Jump to content
  • Kayıt Ol

Ao Haru Ride

tabibitosan

Önerilen İletiler

Konu:

Yoshioka Futaba bazı sebeplerden ötürü yeni başladığı lisede karakterini ve yaşantısını değiştirmek ister. Çünkü alımlı ve hoş bir kız olduğu için, ortaokulda

kız arkadaşları tarafından dışlanmıştır. Ve basit bir yanlış anlamadan ötürü, hoşlandığı tek çocuğa karşı duygularını belli edememiştir.

Artık lisededir, ve olabildiğince kız arkadaşları onu kıskanmasın diye "erkek fatma" gibi davranmaya karar vermiştir. Derken, dertsiz tasasız yaşantısına devam ederken, eksaşkı Tanaka-kun ile tekrar karşılaşır, ancak artık adı değişmiş ve Mabuchi Kou olmuştur.

Tanaka, eskiden birlikte yağmurun dinmesini bekledikleri yerde duygularının karşılıklık olduğunu söyler, fakat artık hiçbir şey aynı olmayacaktır.

Futaba, üç sene önce başlayamayan aşkına kavuşabilecek mi?

Tür: Komedi, Okul, Günlük Hayat, Romantizm, Shoujou

Bölüm Sayısı: 12

Konu ve resim, crows005'den çeviri başlığından alıntıdır.

Konuyu kimse açmamış ben açayım dedim. İlk bölümün 10. dakikasına geldim ve ara verdim izlemeye. İnanılmaz yavaş gidiyor. Futaba da Nodame'nin başarısız bir kopyası gibi gözüküyor şu an gözüme. Çizimlerini beğendim ama.

Bir de bu resimdeki İngilizce yazı Ao Haru Ride'ın açılımı falan mı? Yoksa süs olsun diye eklemişler. Gerçekten böyle bir adı varsa bundan kaybettiğini söyleyebilirim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 17
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• _Kyoukasuigetsu

3

• sladhaugd

2

• crows005

2

• Ronnie92

2

Bir de bu resimdeki İngilizce yazı Ao Haru Ride'ın açılımı falan mı? Yoksa süs olsun diye eklemişler. Gerçekten böyle bir adı varsa bundan kaybettiğini söyleyebilirim.

Süs olsun diye eklemişlerdir, öyle bi açılımı olsaydı bilirdim sanırım.

Her neyse, severek takip ettiğim mangalardan birinin animesinin çıkması beni çok heycanlandırdı açıkçası. Hemen çevirisi çıktğı anda izledim, fakat biraz hayal kırıklığına uğradım diyebilirim.

Nedeni ise; bir manganın animeye uyarlanırken kafalarına göre sahne ekleyip/çıkarmaları. Bu duruma normalde pek aldırış etmem, fakat olay Futaba'yla Tanaka'nın nasıl yakınlaştıklarını animede anlatmamaları. Direk durak kısmından başlayınca mangasını okuyan insan biraz bakakalıyor ekrana. Bölümü bitirene kadar "O SAKLAMBAÇ BÖLÜMÜ BURAYA GELECEK!" modundaydım zaten. Yine beklentilerimi yüksek tutup hayal kırıklığına uğradım sanırım :D Bakalım gelecek bölümlerde gidişat nasıl olacak.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İlk bölümü çok beğendim,[WRONG] gerçi Ao Haru Ride yerine Strobe Edge'in anime olmasını tercih ederdim ama 'neden anime oldu bu ya' demiyorum. (şey ikiside aynı mangakanın, yani Sakisaka Io'nun)[/WRONG]

Açıkçası böyle olacağını beklemiyordum. Gerek konu ve duygu anlatımı olsun, gerek müzikler olsun, gerekse de seslendirmeler olsun, bayağı iyiydi, beğendim. Açıkçası mangasını okuduğum serilerin animelerinden pek beklentim olmaz, bundan da fazla beklentim yok ama ilk bölümdeki gibi giderse oldukça sevimli olur.

İlk bölümde en sevdiğim şey kızın itici görünmek için çabalamasıdır. Pek beceremese de kastığında öyle olması komik. Ama onun şimdiki arkadaşları boşuna yer kaplıyor, şu kısa saçlı kız hakkında fazla kötü düşünüyorlar, yazık kıza. Hmm... Bu bölüm hakkında başka söyleyeceğim bir şey yok. :011: mangadan spoiler vermeyeyim...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bir anlamı yok ama o yazının bir hikayesi var. Logonun tasarımını yapan kişi şu şarkının sözlerinden etkilenerek yazıyor onları.

Todd Rundgren - I Saw the Light - YouTube

İlk bölümde hırsız-polis oyununu eklememeleri biraz eksiklik katmış olsa da hikayeye, genel olarak ilk bölüm iyiydi. Manga ile karşılaştırılarak bakılırsa yüz ifadelerinden verdikleri tepkilere kadar animede bir fark yoktu. Hatta konuşmalar bile aynıydı.

[WRONG]Tamam, mangasını çevirmiş olduğum için animeyi çevirmek çocuk oyuncağına döndüğü için bu durum işime gelmiş olabilir. :D[/WRONG]

Ayrıca animenin renklendirmeleri ve sahne çizimleri çok güzel olmuş. Sakisaka Io'nun mangalarına hep suluboya gibi bu tarz çizimler gideceğini düşünürdüm ve tam hayal ettiğim gibi olmuş.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

"Ao Haru Ride"'nin "Mavi Yaz Gezintisi" açılımı ufak oldugu için tam seçemedim yazanları ben de, kaldı öyle @sladhaugd daha iyi biliyor mangadan neden yazıldıgını gerçi. Ama o baştaki hırsız polis oyununu koymamaları koymayacakları anlamına gelmiyor, sonuçta ilk bölümdü bu ilerde geçmişe dönüşler yaşamamız muhtemel onlardan birinde koyarlar o kadar da kötü değildi ilk bölüm bence.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@crows005 O İngilizce yazının açıklaması mangada yoktu zaten. Yanlış hatırlamıyorsam Sakisaka Io'nun Twitter'ında okudum.

Hırsız-polis olayını gelecek bölümlerde belki koyarlar diye umuyorum aslında. Ama zaten bölüm hiç kötü değildi bence, ben çok beğendim.

Son zamanlarda sürekli çıkan otome oyunlarından uyarlama shoujolardan gına gelmişti, Ao Haru Ride ise bünyede ilaç etkisi yarattı adeta.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Aynen aynen, ayrıca iyi bir başlanğıçtı sonuçta mangadan animeye uyarlanıyor bazı şeylerin farklı olması normal bence!

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Mangasını okuduğumdan mıdır nedir çok sıkıldım bölümü izlerken. Bitmek bilmedi. Mangasını okurken bir oturmaya lak diye güncele gelmiştim. Böyle sıkılmaya devam edersem animesini sonuna kadar izlemeyebilirim bile. Kou'nun sesini beğenmedim bu arada. Daha farklı bir ton bekliyordum.

Saklambaç kısmı kesinlikle olmalıydı. O kısımlarda bu ikilinin birbirlerine yakınlıklarını daha iyi anlıyoruz ve ileride ortaya çıkacak geçmişteki yanlış anlamaları da görüyoruz aslında. Kesinlikle atlanmaması gereken bir yerdi. Umarım önümüzdeki bölümlerde gösterirler. Tabi çok da geciktirmeden.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

animenin adını japonca olarak Ao Ha Raido olarak yazıyorlar neden bilmiyorum. haru değil sırf ha. defalarca bakıyorum, MALde baktım hep aynı. mangasında da günceldeyim, ne ao haru ride ne de ao ha raido ne manaya geliyo çözemedim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

İlk bölümünü yeni izledim. Açıkcası baya beğendim, özellikle çizimler müthiş. @sladhaugd dediği gibi suluboya tarzı baya güzel olmuş. Seiyuular olsun, müzikler olsun (cdjapan-a bakmak lazım. Çıktığı zaman almak farz oldu :D ) baya beğendim. Uzun zamandır doğru düzgün bir shoujo animesi izlemiyordum. Arkadaşlar ilk bölümün ağır gittiğini söylüyor ama ben ne zaman başladı ne zaman bitti farketmedim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

11. bölüm:

Kou ne kadar kaçmaya çalışsa da nihayet Futaba yakaladı onu. Son bir kaç bölüm Kou-nun neden bu hale geldiğini anlattı ve 11. bölümün ortalarına doğru da çoğu kişinin merakla beklediği Touma-da kendini gösterdi. Ancak anime gelicek hafta bitiyor. umarım 2. sezon gelir yoksa bir seri daha 1 sezonla tadı damakta kalacak. Genel olarak beğendiğim bir seri oldu. Ben ilk izlemeğe başladığım zaman daha dramatik bir seri bekliyordum ama pekte öyle olmaması sevindirdi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Her bölüm, her an, her poz birbirinin tekrarı. Feci bayıyor beni. Durdurup ara vermek zorunda kalmadığım bölüm yok gibi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@meyday

Alıştık artık ya. Bu tarz animeler vakit geçirmek için kullanılabilir kanaatimce. Klasik olaylar birbiri ardına tekrar edip duruyor, belli bir yerden sonra tiksinme duygusu ile doluyorum, devam edebileceğimi pek zannetmiyorum artık bu tarz animelere (banane, ister devam et, ister devam etme diyebilirsiniz ama bitirme takıntımız bir türlü geçmiyor maalesef). Biraz daha 60-70'lere döndüm bu aralar. Ao Haru Ride klasik zaten. Genellikle bir kız bir erkeği sever, daha sonra bir diğer kızda sevmeye başlar, 2 kız bir erkeği sever, kıskançlıklar vs yada bayanlar için de geçerli. Aynı tas aynı hamam, maalesef artık kaldıramıyorum, baygınlık geçirmeme neden oluyor. Bir bölümü 5 saatte izliyorum, insaf.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu sezondaki dram ve romantizme bu seride doydum diyebilirim. Ost ise bir harika. Seri ortalarında bazı olaylar ve final sahneleri ve arkasından gelen en beğendiğim müzik olan "I will" parçasıda eklenince güzel anlar yaşattı. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Manga animenin geldiği şu noktada olayları bağlayıp sonlanmış olsa çok güzel bir seri olurdu. İkinci sezonda -gelirse- takip etmeye devam edenler uzun uzun küfür eder artık :011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Manga animenin geldiği şu noktada olayları bağlayıp sonlanmış olsa çok güzel bir seri olurdu. İkinci sezonda -gelirse- takip etmeye devam edenler uzun uzun küfür eder artık :011:

Mangasına yavaştan giriş yapıyorum. Sanırım 14. chapterın sonu animenin sonuna denk geliyor. Baştan başlayıp devamınıda getirmeyi düşünüyorum. İlerledikçe söver miyim, sever miyim, ilerledikçe gösterecek. :011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Mangasına yavaştan giriş yapıyorum. Sanırım 14. chapterın sonu animenin sonuna denk geliyor. Baştan başlayıp devamınıda getirmeyi düşünüyorum. İlerledikçe söver miyim, sever miyim, ilerledikçe gösterecek. :011:

Baştan başlamana gerek yok da serinin gidişatından hoşnut olan görmedim hiç :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Mangasını almışlar daldan dala atlamışlar:))

Alakasız değilde, garip bir uyarlama olmuş. Genede şikayet edemem keza daha kötü serileri Anime yapabilirlerdi. Ama neden bu mangayı anime yapmışlar açıkçası anlamadım. Kötü bir manga demiyorum. Bana göre çok sürükleyici yada diğerlerini gölgede bırakacak bir manga değildi. Ama animeisni izleyip de mangasını yarım bıraktığım ilk seri olarak tarihime geçti..

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?