Jump to content
  • Kayıt Ol

Videoya Altyazı Hazırlamak (.avi .mp4)

fykn

Önerilen İletiler

merhabalar... foruma yeni katıldım bi kaç konuyu okudum fakat güncel olanı ve kaliteyi bozmadan ayarlıyanı pek bulamadım...

7 8 dakikalık HD videoya altyazı oluşturmak istiyorum nasil yapabilirim? daha önce bu işle ayrıntılı uğraşmş biri umarım vardır

camtasia studio 8 yazılımı ile biraz uğraştım fakat başarılı olamadım

altyazı ilerden geliyor bazende çok geride takılı kalıyor tam vaktine oturtamadım... hep merak etmişimdir türkçealtyazıda ki altyazıları .srt-.subları nasıl oluşturuluyor diye?

ve tabi bunu sonra videoya gömme kısmı var...

cevaplar için şimdiden teşekkür ederim... ayrıntılı yazarsanız minnettar olurum sıkılmadan,bunalmadan okuyacagıma emin olabilirsiniz. (sesli video anlatım bulabilirsek çok daha yararlı olur

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 3
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• fykn

2

• loykad

1

• fake

1

En Hareketli Günler

En Çok Yazanlar

En Hareketli Günler

Sanırım öncelikli sorunun altyazı senkronu. Bunun için benim gözümde en kullanışlısı o olduğu için sana Aegisub'u öneririm. Alttaki linkten sistemini uygun olanı indirebilirsin.

http://www.aegisub.org/

Kullanımı gerçekten rahat ve giriş seviyesi için bolca videolu anlatım mevcut. Senin işine en çok yarayacak kısım, video sesi yardımıyla altyazı satırının hangi sürede başlayıp hangi sürede biteceğini rahatça ayarlayabilmen. Eğer altyazı senkron işinde yeniyse ( ki sanırım öylesin ) bunu becermen biraz deneme ve zaman gerektirecek ama gözün korkmasın, kısa sürede alışırsın.

"Bu kadar yazacağına rehber yapsaydın, resimli falan" diyebilirsin tabii ama şu an bütünleme dönemi :(

Daha sonrasında yapacağım, başkalarına da sözüm var.

Video ile ilgili kısım ise "encode" dediğimiz şey, o bana düşmez :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

"Bu kadar yazacağına rehber yapsaydın, resimli falan" diyebilirsin tabii ama şu an bütünleme dönemi :(

Daha sonrasında yapacağım, başkalarına da sözüm var.

:)

yok estğ.... teşekkür ederim yorumun için seni yormak istemem önceden yapılmış sesli videolu anlatımları varmıdır youtubede? varsa onlardan takip ediyim...

illa gömülü olmak zorunda değil .srt .sub da hazırlayıp atabilirim k lite codec playere...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sadece Youtube'a "Aegisub Altyazi" diye aratarak bir sürü faydali video buldum, burada "var midir" diye sorana kadar arayabilirdin aslinda.

Edit: Sayfa kasmasin diye videolari koymadim, benim gibi aratirsan tonla video bulursun. En kötüsünden "anime encode nasil yapilir" yazdiğinda bile karşina videolar geliyor zaten.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?