Jump to content
  • Kayıt Ol

Tokyo ESP

Fingolfin

Önerilen İletiler

63167.jpg

Hikaye normal insanlarla süper güçlere sahip insanların olduğu bir dünyada geçer. Bu iki grup arasında sorunlar vardır. Normal insanlar diğer grubu sınırlandırıcı yasalarla denetlemeye çalışmaktadır.

Ama sıradan insanları küçümseyen bir grup esper harekete geçerek bir devrim başlatırlar...

Tür: Aksiyon, komedi, drama, gizem, romantizm, bilim kurgu, supernatural

63167.jpg

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 28
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• loykad

6

• CloudT

4

• painscream

3

• calieran

3

Her şey ne kadar sakin başlamıştı oysa ki. Seri çok güzel bir başlangıç yaptı. Aksiyon sahneleri olsun, müzikler olsun, soluksuz izledim seriyi. X-man çakması olmuş ama yinede iyidi. Şu mutantımsı olayların her türlüsünü seviyorum.:birsey gelmez:gj

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Tam istediğim gibi bir seri. Çok sevdim, böyle güçleri barındıran serileri zaten severim. Şimdiden çok büyük beklenti içindeyim, umarım istediğimi verir. OST lar iyi, ending de iyiydi, hatta baya iyiydi. Böyle güçlere zaafım var baya. Dayanamıyorum güzel yansıtılırsa. Kaç çeşit güç gördük. Teleport olanı olsun, geleceği göreni olsun, aşırı güç kullanabileni olsun. İnsanlar nasıl direnecek diye düşünmüştüm ilk başta. Bütün ESP' ler belki de insanlara karşı ayaklanmıştır demiştim ama insanlığın yanında yer alan ESP de oldu. Her iki tarafta da güçlüler var. Seriyi batırmazlarsa güzel şeyler göreceğimize inancım tam.

Başta gösterdikleri Yomi bana Ga Rei Zero' yu hatırlattı, elinde kılıç da taşıyor. Şimdi baktım da karakter sayfasında Tokyo ESP ve Ga-rei Zero' yu gösteriyor. Yani benzemiyor, direkt o anladığım kadarıyla. Daha sonra yazarlarına baktım Ga-rei Zero' nun yazarıymış zaten. 2 serinin sahibi de aynı kişiymiş. 12 bölüm olacak diyor MAL Tokyo ESP için. O yüzden korkuyorum, umarım istediğimi verir seri. Konu ortada kalmasın, kalacak gibi olursa da inşallah 2. sezonu çekerler. Sonuna kadar takipte olacağım bu serinin.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben mangayı okuyorum güncel olarak, 1. bölüm manganın ortalarından bir yerdeydi. Açıkçası o kısmı ya sezon finali yada 24 bölüm olursa 12. bölüm yaparlar diye dşünüyordum. Şu an itibariyle 2. sezon çekilme olasılığı bana kalırsa çok yüksek. Ayrıca mangasında da bayağı bir sona yaklaşmış gibi bir durum var o yüzden mangasının bitmesini bekleyip 2. sezonla animeyi tamamlayabilirler.

Anime'yle ilgili yorumuma gelecek olursak, gerçekten hoş ve sıradışı bir başlangıç yaptı. İlk bölümün animenin son kısmıyla başlaması özellikle beni bayağı bir şaşırttı. Ayrıca mangasını okurken animesinde kesin bunlarıkötü yaparlar dediğim bir çok şeyi mangasından da güzel yapmışlar. Örneğin ışıktan balıklar bayağı güzel olmuştu. Ayrıca ışınlanma efekti mangaya gerçekten çok iyi duruyor. Minimum 3d kullanımı da yine hoşuma giden şeylerden. Ayrıca seiyu seçimi çok başarılı olmuş. Aymumu'nun seiyusu o kadar iyiydi ki şaşırdım resmen. Karaktere çok iyi oturmuş. Ve Urushiba Rinka'nın sesi resmen şeker gibiydi. Bölüm boyunca sadece 1 kez sesini duyduk ama o da hiç beklenmedik bir şekilde karaktere uymuş. Ending şarkısına ve bölüm içi müziklere de bayıldım. Muhtemelen çok güzel bir şey izleyeceğiz. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Afişteki karakterleri ezberleyip izlediğim için Beyaz Kız meselesine, hatta bu bölümün kronolojik olarak ilk bölüm olmadığına ilkin ayıkmadım :S

O yüzden şimdilik hikayeyi yorumlayacak değilim ama çizimler beni üzdü be abi. Savaş, yıkım halini farklı renk cetvelleri kullanarak göze daha gerçekçi yansıtmak mümkün.

Ha bir de, patlamalardan kaçan insanların CGI olduğu dikkatinizi çekti mi :D

Ekleme; kapanış şarkısı gerçekten güzeldi. Bir bunun kapanışı, bir de Zankyou no Terror'un açılışı

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İlk bölüm fazla karman çorman görünümde olsada devamını merakla izleyeceğim. Karakter çizimlerini baya beğendim. Bu arada ilk başlardaki super güçler çok güzeldi amma bakalım devamında nelerle karşı-karşıya kalacağız. Ending şarkısı mükemmeldi. Ha bu arada ending şarkısını benim en sevdiğim gruplardan biri olan Yousei Teikoku-ya ait. Mirai Nikki animesinin OP (kuusou mesorogiwi) və ED (the creator) şarkılarının sahibidir kendileri.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yousei Teikoku bu ekiple daha önce de çalişmişti muhtemelen o yüzden ED'yi onlar kapmiş. Ga-rei Zero'da baya kullanilan şu şarki da onlarin:

İlk bölümün karman çorman olmasi manganin ileriki chapterlarini ele almasi, zamanla ilk bölümü yakalayacak anime.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yousei Teikoku bu ekiple daha önce de çalişmişti muhtemelen o yüzden ED'yi onlar kapmiş. Ga-rei Zero'da baya kullanilan şu şarki da onlarin:

İlk bölümün karman çorman olmasi manganin ileriki chapterlarini ele almasi, zamanla ilk bölümü yakalayacak anime.

Ga-rei zero'ya daha başlamadığım için haberim yoktu ama bilgi için teşekkür ederim. Ga-rei'deki şarkı grubun 2009 çıkışlı Gothic Lolita Doctrine albümünden. ED şarkısıysa daha çıkmadı bildiğim kadarıyla.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

ED şarkisi daha gelmez zaten, TV Size olarak yayinlanabilir ama albüm olarak gelmesi biraz daha zaman alir. Sağda solda Extended görmen olasi tabii. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

ED şarkisi daha gelmez zaten, TV Size olarak yayinlanabilir ama albüm olarak gelmesi biraz daha zaman alir. Sağda solda Extended görmen olasi tabii. :D

Sitelerinde tam tarih verilmişti amma unuttum :D Cdjapan'a düştükten sonra almayada niyetlene bilirim :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Şimdi 3. bölümde aklıma takılan bir şey var:

Tamam, insanların içinden geçemiyor karakterimiz. Fakat neden yumruk yedikten sonra kapıya çarpıp düştü? İçinden geçmesi gerekmez miydi? İlk seferde yumruğu yediğinde şaşkınlıktan geçemedi diyelim, 2. seferde de geçemiyor. İnsanların saldırılarına maruz kaldığında o cisimlerin içinden geçemiyor mu? Kapının içinden geçmek istemedi mi? Bu mevzuya takıldım nedense.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Bu animede niye bu kadar çok referans var?

300'den Gerard Butler

e0dbaccea6.png

Ghost Busters'dan Egon ve Ray

15bb182d4d.png

Ana karakterlerin güçleri de zaten X-men'den arak olmuş. Kızın babası görünüm olarak Wolverine güç olarak da Magneto. Bakalım daha neler göreceğiz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

5. bölüm ile seriyi bıraktım. Daha fazla uzatmanın anlamı yok, sezona ait bir seri daha elenir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İlk bölüm itibari ile çok ümitliydim bu seriden ama şimdi aynısını söylemeyeceğim.Ümitli olmamın sebebi, böyle özel güçlere sahip karakteri içeren serilere olan zaafımdı. İlk bölümdeki heyecanım şimdi yok. İlk bölümde tam istediğim gibi, her hafta heyecan ile bekleyeceğim kesin, nasıl geçecek bir hafta gibi sözler söylemiştim. Demek ki, erken konuşmamak lazımmış, biraz beklemek gerekiyormuş kesin konuşmak için.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Buı seri ilk bölümünden beliydi ya patlayacağı. İlla süper güçleri olan elemanların animesi izlenecekse, Hamatora çok daha iyi bir seçim sezondan.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Aynen, bu seriyi izlemektense, Ga-rei'yi tekrar izlerim.

Ve ilk bölümden belliydi, dediğin gibi. Söylemiştik ama işte bir şans verelim, hadi millet takip ediyor, tartışma olur, muhabbet olur onları takip ederim, keyiflenirim falan filan ama yok efenim olmaz böyle. Boşu boşuna saatlerimi harcıyorum.

Neyse daha fazla geç olmadan, bir dönüm noktasına daha geldik.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Mangayi ben de okudum ama devam edememiştim bile uzun süre. Ga-Rei'nin bitiminden 1 ay sonra gelmişti zaten, Ga-Rei'nin ekmeğini yiyor gibi bir şeydi yani. Soul Eater NOT ne olduysa bunun kaderi de ayni oldu :/ Ki animenin ilk bölümünde de yine Ga-Rei'nin izleyicilerini çekmeye çaliştiklarindan da bahsetmiştim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

5. bölüme kadar ne oldu da bırakmaya niyetlendiniz. Bırakmak şöyle dursun, yerin dibine sokma çabası ayyuka çıkmış :P

İşleyiş havada kalıyor bazı bazı. Edindikleri güçlere, hayati bir tehlikeleri söz konusu değilken üstelik, çok çabuk alıştılar. Can acısı kavramını neredeyse her zaman hiçe sayıyorlar vs.

Ama gayet güzel geldiler buraya kadar. Ana konuya girişi çok geciktirmediler. Bir şekilde karakterler arası bağları gayet güzel kurdular...

Mangası falan mı var, ondan mı koptu hikaye? Aku no Hana'da da aynısını yaptı manga lobisi. Siyasi arenaya çevirttirmeyin bak burayı :011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bunda mangayla anime ayni tatta gidiyor ya, mangasindan kötü demiyoruz merak etme hececiğim :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sadece bana kötü, artık her anime sarmıyor. O kadar çok aynı sahneler, diyaloglar gördük ki iyice sıkmaya başladı. esngge

Mesela, Nobunaga Concerto, Barakamon, Zankyou no Terror beklediğim üç seriydi bunların yanı sıra +2 daha çıktı ve gerisi teferruata girdi. Hani bu beklediğim seriler iyi ki beklediğim gibi çıktı diyorum ama sezona ait muhabbetlere katılayım diye izlediğim serilerden Tokyo ESP daha başlamadan bir şekilde itici gelmişti, ve afiş bile abartıydı, resmen göz boyuyorlardı. Şimdi ne oldu, saçma sapan sahnelerle, klişeleri gözümüze soka soka, gereksiz göndermelerle her şeyi yoluna sokacaklarını sandılar ama yemedi. Ve bıraktım. ah ftredr535

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Yerin dibine sokmadık ya ama sokulabilir de :P

Ben de cloud'un söylediklerinin yanı sıra hikayenin tahmin edilebilir ve tek düze ilerlemesinden, basit karakterlerinden sıkıldım. Çok anime izleyince de seçici oluyorsun artık. İlgiyle izlenmeyen bir animeyi izlemek için de kasmaya hiç gerek olmadığını düşünüyorum. Benim bırakma sebeplerim bunlar, izleyen izler ona diyecek lafımız yok elbette.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bence gayet güzel ilerleyen bir seri. Geçen sezon o kadar sıkıcı yapımlardan çıktığımızı düşünürsek gayet iyi. Sonuçta pek sık çıkmıyor bu tür animeler. Çıkanlarda işi fanservise vuruyor. Ve ne yazık ki görmediğimiz bir süper güç kalmadı. Her filmde, her animede, her dizide sürekli sürekli aynı güçler aynı yetenekler işleniyor. Bu durumda haliyle; o, ondan çalmış bu, bundan araklamış meselesine gidiyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Süpergüç meselesine gelirsek, absürt komediyle bile harmanlayıp ortaya çok acayip süper güçler çıkabilir. Hani mangakaların işi biraz daha kolay yoldan bir şeyler yapabilmek. Yani adamlar, mangalarda/animelerde gördüğümüz gibi şehvet ve arzuyla, çocukluk hayaliymiş gibi bir çabayla devam etmiyorlar, işin ucunda para var. Para varsa da çok fazla kastıklarını sanmıyorum, en azından klişe tabiriyle bahsettiğimiz serilerde...

Artık oradan oraya ışınlanan, zihin gücüyle kontrol eden karakterleri görmekten gına geldi. Bir tanesi de çıkıp bakın arkadaş ben yellenerek dağları deliyorum desin sırf bunun hatrına seriyi izlerim. Bu kadar uç bir özelliği kabul edebilirim.

Yada bakın Onepunch-man serisine hiç öyle ahım şahım görünmüyor, kel ve sıradan bir tip. Ama tek yumrukla her haltı yapıyor. Başka bir şey yok, sadece yumruk. Ama bunu öyle bir işlemişler ki en sevilen serilerden biri. Muhteşem bir yapım olmuş.

Bu serideki gibi, güçleneceğim, ...ne olursa olsun... , orası burası kırılmış, yarılmış bilmem ne olmuş ama acımadı ki tavırları, gibi akla gelebilecek bir çok sırandalıktan uzak, yeni hareketler yeni amaçlar derdi olmadan, bir çok klasik seriyi de tiye alan bir yapımdır, onepunch-man. Bahsettiğim farklılıkta birazcık bundandır.

Yada bir sahnede, kız gücünün farkında olmadan aşağıya çırılçıplak düşüyor, sonra bir amca geliyor öyle bakışmalar, şunlar bunlar derken bir bakıyor aaa ben çıplağım... Yok ya?! Başka arzun... O sahnede bırakmalıydım aslında.

Bu tür serzenişler, ben ve benim gibi bir sezonda yer alan 15-20 seriden 1-2 tanesini keyifle seyredenler, her sezon hayal kırıklığı yaşayanlar, beklentileri bulamayanlar, bulunca çocuklar gibi sevinenler ve, artık ne izlesem derdine düşenler içindir. Sadece izle-geç'ten öte, cidden keyif alma çabası güdenler...

Belki abarttım ama, cidden kaç yıldır her sezon aynı derdi yaşıyoruz. Bu sezonda mı eli boş döneceğiz, yada aaa bak şunun serisi yapılıyor", ."...devamı geliyor" derken "oh be süper olacak" diyoruz ve, sonra bir bakmışız, mahvolmuş bir seri daha. Ve yaşanan hayal kırıklıkları... Bunca yaşanan şeyden sonra da, doğal olarak bu tarz yorumları yapıyoruz. En azından, ben.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?