Jump to content
  • Kayıt Ol

Etkinlik Anket: Bu Hafta Ne İzleyelim?

loykad

Bu hafta ne izleyelim?  

7 oy

1. 1. Bu hafta ne izleyelim?

• Hotarubi no Mori e (2011)
    • Mononoke Hime (1997)

Önerilen İletiler

Ankette kimin hangi filme oy verdiği gözükecek, o yüzden etkinliğe katılmayacaksanız oy vermeyin.

(Oy vermeden de film izlemeye katilabilirsiniz)

[fieldset=Hotarubi no Mori e (2011)]

38229l.jpg

Takegawa Hotaru yazları büyükbabasının evine kalmaya giden 6 yaşında bir kızdır. Bir gün içinde gulyabanilerin yaşadığı söylenen dağ tanrısının ormanında kaybolur. Ne yapacağını bilemezken karşısında Gin adında bir çocuk belirir. Gin de gulyabanidir ve bir insan ona dokunursa yok olacağını söyler. Sonrasında ise aralarında bir arkadaşlık başlar.

AMT çeviri sayfası:

Hotarubi no Mori e (2011)

[/fieldset]

[fieldset=Mononoke Hime (1997)]

26570l.jpg

Köyünde huzur dolu bir yaşamı olan Ashitaka, bir gün ormandan kötü bir varlığın gelmekte olduğu fark eder. Ormanın sınırından hızla çıkan Orman Tanrısı, değdiği her şeyi yok ederek ilerlemektedir. Köyünden küçük bir kızı kurtarmak için, canavara dönüşmüş olan Orman Tanrısı'na saldıran Ashitaka, mücadele sonunda canavarı öldürür ama ölümcül bir yara alarak lanetlenir.

Bu lanetten kurtulmak için bir yol aramak üzere köyden ayrılan Ashitaka, kendisine yardım edebileceğini umduğu Ormanın Ruhu'nu aramaya başlar. Ancak Ormanın Ruhu'nu arayan başkaları da vardır: Lady Eboshi ve Irontown sakinleri. Lady Eboshi ve Prenses Mononoke arasındaki savaşta kazanan olmadığını ve hem insanların hem de doğanın zarar gördüğünü fark eden Ashitaka, onları durdurmaya çalışacaktır.

Divxplanet çeviri sayfası: Mononoke Hime (1997)

[/fieldset]

NOT: Unutmayın bu anket "Hangi film daha güzel?" veya "Hangi film en iyisi" tarzı bir anket değil. Ankette önceliğiniz daha önce izlemediğiniz seriler olsun. Etkinliğe katılmayacak olanların ankete katılıp, etkinliği şekillendirmesini sağlıklı bulmuyorum.

Bu anket 13 Temmuz gecesi sona erecek.

Film izleme süresi 20 Temmuz gecesi sona erecek.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 11
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• loykad

5

• CloudT

2

• fake

2

• özz

1

En Çok Yazanlar

İki filmide izlemişlerden biri olarak ikisininde yeri ayrıdır. Oldukça hoş etkiler bıraktılar. Seyir keyiflerine kimsenin lafı olmaz ve izlememişlerin oy kullanarak yönlendirmesi daha iyi bir sonuç çıkmasına vesile olacaktır. Dolayısıyla, hangi film çıkarsa çıksın, ortaya keyifli yorumlar çıkacaktır. Ve bir sonraki etkinlik için beklemeye geçtim bile.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu sefer etkinliği random number generator kullanarak hazirladim, listemiz var artik nasilsa. 33 tane mi ne filmimiz vardi, bu ikisi geldi numara olarak. İkisi de birbirinden güzel fakat ilk film şu anki ruh halime daha uygun diye ona verdim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hmm rastgele sonuçların tercih edilmesi iyi olmuş. Nasıl hazırlandığını, neye göre seçildiğini bilmiyordum şimdi öğrenmiş oldum, ve iyi bir yöntem olmuş. Bakalım, bir sonraki rastgelede ne çıkacak.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sen daha önce yapmiş miydin bilmiyorum ama film öneri başliğina biraz öneri yapabilirsin aslinda, havuzumuz genişlesin :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İkisini de izledim. Ama Mononoke' nin bluray'i çıkmışken bir kez daha izlemeyi düşünüyordum o yüzden ona verdim oyumu. Olmadı diğeri seçildi, o da dingin, kısa bir animeydi, tekrar izleyebilirim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben ikisini de izlemedim ama Mononoke Hime'yi bir süredir izlemek istiyordum. Diğer film 45 dakika civarında, o yüzden adil bir anket olmamış gibi. :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Listede 25 dakikalik bile film var, kisalari bir arada mi toplasam ne yapsam.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Katılabilir miyim bilmiyorum ama ilkini izledim gayet güzeldi. Tekrar olsa yine izlerim. İkincisinide izlemedim. O yüzden oyum ona. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 5 hafta sonra...

Aslında anket kapandı, bayağı önce hem de :O

Ankette oy kullananlar da siteye illaki gelen kişiler. Hani diyorum yeni konuyu açsak da etkinlik devam etse?

Yalan değil arkadaş, bu etkinlik vesilesiyle anime film seyrediyoruz. Yoksa pek dönüp bakamıyorum ben filmlere :(

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

1 haftadır köydeydim, orada bir de adaptörüm bozuldu epeydir tabletten giriyorum. Konsept, şablon belli, isteyen açsın fim başlığını ya. Geçenki filmi izlemediniz küstüm ben size :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Haklı olmasan çirkeflik yapardım da haklısın...

Tamam, açıyorum ben konuyu :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?