Jump to content
  • Kayıt Ol

Akame ga Kill

painscream

Önerilen İletiler

6. Bölüm

Bölüm çok iyiydi, Sheele'nin ölümü konusunda spoiler yemiş olmama rağmen bölüm beni acayip etkiledi, o duyguyu çok iyi aktarmışlardı. Bölüm içerisinde çalan müzikler de sahnelere tam uymuştu. Hala etkisindeyim açıkçası, bölümün bitmesiyle öyle kalakaldım. :( Flashbackın girmesiyle de etkisi 2-3 kat arttı zaten. Ki öyle bir ölüm oldu ki, Shingeki no Kyojin'de zannettim kendimi bir an doğrusu. Canavara yedirmek nedir ya, sadece mermi yetmiyor muydu manga-ka! :sok aglama: Tatsumi'ye de yazık yahu arkadaş, başkente geldi geleli 3 tane insanı kaybetti, ki daha da kaybedecek gibi gözüküyor. Esdeath da başkente geldi, bundan sonra dövüşler başlayacaktır artık, Tatsumi'nin de bir İmparator Silahı bulması arz ediyor. Gelecek bölüm olacakları merak ediyorum, özellikle Night Raid kısmında.:022:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 45
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• bLueeekun

6

• bedifeci

5

• CloudT

5

• tabibitosan

5

Son yayınlanan bölümle birlikte...

...bu seriyi neden sevmediğimi anladım. Mangasında görüp, üzüntüden, kederden mahveden serideki sahneleri şimdi bir de anime olarak görmek. Ve en sevdiğim karakterlerden birinin kaybını yaşamak... O işe yaradığına sevinme anı ve ölümü. Bu seriyi sevmiyorum ama, belki de bu yüzden izliyorum. Mangasını birebir takip etmekte koyuyor hani, animesini izlerken neler olacağını biliyorsun ama, bir şey yapamıyorsun. Ve bilmene rağmen yine de etkilenmemek mümkün değil. Sheele tam bir hatun kişiliktin ama bizlere veda etti. ;___;

Normalde böyle şeyleri çok umursamam, güler geçerim ama, belli bir süredir seriyi takip edip, yorumları, blogları okuyup, bir de animesini seyretmeye başlayınca ister istemez seriyle bir bağ kuruyorsun. Belki de bu yüzden, üzdü.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Fark ettiniz mi diğer bölümlerde duygudan yoksun olan bu anime (belki de öyle aksedildi) bu bölümde epey dugusala bağladı.

Mine'ın Shele'nin ölümünden sonra avazı çıktığa kadar üzüntüden ağlaması gibi. İlk bölümlerde Tatsumi'ye söylenmişti, buradayken her an ölmeye hazır olmalısın diye. Aslında bu söylenen ona değil de bizlere. Ölümlere alışık olmalıyız dahası da gelecek belli ki.

Son dönem yapımlarının çoğunda izleyici o kadar çok ölüme alıştırıldı ki, bir yerden sonra umursamamaya başlıyor insan. Açıkçası ben de çok umursayamadım ama Shele sevdiğim karakterlerden biriydi. Seveceksin ama bağlanmayacaksın bu animede.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Şimdilik izliyoruz ama çerezlik anime tadı veriyor sadece. Reklamı yapıldığı günden ve yorumları okuduğumdan beri beklentim çok büyüktü. Ama kan ve kesme sahneleri dışında vasat gidiyor. Bir şeyler eksik gibi geliyor hep. Son bölüm öncekilere nazaran iyiydi. Bundan sonra gittikçe düzelmesini ve beklentilerimizi karşılamasını bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

7. ve 8.bölümlerle birlikte seri kendini toparladı.Ancak karakterler arasındaki bağ kanımca iyi aksettirile bilirmiş. Mangasını okuyunca ilerde iş yapabileceğinji anladım beklentim bundan sonra yüksek ancak animasyon teknikleri önemli ,kolaycılığa kaçılırsa dövüş kısımları azaltılırsa serinin kalıcılığı azalır.Yeni karakterle birlikte olayların rengi de değişecektir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Seride kolay karakter harcanarak zorlama dram yapılıyormuş gibi geliyor bana. Potansiyeli olan bir seriydi ama hem karakter tasarımlarıyla hem de ekstra puan alabileceği bir çok yönü varken buralara yeterince eğilemediğinden hayal kırıklığı oldu benim için. Konuşmak için erken ama beklediğim doğrultuda gitmezse "çerezlik"ten öte geçemez benim için.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

8

Liver'ın ölmesi iyi oldu. Kotomine Kirei'nin seiyuusu seslendiriyordu ama pek beğenmedim sesini. O kötü adam sesi yoktu yani. Sırf bu yüzden ölmesi iyi oldu. :D

Bulat da suikastçi olacağına berber olsaymış. İki tarak hamlesiyle nasıl da yaptı saçı. :D Ama bu kadar çabuk gitmesi iyi olmadı. 8 bölüm oldu ana ekipten iki kişi öldü. Böyle giderse karakter kalmaz. Zaten ölümünü sakız gibi uzattılar zevki kalmadı.

İmparatorluk silahı kullanıcıları karşılaşınca birinin ölmesi iyi gibi gözükmüştü ama cılkı çıktı. Şimdi Tatsumi de silah aldığına göre tüm savaşlarını kazanacak. Mangaka ana karakteri öldürür mü pek bilmiyorum. Bir de silahı daha Bulat ölmeden aldı Tatsumi. Yani Akame uyurken biri gidip kılıcı alsa rahatça kullanacak. :D Bu açıdan saçma olmuş. Bunlar özel silahlar olduğuna göre kullanıcıları ile aralarında bir bağ olması gerekliydi bence.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

9. bölüm ve devamı ile ilgili.

Jaegers ilginç bir takım oldu. Sanırım artık teke-tek savaşlar göreceğiz ve Esdeath'in aşık olmak istemesi konusu ortaya çıktığından beri merak ediyordum nasıl Tatsumiye bağlayacaklarını ama başlangıc güzel oldu. Sanırım 4-5 bölüm Tatsumi Esdeath esiri olarak kalacak. Artık o zamana kadar Akame ve ekibinden bir hamle gelir. 10. bölümden ayrıntılara bakılırsa Tatsumini zor anlar bekliyor :D Son olarak Akamenin kardeşini biraz daha iyi çizile bilirdi sanki. Fazla başdan savma görünümü verdi bana.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu sezon izlediğim seriler içinde en iyisi lakin mangasını okumuş olmam izlerken beni yıpratıyor. Tokyo ghoul ve Tokyo ESP' ninde mangalarını okudum lakin uyarlamaları berbat helede ESP'nin.

Mangasına nazaran Esdesse'nin gögüslerini oldugundan daha büyük ve aksine Leona'nın kileride daha küçük resmetmişler. Şahsen bu bölümden itibaren ki iki üç bölüm mangada ki en güzel ve sakin bölümleri işleyecekler. Ana ekip sabitlendi Bulat'ın ölmesiyle, ileride iki karakter daha geliyor fakat onlarda animenin ikinci yarısına sarkar herhalde.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Seri izlettiriyor kendini imparatorluk silahlarının kökenini iyi anlatmaları lazım.11.Bölüm Stylish takımının saldırısıyla başladı ,ancak neden bu kadar acele ettiler anlaşmış değilim sonucunda Esdeath ve takımını haber verilebilirdi.Neyse çok mantık aramamak lazım önemli olan kesmek öldürmek ,intikam almak ve eğlenmek değil mi:011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

11. bölüm

Stylish ve kendine benzeyen egzantrikler takımının bertaraf olması beni baya sevindirdi :D Stylish-in ölmesiyle Tatsumi-nin kimliği gizli kalmaya devam etti. Ancak yeni 2 karakterden Susanoo bana Hataraku Maou-Sama-dan Maou-nun güçlünmiş halini, Chelsea ise Jaegers-dan Seryuu-nu hatırlattı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

16.Bölüm baya aksiyon barındırdı.Wave bu kadar güçsüz müydü?Seri çerezlik hale geldi.:011:Otur çerezini ye seyret.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Makazlı hatun hepsinden güçlüymüş bence bilmiyorum, size de mi öyle geldi? Bir de, bizim esas oğlanda hiçbir ilerleme yok. N'olcak, onun hali bilmiyorum! Absürd bir power up yaparsalar gözümden düşer seri.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

16.bölüm

Kurgu ve işlenişi belli bir temele dayanmayı seçmemiş, ekseriyetle aksiyon sunmayı hedef bellemiş diyelim ama o da zevk vermiyor.

Aksiyon adı itibariyle var ama işlevsel olarak yok denecek düzeyde. Bölüm içinde dövüşler süre olarak iyi yer tutuyor örneğin ama dövüş koreografisi denilebilecek bir oluşum göremiyoruz. Bir uzuv veya nesnenin kesilişi değil, kesildikten sonrasını yapışıyor ekrana bir tek, gerisi efekt. Ya da karakter ekranda sabit vaziyette iken arka planın vızır vızır akmasıyla sağa-sola, inanılmayacak derecede harika enstantaneler geçtiğinin bizim hayal gücümüze bırakılmış olmasıyla karşı karşıya kalıyoruz. Boşlukları içindeki diğer boşlukları ise karakterlerin olayı bizim için açıklayıp duygularını pompalama gayretleri ile doldurmaları şablonunda sürüp gidiyor.

Keşke az ama Sword of the Stranger gibi tekrar tekrar bakılıp, övülecek gösteriler sunsaydı.

Kurome ise çok şeker bir karakter, umarım hepsini yer!

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

17. bölüm:

Aksiyon animesi olmasına rağmen dövüş sahneleri sadece bir kaç haraketten ibaret olması sıktı açıkcası ve artık ölecek karakterler Sheele ve diğerleri gibi şaşırtmıyor. Bariz belli ediliyor kimin gideceği.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yeni karakterler geldi. Ama hoş gelmişler demeye vakit bırakmadan göçüp gittiler.

Bölümün adını; "Geldikleri gibi gittiler..." koymak lazımmış. Yani dört Rakshasa 'dan üçü gitti zaten. Bir tane mazo kaldı, o da Esdeath manyağı.

Karakterleri çok hızlı harcıyorlar ya. Aşırı gerçekçi. Yani, gerçek hayattaki gibi; yaşam, bir ipin ucundaymışcasına hızlı tükenebiliyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yeni karakterler geldi. Ama hoş gelmişler demeye vakit bırakmadan göçüp gittiler.

Bölümün adını; "Geldikleri gibi gittiler..." koymak lazımmış. Yani dört Rakshasa 'dan üçü gitti zaten. Bir tane mazo kaldı, o da Esdeath manyağı.

Karakterleri çok hızlı harcıyorlar ya. Aşırı gerçekçi. Yani, gerçek hayattaki gibi; yaşam, bir ipin ucundaymışcasına hızlı tükenebiliyor.

Aynen öyle. Herkes bi çırpıda gidiveriyor. Hatta bu Rakshasa'nın çizimlerini falan tanıttıklarında ve ben gördüğümde direk senin dediğini demiştim. "Geldikleri gibi gidicekler." diye. :D

Haftaya olan bölüm şahane olacak. Benimde mangada kaldığım noktaya gelmiş olacaklar. Tekrar okuyup araya sıkıştırmam lazım. :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Aynen öyle. Herkes bi çırpıda gidiveriyor. Hatta bu Rakshasa'nın çizimlerini falan tanıttıklarında ve ben gördüğümde direk senin dediğini demiştim. "Geldikleri gibi gidicekler." diye. :D

Haftaya olan bölüm şahane olacak. Benimde mangada kaldığım noktaya gelmiş olacaklar. Tekrar okuyup araya sıkıştırmam lazım. :)

Şu an güncelde olduğumu zannediyorum ve çok acayip şeyler olacağını da bildiğimden ve bildiğimizden, gelecek bölümler heyecanlandırmıyor değil. Bazı sahneleri görmek istemesem de adamlar yine yapacak işte. =P

Özellikle, en son yayınlanan bir kaç bölümü anime olarak kanlı canlı görmek çok üzerdi. Buradan da spoiler sinyali çakayım... =P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 hafta sonra...

21. Bölüm:

Bazı yerlerde okuduğuma göre seri filler şekilde ilerliyormuş. Mangaya bakmayayım, animeyi kendi başına değerlendireceğim, mangada ne olduğuna göre değerlendirmeyeceğim dedim fakat seri bir şeyleri aceleye getiriyor. Sanırım 1 sezonda bu işi bitirip 2. sezon falan yapmaya niyetleri yok. Şimdiye dek bir çok nokta atlandı diyorlardı, onu da önemsemiyordum o kadar. O sahneleri bilmediğimden o kadar rahatsız edemezdi beni atlamaları. Ama seride bir şeyler beni rahatsız ediyor. Sadece her bölümde birilerinin ölmesi değil de başka bir şeyler gibi.

İlk önce şu şimşekli adam Leone' yi kısa süreliğine felç etti, Leone hareket edemezken onun işini bitirmek yerine Mine yöneldi. Mine kendinin de dediği gibi zorda kaldıkça gücü artıyor ve Mine silahını ateşlese bile şimşek kullanan karakter hem ondan korunabilir hem de Leone' nin işini bitirebilirdi. Fakat yapmadı. Kaç bölümdür Mine ile ilgili sinyaller veriliyor zaten, mangaka karakter öldürmeyi sevdiğinden her bölüme bir karakter ölümü düşüyor zaten. Bu bölüm olmazsa diğer bölüm birileri ölecek yani, o derece. Bazen 2şer 2şer gidiyor bu bölümdeki gibi. Neyse, konumuza gelecek olursak, 2 karakteri de öldürebilecekken şimşek kullanan karakter sadece bir karakteri öldürerek yetindi. Leone' yi başka bölümün dramı olarak ayırdılar muhtemelen, o da gider yakında. Akame ve Tatsumi kalır en sona heralde. Susanoo' da öldü. Ekipte 4 kişi kaldı toplamda. Bakalım sonunda ne olacak? Kaldı 3 bölümümüz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@painscream

Aynen öyle anime nedense birden fillera döndü. Aslında manganın şu an olduğu yere kadar rahatlıkla gelip sadece son bölümünü filler yapabilirlerdi ama yapmadılar. Aksine seninde hissettiğin gibi bir şeyleri aceleye getirdiler. Bende neden acele ettiklerini hala anlayabilmiş değilim. Belkide manga şu an olduğu yerde öyle bir final ya da sezon finali diyebilecek bir yerde değil, o yüzden yapmış olabilirler diye düşünmüyor değilim. Ama şöyle bir şeyde var. Fillerın içinde mangaya sadık ciddi durumlarda var araya sıkıştırmışlar. Eğer olan bir şeyi gerçekten öğrenmek istersen cevaplayabilirim.

21

Daha mangaya göre göstermedikleri olaylar ve karakterler var ama artık göstermelerine hiç gerek yok atladılar bir kere eski olaylara dönemeyiz. Tatsumi'yi kurtarma planında Mine tek başına dalmıştı kolezyuma ve o sırada 2-3 ufak atışmalar olmuştu. Yani manganın güncel hali böyle. Bundan sonra eğer bir karakter animede ölecekse ve bu karakter daha sonra aynı şekilde mangada da ölecekse mangasını okuyanlar için büyük handikap olacağını düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?