Jump to content
  • Kayıt Ol

Tokyo Ghoul

_Kyoukasuigetsu

Önerilen İletiler

63277l.jpg

Konusu:

Tokyo'da insanları yiyen hortlaklar türemiştir. Bu hortlaklar sadece ve sadece insan eti yiyebilmektedir. Örneğin bir sebze yemeği yemek istediklerinde tahmin edilemeyecek kadar kötü bir tat alırlar. İnsanlar da hortlakların bilgisine vakıflar ve özelliklerini biliyorlar. Ama ilk bölüm itibari ile pek de yollarına çıkmıyorlarmış gibi bir havaları var.

Ana karakter diyebileceğimiz Kaneki adında bir öğrencimiz var. Kitap kurdu diyebileceğimiz tiplerden. Bir kızdan hoşlanıyor ve bir şekilde onunla bir buluşma ayarlıyor. Ama bu kız -aynı zamanda bölümün başında gördük- diğer hortlaklardan da farklı diyebileceğimiz bir hortlak çıkıyor. Normal bir hortlak 1 insanla beslendikten sonra bir süre insan yemeye ihtiyaç duymaz. Ama bu kızımız sürekli yemek istiyor. Midesinde karadelik olan türlerden bu.

Bu kız Kaneki'yi yemeye çalışırken şans eseri üzerine inşaattan bir takım şeyler düşüyor ve Kaneki bundan kurtuluyor. Ama Kaneki de ağır yaralıdır ve iç organlarından bazılarını kaybetti. Cesur bir doktor da hortlak kızdan organlar alıp Kaneki'ye yerleştiriyor ve Kaneki böylece yarı hortlak yarı insan olmuş oluyor diyebiliriz. Hikayemiz böyle başlıyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 41
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• _Kyoukasuigetsu

8

• bLueeekun

7

• calieran

5

• Fingolfin

4

Konusundan bahsedicem derken tüm bölümü yazmışım nerdeyse :011:

1. Bölüm:

Ben çok sevdim bu seriyi. İlk bölümünde 6 manga sayısı kullanıldığından herhalde, anime aktı gitti yemin ederim :D Ana karaktere çok sinir olacağıma dair içimde kötü bir his var ama hadi bakalım.

Ayrıca sondaki çırpınışlarını çok sevdim :D Eninde sonunda yiyeceksin onu, niye boşuna çırpınıyorsun? :D Kafede çalışan kızın da zorla ağzına tıkıştırmasına hem güldüm hem sevindim. Bütün seri boyunca Kaneki'nin sızlanmasını izlemek istemiyorum çünkü. Gerçi bu durum bir süre devam edecek gibi ama umarım bir çözüm bulurlar.

Kafede çalışan kız da hikayenin derinleşeceği bir noktada duruyor. Onun ve arkadaşlarının bağımsız bir grup olduğu söylendi. Orta yol bulmaya çalışan bir gruplar diyeceğim ama kızın insan eti yemekle bir sorunu yoktu sanki. Neyse onu ilerleyen bölümlerde iyice çözeriz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Heyecandan elimi ısırarak izlediğim bir ilk bölüm oldu. İzlerken aklım biraz da karıştı, sanki mangasını okumamış gibiydim. Ama iyiydi yani, beklediğimden daha iyi.

Bölüm 1

Ken'in sıradan olmasını seviyorum. Başka bir seri olsaydı, muhtemelen 'ezik bir ana karakter' diye görünecekti, konu altında ezilip kalacaktı. Ama burada onun saflığı ve çevresinin acımasızlığı güzel yani, ben seviyorum. Rize ile göz göze geldiğinde utanması falan fazlaca şirindi XD Yalnız hoşuma gitmeyen bir şey var ilk bölümde: sansürlenmiş olması. Yok yani ne gerek var ki? Zaten türü belli.

Bir şeye hayran kaldım. Ken'in seslendirmeni Natsuki-chan (bknz. Diamond no Ace'de Haruichi'nin seslendirmeni) çok iyi seslendirmişti onu. Şu karşıdan karşıya geçerken 'et et et' diye kafayı yemek üzere olduğu anda fazlaca etkilendim hani. Böyle olunca bu tip bir serinin seslendirmen kadrosunda Miyano Mamoru'nun da bulunması beni biraz daha meraklandırıyor.

Sonracıma... Hah Ken'in kendisini tutma isteğini seviyorum, çok normal aslında. Bir insan ve sonradan Ghoul oluyor. Ancak bedeni değişmiş -değişiyor- olsa da insan gibi hissediyor. Çoğu kişinin yamyamları duyduğunda -ki amerikada öldürüldüklerini de hesaba katarsak- verdiği tepkiler düşününce Ken'in tepkisi oldukça yerindeydi diye düşünüyorum, fikrimce tabi. İleride olacaklar için sabırsızlanıyorum.

Bu arada Nishiki'nin biraz daha 'adi' bir izlenim vermesini isterdim, ama bu da fena olmadı tabi. Touka nedense bana çok saf geliyor, orada durup Ken'in tavırlarına katlanamamasını seyretmek çok zevkliydi XD

Şimdilik bu kadar.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İlk bölümü izledim daha şimdi, bu sezondan izlediğim ilk seri oldu ayrıca.

Karakterimiz ilk bölüm itibari ile gözüme ezik olarak gözüktü. Davranışları, hareketleri olsun kendine güvenmediğini gösteriyor. Bir kıza aşık oluyor ve kız bunu yemeye kalkıyor, bir kaza sonucu şans eseri kurtuluyor tabii kurtulmak denilebilirse. Kızın organları bizim oğlana naklediliyor ve olaylar başlıyor.

İlk bölümde baya bir ghoul gördük. Ghoul' lar arasında da bir kargaşa ve burası benim bölgem anlayışı var. Bizim elemana zorla yedirdi kız bir organı, muhtemelen lezzetli gelecektir ama insan-ghoul git gellerini sık sık göreceğiz. Hayır yiyemem, evet yemeliyim şeklinde diyaloglara kendimi hazırladım şimdiden :) Bir de bu Ghoul' ları avlayanlar olacaktır diye düşünüyorum. Veya bizim oğlan bütün Ghoul' ları yok edeceğim gibi bir söz ile ortaya çıkabilir, biraz Kyojin gibi oldu ama olabilir yani :)

İlk bölüm itibari ile ne iyi ne kötü diyebiliyorum ama izleyeceğim şimdilik. Umarım güncel devam edebilirim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Güzel bir giriş yaptığını söylemeliyim. Oğlanın ezik bir karekter olup içine bir yamyamın yetleştirilmesi gerçekten çok güzel bir olay. Umarım dediğiniz gibi her bölümde o yeme yememe olayındaki git geller yerine, o içinde yaşadığı vicdan azabını üzüntüyü vurgularlar.

Sürekli yemicem yemicem demesi ilerleyen vadede sinir bozucu olabilir. Ve bizim yamyam kadın çok kolay öldü. Tahminimce biri yada birilerinin planıydı kadını o hale getirmek. Ama tesadüfte olabilir. İlerleyen safalarda kızla konuşmaya başlarsa şaşırmam bilakis hoşuma gider. Başka da seiyuu kadrosundan zaten söz etmeye gerek yok...

Ha birde çizimleri gerçekten çok güzel özellikle renklendirmeler ve şehir manzaraları.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Güzel bir giriş yaptığını söylemeliyim. Oğlanın ezik bir karekter olup içine bir yamyamın yetleştirilmesi gerçekten çok güzel bir olay. Umarım dediğiniz gibi her bölümde o yeme yememe olayındaki git geller yerine, o içinde yaşadığı vicdan azabını üzüntüyü vurgularlar.

Sürekli yemicem yemicem demesi ilerleyen vadede sinir bozucu olabilir. Ve bizim yamyam kadın çok kolay öldü. Tahminimce biri yada birilerinin planıydı kadını o hale getirmek. Ama tesadüfte olabilir. İlerleyen safalarda kızla konuşmaya başlarsa şaşırmam bilakis hoşuma gider. Başka da seiyuu kadrosundan zaten söz etmeye gerek yok...

Ha birde çizimleri gerçekten çok güzel özellikle renklendirmeler ve şehir manzaraları.

Ben kesinlikle tesadüf olduğunu düşünmüyorum. O demir blokların düşmesi felan daha çok biri kasti olarak yapmış gibiydi. Ana karakterin hayatta kalmasını bu kadar büyük bir tesadüfe bağlamalarını da istemem açıkçası. Hatta kafede çalışan kızın grubu bile yapmış olabilir. Kız öldükten sonra bölgesine çökmüşler sonuçta. Tabi bu tahminler için çok erken. Bir de o gözlüklü adama kıyasla daha güçlü olmalı ölen ghoul. Dediğin gibi kız o kadar güçlüyse bu kadar kolay ölmesi de biraz zor ve hoş değil.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu sezon animelerinde ilk başladığım seri oldu kendileri. Bölüm yorumuna geçmeden önce @Kyouka Suigetsu'nun ilk mesajdaki düşüncelerine kendi yorumumu ekleyeyim.

Bence o inşaat alanında düşenler tesadüf değil. Ayrıca o doktor da normal bir doktor değil gibi. Gülüşü kendini ele verdi. :D

Ana karakter ezik gibi görünsede ona doğru gelen bir şeyi yapıyor ama o yamyam kızımız, erkeğin ezikliği alacak gibi duruyor. En son sahnede olduğu gibi. Eleman yemem diyip kızın zorla ağzına sokması falan. Mangasınıda zamanı gelince okuyabilirim. Sevdim ilk bölümü. Devamını merakla bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İlk bölümü ben de sevdim. Henüz animenin dünyasını tam olarak kavrayamadık ama ilerleyen bölümlerde oturur her şey.

Ana karakter bana çok ezik gelmedi. Normale yakın denilebilir bence. Animelerde ne ezik karakterler gördük şimdiye kadar. En azından ilk bölümdeki hali itibariyle böyle düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu sezon animelerinde ilk başladığım seri oldu kendileri. Bölüm yorumuna geçmeden önce @Kyouka Suigetsu'nun ilk mesajdaki düşüncelerine kendi yorumumu ekleyeyim.

Bence o inşaat alanında düşenler tesadüf değil. Ayrıca o doktor da normal bir doktor değil gibi. Gülüşü kendini ele verdi. :D

Ana karakter ezik gibi görünsede ona doğru gelen bir şeyi yapıyor ama o yamyam kızımız, erkeğin ezikliği alacak gibi duruyor. En son sahnede olduğu gibi. Eleman yemem diyip kızın zorla ağzına sokması falan. Mangasınıda zamanı gelince okuyabilirim. Sevdim ilk bölümü. Devamını merakla bekliyorum.

Bence de tesadüf değil :D Son yazdığım mesajda dediğim gibi birkaç fikrim var ama henüz çok erken. O doktorun gülüşünü kaçırdım bak. Bir daha bakıyım oraya. Aklıma bir sürü teori geldi de şu bağımsız grup tam olarak ortaya çıksın bakalım. O zaman ana karakterin de seride alacağı yolu öğreniriz muhtemelen. Ghoul'ları yok etmek için hareket etmesini istemiyorum nedense. Zaten kafede çalışan kız buna yardım edecek gibi. Bu yüzden böyle bir amacının olacağını düşünmüyorum. Çünkü çocuk yemeyeceğim diye kıvranırken ağzına sokuverdi et parçasını :011: Daha çok insanlarla orta yol bulma konusunda bir amaç edinecek sanki kendine. O yüzden yarı ghoul yarı insan oldu bence seri için. O doktor da sakın bunun için ghoul kızın organlarını çocuğa nakletmiş olmasın :022: Doktorun da bağımsız grupla bağlantısı olabilir bak senin işkillendiğin gibi normal bir doktor değilse.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Gideyim de mangasına başlayayım, yorumları oku oku kafama iyice sorular hakim oldu. Özellikle bizim taş hatun o kadar kolay öldü ya ona pek kıllandım. Ne bileyim, bıçak falan çizik atamıyorsa, o tarz demir blok yığınlarının en azından üç beş kemik kırıp yada en fazla komalık yapmasını tercih ederdim. Şu an ki halini beğenmedim. Oldu bittiye geldi. Ve işin ardında kimler varmış öğrenelim bakalım. Umarım, mangasında netleşmiştir. Animesini beklemekle uğraşamayacağım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yangından mal kaçırır gibi 6 sayıyı birleştirip 1 bölüme sıkıştırmışlar. Mangasına 8.5 verirsem, animesine de bu gidişle 7-7.5 falan veririm. Bu süratle giderse tabii. Yoksa mangası bana göre türündeki en iyi 5-6 seriden biridir. Bu yıl 2.6 milyon sattığını da belirteyim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

6 sayı falan diyorsunuz ama ben Lazy Ass Scandan baktım adamlar 3 chapterı bir bölüme sıkıştırmışlar. :/ Arada kalan olaylar ilerleyenn chapterda varsa onu bilemem. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

6 sayı falan diyorsunuz ama ben Lazy Ass Scandan baktım adamlar 3 chapterı bir bölüme sıkıştırmışlar. :/ Arada kalan olaylar ilerleyenn chapterda varsa onu bilemem. :D

6. sayıdan bir sayfa.

[bIMG]http://hizliresimyukle.com/images/2014/07/05/img000003.png[/bIMG]

İlk bölümün son sahnesi.

Tam 6 sayı diyemeyiz. Arada kopukluklar da var. Bir bölümde 2-3 sayı işlemeleri normaldir fakat 5 sayı bence biraz fazla. 12 bölüm olacağını farzedersek tüm seriyi animeye uyarlamaları muhtemel.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hani herkes 6 chapter birleştirince falan deyince 6 chapter işlediler sandım. Şimdi oldu. Adamlar 6. chaptera kadar ara sahneleride ilk bölüme koymuşlar.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İlk bölümü izledim az önce, gayet keyifli. Şimdi serinin bitmesini bekleme sırası. Sansürle uğraşmaya gerek yok, bluray gelsin izlerim. :D

Çocuğun kendine bıçak saplamaya çalıştığı sahne beni etkiledi epey. Neredeyse gözlerimi kapatacaktım. Bıçak hiçbir şekilde zarar veremedi ama obur denilen özel bir Ghoul demirlerin altında kalarak öldü. Tabii demirler epey ağır ve hızla düşüyor bunun da etkisi var ama biraz kolay öldü gibi. Kısacası bunları öldürmek için kafalarına kafalarına vuracaksın. :D

Önceki yorumlarda da bahsedilen Ghoul örgütleri arasında bir kapışma var diye düşünüyorum. Bu obur olanı kontrol çıkmış olabilir. Bu yüzden ilk dakikalarda gördüğümüz diğer Ghoul yollanmıştır. Ya da bunların rakibi olan bir örgüttendir. Bir de bu gözlüklü gibi tek tabanca takılanlar var sanırım.

Son olarak kapanışta çalan şarkı sanırım PP'nin ilk açılışını söyleyenle aynı galiba.

Sonuç olarak ara verdiğim için pek uzatmayayım artık. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hikaye, anlatım, animasyon ve ses uyumunu gördükten sonra bu seriden beklentim var. İçeriğindeki vahşetin dozajı artıyorsa ilerledikçe sezondan benim adıma önemli bir açığı kapayacak.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

2. Bölüm

Bu bölümü de çok sevdim. Touka favori kadın karakterlerim arasına girecek böyle giderse :D Taneki'nin ne kadar berbat bir gün geçirdiğini söylemesinden sonra kendisinin doğduğundan beri öyle hissettiğini söyledi. Ama Taneki'nin içindeki ghoul olan Rize (içindeki diyeceğim çünkü Taneki bundan sonra da Rize'nin silüetini zorlandığı anlarda görecek ve onun dönüşümüne sahip) bu durumdan hoşnut gibi görünüyordu. Demek ki ghoulların gruplara ayrılmasında önemli bir etken, oldukları şeyden rahatsız olup/olmamak.

Önceki bölümde lafı geçen bağımsız grubu da görmeye başlayacağız yavaş yavaş.

Bu dönüşüm işini mangaka umarım güzel kotarmıştır. Güzel şeyler çıkabilir de, berbat edilebilir de. Taneki (Rize) ve Nishio'nun dönüşümü fiziksel güce dayalı iken, Touka'nınki bir şeyler püskürtüyordu. Elementsel değişik bir şey çıkabilir.

Hide Taneki'nin ghoul olduğunu öğrendi ama gülerek uyumaya devam etti. Herkese lazım böyle arkadaş :D

Sonda elemanlar konuşurken Jason diye birinden bahsettiler. Rize'nin üzerine kirişleri onun attığından şüpheleniyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@Kyouka Suigetsu

"Sonda elemanlar konuşurken Jason diye birinden bahsettiler. Rize'nin üzerine kirişleri onun attığından şüpheleniyorum."

İlk bölümün açılış sahnesinde Rize'ye arkadan saldıran adamı kastettiler. Halloween serisinden Michael Myers aka Jason

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bölüm 2

Bu bölümüde sevdim ama tek bir noktayı sevemedim. Oda sansür. Göze batan iki sahnede sansür vardı. Birincisi başlarda ekranı kaplayan siyah ekran ikincisi Kaneki'nin Nishio'yu katletmesi. Stüdyo sağolsun izlerken bizide katletti. Resmen gökküşağını gösterdiler bize. Kaneki'nin içindeki insanlık ve ghoul olması arasında savaş bu bölümde de devam etti. Bir yanı insan olduğu için insan eti yemek istemiyor diğer yanı -bende bu yana Rize diye adlandırmayı düşünüyorum- et yedirmeye çalışıyor. Şu an Kaneki doğru kişilerle karşılaştı gibi. Touka ve patron Kaneki'ye yardım etmeye başladılar. En sonda ise Hide gerçeği öğrendi ve çok fazla takmadı. İki bölümde Hide'den böyle bir hareketi zaten bekledim. Ayrıca Kaneki'nin açlığını çok iyi yapmışlar, o sahnelerde iyidi. Aksiyon sahnesi oradan oraya savrulma muhabbeti falanda uygun gibi. Ghoulların ne kadar güçlü olduğunu göstermiş oldular. Açılış parçası ise bir harika. Bölümde Hide'nin koşusu ise tam bi komedi. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Bölüm 4

Bu bölümde aklıma gelen yegane sahne(ler)...

tumblr_mio1nbmnwP1rk9wm2o1_500.gif

Adamın hallerini gördükçe aklıma sadece Hisoka geldi. Bir seride daha bir tane sapık ve psikopat karakterlerinin birleşimi bir karakter çıktı. Tek gözü de görünce, soyu tükenmek üzere olan bi hayvanı görüpte, koruma altına alan biri gibi hemen sahneye atladı.

İlginç bir bölümdü.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Şimdilik güzel ilerliyor. Kendini izlettiriyor ve sıkmıyor. Ana karakterin, ilk bölümü hariç tutuyorum, ezikleşmesi sinir bozucu olabiliyor. Tabi sürekli insan yenilmesi muhabbetlerinin dönmesi de rahatsız edici ama elden bir şey gelmez, kurgunun önemli bir parçası. Ayrıca olayları artık rayına oturtup derin bir hikayeye dalmaya başlasalar güzel olur.

@CloudT

Mesajlarda daha az resim(jpg, gif vb) paylaşmanı rica ediyorum, çükü sayfanın yüklenmesi çok yavaşlayor ve kotalı internette 1 mb bile çok değerli. Özellikle barakamonda hatırlıyorum çok fazlaydı ki, bölümlerden resimler koymanın gereğini de anlamıyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

3 bölümdür izlemiyordum çalıştığımdan dolayı. 3 bölümü üst üste izledim.

Seri iyi güzel gidiyor da ilerledikçe bazı şeyler gözüme daha çok batmaya başladı. Serinin ilk bölümünü izlediğimdeki heyecan yok. Sansür olayına hiç girmeyeceğim. Çünkü girersem çıkamam, çıkamazsam abartabilirim :D O nasıl sansür koymak ya. Sahneyi hepten kesseler, başka açıdaki birinin o andaki yüzünü gösterseler daha iyi olacak. Göze inanılmaz batıyor.

Başarısız bir Hisoka taklidi de girdi olaylara. Hiç sevmedim bu karakteri. Nefret de etmedim ama Hisoka'yı gördükten sonra bu tip karakterler hiç başarılı gelmeyecek sanırım :D Bir de bu bildiğin çakması olmuş.

Ana karakterin eğitim muhabbeti vardı sanırım o atlanmış. Mangada var mıydı eğitimi detaylı bir şekilde? Detaylı olmasına da gerek yok. Alt tarafa indiler, eğitim yapacaz dediler. Adam ana karakteri dövdü. Bundan sonra eğitim yapacaz dedi. Bir daha ne gördük ne duyduk eğitim yaptıklarını. Sonra gitti sarışın ghoul'u döven ghoul'larla dövüşürken eğitimin faydasını gördüm dedi??? Daha ne yaptın da faydasını görüyorsun. Manga okuyanlar varsa bu konuya ilişkin cevap verirlerse iyi olur.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Çakma bir Hisoka'mız oldu ama ortalığı şenlendirdi. Aslında her ne kadar şenlendirsede o karakterin gelmesi bence çok erkendi. Daha geride bir sürü karakter vardır ama ne bileyim Ghoulların dövüşleri ve yetenekleri hakkında daha fazla bilgi öğrenip o şekilde bu olaylar yaşansaydı sanki daha iyi olurdu gibi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Şu kutsal ışıklar ve karartmalar olmasa daha da zevk alacağım ama alacağım zevki yarı yarıya düşürüyor. Bu seriyi animeleştirdiysen o sahneleri de vermen lazım yoksa hiçbir anlamı yok. Banane insan mı daha canavar yoksa canavar mı daha insan felsefesinden. Bu seride o vahşeti görmek istiyordum ben. İzlemeyen varsa blurayini beklesin.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?