Jump to content
 • Kayıt Ol

Steelheart


brisingr

Önerilen İletiler

[fieldset=Arka Kapak]Dünyanın üstüne çöken felaketin gökyüzünde belirmesinin üzerinden on yıl geçmişti. Sıradan insanlar değişmeye başlamış, süperkahramanları andıran Epiklere dönüşmüşlerdi. Ama Epikler halkın dostu değildiler. O muhteşem yeteneklerini, güç için kullanıp insanları sömürüyorlardı.

Kimse Epiklerle savaşamazdı… Asiler hariç. Asiler bir grup sıradan insandı ve hayatlarını Epiklerin zayıf noktalarını bulup onları yok etmeye adamışlardı. David Asilere katılmak istiyordu. Çünkü Steelheartı istiyordu: yıllar önce babasını öldüren yenilmez Epiki. Bunu uzun zamandır beklemiş, planlar yapmış, dünya üzerindeki tüm Epiklerle ilgili bilgi toplamıştı.

Şimdi harekete geçme zamanıydı. İntikam zamanı...[/fieldset]

 • Brandon Sanderson yeni neslin en büyük fantastik yazarlarından biri olarak görülüyor. Tolkien'in mirasçısı Robert Jordan'ın Zaman Çarkı serisinin devamını yazması için Sanderson'ın seçilmesi yazarın tüm dünyada tanınmasını sağladı.
 • David Gemmell Legend Ödülleri'ne dört yılda altı kez aday gösterilen tek yazar olan Sanderson, 2011 ve 2012'de bu ödülün sahibi oldu. Romantic Times Reviewers ödülüne de iki kez sahip olan yazar, John W.
 • Campbell Award for Best New Writer ödülüne aday oldu ve New York Times Hardcover Fiction Best-Seller Listesi'nde altı kez yer aldı.

"Muhteşem bir kitap. Olağanüstü bir üslup. Süperkahramanlara yepyeni bir bakış. Başarılı bir dünya tasviri. Kesinlikle verdiğiniz zamana değecek."

-Patrick Rothfuss, Kralkatili Güncesi-

Yayıncı: DEX

Yayın Tarihi: Ocak 2014

Sayfa Sayısı: 472

Seri Adı: Reckoners #1

Tür: Fantastik, Bilim Kurgu, Genç Yetişkin

NOT:Reckoners serisinin diğer iki kitabının adları ise Firefight ve Calamity.Firefight'ın kapak tanıtımı geçtiğimiz günlerde yapıldı.Ancak 2015'ten önce yayınlanmayacak.

Kişisel Not:Yazarın ilk okuduğum kitabı Elantris'ti. D&R'da gezerken rastgele almıştım.Kitabın kurgusu,anlatım dili hoşuma gitmişti.Bu kitabını görünce hemen aldım.Gerçekten kitap kendini okutuyor.Hani çeviri kitaplar da her zaman çevirmen faktörü vardır ama bu kitabın üslubu,anlatımı da gayet hoş.Konu önceki süper kahraman hikayelerinin formatından farklı.Kısacası fantastik,bilim-kurgu tarzını seviyorsanız okuyun derim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

 • İleti 0
 • Oluşturma
 • Son yanıt

En Çok Yazanlar

 • brisingr

  1

En Hareketli Günler

En Çok Yazanlar

En Hareketli Günler

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
×
×
 • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?