Jump to content
  • Kayıt Ol

Barakamon Tartışma

Fingolfin

Önerilen İletiler

59321.jpg

KONUSU: Bir hattat olan Handa Seishu yaptığı eseriyle katıldığı bir etkinlikte, ünlü bir hattatın eserini ve dolayısıyla yeteneğini eleştirmesi üzerine kendini kaybedip onu yumruklar.Bunun üzerine babası onu Tokyo'dan uzaktaki bir adaya gönderir.

Yaşam dolu ve cıvıl cıvıl insanlarla kaynayan bu adada kendini bambaşka bir dünyada bulur.

Tür: Komedi, Slice of Life

59321.jpg

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 29
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• CloudT

5

• cakiphan

3

• Kusogaki

2

• Fingolfin

2

Sezonun şu ana kadar yayınlanmış EN İYİ birinci bölümü.

Seiyu seçimleri mükemmel, anlatım atmosfer, çizim, karakter tasarımı, konu işleyişi, komedi anlayışı, arka plan müzikleri, müzik sahne uyumsuzluğuyla sağladığı espiriler, sahne konuşma uyumsuzluğuyla yaptığı espiriler başlangıç ve bitiş müziği, açılış sahnesinin bağlanma biçimi gibi animeyle alakalı ne varsa hepsi mükemmel tam kararında ve tam benim zevkime göreydi. 05.07.2014 tarihine kadar çıkmış en iyi yaz sezonu animesi 1. bölümü olarak kendine bir ödül verilse yeridir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Uvah ilk bölümü izlerken oldukça keyif aldım, çok iyiydi. Hayattan kesit serilerini genellikle severim. Muhtemelen güncel şekilde takip edeceğim bir seri olacaktır. Bir yandan aksiyon, korku vs. derken Barakamon beni rahatlatacak gibi görünüyor. Bunun yanı sıra komedi unsurunun çok sevimli bir dille anlatıldığını düşünüyorum, oldukça beğendim. Seiyuu seçimleri de oldukça yerindeydi.

Bölüm 1.

Şu minik velet çok sevimli, Seishuu'nun ona verdiği tepkiler görülmeye değer. Evden Naru'yu atıp durması, Naru'nun eve girmeye olan inadı beni çok eğlendirdi. Ayrıca şu deniz sahnesinde Naru'nun tişörtünün içine hava doldurup o şekilde yüzmeyi göstermesi çok sevimliydi, gülümsetti beni. Sonracıma... Ana karakterin acemiliğini de sevdim, çok saf buldum onu ahaha kanı kaynıyor.

Şüphesiz bu bölümde bayıldığım yer bölümün sonunda köylülerin gencin evine gelip ona yardım etmesiydi. Çok sevimliydi *-*

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İlk bölümü izlerken zamanın nasıl geçtiğini anlamadım bile. Gayet güzeldi. Ana karakterden, ada sakinlerine bütün karakterler şimdilik çok iyi. Müziklerde hoşuma gitti. Ana karakterin heyecan içinde hat yapıp sonra geri geri yürüyüp kendini yere bıraktığı sahnedeki animasyon tekniğini beğendim.

Çizimler, seiyuular ve konu işleyişi de güzeldi. İlerleyen bölümlerde nasıl bir çizgide giderler bilmiyorum ama ilk bölüm herkese tavsiye edilir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Seiyu seçimleri mükemmel...

[WRONG] Tüm seiyuu kadrosunun ilk anime tecrübeleri olduğunu düşününce[/WRONG] (yanlış kaynak-yanlış bilgi) hakikaten tam isabet bir casting olmuş. Daha öncesinde yönettiği tek anime dizisi Tokyo Magnitude 8.0 olan Tachibana Masaki'nin "İzle ve kendini iyi hisset" türünde de başarılı olduğunu görmek sevindirici. Sondaki devasa hatta yazıldığı gibi Barakamon kocaman bir "FUN" vadediyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sezonun doping olarak izlenmesi gereken yapımı. Seyrederken durmadan resim alıp üzerine dolu dolu yazasım geldi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Karakter gelişim animelerini hep sevmemişimdir. Bunuda seveceğime eminim. Zaten ilk bölümüyle kendini sevdirdi. Her karakter ayrı güzel. Ana karakterimizin tepkileri, küçük kızın konuşma şekli ve halleri çok güzeldi. :D Bu sezonun Günlük yaşam olarak en iyi yapım olabilecek nitelikte. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sırf velet için 12 bölüm izlenecek bir anime olmuş bence!

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İlk bölüm olmasına rağmen çok keyifliydi, türünün hakkını veriyor. Ufaklık oldukça sevimli ve komik. Kapıdan kovuluyor bacadan giriyor. Ufaklık, Handa'nın yumruk attığı yaşlı adam ile aynı eleştiriyi yapınca bir anda kendini denizde bulması epey komikti. :D Bayağı hoş ve keyifli bir seri olacak gibi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kız karakterimizi çok sevdim öncelikle. Konuşması, davranışları çok tatlı ve cana yakın. Karakterimiz de ona uyum sağlayacak gibi duruyor. Bir de pantalonuna halat mı sıkıştırmış ne yapmış onu tam anlayamadım :D Ne için kullanıyor acaba onu? Bu sezonun iyi yapımlarından olacağı kesin gibi ilk bölümden. Merakla bekliyorum gelecek bölümleri.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Büyük ihtimalle benim için sezonun en iyi serisi olacak.

İlk bölümü son derece eğlendiriciydi. Kaga Rin'den sonra bir cimcimemiz daha oldu: Naru. :D Yerinde duramayan sevimli mi sevimli bir kız. Şiveyle konuşması daha bir sevimli yapıyor onu.

Seishuu bir yandan kendi duvarlarını aşacak bir yandan da köy yaşamına alışmaya çalışacak. Bu açından biraz Gin no Saji'ye benzetebiliriz sanki.

Manganın ilk bölümü tamamen işlemişler. Gerçi çok güzel bir espri varmış ama orayı es geçmişler. Büyük ihtimalle ikinci bölümde görürüz. Manganın ilk bölümü 66 sayfa, diğer bölümlerde normale düşüyor gibi.

Tek kötü yanı 12 bölüm olacak olması. Ama devam sezonları gelebilir tabii. Manga 8. ciltteymiş şu an.

tumblr_n89hrok4pv1qc5rbmo1_250.gif

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

O espiriyi ben de bekliyorum. Muhtemelen 2. bölümde yaparlar onu :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

esmer gözlüklü kızı bekliyorum ben . ona ne tepki verecek acaba

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Uzun zamandır anime izlemiyordum, bugün bir arkadaşın "şu ana kadarki gördüğüm en iyi çocuk seslendirmesi" yorumu üzerine bir göz gezdireyim dedim ve farkına varmadan bölümün tamamını izleyivermişim. :011:

Çerezlik gündelik hayat ve kişisel gelişim üzerine bir seri, devamını seyretmeyeceğim ama bu kötü olduğu anlamına gelmiyor; başarılı bir seri fakat sadece tarzım değil.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kız karakterimizi çok sevdim öncelikle. Konuşması, davranışları çok tatlı ve cana yakın. Karakterimiz de ona uyum sağlayacak gibi duruyor. Bir de pantalonuna halat mı sıkıştırmış ne yapmış onu tam anlayamadım :D Ne için kullanıyor acaba onu? Bu sezonun iyi yapımlarından olacağı kesin gibi ilk bölümden. Merakla bekliyorum gelecek bölümleri.

umm belki duvara tırmanmak için kullandığı halattır? o sahneyi izlerken pek dikkat etmedim, emin değilim. Duvara tırmanırken pantolonunda asılı mı değil mi anımsamıyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Serilerde en çok sevdiğim etkenlerden biri, şivedir. Bazen bir yerden bir yere gidenlerin bile gittikleri yerde anlamakta güçlük çektiği şivelere hastayım. Osaka 'da bunlardan biridir. (Kansaiben/Oosakaben...)

Bunun yanı sıra...

Açılış Şarkısı ve kapanış şarkısını dinlemeyi ihmal etmeyin, oldukça keyifli olmuş. Uzun zaman sonra ilk kez hem açılış hem kapanış olarak beğendiğim bir seri oldu.

"Rashisa" - SUPER BEAVER

https://www.youtube.com/watch?v=qN9uQYwDFYM

"Innocence" - NoisyCell

https://www.youtube.com/watch?v=09CLgLylM3Y

Bunun yanı sıra, sezona ait beklediğim üç seriden birisidir. Ve beklediğime kesinlikle değdi!!! İzlemeyenler, canı sıkılanlar, hayattan bıkmışlar, mutlaka izlesin.

Niye bitti ki diye debelenmelerim hala sürüyor... T_T 1. bölüm biter bitmez, 2. bölüm için alarm kurma niyeti güdümleyen acayip keyifli bir seri.

Ve daha açılır açılmaz, ihtiyara, dalga mı geçiyorsun ifadesiyle vurduğu yumruk muhteşemdi. İyi bir şey değildi ama bir çok seride karakter çekip gider lakin bu seride...

tumblr_n8bb0jY8Ow1spzwwao1_500.gif

F2XdgGl.gif

Ve

Bu nasıl bir sevimliliktir...

Onii-chan is watching you...

MqEONwD.gif

Naru-chan'ın seiyuu'su muhteşem. Hem ilk olması hem de bu denli başarılı bir sonuç vermesi...

http://myanimelist.net/people/31389/Suzuko_Hara

Ve bir kaç sahne;

Neymiş önemli olan? Neymiş neymiş neymiş? ><

tumblr_n8bcaffLNr1spzwwao1_500.gif

Naru-chin'den yeni teknik...

tumblr_n8bc6oH0dY1tb8wbmo1_500.gif

İlk bölümden başına gelenler t_t Köyün muhtarıda oradan izliyor (._.)

tumblr_n8bbrj43d51spzwwao1_500.gif

Bu kızın derdi ne -__-

tumblr_n8b5hggr1S1rydwbvo1_500.gif

Ve nihai vuruş!!!

tumblr_n8bb7kJZty1tstm03o1_500.gif

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Öncelikle şu yazı olayının gram ilgimi çekmediğini söylemeliyim :D Ayrıca o çocuğa da çok sinir olma ihtimalim var. Çünkü zaten çocuk seven bir tip değilim. O adamın yerinde olsam sürekli evde gördüğümde ne yapardım hiç düşünemiyorum bile. Şuana kadar da tek sevdiğim çocuk karakter Usagi Drop'taki Rin'dir sanırım.

Animenin komedisine gelince sırıtmadım bile. Belki bir ya da iki kere sırıtmış olabilirim tamam :S Yalnız yumruk sahnesi silme aksiyon animelerindeki yumruklardan daha iyi bile olabilir. O sahne için uğraşmışlar bir de belli, çok iyi yumruktu o :D

Haa geldik benim için bir şeyler izlerken en önem verdiğim şeye. Bölümü izlerken 1 defa bile kaçıncı dakikada diye bakmadım! Hem de bilgisayar uzanamadığım yerde felan değildi. Direk karşısına oturup izlemiştim. Nasıl bittiğini bile anlamadım. Hani hiç sırıtmadım demiştim ya. İşte bölüm bitince sırıttım ben. Çünkü keyifli zaman geçirmiştim. Sezonun en iyi serilerinden biri olacak bu seri benim için. Umarım bozmaz ve sıradanlaşmayarak devam eder. Olmuş bu.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

umm belki duvara tırmanmak için kullandığı halattır? o sahneyi izlerken pek dikkat etmedim, emin değilim. Duvara tırmanırken pantolonunda asılı mı değil mi anımsamıyorum.

Vardı diye hatırlıyorum, zaten çıkarken olan bir halattan çıkıyordu. Belki başka yerler için kullanıyordur, görürüz ileride. :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

"SENSEIIIIIIIIIII"

İnanılmaz eğlenceli bir bölümdü. Git gide daha da keyifli hale geliyor. Naru ve sensei dışında yan karakterlerde oldukça eğlenceliler.

Gözlüklü, ne acayip biri çıktı. Belli durumlara verdiği tepkilere bayıldım.

Naru her zamanki gibi yerinde duramıyordu. Bir oraya bir buraya... Velet ya. :3

tumblr_n8oi6uTIBX1s3zzn5o2_500.gif

tumblr_n8o59zWh6Q1qjrjuto2_r1_500.gif

tumblr_n8meyvYLfz1shff2jo1_500.gif

tumblr_n8o7teaAbs1toj0beo1_500.png

Annecikse, yemeğinin yendiğini ve sevildiğini gördüğünde ne acayip sevindi öyle. Vay be. Yarın yemek sonrası, anneme yemekler için iltifat edeyim.

tumblr_n8o7slhLu91toj0beo1_500.png

Ve alın size asıl yetenek;

tumblr_n8oelsIju21r84sj0o5_500.png

Doğru söylüyor t_t

tumblr_n8oelsIju21r84sj0o6_250.gif

Ve o yaşlı adam, cidden neyin nesiydi... ._.

Unutmadan, Naru'nun ailesiyle ilgili daha fazla bilgi istiyorum... Bir şeyler farklı ama daha ne olduğunu çözemedim. Umarım, yakında açıklarlar.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gözlüklünün gerçek doğası ortaya çıktı garibim sensei de ilk elden tecrübe etti yazık oldu adama :D Birde kapanıştan sonra ve ilk baştaki Naru'nun halleri de güzeldi bölüm içinde fazla gösterememişti kendini

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bölüm 3

Yine muhteşem bir bölüm. Her bölüm kendince ayrı bir potansiyele sahip, yani her bölümde bir şeyler öğütleniyor. Bu serinin de en çok bu yönünü sevdim.

Tabi Naru-chin'in yeri ayrı... Bir bölümde nasılda büyümüş. Böyle de sevimli, sanırım...

tumblr_n90w18jcYL1s8jr81o2_500.gif

tumblr_n90w18jcYL1s8jr81o1_500.gif

Yan karakterleri es geçmemesi artı bir yanı daha. Gözlüklü hatunun verdiği tepkiler çok iyiydi. Fena güldürdü.

Özellikle bu sahne;

tumblr_n8zgy9DOhC1r4jf9no2_500.gif

tumblr_n8zgy9DOhC1r4jf9no1_500.gif

Fujoshi olmak kötü değildir! Deme öyle...

tumblr_n913jkf71E1qauxr5o1_500.png

Yine de nasıl bir fujoshi böyle şeyler çizer ki... Kafasının içinde çok acayip şeyler dönüyor

tumblr_inline_n90sx6tVr41sxbmxr.png

Ayrıca, 2. olmuşta olsan denemeyi bırakma. Teşekkürler, Yasu-Ba.

tumblr_n90p8hZ2DO1tycv3xo1_1280.jpg

tumblr_n90p8hZ2DO1tycv3xo2_1280.jpg

tumblr_n90p8hZ2DO1tycv3xo3_1280.jpg

Ve son olarak, yaoi fanlarının doğuşu... Hep bu kuzenlerin yüzünden. İlla bi akraba parmağı olacak. Yıllar boyu, bak kuzenin şurayı kazanmış, bak şu ödülü almış, bak ve bak... Tabi bazen bakmamalısın, bunun gibi. -__-

tumblr_n90pgxruVr1svkfqgo1_r2_500.gif

tumblr_n90pgxruVr1svkfqgo2_r7_500.gif

tumblr_n90pgxruVr1svkfqgo3_r4_500.gif

tumblr_n90pgxruVr1svkfqgo4_r3_500.gif

tumblr_n90pgxruVr1svkfqgo5_r2_500.gif

tumblr_n90pgxruVr1svkfqgo6_r8_500.png

tumblr_n90pgxruVr1svkfqgo7_r2_500.gif

tumblr_n90pgxruVr1svkfqgo8_r2_500.gif

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Çocukları və çocuk karakterleri sevmeyen biri olarak yine çocuk karakteri sevmedim :D ama komedi unsurları ve işleyiş tarzlarını sevdim. Her sezon bir slice of life animesini izlemek pek bi keif veriyor ve son olarak OP ve ED beklemediğim kadar güzeldi. Güzeldi neydi ? Mükemmeldi!

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@Cloud,

bölümü izlemedim ama o en üstteki veledin surat Dio parodisi falan miydi? Zira:

f19f759447.jpg

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@Cloud,

bölümü izlemedim ama o en üstteki veledin surat Dio parodisi falan miydi? Zira:

f19f759447.jpg

O suratla söylediği "Mandom" sözü ile Mandom parfümüne gönderme yaptı. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Evet, Blue-san açıklama getirmiş. İlginç bir gönderme olmuş.

4. bölüm nerede kaldı... ><

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?