Jump to content
  • Kayıt Ol

Etkinlik Anket: Bu Hafta Ne İzleyelim?

loykad

Bu hafta ne izleyelim?  

8 oy

1. 1. Bu hafta ne izleyelim?

• Memories (1995)
    • Roujin Z (1991)

Önerilen İletiler

Ankette kimin hangi filme oy verdiği gözükecek, o yüzden etkinliğe katılmayacaksanız oy vermeyin.

(Oy vermeden de film izlemeye katilabilirsiniz)

[fieldset=Memories - 1995]

19070.jpg

Katsuhiro Otomo'nun 1995 tarihli Memories isimli yapımı 3 bağımsız öyküden oluşur. Yönetmenliğini Koji Morimoto'nun gerçekleştirdiği ve senaryosunu Satoshi Kon'un yazdığı Magnetic Rose, aldıkları SOS sinyallerini araştırmak için dünya yörüngesindeki bir enkaz yığınına giren, Corona gemisi personelinin karşılaştıkları tuhaf olayları konu alır. Tensai Okamura'nın yönettiği Stink Bomb'da genç bir laboratuar asistanı kaza eseri biyolojik bir silaha dönüşür. Katsuhiro Otomo'nun yönettiği son bölüm, Cannon Fodder ise bilinmeyen bir düşmana karşı sürekli savaşan bir şehrin günlük yaşamını anlatır.

Divxplanet çeviri sayfası:

Memories (1995)

[/fieldset]

[fieldset=Roujin Z - 1991]

91jvq.jpg

Teknoloji ilerlemesine rağmen yaşlanmaya bir çözüm daha bulunamamıştır ve Sağlık Bakanlığı da yaşlılara daha iyi bakım için bir makine icat etmeyi çalışır. Z Projesi adındaki bir makine yüksek teknoloji eseri 6. nesil bir bilgisayar tarafından yönetilen çok amaçlı bir hasta bakıcı yataktır. Yatağı deneme amaçlı da ilk denek Takazawa adı biridir. Ancak Takazawa'nın gönüllü hemşiresi Haruko bu olaydan hoşlanmaz ve bir insanın sevgiye de ihtiyacı olduğunu söyler ki dediğinde de haklı çıkar. Takazawa tamamen yatağın kontrolünde olmaktan hoşnut değildir ve yapay zekâsı bulunan bilgisayarın da bunu anlamasıyla birlikte yatak kendine bir kişilik oluşturur. (Shiniori)

Divxplanet çeviri sayfası: Roujin Z (1991)

[/fieldset]

NOT: Unutmayın bu anket "Hangi film daha güzel?" veya "Hangi film en iyisi" tarzı bir anket değil. Ankette önceliğiniz daha önce izlemediğiniz seriler olsun. Etkinliğe katılmayacak olanların ankete katılıp, etkinliği şekillendirmesini sağlıklı bulmuyorum.

Bu anket 1 Haziran gecesi sona erecek.

Film izleme süresi 8 Haziran gecesi sona erecek.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 3
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• loykad

2

• gundamaster

1

• fake

1

En Hareketli Günler

En Çok Yazanlar

Ben 2-3 hafta sonra izleyelim diyordum bu filmi, o yüzden tartişma başliğini açmadim. Malum gençlerin sinavi var benim de dahil olmak üzere, dertten telaştan bu anketi bile unutma noktasina gelmişim :D

Ne diyorsunuz başliği açayim mi Memories için, yoksa 2-3 hafta sonra mi izleyelim?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?