Jump to content
  • Kayıt Ol

Animelerde Avrupa Kültürü Etkisi

Fingolfin

Önerilen İletiler

Animelerde batı kaynaklı konuların, karakterlerin kullanılması hakkında neler düşünüyorsunuz. Size göre popüler kültürden kâr sağlama çabası mı, baskın kültür özentisi mi, yoksa gayet normal ve sıradan bir şey mi? Sorular artırılabilir.

Ayrıca kullanılan bu metaryaler hoşunuza gidiyor mu, yoksa samimiyetsiz mi buluyorsunuz?

Bu metaryaller kullanılırken genelde orijinali de bozuyorlar ve ordan burdan alınmış çorba şeyler karşımıza çıkabiliyor. Tabi düzgünleri de var.

Bir başka nokta da animelerde bazen kötü olan şeylerin iyi, iyi olan şeylerin ise kötü gösterildiğini görebiliyoruz. Örneğin, melek, şeytan vb. Bu konuda da görüşlerinizi merak ediyorum.

NOT: Anime içinde konu normalken yabancı bir kişinin olmasını vb kast etmiyorum.

------------------------------------------------------------------

Benim düşüncemi soracak olursanız, kullanılmasına karşı falan değilim. Öyle katı bir düşüncem yok. Ama ben kendi kültürlerini kullandıkları eserleri daha düzgün buluyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 1
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Fingolfin

1

• CasvalDeikun

1

En Hareketli Günler

En Çok Yazanlar

En Hareketli Günler

Japonlar toplumsal normlardan bağımsızlardır sizin de bildiğiniz gibi, böyle konuları önemsemezler bile, istedikleri şekilde dalga geçebilirler. Kültürsel değerleri çok çabuk bir şekilde eğip, bükebiliyorlar. Örneğin Fate serisinde olan Kral Arthur durumu, Fan Servis mi yoksa gerçekten bayan mı yoksa senaryo gereği mi? Japonlarda mantık basittir, ortaya atıyorum, istersen alabilirsin. Kullanımına karşın değilim, gayet iyi iş çıkartıyorlar bana kalırsa.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?