Jump to content
  • Kayıt Ol

Etkinlik Anket: Bu Hafta Ne İzleyelim?

loykad

Bu hafta ne izleyelim?  

13 oy

1. 1. Bu hafta ne izleyelim?

• Ninja Scroll (1993)
    • A Wind Named Amnesia (1990)
    • Summer Wars (2009)

Önerilen İletiler

Ankette kimin hangi filme oy verdiği gözükecek, o yüzden etkinliğe katılmayacaksanız oy vermeyin.

Malesef Tolip'ten ankete oy verdiği halde hiç ama hiç ses gelmediği için Akira'daki oyunu geçersiz saymak zorundayim. (hece dün yetişemediğini ama izleyeceğini söyledi en azindan).

[fieldset=Juubee Ninpuuchou (Ninja Scroll) - 1993]

8qOxe.jpg

Divxplanet'ten aldığım tanıtım:

Jubei Kibagami, Feodal Japonya zamanlarında yaşayan, hayatını kazanmak için bütün Japonya'yı baştan aşağı dolaşıp kılıcını kiralayan efendisiz bir ninjadır. Fakat kader, ağlarını Jubei'nin averelik günlerine bir süreliğine son vermek için örmeye başlamıştır. Salgın hastalık yüzünden telef olan bir köyü araştırmak için gönderilen Koga Ninja takımı, yolda Tssai adlı bir yaratık tarafından saldırıya uğrar ve Kagero adlı dişi bir ninja hariç tamamı katledilir. Kagero, Jubei tarafından kurtarıldıktan sonra, intikamını almak için geri dönen Tssai, Jubei ile yaptığı düelloyu garip bir şekilde kaybeder ve tam bu sırada Dakuan'ın da olaya karışır...

Divxplanet çeviri sayfası:

Ninja Scroll (1993)

[/fieldset]

[fieldset=Kaze no Na wa Amnesia (A Wind Named Amnesia) 1990]

1793.jpg

Mavi gökyüzü, beyaz bulutlar... Anılarda kalan bir kaç sözcük... Anılarda kalan insanlık...

İnsanlar, modern hayatta mutlu bir şekilde yaşamaktadırlar. Yirminci yüzyılın sonlarında, Amnesia adı verilen garip bir rüzgar; insanların tüm anılarını ve bildiklerini beraberinde götürür. Konuşmasını bile unutan insanlar, yeni doğmuş bebekler gibidir. Dünya; modern çağın içinde taş devrine dönmüştür. 1000'lerce yıllık bilgi saniyeler içince yokolmuştur...

Wataru'ya, kendinden 3 yaş küçük olan Johnny, konuşmasını ve diğer bazı şeyleri öğretir. Ancak Johnny ölünce, Wataru bir jipe atlar ve yola koyulur. San Francisco'ya vardığında "Gardiyan" adı verilen aslında 1990 yılında insanlara hizmet etmesi amacıyla üretilmiş bir robotun, insanları öldürdüğünü görür. Robot, Wataru'yu farkeder ve peşine düşer. Kovalamacanın ardından Wataru robotu yener ve Sophia adında gizemli bir bayanla tanışır.

Kaynak: Anime.Gen.Tr

Divxplanet çeviri sayfası:

A Wind Named Amnesia (1990)

[/fieldset]

[fieldset=Summer Wars (2009)]

15796.jpg

90 yaşında bir ninenin emriyle, yaz ortasında kendilerini beklemedikleri bir maceranın ortasında bulan modern bir ailenin başından geçenlerin anlatılacağı bir filmdir.

AMT çeviri sayfası: Summer Wars (2009)

[/fieldset]

NOT: Unutmayın bu anket "Hangi film daha güzel?" veya "Hangi film en iyisi" tarzı bir anket değil. Ankette önceliğiniz daha önce izlemediğiniz seriler olsun. Etkinliğe katılmayacak olanların ankete katılıp, etkinliği şekillendirmesini sağlıklı bulmuyorum.

Bu anket 18 Mayıs gecesi sona erecek.

Film izleme süresi 25 Mayıs gecesi sona erecek.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 17
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• loykad

6

• gundamaster

2

• bLueeekun

2

• AkuTan

2

En Çok Yazanlar

Yalnız benim burda bi sorum olacak "etkinliğe katılmayacaksanız oy vermeyin" kısmı biraz saçma değil mi? Yani atıyorum benim sadece ilgimi 3. film çekiyor diğer 2si sıkıcı geldi, 3. filme oy verirsem ve 1. film çıkarsa yinede izlemek mi zorundayım yoksa oyum sayılmayacak mı başka anketlerde? Yeri burası mı emin değilim ama sormak istedim, ona göre oy kullanacağım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Eh biraz öyle oluyor, burada her filme açik olmaniz lazim. Eğer ilgini çektiyse yine izleyebilirsin kendi başina tutan yok :D

Burada amaç dediğim gibi her türlü filme açik olmaniz, böylece başkalarinin beğendiği şeyi de tatmiş olursunuz. Yer yer karşit görüşler oluyor vesaire bkz: Ocean Waves gayet farkli fikirlerin sunulduğu kilit bir film oldu her ne kadar benim ilgimi çekmemiş olsa da.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Anladım,o zaman oy kullanmadan sessizce çıkan sonuca göre katılıp katılmayacağıma karar vermek en doğrusu olacak benim adıma. Sonuçta oy kullanmayan izleyemez diye bir kural yok, itina ile açık bulunur :011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Evet öyle bir durum yok, eğer kazanan film hoşunuza gittiyse kervana katilabilirsiniz 1 haftalik süre var. Sadece etkinliğe hiç katilmayacak olanlarin ankete şekil vermesi hoşuma gitmiyor. Çünkü hem boşu boşuna filmi izleyenlerin oylari hiçe sayiliyor hem de bir sonraki haftanin anketi değişiyor. Neticede 2. sirada gelen film bir sonraki ankette yer alacak, mesela geçen hafta kalan 2 filmin de oylari eşitti. Bir kişi katilmayacaği halde oy verdiğinden o açidan bir sorun oluştu.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Büyük ihtimal çoğı kişi Summer Wars'ı izlemiştir ama ben hem izlemediğim için hem de yakın zamanda izlemeyi düşündüğüm için oyumu ona verdim. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

A Wind Named Amnesia'yı bu zamana kadar nasıl keşfetmemişim, tam benlik bir şeymiş. Oyum kendisine.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

A Wind Named Amnesia'yı bu zamana kadar nasıl keşfetmemişim, tam benlik bir şeymiş. Oyum kendisine.

Sorma konusunu okuduğum an "bu gözümden nasil kaçar" dedim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Tanıtımları okumadan direk Summer Wars dedim ama A Wind Named Amnesia'da güzelmiş.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Üç film de birbirinden şükela, üçünü de izlemedim. Nasıl yapsak :)

Geçen haftadan şaşmayalım ya, yine Ninja Scroll diyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sakuragi'ye de oy verdirdik :)

Ninja Scroll'a oy toplamaya devam

-hece :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster
ya izleyemezsem diye oy kullanmaya korktum şimdi :/

Bir hafta gibi uzun bir sürede illa ki izlenir. Hem opsiyonda yapılabiliyor, izleyeceğim dendikten sonra.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Her hafta ikinciliği bırakmıyor Ninja Scroll, bu gidişle hep ikinci kalacak. Biraz ajitasyon yapayım da bir hafta da izleyebilelim şu filmi de aradan çıksın. :P

Gerçi bu haftaki 3 film de izlenir her türlü. :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Görmeyeli çekişme ortami oluşmuş, haftasonuna kadar ne olacak acaba :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Tatava yapmayın, A Wind Named Amnesia'ya basın geçin arkadaşlar :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?