Jump to content
  • Kayıt Ol

Kimim Ben?

CasvalDeikun

Önerilen İletiler

Hadi gelin, Sizlerle küçük bir test yapalım, İnternet ortamında o kadar fazla dalga geçilen alan var ki, Neler olup bittiğini çoğu zaman anlayamıyoruz, Diyelim ki kendimizden büyük birisine soru soruyoruz, Örnekler:

10 yaşındaki hal ile:

"Abi bu anime süperrrrrr değilmi ya ?"

20 yaşındaki hal ile:

"Abi bu anime çok iyi değil mi ya?"

30 yaş ve daha üstü durumlar için:

"Şahsi kanaatime göre, Bu anime, Bu yıl için en iyisi gibi gözüküyor."

Gördüğünüz üzere, İstenilen şekillerde mesajlar,sorular değiştirilebilir, Pekala, Kimim Ben? Ciddi anlamda dalga geçen insanlardan nefret ediyorum, Sizlerde görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Edit: Aslında... Genel olarak bahsetmek istediğim internet dalgası (troll), 10 yaşındaki bir çoçuk gibi de yazabilirim, 30 yaşındaki bir adam gibi de, Benim size sormak istediğim, Bu dalga hakkındaki görüşlerinizdi.

Bahadır abi'ye (gundamaster) hatırlatma için tekrardan teşekkür ediyorum...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 17
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• CasvalDeikun

8

• gundamaster

4

• loykad

2

• suke

1

En Hareketli Günler

En Çok Yazanlar

En Hareketli Günler

BEN ANLAMADİM. :011:

Konuya artiz dalişi yapmadan önce ne gibi bir görüş paylaşalim, anlayan varsa yazsin biz de kopya çekelim :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster
BEN ANLAMADİM. :011:

Yalnız değilsin :)

Örnekteki 30 yaş durumunun beni anlattığı kesin.:006:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Aslında... Genel olarak bahsetmek istediğim internet dalgası (troll), 10 yaşındaki bir çoçuk gibi de yazabilirim, 30 yaşındaki bir adam gibi de, Benim size sormak istediğim, Bu dalga hakkındaki görüşlerinizdi. :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İnsanlar zamanla olgunlaşıyor, ona göre hal ve davranışları hatta üslupları bile değişiyor, benim için bu kadar bariz bir değişme olmadı belki ama yazdıklarımı okuyacak insanları düşündüğümden yazılarıma daha çok dikkat etmeye başladım. Tabi bu insanın o zamanki arkadaşlarıyla arasındaki muhabbet sayesinde biraz şekilleniyor. Hoş benim üslubum pek değişmedi ama dilbilgisi ve imla kurallarına daha çok dikkat etmeye başladım. Özelden konuşurken bile küfür etmem, etmemeye çalışırım, edeni de sevmem. İnsanın başkalarına saygı duyması için önce kendine saygı duyması lazım klişesini hatırlatır, kötü yola çeken arkadaşlardan uzak durun der ve kaçarım. :P

Aslında... Genel olarak bahsetmek istediğim internet dalgası (troll), 10 yaşındaki bir çoçuk gibi de yazabilirim, 30 yaşındaki bir adam gibi de, Benim size sormak istediğim, Bu dalga hakkındaki görüşlerinizdi. :)

Edit: Anladığımı düşünerek bir şeyler yazmıştım ama ben de yanlış anlamışım demek ki. :P Dalge ne ya? :D

Edit2: Bir önceki mesajımı modlardan biri uçurursa sevinirim, mesaj silme özelliği nerede la bu forumda? :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

esaklan duruma göre konu açmadaki gözlemini tebrik ediyorum.

Şimdi konunun içeriği açıklayıcı oldu ama sen bu açıklamayı ilk mesajını editleyerek de belirt istersen.

Bir insan neden troller? Defalarca sorupta kendime mantıklı bir açıklama getiremediğim sorulardan biri. Birilerini rahatsız etmek, sinirini bozmak hani böyle tatlı bir şekilde değilde epey sinirlendirecek, öfkelendirecek şekilde, gayet uyuz tavırlarla bunu yapmaktan insanlar ne anlıyor?

Bu tarz insanları etrafımda bulundurmam genellikle ve sert bir tutumum olur kendilerine. Boş muhabbette bir yere kadar fazlası çok sinir bozucu.

Yalnız o örnekler benim düşündüğüm troll çerçevesine pek girmiyor/uymuyor. Onlar daha çok yaşa göre uslüp şekli.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Aslında... Troll derken sadece kendi yaşından beklenmeyecek davranışlar sergileyen insanlar için de kullanılabilir, 10 yaşındaki bir çoçuk 30 yaşında bir adam gibi konuşur veya 30 yaşındaki bir adam 10 yaşında gibi konuşursa buda bir nevi dalga değil midir Bahadır abi? :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster
Aslında... Troll derken sadece kendi yaşından beklenmeyecek davranışlar sergileyen insanlar için de kullanılabilir, 10 yaşındaki bir çoçuk 30 yaşında bir adam gibi konuşur veya 30 yaşındaki bir adam 10 yaşında gibi konuşursa buda bir nevi dalga değil midir Bahadır abi? :)

Kesinlikle öyle ama senin verdiğin örnekte her yaş gurubu kendine has şekilde ifade etmiş.

Troll zaten olmadığı şekilde görünmek, saçmalamak vs. örnekler arttırılabilir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İşte, Aynı dili konuşuyoruz :) Yani her insan kendini değiştirebilir, Mesela ben bu foruma kendimi 10 yaşında tanıtarak girer ve soruların sonuna (en basitinden söylüyorum) soru işaretini boşluk ile koyardım, Buda benim seviyemin ne kadar düşük olduğunu gösterirdi, Ne kadar bilgisiz olduğumu? Yada, Kendimi 40 yaşında da tanıtabilirdim, En yaşlı kişi olurdum :D Yani demek istediğim, Herkes kendini istediği şekile sokabilir, Bu durum benim cidden sinirlerimi bozduğu için aslında bu konuyu açtım, Özellikle son günlerde çok fazla arttı, Sizde görüşlerinizi paylaşarak beni mutlu ettiniz, Teşekkürler. :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

İnternet ortamında kimin ne yaptığını engellemek imkansız. İnsanları sadece yazı ve uslüpları ile değrlendirebiliyoruz. Yaşını 40 olarak yazar ama 10 yaşındaki çocuk gibi uslübu vardır. Anlarsın bir terslik olduğunu ve ona göre bir yaklaşımda bulunursun.

Trollerin ömrü uzun olmaz aynı yerde. Başka yerlerde başka şekilde trollemeye devam edecektir kendi bir şekilde kafa olarak da büyüyene kadar.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

30-40 yaş arası internet kullananların sesli harf kullandığını görmedim açıkcası :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

30-40 yaş arası internet kullananların sesli harf kullandığını görmedim açıkcası :D

Buralarda pek dolanmiyorsun sanirim. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sitede 32 yazıyor ama aslında 33 yaşındayım bir kaç ay sonra da 34 e gireceğim. Her seferinde 34 yaşındayım ağır bir şeyler yazacağım diye kasacak olsaydım şimdiye yazacak hiç bir şey bulamazdım. ( hayır ben madao falan değilim hayırr :qsokkksok: )

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sadece yaş değil, eğitim seviyesiyle de alakalı bir şey bu. Örneğin çoğu insan telefonda konuşma kurallarını bilmez. Karşı taraf açar açmaz direkt konuya dalar, dur bir önce kendini tanıt, neden aradığını, kimi aradığı söyle ama değil mi? Burada yazışma da buna benziyor, kültürel anlamda kendimizi ifade edememe gibi bir problemimiz var.

Eğitim ve kültür seviyesi de her zaman yaşla orantılı olarak artmıyor. Yaşı küçük olup da son derece ağdalı yazılar yazan kişilerle de karşılaştım, onların yanında ezik hissettiğim bile oldu. :P Tabi kişinin bu üslubu, kendi karakteri mi yoksa gösteriş olsun diye mi yapıyor, kısa sürede anlaşılacak bir şey. Gösteriş meraklıları genelde huzur bozucu tiplerdir ve kendilerini hemen belli ederler, sonra da şutlanırlar. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Buradaki yaş seviyesi ciddi anlamda yüksek olduğu için, Burada bulunanların %80'i seviyeli insanlar olduğu için bütün mesajlara "Katılıyorum" gibi bir cevap yazamam, Sevgili Admin lütfen bizlere de acı :( Neyse, Artık bundan sonra sadece beğeneceğim, Kusura bakmayın :(

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?