Jump to content
  • Kayıt Ol

Başyapıt Niteliğinde Sahneler

CasvalDeikun

Önerilen İletiler

İzlediğimiz Dizi ve Filmler için konuştuğumuzu varsayarsak, bizleri gösterdiği sahnelerle (bu sahne sadece diyalog olma zorunluluğunda değil, monolog vb olabilir) derinden etkileyen Film ve Dizilerden kesitler paylaşacağız.

Kurallar:

* Sadece bir sahne paylaşılabilir, bu sahnenin en iyisi olduğuna karar verin.

* Film veya Dizi adını yazmak zorunlu (Orjinal için zorunlu, Türkçe için değil).

* Diyalog, Monolog vb (o sahnede hangi tür durum varsa) yazılması zorunlu (Film veya Dizideki Karakter Adı ve Oyuncu Adı ile birlikte).

Ben başlıyorum...

Film: The Silence of the Lambs (1991) - Kuzuların Sessizliği (1991)

Diyalog Sahnesi: Hannibal Lecter (Anthony Hopkins) ve Clarice Starling (Jodie Foster)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Dizi: Game of Thrones

Sahne: Tyrion Lannister, (Peter Dinklage) Shae, (Sibel Kekilli) Tywin Lannister (Charles Dance)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Film: Pride & Prejudice (2005)

Diyalog Sahnesi: Elizabeth Bennet (Keira Knightley), Mr Darcy (Matthew Macfadyen)

Not: Sanırım bu konu bu bölüme ait değil.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Benim dalgınlığım olmuş, çok özür diliyorum. Bu konunun taşınmasını talep ediyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Çok güzel bir başlık olmuş ellerine sağlık.. Sinema aşığı olarak birçok sahne gelse de aklıma şu an ilk alıma gelen ..

Film: La Haine (1995) - Türkçeye yanlış hatırlamıyorsam Protesto olarak çevrilmişti.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Film: Dirty Dancing (1987)

Sahne: Final sahnesi, diyalog yoktur (var da önemli cinsinden değil :P) ama o dans ve şarkı tüm filme bedel!!embarrassed.gif

Patrick Swayze (Johnny Castle) ve Jennifer Grey (Frances 'Baby' Houseman)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Film: Leon: The Professional (1994)

Sahne: Alt yazılısını aradım ama bulamadım; Mathilda'nın yaşadığı dramatik olaylardan sonra aşk ya da ölüm istediği sahne. Alt yazısı olmadığı için resim de ekleyeyim dedim. :) Aslında eklememe gerek yok çünkü bu filmi izleyip de sevenlerin unutamayacağı sahnelerden birisi diye düşünüyorum. Zira bu film, böylesi bir başlık için benim nezdimde bir hazine sandığı. embarrassed.gif

Jean Reno (Leon) & Natalie Portman (Mathilda)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Film: war of lord (2005) - Savaş Tanrısı

Diyalog Sahnesi: Yuri Orlov (Nicolas Cage) ve Jack Valentine (Ethan Hawke)

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

Film: Taxi Driver (1976)

Monolog Sahnesi: Robert De Niro

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Dizi: Supernatural

Sahne: Dizinin güncel sezonundan en son yayınlanan bölünden alınan bir kare.

Aslında bu sahneyi koysam mı acaba diye çok düşündüm. Çünkü herkes için bir başyapıt olmayabilir ama kesinlikle Supernatural izleyicileri için başyapıt sahnelerinden biri oldu, bana göre. Bu yüzden koymaya karar verdim. Supernatural'in 200. bölümünden güzel bir sahne. 10 sezondur takip eden kişiye -birde serinin klasik müziğiyle beaber- "Neden Supernatural" sorusunu sordurup güzel bir anı olarak bırakmışlar bize. :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Film: The Godfather (Baba)

Sahne: Ona reddemeyeceği bir teklif yapacağım.

The Godfather, sinemanın seyircilere sunduğu reddedelimeyecek tekliflerden biri. mobster-smiley-emoticon.gif

Diyaloglar

Ailene zaman ayırıyor musun?

Elbette.

Güzel.

Çünkü ailesiyle vakit geçirmeyen adam asla gerçek adam olamaz.

Kötü görünüyorsun. Git de bir şeyler ye.

Dinlen. Bir ay sonra bu meşhur Hollywood'lu istediğini verecek.

Çok geç.

Bir hafta içinde başlıyorlar.

Ona reddedemeyeceği bir teklif yapacağım.

Git dışarı ve eğlen.

Bütün bu saçmalıkları da unut.

Her şeyi bana bırak.

Pekala.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Film: Immortal Beloved

Sahne: Filmin sonlarına doğru çıkan, Beethoven' ın çocukluk anılarını muhteşem eseri eşliğinde bize sunan şu sahne. Boşluk, sonsuzluk, varoluş, küçük bir dünya olarak insan...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Film: Oldboy

Tek çekimde yapılmış bir dövüş sahnesi bu. Bu tarz tek çekimlik sahneler gerçekten çok hoşuma gidiyor. GoT'daki duvar'daki savaşın gösterildiği bölümde de böyle tek çekimlik bir sahne vardı. Kamera paso dönüyordu, farklı olayları gösteriyordu ama tek çekimdi.

Eğer olur da senarist falan olursam, kesinlikle ilk filmimde böyle tek çekimlik uzun bir sahne olsun istiyorum.

Edit: Amma da "tek çekim" demişim he. Tek çekim arkadaşlar :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Film: Ipman 2

Diyalog sahnesi: Ipman ile Boksör Twister'ın yumruk ve tekmelerinden çıkan sesler

Flim diğer dövüşleri de çok iyi ama en çok bunda terletti be.

Not: Video olarak ekleyemedi.

• Beğeni 1
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

Yine bir dans sahnesiyle gideceğim ama bu kez eğlenceli bir sahne olsun istedim. Aslında film ortalarına denk gelen yemek sahnesi de favorilerimden biri ama şu finaldeki şarkıyı ve sahneyi çok severim, filme yakışır harika bir kapanış sahnesiydi. Aslında bu filmin her sahnesi benim şaheserim ama hepsini ekleyemeyeceğim gerçeğini kabul etmem lazım. :P

Film: Beetlejuice

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 4 yıl sonra...

Scarface filmindeki "sıfırlama" sahnesi:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Eşkıya filminden gece kulübü sahnesi. Al adamları, koy Ghost in the Shell ekibini sırıtmaz öyle bir sahne.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 yıl sonra...

Henüz ilk 40dk'sını izlediğim 1984 Dune filminden bir sahne. Kapıdan giren ikili ve Baron'dan mükemmel bir villain oyunculuk örneği. Tamamını izlediğim 2021 filminde bu seviyede etkilendiğim bir oyunculuk örneği hatırlamıyorum.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?