum.

Gizli İçerik

Casca'nın iç dünyasını mükemmel resmediyor. Her chapterda karanlık iç dünyasının daha da derinlerine iniyoruz ve bir adım daha yaklaşıyoruz benliğinin sınırlarına. Bir osnrkai bölümde de sıkı bir çatışma olacak o kısımda. İşler de bir yandan sarpa saracakmış gibi geliyor bana umaırm neticeye erer de asıl benliğine kavuşur, iyileşir. Bu kısımdan sonra da hikaye daha da can alıcı olacak gibime geliyor.

• Beğeni 2
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

349

Gizli İçerik

Bölümde Serpico'nun da söylediği üzere Guts'ın samimi itiraflarını duymak oldukça ender rastlanan bir şeydi. Çakırkeyf oluşununda etkisi olabilir tabii ama uzun zaman aralıklarıyla ancak bu bölümdeki gibi dinlenme mekanlarına ulaşabiliyorlar. Yaşadıkları onca şeyden sonra Guts'ın tekrar hayata bağlanabilmesi için kalbini birazcıkta olsa açması gerekliydi diye düşünüyordum zaten. Sadece Casca ile yolculuğa devam ettikleri zamanlarda kederden delirecek hale geliyordu adam. :( Etrafındaki hiç kimsenin gerçek Casca'yı tanımıyor olması da üzücü. Düşman zaten yeterince güçlü, Casca'nın hafızasını tekrar kazanmasının etkisi çok büyük olacaktır bence, kazanır mı emin olamıyorum tabii.

Şu anda bir de Schierke ve Farnese'in Casca'nın anılarını görmeleri olayı var tabii. Guts'ı daha önce hiç görmedikleri şekilde görüyorlar. Her ikisi de çok merak ediyorlardı ama sormaya korkuyorlardı, güzel şeyler göreceğimiz konusunda ümitliyim.

• Beğeni 2
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Karakter çizimleri kötüleşiyor, özellikle Guts'ın. İyice elf kırması yolunda ilerliyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

10 dakika önce, aysöken dedi ki:

Karakter çizimleri kötüleşiyor, özellikle Guts'ın. İyice elf kırması yolunda ilerliyor.

28 yıl oldu, adam çizmekten sıkılmıştır bence, asistanlara falan olaylar şöyle gelişecek karalayın siz bir şeyler, eli yüzü düzgün bir şeye gerek yok diyordur muhtemelen.

Gizli İçerik

14449095_982064121922585_5673669450331586560_n.jpg.b5d6a903c7077741a09620be49fed16c.jpg

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster
1 saat önce, aysöken dedi ki:

O kadar çok elflerle dolaştı ki en sonunda onlara benzedi.

On 30.04.2017 at 08:15, WoLcRoW dedi ki:

Bölümde Serpico'nun da söylediği üzere Guts'ın samimi itiraflarını duymak oldukça ender rastlanan bir şeydi. Çakırkeyf oluşununda etkisi olabilir tabii ama uzun zaman aralıklarıyla ancak bu bölümdeki gibi dinlenme mekanlarına ulaşabiliyorlar.

Bu kısmı iyi hatırlattın. 

Gizli İçerik

O sahne şu ana kadar Berserk'te gördüğümüz en güzel sahnelerdendi bence. Sanıyorum şu ana kadar da pek böyle sahne görmedik.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Gizli İçerik

50 dakika önce, gundamaster dedi ki:

O sahne şu ana kadar Berserk'te gördüğümüz en güzel sahnelerdendi bence. Sanıyorum şu ana kadar da pek böyle sahne görmedik.

Katılıyorum, Casca'nın akıl sağlığı yerindeyken ateş başında takıldıkları kısımlar falan iyiydi sanırım. Bu arada anime olarak yayınlanan son bölümde Berserk zırhından da bahsetmeleri gerek miyor muydu? O zırhı sanki orada alıyordu diye hatırlıyorum ben. Karıştırıyor muyum yoksa?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster
47 dakika önce, WoLcRoW dedi ki:
  Gizli içeriği göster

Gizli İçerik

Orada alıyordu diye hatırlıyorum ben de. Animede görmeyince acaba öyle değil miydi diye düşündüm ama kesin o kısımdaydı. Animede bunu da atlamışlar. Başka bir şekilde kurguladılar herhalde.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Gizli İçerik

9 dakika önce, gundamaster dedi ki:

Orada alıyordu diye hatırlıyorum ben de. Animede görmeyince acaba öyle değil miydi diye düşündüm ama kesin o kısımdaydı. Animede bunu da atlamışlar. Başak bir şekilde kurguladılar herhalde.

Bunun chapter sayısı çok fazla, nasıl olsa hikayeyi sonuna kadar anime yapamayacağız, bari olayları çok karmaşıklaştırmayalım, yoksa çıkamayız, demiş olabilirler. :/

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster
1 dakika önce, WoLcRoW dedi ki:
  İçeriği gizle

Bunun chapter sayısı çok fazla, nasıl olsa hikayeyi sonuna kadar anime yapamayacağız, bari olayları çok karmaşıklaştırmayalım, yoksa çıkamayız, demiş olabilirler. :/

Hiç girişmeselermiş o zaman :/ Animasyonu yok, hikayeyi de yok ettiler. Berserk'i taşlama kampanyası gibi anime :hate-onion-head-emoticon:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Şimdi, gundamaster dedi ki:

Hiç girişmeselermiş o zaman :/ Animasyonu yok, hikayeyi de yok ettiler. Berserk'i taşlama kampanyası gibi anime :hate-onion-head-emoticon:

Animeyi her zamanki gibi reklam aracı olarak kullanıyorlar bence. Millet bunun hikayesi çok sağlam, orjinalinde/devamında neler oluyordu acaba, mangayı alalım derse tamamdır. Miura-sensei azıcık daha para kazanır. Uzun zaman aradan sonra manga devam ediyor diye heyecanlanırken, Miura-sensei madem yeterince para kazandım neden oyun kasmaya dönmüyorum ki der. Sonuç hüsran yine.

tumblr_ohq982esI01uauof6o1_500.gif

• Beğeni 1
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

2 saat önce, WoLcRoW dedi ki:

Animeyi her zamanki gibi reklam aracı olarak kullanıyorlar bence. Millet bunun hikayesi çok sağlam, orjinalinde/devamında neler oluyordu acaba, mangayı alalım derse tamamdır. Miura-sensei azıcık daha para kazanır. Uzun zaman aradan sonra manga devam ediyor diye heyecanlanırken, Miura-sensei madem yeterince para kazandım neden oyun kasmaya dönmüyorum ki der. Sonuç hüsran yine.

Çok sık duyuyorum ama animelerin mangalara reklam olsun diye yapıldığını hiç sanmıyorum. Anime yaparken büyük paralar konuşuyor, manganın maliyeti ise bir adamın çizim malzemesi masrafları.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bir saat önce, aysöken dedi ki:

in mangalara reklam olsun diye yapıldığını hiç sanmıyorum.

Manganın reklam aracı olduğunu söylemedim zaten, sadece anime için yazdım reklam olayını. Manga mangaka'nın para kazanması için direkt. Mangakalar animeden ahım şahım bir para kazanmıyormuş.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 4 hafta sonra...
gundamaster

350

Gizli İçerik

Casca'yı neredeyse tedavi edecekler. Bu hale gelmesinin sebepleri arasında Griffith ve Guts karşılaşması sonucu Guts'ın ayrılışı da vardı. Ekip Casca için önemliydi. Guts'ın ayrılması ile zaten ekip çatırdamış ve sonbu da malum bildiğiniz üzere. Acaba Casca Guts'ı suçlayacak mı kendine geldiğinde.  Griffith'i görünce ne olacak? Haziran'da o tepeyi aşarlarsa ki o arc bir kaç bölüm sürer belki. Bu sorulara ancak uzun vadede cevap bulabileceğiz gibi.

• Beğeni 1
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

350

Gizli İçerik

Bu kadar hızlı şekilde Casca'nın anılarını toplamalarını beklemiyordum açıkçası. Güzel anıların hepsini topladılar, geriye sadece Tutulma olayına ait olanlar kaldı muhtemelen. :(İşin kötü yanı Farnese ve Schierke de tutulma olayını birinci elden tecrübe edecekler. Schierke ruhani alemde 1 yıl kadar geçmiş olabileceğini söylemişti. Psikolojik olarak yıpranmış halde o olayı görmeleri nasıl bir izlenim bırakacak acaba...

• Beğeni 1
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?